Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml#post572249

bu konu başlığı içinde var gerilerde kalmış
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    benim motor şuan 9100 km de
    ön teker bilyası biraz ses biraz boşluk yapmaya başladı. bazı çukurlarda lakırtıdan hissediliyo(amortisör değil bilya)

ön bilya ya değiştiren oldumu hiç ? ne kadara mal ettiniz.

ben daha evvel 5000 km de arkayı ses yapıyor diye değiştirmiştimm.
    renault sport

Alıntı guveli28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön bilya ya değiştiren oldumu hiç ? ne kadara mal ettiniz.
    5 ila 10 ytl arasında olması gerek. (husar 125 de değiştirmiştim)
    Yaptırcağın zaman bilyayı söktür kendin ara.
    Alacağın marka SKF veya FAG olsun
    ORS flan alırsan (yerlidir) yine sorun yaşarsın.

Motosikleti
    ASYA T-I
    arkadaşlar asya t1 e performans egsozu taktıran oldumu? ne kadara ve nerde taktırdınız? veya daha önceden fiyat soran var mı veya bi bilgisi olan? yardımcı olabilirseniz sevinirim...

Motosikleti
    beratonur sadece egzost bu motorlarda en fazla 1 bg daha güç elde ederbilirsin bunun yanında iki kat gürültü üretirsin. yakıt daha fazla yakarsın. değecek bir durum değil bence karar senin
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

akin_2003tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    merhaba arkadaşlar bende siteye yeni üye oldum ve yeni bir motor aldım as125t-15 200km simdilik memnunum daha önce 1992 alman MZ vardı cok memnundum bakalım bu motor nasıl olacak sizce dogru seçimmi yaptım acaba teşekkürler

Motosikleti
    ASYA T-I
    tuğrul özbek; çok teşekkür ederim kardeşim. Faydalı bilgi oldu, eğer gerçekten öyleyse taktırmam hiç.

Motosikleti
    rica ederim, aynı zamanda ikinci elde satarken egzost ile oynanmış motorlar daha zor satılır

Motosikleti
    honda sw400
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ila 10 ytl arasında olması gerek. (husar 125 de değiştirmiştim)
    Yaptırcağın zaman bilyayı söktür kendin ara.
    Alacağın marka SKF veya FAG olsun
    ORS flan alırsan (yerlidir) yine sorun yaşarsın.
    death,
    bilgi için tşk.
    arka bilyada fag almıştım bundada fag alıcam. neyse haftaya ctesi anca giseilecem servise.
    bakalım işciliğe kaç paracık sıkışmışş
    renault sport

Motosikleti
    ASYA T-I
    arkadaşlar asya 150 t1 in koltuk göşemesi ne kadar tutar? İkinci el bir motor alıyorum da koltuk döşemeleri yırtılmış, şimdi motoru aldıktan sonra yaptırılamicak bi fiyat çıkmasın da, yardımcı olabilirseni sevinirim.

akin_2003tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONGSHEN GY125
    Alıntı beratonur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar asya 150 t1 in koltuk göşemesi ne kadar tutar? İkinci el bir motor alıyorum da koltuk döşemeleri yırtılmış, şimdi motoru aldıktan sonra yaptırılamicak bi fiyat çıkmasın da, yardımcı olabilirseni sevinirim.
    amerhaba arkadaşım en fazla tutacagı söyle anlatayım. herhangi araba koltugu döşemecisi bunu yapa bilir. fiyat aslında sana baglı yani döşeteceğin kumaşın kalitesiyle alakalı. yani kumaş+alt silikon süngeri+işçilik en az 60 veya 70 ytl tutar eger istanbuldaysan sana gide bileceğin bir kaç oto koltuk döşemecisi söyleyebilirim

JoJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor
    kotuk degistirmek icin dosemeci onerilerinizi yazarmısınız arkadaslar. Bende degistirmek istiyorum ama yer bulamadım.
    Kara Kedi

Motosikleti
    honda sw400
    maslakta 20 ytl ye yapıyorlarmış. ege motora gidin sizi döşemeciye yönlendirsin. hani fiyat geçen yazın fiyatı bu sene max 25-30 olsun.
    renault sport

kararsızım

arkadaşlar merhaba,

kanuni'den vazgeçip asya'ya yöneldim, servisleri yaygın diye kanuni'ya yanaşmıştım ama kanuni'ye göre çok daha sağlam gözüküyorlar açıkçası. vazgeçtiğim kanuni modeli storm 150 idi. onun asya'daki muadili olan as 150 t 19a'ya bakarken gözüme as 150 t 1 ilişti. grisi epey güzel duruyordu. satıcı arkadaşla konuştum biraz, yanımda kız arkadaşım da vardı, belirttim genelde iki kişi kullanacağımızı (toplamda 140 kilo ediyoruz), o da t 1'in t 19a ile aynı motora sahip olduğunu, fakat kasasının daha büyük olduğunu, bu yüzden özellikle iki kişiyle pek verimli olmayacağını söylerek t 19a'yı tavsiye etti. gelgelelim t 1 için sitede 7.2kw (yaklaşık 9.6 beygir), t 19a içinse 5.8kw (yaklaşık 6.5 beygir) diyor. motorlar arasında epey fark varmış gibi gözüküyor ama bu değerler t 1 için 8000 devirde, t 19a için 5800 devirde verilmiş. yani bu devir olayı kafa karıştırıyor; t 19a da 8000 devirde 9.6 beygir midir bu durumda? yoksa diğer birçok satıcı gibi, bu arkadaş da bilgi sahibi olmayıp aklına geleni söyleyenlerden midir? aydınlatırsanız çok sevinirim.

t 1 hem görünüş olarak, hem de koltuk genişliği, rahatlık açısından daha güzel gözüküyor. neticede yazdığım gibi, çoğunlukla arkada kız arkadaşım olacak, bir günde yapacağım maksimum yol 20, bilemedin 25 kilometreden fazla olmayacak, hızlı da gitmeyeceğim, allah korusun korkarım kaza hepimizden uzak dursun, şehir içinde hız da yapamayacağım zaten pek. t 19a'ya göre t 1, özellikle iki kişinin kullanımına çok çok daha uygun gibi gözüküyor. zira bu motorun küçük kasanın büyük olması hadisesi canımı sıkıyor. çok bir performans beklemediğim ortada ama, üstündekilerle birlikte kendini kaldıramayan bir motor çok can sıkar gibime geliyor, rampada kalırsam kıza "sen in arkamdan gel, rampadan sonra binersin tekrar" diyemeyeceğim tabii ki.

bir akıl verirseniz, yol gösterirseniz çok sevinirim. kesinlikle maxi scooter düşündüğümü (en azından t 19a, t 1 ayarında) unutmadan alternatif tavsiyelerinizi bile alabilirim. tamam çok bir para değil belki 2000 - 3000 ytl ama, benim için oldukça büyük. pişman olmayacağım iyi bir seçim yapmam gerekiyor.

şimdiden teşekkürler.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    ikinci el kymco yada sym olabilir çin işine hiç bulaşma
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Asya 150T1 ve Yamaha BWS100
    Asya 150T1 modelini 10.000 km veya daha fazla kullanan arkadaşlarıma bir soru: ,
    Motoru kullandıkları sürece yolda kalmasına neden olacak veya yıpranma sonucu değiştirmek zorunda kaldığı parçalar ve sorunları paylaşabilir mi?
    mesela: X km'de kayış kopması vb.

Motosikleti
    honda sw400
    Alıntı andersen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asya 150T1 modelini 10.000 km veya daha fazla kullanan arkadaşlarıma bir soru: ,
    Motoru kullandıkları sürece yolda kalmasına neden olacak veya yıpranma sonucu değiştirmek zorunda kaldığı parçalar ve sorunları paylaşabilir mi?
    mesela: X km'de kayış kopması vb.
    andersen,

öncelikle kayış kullanıma bağlı olarak değişiyor. 1000 km dayanan var 10.000 km giden de var.
    ben 4.000 km de değiştirdim. birde 8.000 de değştirdim.(kendimi garantiye alayım diye)
    çok yıkmadan dolayı gaz telim 5100 km de koptu. değiştirdim.
    çok yıkamadan dolayı arka bilya paslandı 5000 km de değiştirdim.
    çok yıkamadan dolayı ön bilya paslandı henüz 9100 km deyim biraz ses yapıyor hala değiştirmedim.
    km ölçer(altta janta bağlı olan) bozuldu 8200 km de dğiştirdim.
    arka feran balatasını 8200 km de değiştirdim
    bunun haricinde her 1000 km de yağ değişim ve filtre temizlik. her 3000 km de hava filtre ve buji değişimi yapıyorum.
    birde arka bilyayı değiştirirken şanzuman yağını da değiştim. Normalde 10.000 km de değiştirmek lazım.
    bir diğer önemli konu ise atık yağ haznesi kontrol ediyor olmalısın ve dolmadan sık aralıklarla boşaltmalısın(30 saniyelik bir işlem)

benim başıma gelenler bunlar. başka arkadaşların başına faklı olylarda gelmiş. sana yardımcı olurlar.
    renault sport

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el kymco yada sym olabilir çin işine hiç bulaşma
    abi güzel diyorsun da, sym'in 10.000 km'de ikinci elleri bile 4.000 5.000 ytl. arkadaşların kredi kartına taksit, senet yapacağını da sanmıyorum.

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Arkadaşlar Merhaba;

Yeni üyelerden biriyim. Bilgi paylaşılan bir ortam yaratmakta çok başarılı olmuşsunuz. 2 gün boyunca sadece sizleri takip ederek ne nedir öğrenebildim hepinize teşekkürler.

AS150 t1 almayı planlıyorum. Sanırım bugün iş çıkışı Pendik'teki Damla'ya gideceğim. Hayırlısı olur inşallah.

Konu başlığı içindeki yazıların çoğunluğunu okudum, herhangi bir şekilde geçen zaman içinde (yanlış bakmadıysam konu 2005 yılında açılmış... ) AS150 t1'de halledilen sorunlar ya da eskilerine !!ilave olan!! sorunlar var mı sizlere danışmak istedim.

Motor almadan önceki son dakikalarda yorum yapmak isteyen olursa sevinirim.
    C BEER 600

Motosikleti
    ASYA T-I
    Arkadalar ben anadolı yakasıda oturuyorum ve dediğim gibi bu haftasonu ikinci el T1 alıyorum inş. Fakat almadan önce bir de motor ustası görsün istiyorum. Sizin motordan iyi anlayan bi motorcu tanıdığınız var mı? Kime götürim burda? Bi sorun yoksa alayim motoru, şimdi elimde kalmasın bi de.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler