Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    arkadaşlar teşekkür ederim çok faydalı oldu durumu düzeltince bende ayarlı amortisore geçmeyi düşünüyorum.

1.işçilik ucreti çok tutuyormu acaba?
    2.asyanın kendi ayarlısı varmı yoksa başka yerdenmi temin edicez?
    3.yumusaklık ayarını ve yuksekligi kendimiz hemen degistrebiliyomuyuz? ben bazen 2kişi biniyorum...
    4.memnuniyet dereceniz ne? yani iyki yaptım çok iyi gibisidindenmi,
    çukurlarda çok farkediyormu mesela birçokzaman çok sert giriyor çukurlara benim motor...

saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    vay yaz geldi forum canlanmış herkez hoşgelmiş.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Arkadaşlar AS125T mi satıyorum. Böylesi yok diyebilirim...

http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3878829

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar teşekkür ederim çok faydalı oldu durumu düzeltince bende ayarlı amortisore geçmeyi düşünüyorum.

1.işçilik ucreti çok tutuyormu acaba?
    2.asyanın kendi ayarlısı varmı yoksa başka yerdenmi temin edicez?
    3.yumusaklık ayarını ve yuksekligi kendimiz hemen degistrebiliyomuyuz? ben bazen 2kişi biniyorum...
    4.memnuniyet dereceniz ne? yani iyki yaptım çok iyi gibisidindenmi,
    çukurlarda çok farkediyormu mesela birçokzaman çok sert giriyor çukurlara benim motor...

saygılar
    1- işcilik dahil 70 ytl
    2- asya servisinden temin edebilirsin. Avcıları tavsiye ederim.
    3- ayarı manuel yapabiliyorsun.ben hiç değiştirmedim en yumuşakta biniyorum. İki kişi ile binincede ayar değiştirmeyi gerek görmedim. ayrıca ayarı değiştirmen bi kaç dakikanı alabilir.
    4-ben mennunum. haa nerden düşündün aldın dersen lastik değiştirirken amortisörü söktük baktıkki içi kırılmış. o vesile ile yeniledim. hatta popom yer gördü diyebilirim. Ama öle enduro gibi olacak diye hayal kurma. yinede yapmaya değer (bence)

hatta ben önleride yakın zamanda yenilemeyi düşünüyorum.

önleri değiştiren oldumu arkadaşlar. deneyimi olan varsa yazsın
    renault sport

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne o bir tane kesmedimi ?.yada başka bir durummu? var
    kardeş valla teyzemede alcam başka bi durum yok benimkini çok beğendi kendinede alcak o yüsden...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

korcane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride 200İ Evo
    selam arkadaslar ben yeni bir uye ve yeni bır motor kullanıcısıyım daha dogrusu ilk defa motor alıorum ve arastırmalarım forumlardan edındıgım kadarı ile 1-2 gun içinde asya 150T scooter almaya karar verdim bu motor hakkında yorumları olan varsa yardımcı olabilirmi..ve ilk motor kullanıcısı olarak bana tavsiyeleriniz nelerdir ..tesekkurler..

Motosikleti
    coming soon
    Alıntı korcane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar ben yeni bir uye ve yeni bır motor kullanıcısıyım daha dogrusu ilk defa motor alıorum ve arastırmalarım forumlardan edındıgım kadarı ile 1-2 gun içinde asya 150T scooter almaya karar verdim bu motor hakkında yorumları olan varsa yardımcı olabilirmi..ve ilk motor kullanıcısı olarak bana tavsiyeleriniz nelerdir ..tesekkurler..

hayırlı olsun gule gule kullan arkadasim.
    alıcagin motor hakkında cok fazla fikiri burdan forumlardan bulabilirsin...

asyanın modellerinde motor özellikleri hemen hemen aynı kasası degisiyor.. 150t nin daha geniş gibi olanını kullanıyorum memnunum 150t1,
    tipik çinli sorunları dışında bişeyyok ;) ceket-kask eldiven yoksa mutlaka al...
    lastikler orj. lastiklerse sudan hiç geçme mecbursan yavaş gazkesmeden geç kuruyana kadar lastikler aynı hızda gitmen daha iyi olur...

JoJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor
    Merhba arkadaslar ben hafta sonu lastikleri degistirdim. 150 T1 kullanıyorum on arka 110/90/12 taktılar cok memnunum hakkaten kotuymus orjinal lastikler.
    Simdi farları degistirecegim ama beyaz gosteren zenon gibi almak istiyorum ne onerirsiniz kac watt lık ampul almalıyım acaba?

farların iyi gostermesi icin elektrik aksamını degistirmek mi lazım anlayamadım herkes birsey diyor kafam karıstı.
    Kara Kedi

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t

Hayırlı Olsun

Alıntı korcane adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak hayırlısı olmasını diliyorum. Bende 150 T kullanıyorum ve beklintilerim çok yüksek olmadığı için motorumdan çok memnunun. Alırken çinli motorlar hakkında çok kötü şeyler söyleniyordu ve ben bile bile aldım ama şimdiye kadar (5.500 km) beni gerçekkten üzecek önemli bir sorunla karşılaşmadım.

Arkadaşlar Lastik konusunda çok tavsiyelrede bulunuyorlar. Ben değiştirmediğim için arasındaki farkı bilemeyeceğim. Geçen gün sirkecide sordum Pirelli lastik için 40 €/adet istiyorlar. o yüzden şimdilik onu askıya aldım.

Motorun amortisörlerininde pek konforlu olduğunu söyleyemeyeceğim.

Motorumu 9 ay önce aldım. Şimdi ise neden daha önce almamışım diye üzülüyorum.

Kazasız ve belasız kullanman dileğiyle. (Aman korumasız binme)

Alıntı JoJo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhba arkadaslar ben hafta sonu lastikleri degistirdim. 150 T1 kullanıyorum on arka 110/90/12 taktılar cok memnunum hakkaten kotuymus orjinal lastikler.
    Simdi farları degistirecegim ama beyaz gosteren zenon gibi almak istiyorum ne onerirsiniz kac watt lık ampul almalıyım acaba?

farların iyi gostermesi icin elektrik aksamını degistirmek mi lazım anlayamadım herkes birsey diyor kafam karıstı.
    Jojo nereden ne kadar a aldın lastiklerini?

Teşekkürler

Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor

Teşekkürler[/QUOTE]

İstanbul Bostancı Buz motor 30Euro tek lastik + 30 YTL iscilik alıyorlar biraz ugrastırıyor ama kesinlikle degistirin kesinlikle.
    Kara Kedi

Motosikleti
    coming soon
    lastik mevzuunu diger arkadaşlarla çok konusmustuk daha önce...
    fatih vatan cad. üzerinde vatan ticaret te metzeller 110-90 50ytl.
    fakat sökme takma yapmıyor.
    kolaygelsin.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    asya 125 t lerin beygiri kaç arkadaşlar...
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

korcane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Joyride 200İ Evo
    Alıntı Kaan T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk olarak hayırlısı olmasını diliyorum. Bende 150 T kullanıyorum ve beklintilerim çok yüksek olmadığı için motorumdan çok memnunun. Alırken çinli motorlar hakkında çok kötü şeyler söyleniyordu ve ben bile bile aldım ama şimdiye kadar (5.500 km) beni gerçekkten üzecek önemli bir sorunla karşılaşmadım.

Arkadaşlar Lastik konusunda çok tavsiyelrede bulunuyorlar. Ben değiştirmediğim için arasındaki farkı bilemeyeceğim. Geçen gün sirkecide sordum Pirelli lastik için 40 €/adet istiyorlar. o yüzden şimdilik onu askıya aldım.

Motorun amortisörlerininde pek konforlu olduğunu söyleyemeyeceğim.

Motorumu 9 ay önce aldım. Şimdi ise neden daha önce almamışım diye üzülüyorum.

Kazasız ve belasız kullanman dileğiyle. (Aman korumasız binme)

Teşekkürler
    artık kullanmaya başladım 5 gun oldu eve gidip gelerek gunde 25 km yapıorum tavsiyeleriniz için tesekkurler ama gercekten motor olayı bambaşka bir seymiş

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    korcane hayırlı olsun arkadaşım.Kazasız belasız kullanırsın İnşallah.
    korcane bunu beğendi.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asya 125 t lerin beygiri kaç arkadaşlar...
    7 hp
    25 beygir....
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t
    Merhaba arkadaşlar,

Motorum 5.500 km de ve kayış ile ilgili bir problem yaşamamak için geçen Cuma günü Fikirtepe’deki Asya motora götürdüm. Kendilerinde bir kampanya var. Kayış, yağ(açık yağ 20-50), hava filtresi, arka fren balatası ve buji için 70 YTL eğer Japon Kayış(Bando) kullanılacaksa 90 YTL istiyorlar.

Bakımı yaptırmak üzere kayış kısmını söktüler ve kayışım sapasağlam çıktı. Üzerinde en ufak bir çatlak veya çizik bile yoktu. Marka olarak orjinal kayışıda japon malı bando kayıştı. Tamirciye sorduğum zaman son parti mallarda kaliteli malzeme kullandıklarını söylediler(geçen sene temmuz ayında motorumu aldım). Orjinal bujiyide değiştirdik oda NGK marka çıktı. Ben genede kayışımı değiştirttim. Arka fren balatasınıda daha önce değiştirttiğim için değiştirmediler ve ücretini almadılar. Toplam 80 liraya bana maliyeti tuttu.

Hava filtresinin içerisinde oluşan motor yağı motoru fazla zorladığım için olduğunu söyledi(halbuki çok fazla motorumu zorladığımı düşünmüyorum). Eğer içerisinde çok fazla yağ bulunursa temizlemem gerektiğini ve motora bi zararı olmadığını söyledi.

Ustaya motorun ömrünü sorduğumda bana 30.000 Km ye kadar dayandığını söyledi.

Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor
    Arkadaslar farlarını xenon gibi gosteren 55 wattlık ampul takıp kullanan var mı? Aküyü bitiriyor mu? Yada bunun icin ne yapmak lazım yoksa bu sevdadan vazgecip 35 watt lık normal ampul mu takmalıyım paylasırmısınız lutfen.
    Kara Kedi

Motosikleti
    Comet
    Alıntı JoJo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar farlarını xenon gibi gosteren 55 wattlık ampul takıp kullanan var mı? Aküyü bitiriyor mu? Yada bunun icin ne yapmak lazım yoksa bu sevdadan vazgecip 35 watt lık normal ampul mu takmalıyım paylasırmısınız lutfen.
    dostum osram h4 otomobil ampülü taktım bütün kış gece kullandım,problem yaşamadım aydınlatmasından memnunum aküm hala orjinal sulu olandan ve herseferinde tek marşda çalıştı.ampül almadan önce duyun ampül ile uygunluğunu kontrol et.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    elinde t1 ön fren olan varmı ?
    bana sadece üst hidrolik tankının olduğu fren kolunun bağlandığı kısım lazım.
    ön freni komple değiştiren varsa bu parça elinde olan kesin vardır.
    sağlam ve temiz ise satın alabilirim.
    renault sport

Motosikleti
    Comet
    Alıntı guveli28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde t1 ön fren olan varmı ?
    bana sadece üst hidrolik tankının olduğu fren kolunun bağlandığı kısım lazım.
    ön freni komple değiştiren varsa bu parça elinde olan kesin vardır.
    sağlam ve temiz ise satın alabilirim.
    sağlam ve temiz olsa niye değiştirsinlerki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler