Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125
    gözün kapalı hiç düşünmeden al derim... ama hazirana kadar yeni modeller de gelebilir.
    eğer sadece gezmek için düşünüyorsan şehir içinde 19A daha iyi olur. daha dar ve seri.araçların arasından daha iyi yol alırsın
    ben iş için kullandığım için çok işime yarıyor. geniş kasa,koltuklar... daha oturaklı bir motor. fiyatını baz alırsak en iyisi budur.

bu arada daha önce sorduğum soruma cevap alamadım. bilen gören yokmu acaba???
    yağmurdan korunmak için motorun üzerini kapatmak istiyorum. böyle bir malzemeyi nereden temin edebilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı JoJo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba herkese gunaydın,
    Arkadaslar bana 150 T1 icin bir akü onerirmisiniz farlarım cok kotu onumu goremiyorum ampul mu yoksa akumu yada ikisidem i degismeli ne oneriyorsunuz nerede yaptırabilirim yazarmısınız.
    Yuasa (tavsiye), Mutlu, Bosch gibi aku markaları kullanabilirsin.
    Kuru akü tercih edersen daha iyi olur.

Ampuller icin ise,
    35 watt lik ampullerden kullanabilirsin
    55 watt lık fazla geliyor bunlara akü dayanmıyor. Ama 35 wattlıklar senin isini fazla fazla görür.

Alıntı fatih_AS150T1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada daha önce sorduğum soruma cevap alamadım. bilen gören yokmu acaba???
    yağmurdan korunmak için motorun üzerini kapatmak istiyorum. böyle bir malzemeyi nereden temin edebilirim?
    Oto aksesuarcılarda Motosiklet icin branda bulabilirsin
    Yada net üzerinden almak istersen şu linklere bir bak derim

http://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=1599&IID=13611
    http://www.ideefixe.com/poster/tanim...FW3C0GC6C67OHK
    http://www.bidolu.com/Bascuda.aspx?c...&aType=product

Alttaki linkde motorun çeşidine göre hangi beden alcağını belirtmiş
    T1 icin kullancaksan Medium olcakdır sanıyorum

Alıntı aress adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrhb bu yazılan forumları uzun zamandır inceliyorum as 150 t1 gercektende harika bir motor olduğu anlaşılmakta bende almayı düşünüyorum şimdiden para biriktermeye başladım bile haziran ayında aranızdayım ama içimde bir korku var ilk kez bir araç alıcam az para diil 2.450 ytl onun için banayardımxcı olunuz
    Sıfır motosiklet sahibi olmak icin 2.450 bence az para.
    Piyasadaki fix çin malı motor hastalıkları asyamotor icinde geçerli
    Ancak parcaların cogu garanti kapsamına girdiğinden seni üzen tek şek servise git-gel problemi olur.

Kimse sana alcağın motorla sorun yaşayamıyacağını garanti veremez.
    Forumu iyice incelersen kullanıcıların karşılaştığı sorunları ve çözümleri bulabilirsin.
    Umarım senin için iyi bir seçim olur.

DAYI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA-250 MTC-SYM 125
    150 T1 sınıfında gerçekten kullanımı rahat dengeli bir motor
    arıza çıkarma oranı diger markalardan fazladeğil 2400 e alınabilecek
    en iyi motor bence en azından heybeti sayesinde arabalar adam yerine
    koyup önünüze atlamıyorlar ben geçen sene 2650 ye aldım fiatın düşme
    sine ramen pişman değilim lastik değişiminide yapabilirsem değmeyin
    sürüş zevkine.yıllarca racing motor kullandım çocuklar olunca bu
    sevda malesef son buldu şimdi 60 km süratle kullanıp hayatta
    kalmanın zevkini yaşıyorum herkese kazasız sürüş diliyorum.

Motosikleti
    x-city
    Slm
    Bu Konuyu bastan sona okudugumu belırtmek ısterım. Motorum hakkında bırcok puf noktasını ogreten 150-T1 mudavımlerıne tesekkur ederım. Tasıyamayacagını bıle bıle sormadan edemeyecegım hıc T1 ınızı 3 tekerlı hayal ettınızmı sepetlı yanı. Sımdı benım merak ettıklerım sunlar

1: Memlekette bu ısın altında kalkabılecek bır atolye varmı "t1 ın yumusak hatlarını sepete tasıyabılecek bır usta"
    2: Sepet yaptırmak kabaca ne tutar
    3: Ruhsata bunu ısletırken problem yasanırmı
    4: T1 ın sepetı tasıma ıhtımalı hıc varmı . Yada "Honda 250 Foresight" sepet tasıyabılırmı
    5: Hıc aklınıza gelmısmıydı

Not: Aıleye hosgeldım

Motosikleti
    Haojİn Sepetlİ Modelİ Var Sanirim Asya 150t1 E Adapte Edİlebİlİr
    150 Lİk Makİne 3 KİŞİyİ Rahat GÖtÜrÜr Bence
    Ruhat İŞleme İŞİ Bİr TakİpÇİye Sorulsa Daha Net Cevap Alinir
    Ufacik Haojİn TaŞirsa T1 UÇurur

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    selam millet...

sepet te taşır ama ne denli sağlık lı olur bilemem.. bakın... 105 kg bir adam tesisatçı bizzat tanıştım... adam 2 pk. çimento torbasını orta bşluğa koyuyur ve kendi de biniyor... arka topcaseye de takım taklavatı koyuyor ve kağıthanede bir rampa var yani o şekilde kim görse yemez bu çinli bu rampayı der... adam sürekli çıkıp iniyormuş o rampayı ve motor tık dememiş... sadece selesinin meşini yırtılmış o da adam 105kg o yüzden bu kadarcık ta olsun demi...

eski bir kullanıcı olarak bu formu dikkatli okuyun ve siz yeni kullanıcılar için yazlık ve kışlık mükemmel öneriler var... ben ara ara giriyorum sorularınızı yanıtsız bırakmam...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    Arkadaşlar size sormak istiyorum biliyormusunuz acaba 2005 ile 2006 arasında teknik değişiklik varmı ikinci el düşünüyorum fiyatları takip ediyorum temiz 2005 de var uygun 2006 da var deneyimli bir kullanıcı olarak sizin fikrini öğrenebilirmiyim.

Motosikleti
    Bayide 150 t1 yeni modelleri inceledim sadece aksesuar farkı var
    km saati gri-oturak döşemesi daha kalın-sinyaller sarı-ayna farklı
    başkada bir şey yok makine aynı birde arka seleye ağırlık uyarı
    etiketi koymuşlar hepsi o 2.el temiz makine daha karlı bence

Arkadaşlar as 150 t1 hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum acaba msn adresi verebilicek olanınız var mı? bi kaç kişide fabrika dan motorlar özürlü cııkmış bu konudada endişelerim var cvp yazarsanız sevinirim...

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    kartal23 ben bir defasında mecburiyetten motora iki kişi bindirdim.Toplamda benle birlikte 3 kişi vardı.Bu da 235 kg yaptı.Bence çok iyi performansı var.Hem ben bizim stabilize ve bozuk asfalt yollarda işlere giderken kullanıyorum.Şu an 4500 km.deyim.Kendim de motosikletten anladığım için bakımlarını büyük ölçüde ben yapıyorum.Ben motorumdan memnunum.Motor tık demedi.
    karabatu 2006 modellerde arkadaşların da söylediği gibi aynalar,sinyaller,gösterge paneli,koltuk döşemesi farklı.Ayrıca 2006 modellerde benim dikkat ettiğim bir başka özellikte far ampülleri H4 tipi değil düz tip olanlardan.
    aress ben yardımcı olabilirim. foresight24@hotmail.com msn adresim.

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125
    Oto aksesuarcılarda Motosiklet icin branda bulabilirsin
    Yada net üzerinden almak istersen şu linklere bir bak derim

http://www.hipernex.com/Pro.aspx?CID=1599&IID=13611
    http://www.ideefixe.com/poster/tanim...FW3C0GC6C67OHK
    http://www.bidolu.com/Bascuda.aspx?c...&aType=product

death kardeşim teşekkür ederim. fakat aradığım şey branda değildi.motorun üzerine monte edilerek sabitleniyor. plastik şeffaf bir malzeme. yağmurdan korunmak için.
    sizce de süper bişe değilmi arkadaşlar.
    ben TIRTIL (150T1)ımı yağmurlarda da kullanıyorum.arkadaşlar frenlerin belli bir mesafesi var farketmişsinizdir. fren koluna o mesafeye kadar basarsanız motorunuzda kayma savrulma olmaz. geçen gün ani bir fren yaptım ne bir kayma nede savrulma. frenlerim çok iyi maşallahı var valla. giderken çıkarttığı ses dışında hiç bir problemim yok...

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Selam arkadaşlar bir sorum olacak arka sinyal camı nerede bulabilirim sadece sinyal camı yolda giderken düştüde.

Bide motora motorsilk yağ katkısı koysam nasıl olur deneyen varmı hiç.

Motosikleti
    Servis dişında bulman zor sanırım yinede turuva servislerinden fiat al yanlız sökerken kuyruk
    grenajını sökmek gerekli ince tırnakları çok çabuk kırılabiliyor bu nedenle bilen biri sökse
    daha iyi olur.
    motor yağın sentetik ise katkıya gerek yok ama power up koyacaksan zararı yok ben
    kullanıyorum zira yağ biterse motor yatak sarmaz.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı Cromn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm
    Bu Konuyu bastan sona okudugumu belırtmek ısterım. Motorum hakkında bırcok puf noktasını ogreten 150-T1 mudavımlerıne tesekkur ederım. Tasıyamayacagını bıle bıle sormadan edemeyecegım hıc T1 ınızı 3 tekerlı hayal ettınızmı sepetlı yanı. Sımdı benım merak ettıklerım sunlar

1: Memlekette bu ısın altında kalkabılecek bır atolye varmı "t1 ın yumusak hatlarını sepete tasıyabılecek bır usta"
    2: Sepet yaptırmak kabaca ne tutar
    3: Ruhsata bunu ısletırken problem yasanırmı
    4: T1 ın sepetı tasıma ıhtımalı hıc varmı . Yada "Honda 250 Foresight" sepet tasıyabılırmı
    5: Hıc aklınıza gelmısmıydı

Not: Aıleye hosgeldım

eğer sepet takılırsa ağırlık merkezi değişeceğinden motorun dengesi bozulucaktır belirli hızların üstünde ani yavaşlama yada hızlanmalarda spin bile atabilirbence 3tekerlek üstünde..
    ayrıca bizim bozuk yollarda 2tekerle giderken bile motor çok yıpranıyor birde yanında sepet olursa düşünemiyorum

fren sisteminin değişmesi gerekebilir bağlantı noktaları filan vs sürekli sorun yaratıcaktır.. boşversen üçtekeri
    tabi bana sorarsan eğer motor sepeti taşıyabilicek güçte fakat zorlanıcağını düşünüyorum bukasa için güçsüz birmotor, zira foresight 250cc ve 20bg susoğutmalı bir motor bizimkiyle pekdenk değil kasası hariç
    hoşgeldin..

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125
    slm arkadaşlar. bugün servise gittim 1000 bakımı için. daha önceden bahsettiğim yolda giderken çıkan ıslık sesinin sebebini öğrendim vede çözümü çok basit bir işlem. rolanti ayarının yapıldığı bölüm(koltuğun altında)ün hemen yanında silindir şeklinde siyah plastik bir takoz var. sesi çıkaran meret buymuş meğer. vidasını söktü güzelce gresle yağladı ve yerine sıktı. bu kadar. aklınızda olsun...

Motosikleti
    Alıntı DAYI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 T1 sınıfında gerçekten kullanımı rahat dengeli bir motor
    arıza çıkarma oranı diger markalardan fazladeğil 2400 e alınabilecek
    en iyi motor bence en azından heybeti sayesinde arabalar adam yerine
    koyup önünüze atlamıyorlar ben geçen sene 2650 ye aldım fiatın düşme
    sine ramen pişman değilim lastik değişiminide yapabilirsem değmeyin
    sürüş zevkine.yıllarca racing motor kullandım çocuklar olunca bu
    sevda malesef son buldu şimdi 60 km süratle kullanıp hayatta
    kalmanın zevkini yaşıyorum herkese kazasız sürüş diliyorum.

Bende istanbulda kullanıyorum gerçekten arabalar pek dalmıyor önüne sıkıştırmıyorlarda, kolayda farkediliyor. Bu arada yağ olayı için teşekkürler.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    foresight

dediğin gibi dostum bu motor çeker bişey olmazz. aşırıya kaçmadıkça... arkadaşlar fiyatı da makul 150t1 alın derim... yeni başlayacaklar ise tereddüt etmesinler... ne olur..lastikleri mutlaka ve mutlaka değiştirin...kış geldi.. sert bir lastik ve sert lastik yağmurda tutunamaz birazdaha yumuşak sırtı olan lastik ile değiştirin...

mondial zat ile kıyaslama yaparsanız.. mondialin en büyük zaafı şasesi asyada mükemmel derecede ince.. benim arkadaşım 85kg ve 2 kişi binince orta göbeğin esnediğini hissettiğini söylüyoo...
    ben ce asya alın derim... asya tuttu türkiyede... bişey olmas daha...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    Arkadaşlar bu sabah yağını değiştirdim castrol 10 / 40 scooter yağı kesinlikle tavsiye ediyorum motorun rolantide titreşimi çok azaldı, kesinlikle ve kesinlikle bundan sonra servis yağı koymam motoruma, Allahtan 2000 de farkettik.

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    Slm Arkadaslar bende Asya 150 t motor var motor yagini kendim degistirmek istiyorum yagi castrol almak istiyorum hangi model yag alicam bide yagi kendim nasil degistircem bilgilendiriseniz sevinirim

Motosikleti
    Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaslar bende Asya 150 t motor var motor yagini kendim degistirmek istiyorum yagi castrol almak istiyorum hangi model yag alicam bide yagi kendim nasil degistircem bilgilendiriseniz sevinirim

Ben bugün etiler bp den aldım 16 ytl. 10 / 40 castrol scooter ozel diye bi yağ daha 2 km kullandım ama rolanti titreşim ciddi bi şekilde azaldı.

Benzincilerdeki yağcılara değiştirt bence uğraşmana deymez.

Kartal lastiği nereden değiştirelim ne marka alalım tavsiyen varmı hoş 20 euro ya pirelli buldum ama prelli sert lastik yapar diye bilirim. Daha uygun varmı bildiğin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler