Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    guveli28 ben bu yag tahliyesi işini bilmiyorum bugüne kadar da hiç yağ tahliye etmedim.5500 kmdeyim.sadece bir kez buji yağlandığı için değiştirdim.bir kez daha motor yolda tekleme yaptı bujiyi sildim falan sonra düzeldi.2 aydır hiç sorun çıkartmıyor.
    serkan2898 T1in bir deposu 30 milyon civarında doluyor.bir depoyla kullanıma göre 250 km de gidebilirsin 380 km de...
    jetix bu sorun yalnızca kalkış sırasında mı oluyor normal yolda giderken de motorun gaz almadığı oluyor mu.normal zamanlarda da yapıyorsa benim gibi buji yağlanmış olabilir.
    benim motorun 5000 kmde arka fren balataları bitti ama şimdilik idare ediyorum ön fren takviyesiyle 6000 kmde değiştireceğim.
    aküsüyle sorunu olan arkadaşlar aküyü kuru akü ile değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim.
    Benim motor ışıklarda falan beklerken bazen motor sıcak bile olsa stop ediyor.
    çok öenmli bir sorun değil ama bazen yanımda başka bir motorlu oluyor rezil oluyoruz.
    T1lerde kayış kopması ortalama kaç kmlerde başlıyor arkadaşlar ben de yanımda bir yedek kayış taşısam mı acaba.
    Benim motorundan ön disklerinden ses geliyordu hatta bir ara ses bayagı arttı ama şimdi ses neredeyse yok gibi.
    şu ön farlarını beyaz ışıklı değiştiren bir arkadaş bize bilgilerini aktarsa bir de resmini koysa da ben de bir beyaz far alsam orjinal farlar hiç aydınlatmıyor.kör göz gidiyoruz valla.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Merhaba arkadaşlar!Bugün benim T1 in arka freni tutmaz oldu.Servisi aradım bana böyle bir şey olmaması gerektiğini söyledi bende oldu işte dedim.Neyse adam balataların durumunu sordu iyi oldugunu söyledim.Zımpar ile al dedi aldım.Ancak hiçbir düzelme yok.Dedik belki hava yapmıştır alalım ama onda ada düzelme yok. Ayrıca arka fren müşürümde bozuldu.Ben servisten 200 km uzaklıkta bir ilçedeyim.Öyle zırt pıt servise gitme imkanım da yok.Ne yapacam şimdi onu düşünüyorum.Yardımcı olun arkadaşlar lütfen...Hala bu konuda bir cevap yok arkadaslar yardımcı olun

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    stavro...
    iyi bir fren sistemi alıp başka bir teknik serviste taktırmak.. bakşa bir çözüm yok...
    selam kartal 23
    frenle alakalı olacağını zannetmiyorum çünkü fren kullanırken değil gazı bırakırken gıcırtı sesleri başlıyor
    Stavros fm Istanbul

Motosikleti
    asya t1
    foresight anladığım kadarıyla sen sorunun çözümü için sadece servisle telefonda konuşmuşsun fren bu şakaya gelmez git birebir servise göster bence onlar da yapamazsa artık kim yapacak
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    nurguldemirbay Doğru söylüyorsun.Ancak ben en yakın servisten 150 km uzaklıktayım.Bunu da göz önünde bulundurarak bana yardımcı oluranız sevinirim.Teşekkürler

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    nurguldemirbay, bende ilk 2000 km boyunca bilmiyodum tahliye olayını ama sonradan öğrendim. eğer boşaltmazsan, buji yağlamasının ve benzin ile birlikte yağ yakmasının önüne geçemezsin. yan sehpanın kapalı konumdayken uc kısmına denk gelen yerde plastik gövdenin hemen arkasına elini uzat, orda içi yağ dolu seffaf hortumu göreceksin. uc kısmındaki tıpayı aç ve boşalt.haa dikkat et, oraya gelen yağ motordan geldiğinden, yağ seviyesine aradabir bakman lazım.

kayış için ben biraz pimpirikli davrandım ve kopup yolda kalacağıma 4000 km e değiştirdim. haa seninki yarında kopabilir 10.000 km sonrada valla şans ve kullanım meselesi.

serkan2898, benim motor karma kullanımda km de şehir içinde 0.098 ytl yakıyor, çok sakin kullanımda bu rakam 0.086 ytl ye kadar düşüyor, tahminimce sabit hız(70km) ile uzun yılda 0.075 ytl ye kadar düşer.
    rodajın bitince tüketim azalır, biraz daha sakin kullan derim
    şayet ben son aldığım 24 YTL lik benzinle 287 km yol yaptım.
    renault sport

serkan2898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Alıntı foresight adlı üyeden alıntı
    Merhaba arkadaşlar!Bugün benim T1 in arka freni tutmaz oldu.Servisi aradım bana böyle bir şey olmaması gerektiğini söyledi bende oldu işte dedim.Neyse adam balataların durumunu sordu iyi oldugunu söyledim.Zımpar ile al dedi aldım.Ancak hiçbir düzelme yok.Dedik belki hava yapmıştır alalım ama onda ada düzelme yok. Ayrıca arka fren müşürümde bozuldu.Ben servisten 200 km uzaklıkta bir ilçedeyim.Öyle zırt pıt servise gitme imkanım da yok.Ne yapacam şimdi onu düşünüyorum.Yardımcı olun arkadaşlar lütfen...Hala bu konuda bir cevap yok arkadaslar yardımcı olun
    Kardeş arka fren balatalarını sökebilyorsan sorunu anlayabilirsin. Dün bi fren merkezi söktük, balataların tamamı fren diskini tam tutmadığı için tamamı aşınmıyor aşınan yüzeyde zamanla küçülüyor, ama diste sürtmeyen yer yüksek kalıyor. Krşılıklı yüksek kalan balata bölümü birbirini karşıladığı için frene bastığında bu kısımlar balatanın diski sıkmasını engelliyor. bence balataları söküp bi bak böyle bi durum varsa yaksek olan bölgeyi taşlamalışın.İhtiyacın olan bi onikionüç anahtarla 5 alyans anahtar sök ve bak.
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

Motosikleti
    Alıntı rainmans adlı üyeden alıntı
    Kardeş arka fren balatalarını sökebilyorsan sorunu anlayabilirsin. Dün bi fren merkezi söktük, balataların tamamı fren diskini tam tutmadığı için tamamı aşınmıyor aşınan yüzeyde zamanla küçülüyor, ama diste sürtmeyen yer yüksek kalıyor. Krşılıklı yüksek kalan balata bölümü birbirini karşıladığı için frene bastığında bu kısımlar balatanın diski sıkmasını engelliyor. bence balataları söküp bi bak böyle bi durum varsa yaksek olan bölgeyi taşlamalışın.İhtiyacın olan bi onikionüç anahtarla 5 alyans anahtar sök ve bak.
    Teşekkür ederim arkadaşım dediklerine bakacam.Çok sağolasın

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Yanlız sorun farklıda olabilir. Sadece bu şekilde olur diyemem ama sen sök bi bak, balataların yüzeyleri fazla fren kullanmaktan yanmış olabilir zımparalamak yeterli olur, Hidrolik sistem hava yapmış olabilir, oto tamircileri bu havayı alabilir, yada tamir takımları arızalı olabilir, (fren itecek pistonlarının üzerinde sekman vazifesi gören lastik halkalar)
    Ayrıca;; yeni balata takıcak olursan üzerlerini bir miktar taşlaman gerekecek, zira yeni balatalar diski sıkıyo biraz. Allah kolaylık versin.
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

Motosikleti
    maxi scooter 150 t 1 in aynısı..
    arkadaşlar hepinze merhaba ben de yarın teslim alıcam aynı model 150 t-1 ancak asya degil mirage diye bir marka sizden ricam ilk önce nelere dikkat etmem lazım neresine bakmam lazım şimdiden yardımlarınıziçin teşekkür ederim.. (forumu da okuyorum)
    ha ha ha bakkal dan pardon metro'dan scooter aldım....

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ya benım pırpırın on farı yıne sorun cıkardı..herseyı gusel su far olayını bı cozemedım bı ara sanayıye gıdıp yaptırcam galba superdude un lambalardan(superdude sanayıde varmı yoksa senmı aldın goturup montaj yaptırdın?)

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Sanayide var, sanayde bu tür şeyler satan mağazalar var... Ben birinin önünden geçerken girdim aldım.. Ama aldığında 55 lik ampulleri 35 lik ile değiştir aldıktan sonra. Akü kaldırmıyor 55 likleri ama 35 likler bile çok güzel aydınlatıyor, önün gündüz gibi oluyor valla...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    selamlar arkadaslar kazasız belasız günler ilk önce.bende t1 var daha 900 de ilk aldıgım günden beri arka tekerin oralardan kaynagını bulamadıgım bi ses gelio düdük sesi gibi ayar oluyorum,300 bakımına gittiğimde usta o ses balatadan geliodur rahat ol dedi hööönkk oldum balatadan düdük sesi hadi onu gectim alıstım o sesle yaşamaya 900 km e geldiğimde her zamanki gibi arka frene basıp calıstırmayı denedim calısmıo hemen aklıma arkadasımda yasadıgımız cünkü onunda aynı km de aynı sorun oldu müşir kablosu geldi fren ısıgına baktım yanmıo bu kabloyu garantidenmi deişiolar 1000 bakımına gidiorum tecrübelerinize ihtiyacım var.bide bu ses konusunda napmalıyım :( onun dısında cok memnunum motorumdan.benzin göstergeside adam gibi calıssa krallar gibi gidicem. şimdiden hepinize teşekkürler...
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

shadow45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t-1
    dostum bende asya t1 kullanıyom balata sesi bendede vardı aldım motoru sehpaya bastım gaza bi taraftanda arka freni sıktım balatanın bütün çapakları eridi fazla yapma ama yakarsın balatayı...
    Söylemediğin sözün hakimi söylediğin sözün mahkumusun...!

FIRFIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax momo
    saol tşkürler ama bu ses cok yavas giderken oluo ve bu kadar yol yaptık bu capaklar sıka sıka erimedimi artı bu müşir kablosu hakkında garantidenmi deişio bilginiz varmı...
    sen hiç gitmeyecek gibisin degilmi, o gidenlerde senin gibiydiler...

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    nurguldemirbay dostum ani kalkışlarda yaptı 3 kere yoksa normalda bi sorun yok.....

Motosikleti
    asya t1
    FIRFIR çalıştırırken arka frenin lambası yanmıyorsa sol swich bozulmuş demektir.götür garantiden değiştiriyorlar onu.t1lerde mutlaka bir kere swich bozulması oluyor ben motoru yeni aldığımda swich bozulmuştu ama yenisiyle değiştirdikten sonra bir daha sorun yaratmadı.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    FIRFIR Anı olay benim de basıma geldi.Sol swich bozuktu ama şerefsizler garanti dışı dedi yapacak bir şey olmadığından 7 ytl verdim.Şimdi arka frende sorun var hiç tutmuyor biraz uğraştık ama olmadı.Servisten de 150 km uzaklıktayım.Ne yapacam bilmiyorum.

Frende ki sorun hidrolikten kaynaklanıyor ama ne yapacaz bilmiyorum.

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    Herkese selam. geçen hafta bu saatlerde bende motor diye bir merak yoktu. Hatta antipatiyle yaklaşırdım, özellikle scooterlara. İşim gereği sık sık yurt dışına çıkıyorum ve paris, milano, brüksel, lyon ve benzeri avrupa şehirlerinde çok araba kullandım. Bu şehirlerde sivrisinek gibi, insandan çok scooter var. Deli ederlerdi beni. Bir kırmızı ışıkta dursanız; yeşil yandığında vızır vızır, sağdan soldan hareket edemezsiniz.

Herneyse geçen hafta boğaz trafiğinde arabanın içinde ömür törpülerken bir farkına vardımki motorlar hem boğaz havasını doya doya alıyor, hemde trafiğe banamısın demiyor. Birden aklıma girdi, baktım kız arkadaşımda meilli; geçen pazar başladım araştırmaya, forumunuzu 1. sayfadan 64. sayfaya kadar okudum ve dün (perşembe) gittim bir 150 T1 aldım.
    Öncelikli Nurgül seni motoruna olan sevginden dolayı kutluyorum ve Superdude; kardeş kusura bakmada bayide baktım 125t ile 150t1 i kıyaslamak pek akıl karı değil. Erikle Elma yani...

İçimde bir korku var umarım sorunlu olmaz motorum, zira ben sadece zevk için binicem, ancak bayinin söylediğine göre sık sık çinlilerin yaptığı ziyaretler ve asya motorun mühendislerinin çabasıyla tüm sorunlar son partide giderilmiş. Örneğin 4 mevsim lastik takılmış, koltukların kaplaması değişmiş, egzost değişmiş.. saydıda saydı. Çok ilgili bir arkadaştı, beni ikna etti, bende alt tarafı 2 milyar dedim aldım. Hesabım şöyle benim arabanın bana kilometre başına maliyeti ort. 0,28 tl, motor maximum 0,15 tl olacak ki bu hesapla motor 20.000 kilometreye gelmeden kendini amorti edecek...
    Herkese tekrar selamlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler