Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

teşekkürler çok iyi bunlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Selam Herkese

Lastikleri kayan her Asya'cıya ( daha doğrusu Çinci'ye) tavsiyem;

Pirelli yağmur lastiği...

Takmadan önce 3 kere ölümden döndüm... Motorumu aldıktan 1 ay sonra değiştirdim. 6 aydır pirelli kullanıyorum, ne yağmur ne çamur hatta karda bile bindim... frene asılmamla çakıyor beni yerime... Mükemmel, güvenle yatırıyorum motoru; yerde su varmış, ıslaklık varmış ay tükürmüşler falan yok... çat sağa çat sola aynen devam...

CANINI SEVEN LASTİĞİNİ DEĞİŞTİRSİN.

Orjinal lastikler lastik değil... plastik sanki... Yerle tek temas noktası olması nedeniyle motorun en önemli parçası lastiğidir... Motoru yere, sizi de hayata bağlar... Bu hafta sonu köprüde hayatını feci şekilde kaybeden kardeşimiz
    lastikleri yolu tutmadığı için öldü...

Maliyet:

2 lastik 34 € : 60 YTL
    Sökme takma 20 YTL
    Toplam: 80 YTL

Hayatınız 80 YTL etmiyor mu yoksa?

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Herkezin yeni yılını ve geçmiş bayramını kutlarım, Emrah lastikleri nereden aldın.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Gençmoto Barbaros'da... Metzeler ve Pirelli satıyor...

Motosikleti
    Alıntı Emrahkucukgirgin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençmoto Barbaros'da... Metzeler ve Pirelli satıyor...
    Emrah sağol genç motoya yakınım ama aklıma hiç gelmedi fiyatlarda fena değil gibi görünüyor, Bu arada sarsıntıda bir azalma oldumu dikkat ettinmi hiç cevabın için sağol

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Selam Herkese

Lastikleri kayan her Asya'cıya ( daha doğrusu Çinci'ye) tavsiyem;

Pirelli yağmur lastiği...

Takmadan önce 3 kere ölümden döndüm... Motorumu aldıktan 1 ay sonra değiştirdim. 6 aydır pirelli kullanıyorum, ne yağmur ne çamur hatta karda bile bindim... frene asılmamla çakıyor beni yerime... Mükemmel, güvenle yatırıyorum motoru; yerde su varmış, ıslaklık varmış ay tükürmüşler falan yok... çat sağa çat sola aynen devam...

CANINI SEVEN LASTİĞİNİ DEĞİŞTİRSİN.

Orjinal lastikler lastik değil... plastik sanki... Yerle tek temas noktası olması nedeniyle motorun en önemli parçası lastiğidir... Motoru yere, sizi de hayata bağlar... Bu hafta sonu köprüde hayatını feci şekilde kaybeden kardeşimiz
    lastikleri yolu tutmadığı için öldü...

Maliyet:

2 lastik 34 € : 60 YTL
    Sökme takma 20 YTL
    Toplam: 80 YTL

Hayatınız 80 YTL etmiyor mu yoksa?

Bende arkadaşım birkaçkez sanşım itibariyle kazadan döndüm hemde çevreyolunda geçen gün ön lastik kaydı yavaşlıyayım derken

lastiklerin boyutun kaç taktığın ölçüleri verirsen sevinirim bende değiştirecem
    Stavros fm Istanbul

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Selam Arkadaşlar

Benim motorum As125T, sizler kendi ölçünüzde lastik almalısınız. Lastiğin yanağında gerekli bilgiyi bulabilirsiniz, Ör: 130 50 R13 gibi, 130 lastik genişliği, 50 yanak kalınlığı, R13 ise inç olarak jant çapını verir...

Yeni lastiği taktıktan sonra sarsıntıda azalma olmadı, sadece yol tutuş anormal arttı. Motor güven vermeye başladı. Fren mesafesi çok kısaldı.

Fren esnasında çıkan gürültülerden kurtulmak için ön takım burçlarını tornacıda yeniden yaptırıp değiştirmeniz lazım... Hiç ses kalmıyor o zaman...

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Selam Arkadaşlar

Benim motorum As125T, sizler kendi ölçünüzde lastik almalısınız. Lastiğin yanağında gerekli bilgiyi bulabilirsiniz, Ör: 130 50 R13 gibi, 130 lastik genişliği, 50 yanak kalınlığı, R13 ise inç olarak jant çapını verir...

Yeni lastiği taktıktan sonra sarsıntıda azalma olmadı, sadece yol tutuş anormal arttı. Motor güven vermeye başladı. Fren mesafesi çok kısaldı.

Fren esnasında çıkan gürültülerden kurtulmak için ön takım burçlarını tornacıda yeniden yaptırıp değiştirmeniz lazım... Hiç ses kalmıyor o zaman...
    arkadasım
    gencmotoda yaptırmıssın nette fiyatlarını vermis gencmoto
    fiyatlara baktım tek lastik 12"lerin hepsi 40€ civarı
    yani tek lastik 80ytl yapar.
    sen 2 lastik 34 € : 60 YTL demissin
    alalı çokmu oldu yada zammı gelmis yada indirim filanmı var

birde birsorum daha var sokme takmayı bu sozkonusu yer yani lastigi aldığın yer yapıyormu yoksa baska yeremi gidicez??

Şubatın ilk haftası benim t1in lastigini değiştiricem gibi gözüküyor (yarıyıltatili)
    değiştirmeyi düşünüp o zamanlara genk gelen arkadaşlar varsa/olursa berabergidebiliriz, belki biraz fiyattan kırarız 3-5..

saygılar.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    arkadaşlar serviste 125 t nin kayışını 60 ytl ye dağiştiriyorlar ben dışarıda 30 ytl ye taktırdım 9100 km olduydu herhangi bir problem yoktu ama tedbiren değiştirdim

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Selamlar... benim 125tye uygun ölçüde, ben aldığımda fiyat 13€ idi... geçen hafta bir arkadaşım için uğradım 17€ oldu dediler... ben de 17 € 'a göre fiyat çıkardım. Ölçü değişince fiyat da değişebilir tabi.

Sökme takma işine gelince; aldığın yer yapamaz. Servis işi... serviste egzost sökülüyor o zaman ancak lastik sökülebilir, bir lastikçi de değiştiriyor. 5 kağıt lastikçi, 15 de servis toplam 20. daha fazla vermeyin. ben bu fiyatlara yaptırdım.

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar serviste 125 t nin kayışını 60 ytl ye dağiştiriyorlar ben dışarıda 30 ytl ye taktırdım 9100 km olduydu herhangi bir problem yoktu ama tedbiren değiştirdim
    Haklısın babaçi de sonra bunlar garanti dışı diye atmasınlar kendilerini sırt üstü. Zaten bahane arıyorlar...

Motosikleti
    coming soon
    60ytl! yuh!
    kimse servise gitmiyor artık heralde, bana hemuzak kalıyor hem pahalı hemde sakat

yauv bu burçlar nedir nasıl bişey neresi tam olarak??
    tornacıda neresi yapılıyor bunun

benim önden ses gelmiyor fakat arkadan geliyor sürekli nasıl halledicegimişde bilmiyorum

Motosikleti
    Regal Raptor Class
    Burç denen şey, vidaları sararak içinden geçtikleri deliğe temasını kesen 1-1.5 cm uzunluğunda, çelik borudur. içinden geçen vidadan geniş oldukları için ses yapıyorlar. dışı aynı, boyu aynı içi vidaya tam oturacak şekilde tornada yenisini çekiyorlar. 6-8 tane falan var... eklemlerdeler... eğer eklem sağasola oynuyorsa az da olsa burç bozuk demektir...

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    arkadaşlar cümleten selamın aleyküm,

bana t1'in sağ aynası lazım. servisler çiftini birden satıyor.
    elinde fazladan SAĞ ayna (orjinali, plastik siyah olan) olan varsa

ilyasguveli@gmail.com
    ilyasguveli@hotmail.com

mail adreslerinden istediği fiyatıda mutlaka yazarak ulaşmasını rica ederim.

herkese saygılar sevgiler.
    renault sport

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    arkadaşlar herkese yeni yılda kazasız bol keyifli sürüşler diliyorum
    lastik fiatları çok uygun gibi acaba 110/90/12 ve 130/70/12 ebatlarının
    fiatları nasıl eger var ise lastikçinin int adresini verebilirmisiniz selamlar...

Motosikleti
    asya t1 siyah
    arkadaşlar ben yeni motorcuyum yazmıştım öncede t1 im var 2 haftadır çalıştırırken arka frene basmak gerekiyomuş sanırım yeni çözdüm bujileri bitiriyodum az daha
    bide motor ayaklığın üstündeyken çalıştırıp bıraktığımda direksiyon çok fazla bi titreme ve ses yapıyo böyle bi problemle karşılaştınızmı daha önce
    teşekkürler

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı freaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben yeni motorcuyum yazmıştım öncede t1 im var 2 haftadır çalıştırırken arka frene basmak gerekiyomuş sanırım yeni çözdüm bujileri bitiriyodum az daha
    bide motor ayaklığın üstündeyken çalıştırıp bıraktığımda direksiyon çok fazla bi titreme ve ses yapıyo böyle bi problemle karşılaştınızmı daha önce
    teşekkürler
    buji 5 ytl ama marş dinamosunu yaksaydın iki düzine buji rahat giderdi.arka yada ön frenlerden birine basman lazım öyle olmasa sen çalıştırırken motor altından fırlar giderdi.vitesli olmadığı için boşa alma gibi bir olay yok o yüzden scooterler frene basarak çalıştırılıyor

Motosikleti
    coming soon
    buji 5 ytl ama marş dinamosunu yaksaydın iki düzine buji rahat giderdi.arka yada ön frenlerden birine basman lazım öyle olmasa sen çalıştırırken motor altından fırlar giderdi.vitesli olmadığı için boşa alma gibi bir olay yok o yüzden scooterler frene basarak çalıştırılıyor
    arka frenle de çalışıyor çok rahat en azından benimki öyle,
    ilk çalıştırdıgında sallantı motor yağının henüz yeni yeni dolaşmaya başlamasından ve dahada önemlisi jiklenin açılmasından kaynaklanır 2-3dk sonra düzelir, hepsinde biraz oluyor benim gördüğüm.

Motosikleti
    Alıntı freaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler
    T1 lerin klasik sorunudur yağını ne kullanıyorsun öncelikle onu biliyim ben castrol ün scooter özel yağını kullanmaya başladığımdan beri titreşim azaldı, Servisin koyduğu yağ çok kalitesiz.

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Slm Arkadaslar Bende Asya 150 T motorsiklet var bu motorsikletlerin motorlarinin ömrü kac bin km bazilari 10000 de motorun bittigini soyluyor Kac bin km dayaniyor bilgilendiriseniz sevinirim...

Motosikleti
    x-city
    Bende egsozdan sıkayetcı olan arkadaslar arasındaydım. Servısler tamır ıcın 110 ıle 125 arası fıyat verıyorlar "Yenı egzos ve ısclık dahıl". emınonde 95 ytlye kadar egzos bulabıldım.
    bu sıtede bı arkadas makına parcalarının semasını gosteren bı sıte adresı vermıstı Allah ondan razı olsun baktım egzosu 4 tane cıvata tutuyo egzosu soktugum gıbı egsozcuda aldım solugu ıcını actılar kaynagı kopmus adamlar mınık bı punta atmıslar sadece ulasabıldıgımız kaynakları saglamlastırıp kapattık. Sozun ozu 15 ytl ye sorunu cozduk . Bu arada cıvataları lokma anahtarlarla sokelım somunlar okadar yumusakkı hemen yalama olabılır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler