Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    bahcelievler bakırköy tarafında toplanacak olan varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    forrap :

dostum frenlerin geç tutmasını cumartesi günü ki yağmurda farkettim...1,5 saat boyunca servis aradım o yağmurda...yağmura kadar hiç birşey yoktu... normal tutuyordu... yağmurda yavaş yavaş frenler gitmeye başladı ve şimdi %70 varana kadar frenleri hissetmiyorum...
    dediğin gibi yağmurda daha çabuk aşınıyo galiba.... bu cumartesi Maslak taki servise gidicem adamlar hiç değilse gözümün önünde yapıyorlar motoru..
    ikitelli serviste alt kata alıyorlar asansörle ve nasıl tamnir ettiklerini göremiyorsun.. tamir bölümüne girmek yasakmış... ve mağazada bekliyosun motor tamir olanadek...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    bugüne kadar sağanak yağmurda 5-6 kez motoru kullandım.frenlerle ilgili bir sorun çıkmadı ya da var da ben farkedemiyorum neyse şu an frenlerden memnunum.ilk zamanlar daha hassastı hemen duruyordu ama şimdi daha iyi oldu rahatsızlık vermiyor.bir kaç kez de malum canavar arabalar yüzünden çok sert frenler yaptım.frenler çok iyi tuttu tabi motorun arkasın kaydı o başka.ama benim yagmurda farkettigim şu oldu :motorun kalkışı yavaşlıyor.normalde diyelim ki 20 saniyede 50-60 hıza ulaşıyorsam yagmurda 40 saniyede falan 50-60 hıza ulaşıyorum.çekişi birden düşüyor 50-60ı geçtikten sonra sorun yok rahat hızlanıyor .yagmurda ne oluyorsa motora anlamadım
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    belki yağmur suyundan tekerlekler etkileniyordur...

Merhaba Arkadaşlar ben AS 200 almayı düşünüyorum.Gidip göreniniz oldu mu acaba? İlk motorum olacak.Tavsiyeleriniza şiddetle ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    climber

ikitellideydim hafta sonu büyük bir mağazası var fakat bütün modeller var bir bu yok... sadece fuarda gördüm.. cüsseli görünüş itibarı ile güzele benziyo... bir çalıştırıp bakmak gerek... birazcık bekle derim...

VOYAGER1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150T KIRMIZI
    Merhaba arkadaşlar...
    Motorumu yaklaşık 5 ay önce satmıştım, üstüne alma işini savsakladığı için geçen hafta geri aldım ve bugün forumu ancak açabildim, 42 sayfalık dev bir ortam oluşmuş, benim motor da 6500 km'ye geldi böylece. Şimdilik bu kadar, herkese güvenli sürüşler diliyorum.
    BİLGİ SAHİBİ OLUNMADAN FİKİR SAHİBİ OLUNMAZ, UĞUR MUMCU

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    voyager..
    hoş geldin...
    üstüne alma işi ciddi bir konudur iyi yapmışsın...

Motosikleti
    AS 150T KIRMIZI
    Teşekkürler, üstüne alma masrafı tam olarak ne tutuyor bilmiyorum ama, adam bayağı bir sallamıştı bu işi...

Motosikleti
    sym gts 250i evo yamaha ybr 125
    şu an karşımda bir tane as 125 t duruyor 1 yıllıkmış moturu görseniz ağlarsınız her tarafı paslanmış rengi gitmiş 10 yıllık gibi duruyor

Motosikleti
    asya t1
    valla o arkadaş motoruna hiç iyi bakamamış o zaman ben 6 aydır kullanıyorum
    t1i hala gıcır gıcır.bazen yanımdan başka asya motorlar geçiyor.motorlarından garip garip tangur tungur sesler geliyor.ben bunun motordan değil kullanımdan olduğunu düşünüyorum çok hor kullanıyorlar herhalde motorlarını.bazen görüşüyorum çukurlara tümseklere langur lungur giriyorlar fren falan hak getire eee motor buna dayanır mı
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Branda muhabbeti biraz eskide kalmış ama ben de az önce Tumopar görevlisiyle telefonda konuştum. Verilen fiyat 45 Ytl.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    benımde eksozum bıaz paslandı ama onun dısında her sey gayet ıı tamamen kullanım ve bakmakla alakalı o motorun durumu..

Motosikleti
    AS 150T KIRMIZI
    Bugün serviste karbüratör giriş lastik borusunu değiştirttim motor rölantide dengeli çalışmıyordu ve son gazda birisi arkadan çekiyormuş gibi oluyordu şimdi çok güzel oldu, böylece sol far ampulü, marş düğmesi ve bu boruyla yaklaşık 9 ayda üç parça arızadan değişmiş oldu, bence hiç fena değil, ne dersiniz?

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Praetorian
    dostum ben bir karışım yazmıştım form da okudun mu bilmiyorum. tarifi birkez daha vereyim... 1 çay bardağının yarısına bakkaldan alınan makine yağı yarısına benzin... bir güzel karıştır. sonrada eksozun kromaj lı bölümüne ve diğer paslanan bölgelere bir güzel uygula ben öyle yapıyorum toz ve suyu üzerinde tutmuyor.(sürekli kullanımda 2-3 gün de bir yapılmalı)

VOYAGER1
    dostum hiç te fena değil.. hatta çok güzel....

Branda ile ilgili link var arkadaslar
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=11939

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı mlmotor adlı üyeden alıntı
    şu an karşımda bir tane as 125 t duruyor 1 yıllıkmış moturu görseniz ağlarsınız her tarafı paslanmış rengi gitmiş 10 yıllık gibi duruyor
    Benim 125t motor da 1 yıllık, şu anda ilk günkü gibi gıcır gıcır... Üstelik yağmurda karda dışarıda durduğu da çok oldu. O bahsettiğin motorun sahibi nasıl başarmış motoru ağlanacak hale getirmeyi? Bir resmi var mı o motorun, merak ettim..
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

merhaba arkadaslar;
    yaz mevsiminin yaklasmasiyla bende 1 yildir istedigim scooter fikrimi gerceklestirmek uzereyim...en guclu adayda asya motorun 150 t1 i, fakat sizde okuyorsun ki cin motorlarina karsi cok olumsuz yazilar var.bende sizin dediginiz gibi iyi bakilirsa sorun cikmayacagi konusunda hemfikirim.bakirkoyde oturuyorum yollarimiz cok bozuk deil ve kapali otoparkta muhafaza edicem,sartlari gozeterek bana yasadiginiz veya benim yasayabilecegim sorunlari iletirseniz sevinirim.daha iyi bir alternatifte sunabiliyorsaniz onada acigim
    tesekkurler
    Halil SEZER

Motosikleti
    asya t1
    halilsezer öncelikle şunu söyleyeyim. bu tip bir motor istiyorsan zaten iki seçenek var mondial zat ve asya t1.asya t1 2 milyar civarında zat zaten 3 milyardı bir de ötv artışını eklediler 3.5 milyar olmuştur o.neredeyse yarı yarıya yani iki çinli arasında kaliteler bu kadar yakınken fiyatlar da bu kadar farklıyken elbette asya t1 alınır.t1 al memnun kalacaksın.swich bozulması,akü proglemi,buji de sorun gibi küçük sorunlar çıkar ama bunlar dert edilecek şeyler değil ben 3700 kmdeyim çok memnunum
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    halilsezer öncelikle şunu söyleyeyim. bu tip bir motor istiyorsan zaten iki seçenek var mondial zat ve asya t1.asya t1 2 milyar civarında zat zaten 3 milyardı bir de ötv artışını eklediler 3.5 milyar olmuştur o.neredeyse yarı yarıya yani iki çinli arasında kaliteler bu kadar yakınken fiyatlar da bu kadar farklıyken elbette asya t1 alınır.t1 al memnun kalacaksın.swich bozulması,akü proglemi,buji de sorun gibi küçük sorunlar çıkar ama bunlar dert edilecek şeyler değil ben 3700 kmdeyim çok memnunum
    Karsimda Kanuni servisi var.
    Adamin diyesi su;
    Ucuza getirebilmek icin kalitesiz yag, kalitesiz buji, kalitesiz kayis vs kullaniyorlaris.
    Aslinda motoru ilk aldiginda bunlari direk degismeli
    Sonuc olarak 2.150 YTL lik motor
    Sorun cikarmasi normal. Sorunlari halletmek basit.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler