Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet 16.900 km de olup uzun zamandır problem çıkarmamaktadır.İlk zamanlarda diğer çin malı motosikletlerin çoğunda olduğu gibi problemler çıkarmıştır fakat bu problemler km ilerledikçe çözüme kavuşmuştur.Bu yüzden 16.900 km de olması dezavantaj değil aksine avantajdır.
    güldüm bak buna

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kartal23 teşekkürler dostum...

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güldüm bak buna
    Neden güldün sorması ayıptır?Söylede bizde gülelim...

Alıntı forrap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kartal23 teşekkürler dostum...

Neden güldün sorması ayıptır?Söylede bizde gülelim...
    piston/krank/sekman/sibop degisti mi?
    degismemisse yakin zamanda gider de..

Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    piston/krank/sekman/sibop degisti mi?
    degismemisse yakin zamanda gider de..
    Dostum sen beni anlamadın heralde,ben sana dedim ki neden güldün?Benim yazdığım yazıdakiler harfiyen doğru,benim yazdığım yazıda piston,sekman vs. değişmeyecek ömür boyu mu yazdım?Artı olarak eğer 15.000 km daha piston değişmezse ne vericeksin?Bu konuda ciddiyim...16.900 de diye nerdeyse yakında motor dağılır yazacaksın.Sana bu sitede bir sürü örnek gösterebilirim 20.000 i devirmiş çin malı motosiklet...Peki piston değişmiş mi?Çoğunda hayır.İlk zamanlarda bu motosikletlerde ne çıkıyorsa çıkıyor zaman ilerledikçe sorunlar çözüme ulaşıyor,daha sonra çıkaracağı sorunlar ilk zamankilerden çok daha az.Özellikle son 8.000 km dir(9.000 bakımından sonra)çok daha verimli çalışmaya başladı,artık sadece bakım olduğu zaman gidiyorum,inanıp inanmamak sana kalmış.Şunuda söylemeliyim ki ben bu motosikletle 16.900 km yolu 1 senede yaptım,forumda dolaştıysan bilirsin dolaşmadıysan da bir dolaş ve dikkat et insanlar 1 senede ne kadar yol yapıyor...16.900 km yaptığımı söylediğimde çoğu kişi benim kurye olup olmadığımı bile soruyor.Neyse...Sen bildiğin gibi devam et dostum ama mümkünse benimle ilgili konulara fazla girme...Unutmadan bu motosikletlerin garantisinin 30.000 km veya 2 yıl olduğunu biliyorsundur mutlaka bu kadar engin bilgilere sahip olduğuna göre Piston,krank vs. de motor aksamına dolayısıyla garanti kapsamına giren parçalardır.

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    forrap kardeşim hayırlı satışlar,
    sen kimseye takma kafanı.
    umarım gönlüne göre bi motor alabilirsin.
    renault sport

RS MANYAĞI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar Asya Motorhiç Bi Işe Yasramiyor

Guveli teşekkürler dostum.Allah hepimize gönlümüzdeki motosikleti nasip etsin...Kimseyi takmıyorum zaten,takılacak adam var takılmayacak adam var

Mesela RS MANYAĞI Ben şimdi bu adama neden takayım kiTek cümlede ne kadar zekası olduğu belirtmiş.Gerçi tek cümlede belirtmiş yazdım ama arkadaş cümle bile kuramamış,neyse...

Motosikleti
    honda sw400
    yaa bu bok atmaların sonu gelmez.

rs manyağı
    bu işin ne kadar para o kadar iyi mal olduğunu hala mı anlamadın.

sen ölee yaz yaz dur bizi de güldür arada sırada
    renault sport

forrap,
    Ben sadece yorumumu söyledim.
    Bahsettiğin 30.000 km garantisini kendine güvendiği için değil, yasal zorunluluk oldugu için veriyor. Kimse 30.000 km üstünde racing bir motor tercih etmediği gibi 16.900 km de bir çinli tercih etmez diye sanıyorum. Sadece o km de bir motorun avantajlı olcağını düşünmüyorum.

öyle cins kelimeler kullanmazsanda sevinirim. bu forumda konu acilir, millet yorumlarini yazar. ben yorumumu söyledim takarsın takmassın umrumda değil.

konuyu kapatalım. iyi satislar.

Evet deathBencede kapatalım bu konuyu...Sen neden o km deki bir racingin tercih edilmediğini bilmiyorsan zaten yapılacak çok şey yoktur.Daha açıkcası scooter ile racingi kıyaslayabilmen bana yetti dostumAma madem yazdın havada kalmasın hiç bir şey,amaç kalpler kırılsın değil ama bana ne kadar cins cevap verilirse bende o kadar cins mesaj yazarım.Yasal zorunluluk olayına gelince 30.000 km garantiyi mallarına çok güvendikleri için veriyorlar yazdığımı hiç sanmıyorum,yasal zorunluluktan dolayı olduğunu bende çok iyi biliyorum merak etme.Zaten önemli olan sebebinin ne olduğu değil,sonucun ne olduğudur...Sanada iyi günler dostum,kendine iyi bakBu arada merak ettim sende ne vardı motosiklet?(Herhangi bir art niyet düşünerek sormadım)

yok motorum henüz.
    Ehliyeti bekledikden sonra almayı düşünüyordum.
    Babamın kredi kartımı kullanmasından sonra bir müddet daha beklemem gerekti.
    Bu hafta içinde karar vermem lazım.
    Scooter ları seviyorum, ancak vitesli motor kullanmayıda öğrenmek istiyorum.
    Duruma göre ikinci el ybr125 ile yada t1 ile baslagic yapicam.
    ve seneye ikinci motorlar hyo gt250 yada burgman olcak.

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı PascalNouma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar

Ben Honda Foresight ve Honda Pantheon'da kullanılan;
    Ön 110/90/12
    Arka 130/70/12
    Metzeler lastik taktım. Çok memnunum. Alçak yanak problemi ortadan kalkıyor.

Bu arada motorumu satıyorum. 5000 km. Çok temiz. 1 senelik. 1500 YTL.
    selam taktırdığın lastik hakkında soracağım
    virajlara girişi rahatladımı motorun lastiği değiştirince yoksa değecek kadar farkı olmadımı çünkü benim 150t1 virajlara çok sağlam girmiyor motor açılıyor virajda bu takdırdığın lastikle farkedermi
    bide lastikleri nerden aldın ?
    şimdiden taşekkürler
    Stavros fm Istanbul

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    forrap, umarım kısa zamanda motorunu satıp daha iyi bir motor alırsın. dediğin gibi asyaların kmsi yükseldikçe sorun çıkarmaları azalıyor. nacizane benim motor da 7500 kmye geldi. gerçi ben krank,sekman ve pistonu garanti kapsamında değiştirdim ( bu servisin önerisiydi sağolsun )
    motoru alalı 1 yıl oldu bu süre içinde 4 kez adapazarı-istanbul yaptım bir kez daha yapacağım kış gelmeden ve uzun yolda motordan çok memnun kaldım.
    ilk zamanlarda yaptığı arızalar artık yok nazar değmesin uzun bir zamandır proglem çıkarmıyor. yani dediğin gibi yaptığın km arttıkça proglemler azalıyor.
    ben de motoru değiştirip daha büyük bir şey almak isterim ( scooter ) ama sanırım bu benim ilk ve son motorum olur en azından yakın gelecekte bu böyle.
    o yüzden motora gözüm gibi bakıyorum daha çok kmler kullanacağım umarım.
    bu motoru aldığım için mutluyum ve performansından da memnunum.darısı diğer asya motor kullanan arkadaşların başına
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

karabatu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN AN 650 K11 / 1979 Jawa 250 classic
    Merhaba arkadaşlar.Yakında ehliyetimi alıcan sanırım ehliyetten sonra başlangıç için T1 düşünüyorum ama sıfır almak istemiyorum.Sıfırlarında motor oturana kadar problemler çıkıyor forumda okuklarımdan anladığım kadarı ile buna karar verdim.Sizce kaç km den sonra sorunlar azalıyor sizin vericeğiniz bilgi doğrultusundaki km ye yakın T1 arayacağım.

Şimdiden vericeğiniz bilgilerden dolayı size çok teşekkür ederim.

Alıntı karabatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.Yakında ehliyetimi alıcan sanırım ehliyetten sonra başlangıç için T1 düşünüyorum ama sıfır almak istemiyorum.Sıfırlarında motor oturana kadar problemler çıkıyor forumda okuklarımdan anladığım kadarı ile buna karar verdim.Sizce kaç km den sonra sorunlar azalıyor sizin vericeğiniz bilgi doğrultusundaki km ye yakın T1 arayacağım.

öncelikle seni alkışlıyorum ehliyeti aldıkdan sonra motor almak istediğinden dolayı.

Bu motorlar turkiye ye parti parti geliyorlar.
    ilk gelen partide sorunlar oluyor bunlar uretirken belirtiliyor ve bir dahaki partide bu sorun cozulmus oluyor.

Evet belli bir km den sonra motorun belli basli sorunlari halloluyor ancak o km ye kadar kullanici motorunu dogru kullanmis mi? Rodajini duzgun yapmis mi? zamaninda yagini degistirmiş mi? Bir çok motosikletci motoru için otomobil yağı kullanıyor. Castrol Magnatec vs. Bende bu yağlar kullanılıyor sanıyordum.. Ancak doğru olan Motosikletler için üretilen 4 zamanli yağları kullanmakmış mesela.

Motorları çin malı oldugundan ömürleri bir nebze az..
    O sebepten ben sıfır almayı öneriyorum.

Umarım yardımcı olmuşumdur
    Saygılarımı sunarım.

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı:
    Alıntı PascalNouma adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Selam Arkadaşlar

Ben Honda Foresight ve Honda Pantheon'da kullanılan;
    Ön 110/90/12
    Arka 130/70/12
    Metzeler lastik taktım. Çok memnunum. Alçak yanak problemi ortadan kalkıyor.

Bu arada motorumu satıyorum. 5000 km. Çok temiz. 1 senelik. 1500 YTL.
    Alıntı stavro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam taktırdığın lastik hakkında soracağım
    virajlara girişi rahatladımı motorun lastiği değiştirince yoksa değecek kadar farkı olmadımı çünkü benim 150t1 virajlara çok sağlam girmiyor motor açılıyor virajda bu takdırdığın lastikle farkedermi
    bide lastikleri nerden aldın ?
    şimdiden taşekkürler
    merhaba arkadaşlar
    yaklaşık 1ay kadar önce 2. el T1 aldım 2800küsür kmde , bisüredirde kullanıyorum iyi havalarda.. yakında bakıma götürücem...

birkaç sorum olucak deneyimli arkadaşlara

1- bu lastik meselesine el atıpta güzel bir çözüm bulan varmı gerçekten??? su görünce kayıyor felaket derece, iyibir lastik takıcam ama ne?
    hondanın lastik ebatları oluyormu?
    internette 4-12 demiş asya motor boyutlarına
    hondanınki :
    Ön 110/90 - 12 64 L
    Arka 130/70 - 12 62 L
    bulastik ebatları uyarmı?? anlamadım

2- bu soru çok önemli
    gidip kendime iyi bir kask alıcam (hali hazırda yarım kask var) daha sonra başkamalzemelrde alıcam para buldukça
    kask 150ytl civarında birşey olabilir.. sirkeciden alıcam sanırım
    sirkecide hangi dükkanlar var? nerelerdeler? hangisi daha uygun? gidip alan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

3- daha önceki sayfaları okudum kayış meselesini kafam karıştı
    serviste kayışıdeğiştirip bidaha kopanlar var kısa sürede hiç dokunmayıp uzun dayananlarda var biraz şansa birazda nekadar zorlandığına bakıyor sanırım..
    kayışımı değiştiriyimmi serviste değiştirmiyimmi acaba?
    değişmesi gerektigi öyle bakmayla belli olurmu??eskidigi gözükürmü gözle?
    yanımda kayış bulundursam değiştirmesi zahmetlimi?(yolda kalmamak için)

4- forumda okudugum kadarıyla herkes daha kaliteli motor yağı buji vs kullanıyor.. servise gidip bujiyi götürsem versem servis gıcıklık çıkarmazmı veya aynı şekil yağı götürsem koymazlar heral yoksa yaparlarmıki?

5- kapalı otoparkta tutuyorum, uzun yatarsa üstüne branda vs atsam tozdan kotumak için güzel olur, pahalı olmayan önerisi,fikri olan varmı bukonuda?

6- servis meselesi
    Avrupa yakasındayım Hangiservis??
    çapada oturuyorum bakırköy yakın sanırım
    bakırköy olabilr maslağa kasabilirim, eğer iyidir filanderseniz ikitelli bile olabilir

şimdilik sorumlarım bukadar arkadaşlar
    yardımcı olabilrseniz çok işe yarıycak, çoksoru sordum uzattım galiba kusuruma bakmayın, teşekkür ederim

Nurgül çok teşekkür ederim Bu arada bayadır gözükmüyosun topicimizde?Merak ettim geçen gün illerin mt gruplarında sizin ile baktım orada mesajlarını görünce bir sorun yok demek ki dedimMeraklandırma bizi...

Alıntı karabatu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Öncelikle aramıza hoşgeldinEhliyetini aldıktan sonra motosiklet almayı düşünmen gayet güzel...Soruna gelince ben kendi motorumu düşünerek cevap verebilirim ki,8.000-9.000 km den sonra motosikletten çok daha fazla randıman almaya başladım.2-3 haftada bir ya da en geç ayda bir servise giderken özellikle 9.000 den sonra sadece ve sadece bakımlara gitmeye başladım.Onun haricinde ekstra bir arızası da olmadı zaten o km den sonra.Benim sana söyleyebileceklerim bundan ibaret.Birde şunu söylemek isterim ki,arayacağın motosikletin sadece km si değildir önemli olan,bu sayfada da ben dahil olmak üzere motosikletini satan arkadaşlarımız var,benim sana tavsiyem bu tür sitelerde yani motosiklet tutkunlarının olduğu sitelerden motosikletini almandır.Sokaklarda sağa sola şapşal şapşal gazlayan aptal aptal hareket yapan insanları bu tür topiclerde bulamazsın.Motosiklet kültürünü tadan insanlar olduğumuz için,sadece motosikleti ulaşım aracı veya hava atma aracı olarak kullanmadığımız için bu tür topiclerde motosiklet hakkında daha bilgili ve motosikletine daha özenle bakan insanları bulabilirsin.Bu yüzden de sana önerim topicimiz altında da satışta olan T1 lerden birinde karar kılman senin için daha iyi olacaktır.
    (Not:Benimde motosikletimi satıyor olmamın bu son yazdıklarımla kesinlikle bağlantısı yoktur,zaten öyle hemen satayımda kurtulayım gibi bir düşüncem yokDaha satılık bölümüne başlık bile açmadım,sahibinden.com a da yazmadım,sadece burda var ilanım...)

Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı:
    merhaba arkadaşlar
    yaklaşık 1ay kadar önce 2. el T1 aldım 2800küsür kmde , bisüredirde kullanıyorum iyi havalarda.. yakında bakıma götürücem...

birkaç sorum olucak deneyimli arkadaşlara

1- bu lastik meselesine el atıpta güzel bir çözüm bulan varmı gerçekten??? su görünce kayıyor felaket derece, iyibir lastik takıcam ama ne?
    hondanın lastik ebatları oluyormu?
    internette 4-12 demiş asya motor boyutlarına
    hondanınki :
    Ön 110/90 - 12 64 L
    Arka 130/70 - 12 62 L
    bulastik ebatları uyarmı?? anlamadım

2- bu soru çok önemli
    gidip kendime iyi bir kask alıcam (hali hazırda yarım kask var) daha sonra başkamalzemelrde alıcam para buldukça
    kask 150ytl civarında birşey olabilir.. sirkeciden alıcam sanırım
    sirkecide hangi dükkanlar var? nerelerdeler? hangisi daha uygun? gidip alan arkadaşlar yazarsa sevinirim.

3- daha önceki sayfaları okudum kayış meselesini kafam karıştı
    serviste kayışıdeğiştirip bidaha kopanlar var kısa sürede hiç dokunmayıp uzun dayananlarda var biraz şansa birazda nekadar zorlandığına bakıyor sanırım..
    kayışımı değiştiriyimmi serviste değiştirmiyimmi acaba?
    değişmesi gerektigi öyle bakmayla belli olurmu??eskidigi gözükürmü gözle?
    yanımda kayış bulundursam değiştirmesi zahmetlimi?(yolda kalmamak için)

4- forumda okudugum kadarıyla herkes daha kaliteli motor yağı buji vs kullanıyor.. servise gidip bujiyi götürsem versem servis gıcıklık çıkarmazmı veya aynı şekil yağı götürsem koymazlar heral yoksa yaparlarmıki?

5- kapalı otoparkta tutuyorum, uzun yatarsa üstüne branda vs atsam tozdan kotumak için güzel olur, pahalı olmayan önerisi,fikri olan varmı bukonuda?

6- servis meselesi
    Avrupa yakasındayım Hangiservis??
    çapada oturuyorum bakırköy yakın sanırım
    bakırköy olabilr maslağa kasabilirim, eğer iyidir filanderseniz ikitelli bile olabilir

şimdilik sorumlarım bukadar arkadaşlar
    yardımcı olabilrseniz çok işe yarıycak, çoksoru sordum uzattım galiba kusuruma bakmayın, teşekkür ederim
    Aramıza sende hoşgeldin
    Cevaplara gelince;
    1-Motosiklet lastiği bulabileceğin yerlere gidersen zaten onlar motosikletini görünce ona uygun ölçülerde lastik takarlar sen sıkma canını Marka olarak da bilindik sağlam markalardan bakarsın zaten metzeller ve benzeri kaliteli markalar işini görecektir.
    2-İstanbul da oturmadığım için sana tam olarak yardımcı olamayacağım,fakat 150 ytl ye airoh kask alabilirsin.O fiyatlara alınacak en iyi kask markalarından biri airohtur(100 ytl civarına bulabilirsin sirkeci de).Fullface bir kask almanı tavsiye ederim...
    3-Ben kayışımı belli aralıklarda değiştiriyorum zaten,fakat bunu garanti kapsamında yaptırıyorum ve para vermiyorum.Bu bazı şehirlerde para ile yapılan bir işlem.Benim sana tavsiyem,eğer para ile taktıracaksan servise,git daha kaliteli bir kayış al ve bunu serviste taktırt.Serviste takacakları kayışda çok sağlam bir kayış değil çünkü.Sen kalitelisini al ve servise götürüp taktırt Kayış değiştirmek çok kolay bir iş değil maalesef,varyatöre kayışı takman lazım,onun içinde varyatörü görebilmek için dış kapağı vs. sökmen lazım.Eğer belli aralıklarda kayışını değiştirirsen ve kaliteli kayış kullanırsan buna gerek kalmaz...(Asya motorun taktığı kayışların ortalama ömrü 5.000-6.000 km dir.Kullanıma göre daha uzun veya daha kısa dayanabilir verdiklerim ortalama değerlerdir.Kaliteli kayış takarsan bu süre 2-3 katına kadar çıkabilir.)
    4-Benim servisim zaten yağı ve bujiyi en iyisinden kullanıyor(ngk ve honda bujiler,yağ olarakda repsol motosiklet yağı ve castrol marka yağlar kullanılıyor)Ama sen servisine sor bir hangi yağı ve hangi bujiyi kullanıyorlar diye,eğer beğenmezsen başka yerden buji ve yağ alıp serviste onlarla yapılmasını isteyebilirsin bu en doğal hakkın.Buji ortalama 10 ytl(ngk ve honda bujileri) yağ da ortalama litrelik olarak 10-15 ytl arası,aklında bulunsun...
    5-Sirkecide yine arkadaşların yazdığı üzre motosikletle ilgili branda vs. bulabilirsin.Aslına branda yerine örtü vs. de kullanabilirsin ama dikkat etmen gereken bir şey daha var ki koyduğun otoparkta motosikletin güneşe maruz kalıyorsa branda boyaya zarar verir...Aklında bulunsun...
    6-Dediğim gibi İstanbul da oturmuyorum,o yüzden hangi servisin daha iyi olduğu hakkında maalesef ki yardımcı olamayacağım...

Ben teşekkür ederim

Motosikleti
    honda sw400
    topiği zor buldum valla, 3. sayfanın sonuna kadra düşmüş.
    herkez motoru sattı mı nee :(
    renault sport

Alıntı guveli28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    topiği zor buldum valla, 3. sayfanın sonuna kadra düşmüş.
    herkez motoru sattı mı nee :(
    hem öle diyosun hem motorunu satıyorsun
    naptın sattın mı?

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    asya motorcular pek girmiyo galiba topic e.... bu sitedeki nesil tükeniyo galiba...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler