Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA T-I
    tuğru arkadaşım bugün rolenti ayarını yaptım. Çin motorlarlarında (asya t1) tek vda ile motora ulaşabiliyosun Açtım ordaki vida gibi bişeyi de sağa sola sıkıp baktım. Rolentisini yapmadan önce aracı askıya alınca arka teker dönüordu, o kadar yüksekti rolantisi yani, şimdi ise çalıştıktan sonra az bi gaz veriyosun çalıtığı bile belli belirsiz oluyor. Yardımların için çok teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    geçmiş olsun
    her zaman elimizden ne geliyorsa dilimizin döndüğünce anlatırız.
    kolay gelsin. paraları motor tamircisine vermek yerine kendine yavaş yavaş takım almanı tavsiye ederim. şimdiden küçük bir alet edevat koleksiyonum oldu.
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Gittigidiyorda 150 t1 ler 1 milyardan yukari gitmiyor 3000-4000 bin km de 1,5 milyara honda beat ler var yha

Motosikleti
    ASYA T-I
    Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittigidiyorda 150 t1 ler 1 milyardan yukari gitmiyor 3000-4000 bin km de 1,5 milyara honda beat ler var yha
    söylemekte geç kaldın be usta, 3 gün önce 1500 ytl ye aldım bitane

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı beratonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ve sonunda bugün ilk kazamı yaptım (gerçi pek kaza sayılmaz ama Allah üyüğünden korusun yine de) Motoru daha dün almıştım bugün garajdan çıkarken altımdan kayıverdi motor, bi de üstüme devrildi. Kolum ve diz kapaklarım soyuldu Ya o kadar forumu gezdim de kimse dememiş ön freni asla kullanmayın diye. Burdan yeni motorcu arkadaşlara sesleniyorum : ÖN FRENİ KULLANMAYIN.
    UMARIM DOĞRU BİR TAVSİYEDİR.
    Ön freni sıkınca motor sağa yola sola doğru kayma yapıyor.
    Ama çok zevkli bişeymiş bu yaa, ilk 100 km mi devirdim sorunsuz bişi çıktı Allahtan
    Bi de usta motorculara birşey daha sormak istiyorum, motorun rolentisi çok yüksek ayarlanmış. Nerdeyse ben gaz vermeden gidecek gibi, durduğu yerde bile çok ötüyor. Soru da şu ki bu benim fazla benzin yakmama sebep olur mu?

kazasız belasız günler
    2freni birden sık herzaman, arka freni sık yavaş yavaş önelede hafif hafif destekle, yalpa yapmasının nedeni önü çok sıkman
    muhtemelen daha yeni tanıştığınızdan gaz-fren oranında biraz tecrübeye ihtiyacın var zamanla daha iyi olucak.. tavsiyem asla tek fren kullanıp yorma freni.. önüde kullan fakat az bas..
    arkadaşında tavsiye ettigi gibi özellikle akşam trafigin az oldugu saatte geniş alanlarda çalış biraz hızlanma sert durma filan dene
    oldugun yerde saga sola ayak koymadan donmeyi dene vb.. biraz antreman yap

Alıntı gt06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaşlar....
    Forumda Almak isteyenler ve Sahibinden.com da aranıyor bölümlerine yazdım fakat en kesin yer burası olur.

Ben Ankarada 1000 ytl ye kadar 125 zn veya asya 125t arıyorum.
    Sizce bulma şansım varmıdır?
    kesin bulursun, temizini ara.

Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı scooter modellerinde rölanti için kapak olsada geniş bir alanda çalışmak için koltuk altı bagajını sökmek daha rahat oluyor
    koltuk altı bagajı genellikle 4 tane somunla sabitlenir. koltuk altı bagajını boşaltırsan göreceksin
    kolay gelsin
    tuğrul kadar usta degilim kendim göremiyorum işimi ama
    T1de selenin altından ulaşılıyor, koltugu açıp bagaj kapagını kaldırıcaksın zaten herşey orda
    ah bende ögrensem şu işleri.. ama okul işte fırsat olmuyor.

gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    Slm arkadaşlar...

yafu kafayı çiziyorum koskoca Ankarada motosiklet bulamadım iyimi?

İnternetten bulduklarım hep dün sattık diyorlar sözleşmiş gibi kafayı çizdim.
    Piyasada olanlarda baya yıpranmışlara 1,500 ytl istiyorlar. sıfırının fiyatından haberi yok sanırım kimsenin...

Arkadaşlar nolursunuz bana yardım ediiiiiiin. Yalvarıyoruuuuuuuuum.

Bu arada benim buyum 1,86 benim gibi uzun boylu olupta 125t veya 125zn kullanan varmı acaba?

Motosikleti
    ASYA T-I
    bahtsız bir bedeviyim ben yaa
    Bugün başıma gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir heralde Sabah kalktım ve okula motorla gidim dedim bindim motora göztepeden sonra altunzadeye gelince dedim ki köprüde cevirme vardır haydarpaşaya çektim motoru atladım vapura karşıya geçtim (okul beyazıtta). Velhasılkelam aklım motorda kaldı, son dersi ekip kaçtım okuldan indim haydarpaşada tam motoru alıp eve gitcem ki ne görim? Motorun kilidini yanıma almamışım iki tane kilit var biri eski bildiğiniz kilitlerden kincisi disk kilidi, ne olur e olmaz diye ilkini de taktım. Sonra bi baktım anahtar yok yanımda. Neyse dedim vardır her işte bi hayır, atladım otobüse göztepeye geldim. Sonra anahtarı alıp tekrar haydarpaşaya Bu da yetmezmiş gibi gelirken de hava kapandı iyice bi sağnak yağış, şu anda hala ıslağım yani, gelen geçen arabalar sağ olsun ıslattılar iyice Benim için çok güzel bi deneyim oldu gerçi

Böyle işte paylaşim dedim

Motosikleti
    dersini ekmeye devam edersen motora binecek zaman bulamayabilirsin
    unutmayı engellemek için kesin bir çözüm yok ama ben anahtarlık olarak dağcıların kulandığı türe benzer klipsli halkalar var büyüklü küçüklü onları kullanıyorum rengarenk olunca unutmak kolay olmasada zor başarıyorum
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t

2. el motorsiklet

Alıntı gt06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaşlar...

Arkadaşlar nolursunuz bana yardım ediiiiiiin. Yalvarıyoruuuuuuuuum.

Bu arada benim buyum 1,86 benim gibi uzun boylu olupta 125t veya 125zn kullanan varmı acaba?
    Merhaba gt06,

Bende 150 T vat ve çok memnunun. 125lik motor sende küçük durur kanaatindeyim. Almaya hevesliysen 150 T yi şiddetle öneririm.

Ankara 2.el motorsiklet konusunda gerçekten çok kıt biryer. Ulus Kazım Karabekir caddesinde Kral Taner ticaret var orada birkaç 2. el motorsiklet vardı. Birde Yiba çarşısının oralarda çeşitli motor tamircileri var onlardada 2.el motor bulabilirsin diye tahmin ediyorum.

En kısa sürede motoruna kavuşman dileğiyle.

Kazasız sürüşler.

bence 150 T1 daha şık durur sende, bu arada Kral Taner de yanlış hatırlamıyorsam bir tane siyah T1 olacak eğer satmadıysa. bir uğrasan belki bulabilirsin. Bu arada ben kilit işine halka bir anahtarlığa hepsini takarak çözüm buldum. kilitler kordona tam oturduğu için oynamıyor, hangi konumda bırakırsan öyle kalıyor.

gt06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    m yok malesef....
    Alıntı Kaan T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba gt06,

Bende 150 T vat ve çok memnunun. 125lik motor sende küçük durur kanaatindeyim. Almaya hevesliysen 150 T yi şiddetle öneririm.

Ankara 2.el motorsiklet konusunda gerçekten çok kıt biryer. Ulus Kazım Karabekir caddesinde Kral Taner ticaret var orada birkaç 2. el motorsiklet vardı. Birde Yiba çarşısının oralarda çeşitli motor tamircileri var onlardada 2.el motor bulabilirsin diye tahmin ediyorum.

En kısa sürede motoruna kavuşman dileğiyle.

Kazasız sürüşler.

Dostum sağolasın ama 150t1 bana pek cazip gelmiyor.
    Son 1,5 yıldır 150zat bisan senatör ve 125t arasında gidip gidip geldim.
    Şimdi cebimde üç kuruş para var onunlada bunlardan sadece 125 in ikinci elini alabiliyorum.

Motosikleti
    ASYA T-I
    Arkadaşlar size bir soru daha sorayim ya
    Şimdi ben AS T1 i yeni aldım da alışamadım heralde tam, e-5 de giderken rüzgarda motor altımdan gidecek gibi oluyor sanki normal midir? Hız +80 falan iken oluyor böyle, 50 de falan sorun yok. Ama fazla hız yapmak korkutuyor beni. Alet 140 kilo + 70 kilo da ben fakat yine de (bence) çok sarsılıyor. Bu normal mi?
    Motoru ikinci el aldım ben, aldığım zaman satan arkadaş arka cant yamuk biraz ileride belki sorun çıkabilir demişti. Ondan dolayı sarsılıyor olabilr mi? Arka cant biraz sekiz çiziyor gibi. Bunun başka zararı nedir bide? çekişten falan zararım olur mu?

Özellikle Tuğrul abi ve güzeli yardımlarınızı bekliyorum

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    jant yamuksa gercekten servise götür, yada bazı lastikçilerde düzeltebilir(servis basına bela acabilir sen ustaya götür), özellikle yüksek süratlerde giderken sorun çıkarabilir..
    jant yamuksa yaptırana kadar idare et biranönce yaptır çok saglıksız...

savrulma meselesine gelince yüksek süratlerde savrulması çok normal
    özellikle otobüslere hele hele 0403tarzı(çok sessizler farketmiyosunda) otobüslere dikkat et yanından geçtigi zaman savurur illaki,
    arkalarındada hava tribülansı olabilir arkalarındaki hava akımlarınada dikkat et pek sokulma motor oldugundan senin hemen kaçabilicegini düşünürler umursamazlar seni görmelerini zaten bekleme :D
    bikaçkere sahilyolundan giderken yenikapı taraflarında o403 savurdu geldiginide görmemiştim, çok sakat gerçekten korkutuyolar. aynayıda sıksık kont et ;)
    rüzgara karsıda kontra teknigi var yapıyosundur zaten forudma ayrıntılı bilgiside var biraz bak bulursun ağırlık meselesine gelince agırlıgın farketmez ben 2kisi toplam 142kg biniyorum, motorda 140 dedigin gibi.. etti 280kg
    bu 280kg 90la gidiyor motor yine savruluyor hatta hafif olmak herzaman daha avantaj diyebilirim manevraları düşünürsek ;)

Motosikleti
    ASYA T-I
    Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant yamuksa gercekten servise götür, yada bazı lastikçilerde düzeltebilir(servis basına bela acabilir sen ustaya götür), özellikle yüksek süratlerde giderken sorun çıkarabilir..
    jant yamuksa yaptırana kadar idare et biranönce yaptır çok saglıksız...

savrulma meselesine gelince yüksek süratlerde savrulması çok normal
    özellikle otobüslere hele hele 0403tarzı(çok sessizler farketmiyosunda) otobüslere dikkat et yanından geçtigi zaman savurur illaki,
    arkalarındada hava tribülansı olabilir arkalarındaki hava akımlarınada dikkat et pek sokulma motor oldugundan senin hemen kaçabilicegini düşünürler umursamazlar seni görmelerini zaten bekleme :D
    bikaçkere sahilyolundan giderken yenikapı taraflarında o403 savurdu geldiginide görmemiştim, çok sakat gerçekten korkutuyolar. aynayıda sıksık kont et ;)
    rüzgara karsıda kontra teknigi var yapıyosundur zaten forudma ayrıntılı bilgiside var biraz bak bulursun ağırlık meselesine gelince agırlıgın farketmez ben 2kisi toplam 142kg biniyorum, motorda 140 dedigin gibi.. etti 280kg
    bu 280kg 90la gidiyor motor yine savruluyor hatta hafif olmak herzaman daha avantaj diyebilirim manevraları düşünürsek ;)
    ya peki bu sarsılma olayı sırf çin malları için mi geçerli yoksa gilera nexus veya burgman an 400 için falan da geçerli midir? Hadi bizim hızımız 80 falan onlar 150-160 la giderken noluyor acaba? Ben ileride motoru büyültmeyi düşünüyorum kuvvetli bişey (40-50 beygirlik bi motor) onları alınca da mı TEM de 80 le falan gitcem?

Motosikleti
    ASYA T-I
    arkadaşlar motoru ikinci el aldıktan sonra depoyu fulledim ve bugün tam 200 km oldu depoyu fulleyeli, sonra depoyu tekrar fulledim ve 25 ytl tuttu. Yani km başına 125 ykr yakıyor demek. Çok moralim bozuldu yaa, normal midir? Ve nerdeyse sürekli tek kişi bindim bir kere sadece 100 km hıza çıktım. Kalkışlarda hiç tam gaz köklemedim hep yavaş yavaş kalktım. Çakal gibi kullanmıyorum yani, normal midir sizce 125 ykr? Eğer normal değilse ne ypmam lazım?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar motoru ikinci el aldıktan sonra depoyu fulledim ve bugün tam 200 km oldu depoyu fulleyeli, sonra depoyu tekrar fulledim ve 25 ytl tuttu. Yani km başına 125 ykr yakıyor demek. Çok moralim bozuldu yaa, normal midir? Ve nerdeyse sürekli tek kişi bindim bir kere sadece 100 km hıza çıktım. Kalkışlarda hiç tam gaz köklemedim hep yavaş yavaş kalktım. Çakal gibi kullanmıyorum yani, normal midir sizce 125 ykr? Eğer normal değilse ne ypmam lazım?
    zat ve 150 t-1 modellerinin o kadar yaktığı söyleniyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    hesabında bir sorun olmasın 0,125 çıkıyor km için tüketim. yani yazı ile onkibuçuk yenikuruş

Motosikleti
    ASYA T-I
    Alıntı TuğrulÖzbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hesabında bir sorun olmasın 0,125 çıkıyor km için tüketim. yani yazı ile onkibuçuk yenikuruş
    evet yanlış yazdım anlayın işte 125 bin lira çok değil mi yaa?
    Ben 90-100 bin falan diye düşünüyordum

Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    Arkadaslar 2005 model 29.06.2005 trafige cikisli Siyah AS-150 T1 motorumu yeni motor aldigim icin satiyorum.

Tum bakimlari zamaninda yapildi ve garanti belgesine islendi. Kis aylarinda da kullanildi, kullanilmayan zamanlarda kuru olarak ortu ile saklandi, paslanma yok. Bakimlarda kendi aldigim Mobil1 4T tam sentetik motosklet yagi kullanildi. Son 9000 km. bakimi ile uzun sure problem cikartmayacak durumda, sorun cikarabilecek tum onemli parcalari yenilendi.
    *****Degisen parcalar: Fren musurleri, Km teli (7500km'de degisti), Mars otomatigi (7500km'de degisti) Yuasa 12 Volt/12A kuru aku 85ytl, (7500km'de degisti) Smokehead eksoz 200 ytl (8000 km.de degisti).
    *****9000 bakiminda degisenler: Atesleme bobini, Konjektor Varyator kayisi, varyator tahrik makaralari (agirlik bilyalari), arka fren balatasi.

Fiyat: 1.500 YTL (Ozelden mesaj atabilirsiniz)

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Merhaba artık ben de bir ASYA'lıyım. Geçen günler içinde kararsızlık içinde ne yapayım karar verememiştim ama sizlerin yorumlarını okuduktan sonra şansımı denemeye karar verdim ve gri renkte bir 150T1 aldım. Yıllar önce, sanki çok tecrübeli bir motorcuymuşum gibi, bir yarış motoru alıp kullanmışlığım var ama yarış makinaları bana her zaman biraz "deli işi" gelimişti (sevenler kırılmasın onun zevki ayrı eyvallah...)... Şimdi bir scooter ile hem tecrübeme hem de keyfime uygun bir motor almayı istedim... Umarım yanılmamışımdır...

İlk günkü deneyimim beklediğimden çok iyiydi. Tavsiyelerinize uyup rodajına dikkat ediyorum. İlk gün, evime yakın olduğu için Tuzla civarında sürdüm ve inanılmaz keyif aldım umarım her gün ilk günkü gibi geçer. Dengesine alışmam gerek ve de sol elimde debriyaj olmadığını bir yere not etsem iyi olacak )) Fren yaparken motor kontrolümde değilmiş gibi geliyor ama inşallah kısa bir zaman içerisinde üstesinden gelirim.

Kilitli zincir, koruma örtüsü de aldım ki bir yerde park etmek zorunda kalırsam en azından kolay götürmesinler Kask, bellik, korumalı mont gibi güvenlik önlemlerini de unutmadım. Umarım işe yarayıp yaramadıklarını hiç bir zaman öğrenmem...

Türkiyede monte edildiğinden dolayı (sizlerden öğrendim) bu hafta sonu kuzenimin oto sanayideki işyerine gidip tüm somunlarını vs. kontrol ettirtmeyi düşünüyorum. Aslında kendim yapacağım sanırım ama yine de yanımda işi bilen birinin olmasını istedim.

Motorumu iyice tanıyınca geceleri de kullanmaya başlayacağımdan dolayı, karanlıkta görünmenizi sağlayan turuncu ince bir kaç şerit atmayı düşünüyorum motorun üzerine. Çok mu anlamsız olur?
    Turuncu ince bir kaç şerit gri motorun üzerinde şık durur dedim ama sizleri de dinlemek isterim.

Herkese keyifli sürüşler diliyorum...
    C BEER 600

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler