Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya bos dawa mondıale baq
    klavye de problem var galiba
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    yok be babaçi yazmış adam öle deme. zaten nickten belli

eyvallah kardeş teşekkür ederiz değerli görüşelr için...
    renault sport

yok aslında birbirinden farkı

Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya bos dawa mondıale baq
    Sevgili mondializzet100
    Aslında Asya veya Mondial markalar arasında önemli bir fark olduğunu sanmıyorum. Aldığın scooter eğer fabrikasyon hata içermiyorsa aldığın verim kullanım kalitesinden kaynaklanır diye düşünüyorum. Motorun sürati yakıt verimliliğini etkiliyor.Sanırım her iki grupta fazla sıkıştırma halinde kendini toparlayamıyor ve sorunlar çıkarıyor.Sanırım ikiside aynı nitelikte biribirleriyle bile kıyaslaması gereksiz diye düşünüyorum.

Selamlar

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Merhabalar eski bir asya 125t kullanıcısıyım 2.el 2000 km dealdım motoru ve 15.000 (onbeşbin) km de sattım sattığım güne kadarda her türlü havada kullandım motoru yani öyle su değmemiş falan bi motor değildi ve hep limitlerde kullandım ve bir gün yolda kalmadım ve kesinlikle kayış dahi değiştirmedim ama her 1000 km de yağını değiştirdim ve hava flitresini temizledim, her 2500-3000 km de buji değiştirdim 8000 km de dişli yağını değiştirdim ve bir günde yolda kalmadım. Evet kullanımdan kullanıma fark ediyor bazı arkadaşlar ani gaz veriyorlar bu tip motorlara bu yanlış bence gazı yavaş vereceksinki kayış kopmayacak ve tek silindirli bir motor yağ değişimi aksamamalı ve yağ kaliteli olmalı bence.

Sevgili Arkadaşlar,
    Aprilla 150 lik scooterlar konusunda bir fikri olan var mı?

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Selamlar.

Geçen sene haziran ayında aldığın ve gözüm gibi baktığım siyah As125T'mi satıyorum.
    Motoru yeni sıfırlandı. 1000 Km oldu rodajını mükemmel yaptım çok iyi kaçıyor.
    Ön takımın ses yapan burçlarını tornada yeniden yaptırdım.
    Artık ön freni pompalasanız da takır tukur ses yapmıyor.
    Lastikler Pirelli yağmur lastiği.
    Genel durumu çok çok iyi ...
    Regal Raptor aldığım için satıyorum.
    Kazası falan yok. 10.000 Km de.
    Ama görseniz 2-3 aylık motor dersiniz.
    Zaten dediğim gibi motoru da yeni...
    Bakımları full yetkili serviste yapıldı.
    Buji, hava filtresi kayış, balata yeni değişti.
    Kazasız...
    1000 YTL pazarlıksız son fiyatımdır.

Tel: 0532 405 80 75
    Emrah

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar.Genelde dikkat ettiğim bi husus var.cruiser alacak olan arkadaşlar ilk motor olarak 125 T yi seçiyorlar.Profil isimlerinin yanında Asya 125 T nin yanında regal raptor,Zealsun zs 150/19,ramzey qm 250-superlight 150 gibi 2. motorları çok görüyorum.Demek ki genel cruiser kullanıcılarının kişisel zevkleri de uyumlu.
    Bu bana ilginç geldi paylaşmak istedim.

Gelelim mevzuya.Benim Avşa Adasında duran bi 125 T var.Geçen sene kaza yaptım ve bi hayli parçasının değişmesi gerekti.Ancak Asya motor yüksek fiyat politikası yüzünden beni çıldırtmaya başladı.Artık nazillideki fabrikada grenajlar üretilmeye başlanmış.Türk malı daha ucuz olacağı yerde kazıklmamayı borç biliyorlar.
    Bizim motorların motoruna kadar tüm parçaları 2006/2007 modellerde değişti.Arka far jantlar ön disk extra hava soğutma panelleri bulunan motor,döşemeler gibi.
    Neyse bunlar iyi gelişmeler dedik ama daha sağlam olan ve mondialde de ilk gününden beri bulunan jantlar bnm gibi 2005 model 125 t si bulunan arkadaşlara uygun değil.Disk te değişmek zorunda.Eski jantlar hep hatalıydı mecbur değiştirecez ama esas sorun fiyatlarda.
    Şimdi karşılaştıralım.Monial 125 Zn ile Asya 125 t yedek parça fiyatları.Kazalı motoruma aldıklarımdan başlayalım.
    ASYA MONDIAL
    Ön jant 69 YTL 55 YTL
    Disk 47 YTL 25 YTL
    Arka amortisör 54 YTL 19YTl(inanamadım)
    Arka Çamurluk 10 YTL 2 YTL
    Ön çamurluk(komple)61 YTL 34 YTL
    Arka Far Takımı 59 YTL 45 YTL
    Sele altı komple grenaj(sağ-sol) 94 ytl 74 ytl

Siz olsanız ne yapardınız.Bütün motorun dış kasası yaklaşık 200 Ytl ye yenilenebiliyor.Asyada bu fiyat300 leri geçiyor.
    Bana yardımcı olan Sancar&Atılgan'a Motosiklet LTD ŞTİ Avcılar şubesine yürekten teşekkürler.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.Genelde dikkat ettiğim bi husus var.cruiser alacak olan arkadaşlar ilk motor olarak 125 T yi seçiyorlar.Profil isimlerinin yanında Asya 125 T nin yanında regal raptor,Zealsun zs 150/19,ramzey qm 250-superlight 150 gibi 2. motorları çok görüyorum.Demek ki genel cruiser kullanıcılarının kişisel zevkleri de uyumlu.
    Bu bana ilginç geldi paylaşmak istedim.

Gelelim mevzuya.Benim Avşa Adasında duran bi 125 T var.Geçen sene kaza yaptım ve bi hayli parçasının değişmesi gerekti.Ancak Asya motor yüksek fiyat politikası yüzünden beni çıldırtmaya başladı.Artık nazillideki fabrikada grenajlar üretilmeye başlanmış.Türk malı daha ucuz olacağı yerde kazıklmamayı borç biliyorlar.
    Bizim motorların motoruna kadar tüm parçaları 2006/2007 modellerde değişti.Arka far jantlar ön disk extra hava soğutma panelleri bulunan motor,döşemeler gibi.
    Neyse bunlar iyi gelişmeler dedik ama daha sağlam olan ve mondialde de ilk gününden beri bulunan jantlar bnm gibi 2005 model 125 t si bulunan arkadaşlara uygun değil.Disk te değişmek zorunda.Eski jantlar hep hatalıydı mecbur değiştirecez ama esas sorun fiyatlarda.
    Şimdi karşılaştıralım.Monial 125 Zn ile Asya 125 t yedek parça fiyatları.Kazalı motoruma aldıklarımdan başlayalım.
    ASYA MONDIAL
    Ön jant 69 YTL 55 YTL
    Disk 47 YTL 25 YTL
    Arka amortisör 54 YTL 19YTl(inanamadım)
    Arka Çamurluk 10 YTL 2 YTL
    Ön çamurluk(komple)61 YTL 34 YTL
    Arka Far Takımı 59 YTL 45 YTL
    Sele altı komple grenaj(sağ-sol) 94 ytl 74 ytl

Siz olsanız ne yapardınız.Bütün motorun dış kasası yaklaşık 200 Ytl ye yenilenebiliyor.Asyada bu fiyat300 leri geçiyor.
    Bana yardımcı olan Sancar&Atılgan'a Motosiklet LTD ŞTİ Avcılar şubesine yürekten teşekkürler.
    arka amortisör 54 ytl demişsiniz ama ben 4 gün önce işçilik dahil serviste 40 ytl yr taktırdım.fiatlar servise göre değişebilirmi.fikirtepe servisi nin fiatı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Walla kardeş avcılar Asya motor da durum bu üstelik elinde de yokmuş.Kargoyla istetecekmiş.Kargoyu da ben ödeyecekmişim.
    Sen 40 a almışsın iyi gibi ama mondialde 19 liraya aldım üstelik adam faturasını da kesti.Tek farkı 1 cm kısa ve rengi kırmızı.O da önemli değil.Yani bak sen de 40 a almışsın bu normal mi ya.Adam elindeki yedek parça kataloğunu elimden kaptı.Ben sana söylerim diyerekten.Bu nasıl esnaflık bu nasıl insanlık anlayamıyorum vallahi.

Motosikleti
    honda sw400
    criminal,
    sen orjinal parçayı almamışsın, 1 cm kısa olan bilmediğin bir amortisör almışsın. madem öle yapacaktın daha ucuza da amortisör bulabilirdin. mesela 1 cm uzun alup daha ucuz olanı.

125 zn ile 125t nin görüntüsü aynı olabilir ancak model itibarıyla farklı kalitede ürünler ve farklı parçalar kullanıyor olabilirler.

ancak bu konuyu tecrübe eden sensin. parçaları taktıktan sonra(özellikle amortisörü) deneyimlerini paylaş lütfen ki bizde senin gibi diğer markalara bakalım.
    renault sport

Dostum ben motorumu baştan aşağı söküp tekrar monte etmiş birisi olarak orjinal ya da sahte ayrımını yapabilirim kaldı ki bindiğimiz motorda orjinal tek bi parça yok.2005 ilk seri asyaların amortisörleri 35 cm.2005 ikinci seri asyaların (yani benimki)amortisörlerin boyu 37 cm.Mondialinki 36 cm.
    Yani bu konuda senden çok bilgim var.Forumu biraz karıştırırsan anlarsın.Biz de birşerler biliyoruz herhalde elimizde orjinal amortisörle gidip karşılaştırdık.Ayrıca dışarıda piyasada eş değer ürünlerde bir çifti 55 liraya satılıyor.
    Kıssadan hisse tüm oynar aksam ve grenajı mondial 125 Zn den temin edebilirsiniz.Tek fark bizde akü gösterge var onlarda sinyal ve uzun lambası....

Motosikleti
    honda sw400
    bilgilerimizi yarıştırmayalım paylaşalım

üstteki mesajında konu hakkında bilgin olduğunu belirtmiş ve bizlere önerini yapmışsın. 125t kullanan arkadaşlarım vardı. onlara bilgi vereyimde yalandan asya servislerinde kazık yemesinler.

umarım en kısa zaman da motorunu toplar ve binmeye başlarsın

esasında yazdıklarında ilginç bir olay daha var. Avcılar asya motorun senin için sipariş edeceği amortisörlerin kargo parasını senden istemesi acayip bir olay.

ben böle esnaflığınnn
    renault sport

Ee işte adamlarda haysiyet kalmamış.Sadece enayi yerine konulan dostlarımız artık buna bir dur demeli diye bu bilgileri veriyorum.
    Sevgiler..
    Her türlü soru için bana özelden ya da msn den ulaşabilirsiniz

Sevgili Arkadaşlar,
    T1 lerin iki kişi ile (yaklaşık 160 kg) ile dik bir rampayı çıkabilmesi mümkün müdür? deneyen var mı? Zira 1640 metrelik bir rakıma tam gaz tek kişi (kilom 77) 40 km üstü gidemedim. Birde iki kişi olduğumuzu düşünürsek yokuşta kalırız gibi geliyor. İki kişi uzun Ankara dan kastomonu ya gitme gibi bir niyetimiz var. yolda kalmayalım.

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    hitit maalesef T-1 ile iki kişi uzun yol tam bir işkence.Ben denedim oradan biliyorum.Hafif eğimli rampalarda traktör gibi kalıyorsun.Bence uzun yolda tek kişi en uygunu.Hiç deneme bile.

Motosikleti
    honda sw400
    en azından sen motor sürerken eğlenirsin ama artçın rüzgarı yiyecek bide bazı yerlerde ölee yavaşlayacan ki artçının canı çok sıkılacak. en iyisi foresight in dediği. tek kişi devammmm.
    renault sport

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Arkadaslar bende Nazilli biri olarak Asyanin fiyatlari mondiale göre Gercekten cok pahaliydi Ama ben Artik Servisinden Almiyorum Sonucta bu asya mondial osmali fln ayni motorlar hatta ayni fabrikadan cikiyorlar ...Siz Alcaginiz parcanin özelliklerine mesela kayıs alcaksaniz kayıs numarasina bakın ona göre alin ..Tüm parcalar icin gecerli bu
    İkincisi Parcalari sakin servisten almayin ..Parcalari kendiniz alin servise sadece iscilik verin..Artik bu cin mali motorlarin parcasi pejo 103 ler gibi oldu ucuz komple motor degistirme burda 150 milyon
    Ben artik servise bile gitmiyorum
    2 gün önce motorum Asya 150 t yi komple bakima soktum Yamaha servisinde

Parcalari kendim aldim

Orjinal japon Bando Kayıs : 25 ytl Cin mali kayıs 9 ytl

Arka fren balata : 6 ytl
    Hava Filitresi : 3 ytl
    sekiz janti düzeltiler : 15 ytl
    Egsoz kelepcesi . 1.5 ytl
    Ayak mars Dislileri (yalama olmus ) : 7.5 ytl
    İscilik 15 ytl Hepine 75 verdim ......

forsight ve güveli28, daha önce t 19 a vardı. En dik rampaları bile iki kişi mükemmel çıkıyordu. iki motor arasında sadece 12 kg fark var. Bu kadar çekiş düşer mi anlayamıyorum. Önerileriniz için teşekkürler.

Motosikleti
    honda sw400
    BEYLER GÖZÜMÜZ AYDIN,

en sonunda maslak sanyiye adam gibi bir servis açılıyor. avcılardaki pertekler servisi maslağa yer açıyormuş.

ilgilenenlere duyurulur.
    renault sport

Motosikleti
    Comet
    beyler kayış bloğunun arka kıssmındaki yere şanzıman yağı koyan varmı? zira ben motor yağından başka bir yağ değişimi yapmadım bu güne kadar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler