Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Selam arkadaşlar.Motorumla 6000km.'yi aştım.Ancak benim tek çözemediğim sorun motorun yolda gezmesi olayı oldu.Daha önceki sayfalarda burçlardanan kaynaklandığı söyleyen arkadaşlar olmuştu.Ancak sanki motorda komple bir gezme söz konusu.Diyelim yolda orta bir süratte gidiyorsunuz(~yaklaşık olarak 40-50 km civarı)ve yolda motora paralel asfaltta 1-2 cm.lik setler var.Motor olduğu gibi sizi o yöne alıyor.Resmen o tarfa yöneliyorsunuz.Ve bazen bu çok tehlikeli olabiliyor.Ön düzeni incelediğimde amortisörün bir tarafından bir miktar yağ atmış olduğunu gördüm.Şu anda kafamdaki soru işareti ''Acaba amortisörden atan yağ yüzünden iki tarafın birbirinden sertlik dereceleri farklı oldu da o yüzden mi çekme olayı var?''Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.teşekkürler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    sevgili foresight arkadaşım aynı sorun bendede vardı en son ön takımın ve amortisör rulman vidalarını sıktırdım şu an çok iyi durumda eskiden direksiyonu bırakamıyordum şimdi ise serbest kullanımda ok gibi dümdüz gidiyor.sende bir kontrol ettir.

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    foresight, dayı,
    aynı olay bende de vardı.
    ön amortisörlerin üst vidaları gevşekti sıktım ve lastikleri değiştirdim salınım biraz azaldı.
    özellikle amortisör üst vidalarına dikkat derim.
    renault sport

Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    Pendik servisini tavsiye edebilecek var mi?
    Daha once Damla Fkirtepe servisini kullaniyordum ama, hic memnun olmadigim icin, kaltim Yenibosna Ileri Otom. servisine gittim basta, gayet ilgililerdi yalniz, sonrasinda onlar da ayni zihniyette hicbirseyi garantiye sokmayip, yada garantide ama su kadar iscilik aliriz vs. diye anlamsiz seyler soyleyince, oradan da vazgectim.

Simdi aklimda Pendik servisi var, ya da Ege motor Maslak - kapandi diye duymustum bilmiyorum.

Asya Motor gelecek fuara katilacakmis, orada yetkililer ile yuzyuze konusabilmeyi umuyorum bu servis konusunda, bence firsati degerlendirip orada bir baski olusturmak lazim servisler konusunda.

2 yil garantili diye, guvenerek aldigimiz motorlarin arkasinda durduklarini gostersinler ki biz de etrafimizdakilere ona gore tecrubelerimizi aktaralim tavsiyelerde bulunurken.

Motosikleti
    DAYı ve güveli28
    çok teşekkür ederim.
    Yarın dediklerinizi dikkate alarak bir gözden geçireceğim.Hepinize kazasız,keyifli sürüşler...

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    compass,

avcılar aysa motoru tavsiye ederim. ancak üzülerek söylüyorumki garanti konusunda hepimiz mağduruz.

fuarda asya motor yetkililerine benimde sözlerim olacak !!!

bugün arka amortisörlerimi değiştirdim. yükseklik ayarlı olanlardan aldım.

en yumuşak ayarında gayet konforlu oldu. henüz iki kişi binmedim. binince deneyimlerimi paylaşırım.
    renault sport

hehe bune yaw bizim bayi ün salmış ben avcılarda oturuyorum da o yüzden herkesin ağızında avcılar bayi ben zat ile 150 t1 arasında kaldım yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer ve de fiyatını merak ediyorum 3000 ytl varmı ?

Motosikleti
    Şu anda 150 T-1 3150 YTL.
    150 ZAT 3800 YTL
    Bence 650 ytl fark vermeye değmez arkadaşım.

aliozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T
    arkadaşlar tekrar merhaba motorumu hırsızlık teşebbüsünden sonra havaların iyileşmeye başlamasından bi tozunu atıyım dedim fakat çok kötü seyler oldu

motor çalışmadı bırak çalışmayı start buton görev yapmıyo ıhıh yapıp kalıyo ayrıca çok ugraştım ayaktan marşı da çalışmıyo, far yanmıyo ,kilometre saati çalışmıyo...

motorum nasıl çalışacak bana bi yardım eden çıkarmı acaba......
    [CENTER][COLOR="Yellow"]sarı kanaryam benim:wiinkk: [/COLOR][/CENTER]

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    aliozturk uzun süre çalışmayan motorlarda akü bitmesi ve karbüratör tıkanması sık görülen bir durum.
    karbüratörün tahliye musluğu varsa o musluk ile boşaltıp. kontak kapalı olarak 5 - 6 kez ayak marşı ile bas sonra yeniden kontak açıp ayak marşı ile çalıştırmayı dene. olmadı bir araba aküsü ile takviye yapabilirsin fakat çok tavsiye edilen biri durum değildir. CDI a zarar verme ihtimali var. kolay gelsin
    [CENTER]imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza:cat:
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz[/CENTER]

en sonunda kask seçimimi yapıp satın aldım, Zeus ZS 508W modelini delta motordan 175 ytl'ye aldım. kask güzel duruyor, bu işten anlayan bir arkadaşım da kaskı beğendi. düşünenlere duyurulur...

Motosikleti
    asya t1 siyah
    arkadaşlar t1 im var 900 km yeni oldu daha

300 bakımı yapılmamıştı sanırım 500 km de ikinci el aldım

yağını değiştirdim sadece fakat şimdi bir ses geliyor motordan

yağsız zincirden gelen ses gibi bir ses geliyo motordan ilk kalkarken ve genelde

2 kişiyken yapıyor o sesi

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Dostum merhaba;

Sesi daha detaylı açıklayabilir misin?

Gelen ses kalkışta bir veya iki defa "tık" şeklinde bir ses mi? Zira bunların arka tarafta bulunan kavrama balataları ve tırnakları sık sık arızalanıyor.

ancak iki kişi ile yapıyorsa, birde dik bir yokuşta tek denemelisin. Zira motordan ziyade egzosun veya çamurluğun esnemeye bağlı sürtme sesi olabilir.

Bugün Ankara Abidinpaşa'daki Asya Motor servisine gittim arkadaşlar. Motor daha 700 km'de ama uzun süredir yağ değişmediği için bakımlarını yaptırmak istedim. Abidinpaşa daki servis daha önce yüceerdeymiş 1,5 senedir Telyakar almış. ben bu işten fazla anlamam ama çok ilgili insanlar, motor ve şanzıman yağını değiştirdiler, hava filtresini ve yağ filtresini temizlediler, karbüratör ayarını yaptılar, sol alt kısımdaki grenajda vidadan atma vardı onu bayağı uğraşıdan sonra yaptılar. 35 ytl para istediler. çok iyi niyetli buldum. ankaradaki arkadaşlara tavsiye ederim.

Bu arada arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Dün servisteki usta arkaya taktığım çantanın birsüre sonra arka grenajı ve altta bulunan yarım şaseyi çatlattığını söyledi. Böyle birşey başına gelen var mı? varsa buna bir çözüm sözkonusu mu acaba?

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    arkadaşlar asya motordan yeni inciler garantiden değişecek parçalar önce sökülüp fabrikaya gidecek sonra onay verirlerse değişecek yoksa parayla değişecekmiş ... ölme eşeğim yaz gelince yonca vereceğim hesabı bende fıat servisinde şef olarak çalışıyorum böyle bir garanti prosedürü ne gördüm nede duydum birde elektronik aksam garanti dışına alınmış haberiniz ola beyin falan bozulursa para ile değişecekmiş. yaz geliyor bu kafa ile nasıl rekabet edecekler merak konusu ..zaman olsa tüder e şikayet edilip tam uğraşılacak iş ama arada serviste kaynayacak hepsi arkadaşım olunca ne yazıkki yapamıyorum sizinde başınıza gelirse bilginiz olsun saygılar

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Mateo ben arka çanta için çantalığın takıldığı oval demir vardır onu söktürük sağlam çift vidalı demir kaynattım sağlam oldu.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Motosikleti
    asya t1 siyah
    gecen bahsettigim ses i sanırım disk frenden yapıyo ona bi ayar yaptırmam gerekicek birde gecen gun motoru ayagının ustune koyup arkamı dondum ve donmemle aygıt dustu sag tarafı kırıldı on gogusluk ve sag sinyal in ustu kırıldı sımdı goguslugu degıstırmem gerekiyor fiyatlar konusunda bir bilginiz varmı ?

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı foresight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu anda 150 T-1 3150 YTL.
    150 ZAT 3800 YTL
    Bence 650 ytl fark vermeye değmez arkadaşım.
    ikisinede o parayı vermeyin kardeşim,satmaya kalksanız dönüp bakan bile olmuyor.3000,4000 ytl ye ne japonlar var ikisine de fark atar.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Aslında doğru söylüyorsun babaçi şu anda ikisininde fiyatı çok uçuk.Özellikle de herhangi bir gelişme olmadığını bile bile 2007 yılı için 1000 YTl fazla vermek akıl karı değil.150 ZAT'ın 3800 YTL fiyatı ise hiç listeye bile alınamayacak cinsten.Çünkü bu modellerde 2005-2006-2007 yıllarına ait farklıymış gibi österilse de temel olarak hiçbir farklılık bulunmamakta.Herkese kazasız sürüşler...

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı freaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar t1 im var 900 km yeni oldu daha

300 bakımı yapılmamıştı sanırım 500 km de ikinci el aldım

yağını değiştirdim sadece fakat şimdi bir ses geliyor motordan

yağsız zincirden gelen ses gibi bir ses geliyo motordan ilk kalkarken ve genelde

2 kişiyken yapıyor o sesi
    rodaj hala bitmemişken 2 kişi biniyorsanız,o motorun size ileride çok masraf çıkaracağını şimdiden söyleyeyim
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler