Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar çok soru soruyorum farkındayım ama iki sorum daha var:
    1) Sol taraftaki yağ boşaltma yeri ne kadar sürede bir boşaltılmalı acaba. çünkü serviste boşalttılar hemen yeniden dolmuş, hergün boşaltacak mıyım ben onu? birde oradaki yağ boşaltıldığında haznedeki yağ seviyesini düşürmüyor mu? bu durumda oradan boşalttığım yağı yağ çubuğunun oradan tekrar eklemeli miyim?
    2) Lastik basınçlarımız kullanma kılavuzunda kpa cinsinden yazılmış. Bu değer otomobildeki karşılığında kaç basınca denk geliyor acaba?

Bilgilendirdiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Mateo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok soru soruyorum farkındayım ama iki sorum daha var:
    1) Sol taraftaki yağ boşaltma yeri ne kadar sürede bir boşaltılmalı acaba. çünkü serviste boşalttılar hemen yeniden dolmuş, hergün boşaltacak mıyım ben onu? birde oradaki yağ boşaltıldığında haznedeki yağ seviyesini düşürmüyor mu? bu durumda oradan boşalttığım yağı yağ çubuğunun oradan tekrar eklemeli miyim?
    2) Lastik basınçlarımız kullanma kılavuzunda kpa cinsinden yazılmış. Bu değer otomobildeki karşılığında kaç basınca denk geliyor acaba?

Bilgilendirdiğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum...
    bana servis haftada 1 boşaltmamı söylemişti+ orada sadece yağ yok motor içerisinde oluşan buharda varmış okarışımın içinde zaten yağlı süt görünümünde
    125 t nin önler 24 psı arkalar 26 psı
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    arkadaşlar bu hafta bursadayım milletsezonuaçmış pazar günü kulaklarımın pası silindi trafik kimseye ses çıkartmıyor caddelerin tozunu alıyorlar havada çok iyiydi herkese keyifli sürüşler....

JoJo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 T1 haojin Asya Motor
    gunaydın arkadaslar,
    Bir sorum olacak lastik alacagım ve biraz yanaklı olmasını istiyorum, yazıyanları okuyorum 100/90/12 - 110/90/12 - 130/90/12 gibi bir suru ebat var. Vatan ticarete de gittim ama onlarda pek bilmiyorlar. Bu rakamların neyi ifade ettigini soyleyebilirmisiniz lutfen. Mesela 100 ne 90 ne 12 yi biliyorum jant ). 150 T1 icin en ideal boy acaba nedir? Arka biraz daha genis olsun istiyorum ama karar veremedim. Bana yardımcı olursanız sevinirim, tesekkurler
    Kara Kedi

Motosikleti
    asya t1 siyah
    arkadaşlar birşey danışacağım

mecidiyede oturuyorum ilk olarak maslak servisine gittim yakın diye ama pek gözüm tutmadı bu yakada yada yakın bi mesafede karşı yakada bildiğiniz iyi bir asya servisi varmı acaba

TUGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera NEXUS
    slm
    önler arka 110-90-12 genıslık-yanak -jant ben metzeller taktım bıraz olsun motor sıklete bındığımı anladım

Motosikleti
    asya 150t
    SELAM ARKADAŞLAR BEN KAYSERİDE YASIYORUM TALASTA OPET BENZİNLİGİNDE GÖREVLİYİM BENDE ASYA 150 T 1 VAR 8560 KM YOL YAPTIM AMA KM SAATİ YANLIŞ ARABA İLE 7KM GİTTİM AYNI YOLDAN MOTORUMLA GİTTİM 9 KM GÖSTERDİ SANIRIM BÜTÜN MODELLER AYNI SORULARINIZ OLURSA BEKLERİM EMAİL ADRESİM KOLOMBO38@MYNET.COM BURAYADA YAZARSANIZ UYAR

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    Sayin Arkadaşlar Sizlere Bişi Sorcam Ben Asya 125t Alicam Bi Tanidiktan Arkadaşla Pazarlik Yaptim 2005 Model Asya 125t Yi 650 Ye Veirim Dedi Ben Inanamadim Motor Hakkinda Biraz Bilgi Aldim Adam Eski Harley Davidson Servisinde çalişmiş Adamin 2. Motoru Olduğu Için Adam Hiç Zaman Ayiramadiği Asya Sini Satmaya Karar Vermiş Motor 8 Binde Vede 650 Istiyor Sizce Nasil Kasada Hiç Bi Problem Yok Her şeyi Orjinal Daha önce Değişen Parçasi Yok Arizasiz Nasil Sizce Lütfen Yrdm Edin Aliyimmi.

Motosikleti
    Comet
    Alıntı kkorhann34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayin Arkadaşlar Sizlere Bişi Sorcam Ben Asya 125t Alicam Bi Tanidiktan Arkadaşla Pazarlik Yaptim 2005 Model Asya 125t Yi 650 Ye Veirim Dedi Ben Inanamadim Motor Hakkinda Biraz Bilgi Aldim Adam Eski Harley Davidson Servisinde çalişmiş Adamin 2. Motoru Olduğu Için Adam Hiç Zaman Ayiramadiği Asya Sini Satmaya Karar Vermiş Motor 8 Binde Vede 650 Istiyor Sizce Nasil Kasada Hiç Bi Problem Yok Her şeyi Orjinal Daha önce Değişen Parçasi Yok Arizasiz Nasil Sizce Lütfen Yrdm Edin Aliyimmi.
    benimde asya 125 t var o paraya vereceğime benzin döker yakarım genel durumu iyiyse parası para değil bence
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Selam arkadaşlar;
    Bende 2005 model var. 9800km'de. Şu ana kadar çeşitli sorunlar çıkartsada genelde memnunum. Bence çok iyi bir fiyat vermiş. eğer temizse kaçırma.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    saolun arkadaşlar yrdm larınız için teşk.

ARKADAŞLAR ACABA BEN ASYA 125 T MOTORUMA BENZİNCİDE NE DİCEM HANGİSİNİ KOY DİCEM ADAMA
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Aslında bu motorlar kurşunlu süper benzine göre ayarlı (95 oktan)

Ancak kurşunsuz benzin koyman 10.000 km civarında sübab kısmında kurumlanma yaşaman dışında sorun yaşamaz.

TUGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera NEXUS
    ark lar bu t1 lerın motorunu acaba hangı modelden kopyalamıslar bılgısı olan varmı acaba

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    EVET BENDE TUGI KARDEŞİMİN MRK ETTİĞİNİ SORCAKTIM BU MODEL KİMLERDEN ALINMIŞTA YAPILMIŞ

Motosikleti
    Comet
    EVET BENDE TUGI KARDEŞİMİN MRK ETTİĞİNİ SORCAKTIM BU MODEL KİMLERDEN ALINMIŞTA YAPILMIŞ
    asya 125 t yi:honda shadow diye bir markadan kopyalamıışlar ben 98 model bire bir aynısını gördüm.95 oktan benzin alman yeterli.arkadaşım tamamen büyük harfle yazmak bağırmak anlamına geliyor bilgine. uyarı alabilirsin

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    saol arkadaşım ara sıra caps lock açık kalıyo farketmiyorum oluyo... en iyisi 95 oktan diorsun demekki ok ondan alcam hep o zaman ne kadar bari ortalaması litre olarak?

Motosikleti
    Comet
    saol arkadaşım ara sıra caps lock açık kalıyo farketmiyorum oluyo... en iyisi 95 oktan diorsun demekki ok ondan alcam hep o zaman ne kadar bari ortalaması litre olarak?
    depo 5 lt benzin alır ortalama 170- 180 km yol yaparsın birazda senin kullanımına bağlı ben 200 km yapıyorum bazen. makinayı sıkıştırmam 60-70 s/km hızla giderim genelde

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    hımm ok valla çok tasarruflu alet bu ya çok seviyorum valla motorumu bende genelde bende öle 60-70 te gidiyorum motoru daha yeni aldım bakalım şimdilik hiç bir sorunum yok alışmaya çalışıyorum...

Motosikleti
    Comet
    hımm ok valla çok tasarruflu alet bu ya çok seviyorum valla motorumu bende genelde bende öle 60-70 te gidiyorum motoru daha yeni aldım bakalım şimdilik hiç bir sorunum yok alışmaya çalışıyorum...
    bir defada 135 km yol yapyım artçımla beraber sorun çıkmadı,100-110 km/s gördüm üstelik herne kadar problem çıkarmayan bir motor olsada nazik kullanmak gerek.1000-1500 km de yağını değiştir,benzini aynı yerden almaya çalış (ben total 95 alıyorum) ön diskten ses gelebilir bazen tazyikli su sıkman yeterli.sabit hızda giderken gaz keser bazen buda bu modelin hastalığı galiba tam gaz gitme sürekli

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t

Kadıkoy Asya Motor Servisi Hakkinda Bilgisi Olan Varmı?

Selam arkadaslar,

Benim motorum 150 T. Su anda yaklasik 4.500 kmdeyim ve simdiye kadar ciddi bir sikinti cikarmadi. Yaklasik 1 depo ile (16 YTL) 170 Km yol yapiyorum.

1.500 km deyken yarim gazdan sonra benzin yememeye baslamisti. servise goturdum ve benzin pompasini 14 ytl karsiliginda degistirdiler. Benzin pompasini degistirirlerken allahtan hortumlarida seffaf olanlarla degistirmisler. 1 kere yolda kalir gibi oldum. Tamirci ile yarım saat telefonda gorustukten ve motoru neredeyse soktukten sonra Motora benzin gitmedigini anladık. Depoyu acıp icine kuvvetlice ufledikten sonra sonunda motora benzin gitti ve yolda kalmaktan kurtuldum.

Simdi ise sanki cekisinde bir problem var gibi geliyor. Bu bakimdan Kadikoy Fikirtepe deki Servise gitmeyi planlıyorum. Bu servis hakkinda bilgisi olan veya tecrube etmis arkadaslar varmi?

Simdiden tesekkur ederim.

Herkese kazasiz surusler.

Yukarıdaki mesajima ek olarak birde Anadolu tarafinda ucuz aksesuar satan yerlerin adreslerini verirseniz cok sevinirim. Dizlik ve eldiven almak istiyorum.

Tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler