Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar bu 125 t lere asya 125 t mi dicez haojin mi dicez lütfen bu konuyo açıklık getirin
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu 125 t lere asya 125 t mi dicez haojin mi dicez lütfen bu konuyo açıklık getirin
    halk arasında asya motor deniyor fakat resmiyette noterde,satış ilanlarında haojin
    katagorisinde yer alıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    ok saol kardeş bu 125 t yollarda nasıl denge konusunda

Motosikleti
    Comet
    ok saol kardeş bu 125 t yollarda nasıl denge konusunda
    denge olayı biraz sana bağlı ıslak zemine girerken gaz kesmeni tavsiye ederim heleki ıslak virajlarda çok dikkatli ol ani hareketlerden sakın çünki eğer üzerindeki orjinal lastik naylon zaten yazar üzerinde.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

alıntı:
    EVET BENDE TUGI KARDEŞİMİN MRK ETTİĞİNİ SORCAKTIM BU MODEL KİMLERDEN ALINMIŞTA YAPILMIŞ

cevap:
    asya 150t1 şase ve kasa honda foresight modelinin, motoru ise honda GY6 motorlarını kopyasıdır.
    bilginize.

alıntı :
    JoJo;613783]gunaydın arkadaslar,
    Bir sorum olacak lastik alacagım ve biraz yanaklı olmasını istiyorum, yazıyanları okuyorum 100/90/12 - 110/90/12 - 130/90/12 gibi bir suru ebat var. Vatan ticarete de gittim ama onlarda pek bilmiyorlar. Bu rakamların neyi ifade ettigini soyleyebilirmisiniz lutfen. Mesela 100 ne 90 ne 12 yi biliyorum jant ). 150 T1 icin en ideal boy acaba nedir? Arka biraz daha genis olsun istiyorum ama karar veremedim. Bana yardımcı olursanız sevinirim, tesekkurler

cevap:
    100/90-12 anlamı taban genişliği 100mm (10cm), ikinci rakam taban genişliğinin
    yüzdesi olarak yanak yüksekliği (yani 10cmx%90=9cm)

130/90-12 nin yanak yüksekliği 130x%90=11.7 mm.

asya t1 de konfor ve güvenli sürüş istiyorsanız, lastikleri daha dişli olanlarla ve de arka amortisörleri ayarlı olanlarla değiştirmeniz tavsiye olunur.

lastik duro, metzelr, pirelli vs 40-90 ytl, amortisör çifti 40-50 ytl.

herkese güvenli sürüşler dilerim.

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t
    Amortisoru nereden alacagiz. yetkili servislerde varmi? eger yedek parcaci ise nerede oldugunu yazabilirmisin.

Tesekkurler

Alıntı yamahajet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıntı:

Alıntı yamahajet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıntı:

Amortisoru nereden alacagiz. yetkili servislerde varmi? eger yedek parcaci ise nerede(Istanbul) oldugunu yazabilirmisin.

Tesekkurler

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar sizlere 2 sorum olacak

1.asya 125 t ye illaki çanta almakmı gerekiyor bişi taşımak için....
    2.asya 125 t lere başka markaların parçaları oluyormu.....

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar sizlere 2 sorum olacak

1.asya 125 t ye illaki çanta almakmı gerekiyor bişi taşımak için....
    2.asya 125 t lere başka markaların parçaları oluyormu.....
    çanta olayı şöyle..

bu da ışıklandırılmış hali frenlere bağlı

ön cam da takabiliyorsun

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    kardeş iyi güzel göstermişsinde ne kadar bunlar

Motosikleti
    mondial MCT250
    heybe taktıran varmı acabaa taktıran varsa resmını koyabilırsenız cok sevinirim

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Arkadaslar dun motorumu ayak marsiyla calistirmak icin bastim Bosta donmeye basladi .Basiyorum tık die bi bosluk gelio sonra asagida ole kaliyor yukari cikarmak icin sertce vurmak gerekiyor ...Acaba icindeki disli yalama fln mi oldu ??????

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Bradley ayak marşında yay veya dişli çıktığı aman bahsettiğin problem oluyor.Serviste kontrol ettrir sorun kalmaz.Bu arada sezon açıldı asyacılar forumda iyi çalışıyor.Görüşmek üzere.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    arkadaşlar ucuz 2.el asya 125 t arıyorum fiyat 600-700 arsında olmalı temiz kasasız olmalı taksit imkanı olmalı bi de istanbuldan olmalı....

Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar ucuz 2.el asya 125 t arıyorum fiyat 600-700 arsında olmalı temiz kasasız olmalı taksit imkanı olmalı bi de istanbuldan olmalı....
    ne o bir tane kesmedimi ?.yada başka bir durummu? var

walla hondanin 125 250 cc lik motorlarini vee..suanda bende olan suzuki ninja varken bu motor hanim işi kalior..binemem nacak bi kiz arkadasim olacak o surcek ölee karizmam yerlerde surunur..
    ilim ilim bilmekdir...ilim kendini bilmekdir....
    sen kendini bilmezsen...ya nice okumakdir...

Motosikleti
    Comet
    Alıntı LafebeSi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla hondanin 125 250 cc lik motorlarini vee..suanda bende olan suzuki ninja varken bu motor hanim işi kalior..binemem nacak bi kiz arkadasim olacak o surcek ölee karizmam yerlerde surunur..
    bayanlar için üretilmiş olduğu hiç bir yerinde yazmıyor.35 yaşındayım 2 senedir kullanıyorum,beni istediğim yere götürüyor,karizmamızın yerlere düştüğü filanda yok,laf olsun diye neden yazıyorsun ki bu makineyi kullanan bir çok erkek var sana şimdi hepsi erkekliğini ispatlamak isterse ne olacak halin.beğenmiyosan almazsın binmezsin

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Alıntı LafebeSi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hanım işi erkek işi diye bir şey yok arkadaşım.Burası Honda markalı motosikletlerin forumu değil zaten.Burası Asya Motor scooter modellerinin forumu.İstersen sen bu forumda hiç konuşma.Çünki söylediklerinin hiç tutar bir dalı yok.Kimseden de destek alamazsın bu bölümde.

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    [QUOTE=babaçi;622670]çanta olayı şöyle..

Babaçi merhaba çantayı kendinmi monte ettin bir de şu çantadaki ışıklandırma orjinal mi ışık olayını sen mi yaptın?

Motosikleti
    Comet
    [QUOTE=arslanfb;625999]
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta olayı şöyle..

Babaçi merhaba çantayı kendinmi monte ettin bir de şu çantadaki ışıklandırma orjinal mi ışık olayını sen mi yaptın?
    evet çantayı kendim monte ettim ve kendim ışıklandırdım.kolay pek bi masrafıda yok biraz el işi o kadar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biraz konuya atlamak gibi olacak ama; bugün Praetorian ile 1 yıldır yatan Asya scooter'a bakım yapmaya gittik... Valla alet süper gidiyor sadece kayışı bozulmuş 110dan sonra kaçırıyor. (Cbr ile ölçtük 20 km fazla gösteriyor Asya , yani 110=90) Çarşamba günü kayış değişecek , ayrıca bagaj açılmıyor nedense sıkıştı , bu sizde hiç oldumu?

Işte birkaç resim

Bu arada Babaçi , dikkat et plaka titreşimden dolayı altındaki krom parçayı çiziyor , ayrıca ses çıkartıyor... biz hafif yarıdan yamulttuk plakayı , hem mükemmel göründü hem de krom'a dokunmuyor.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler