Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Evet arkadaşlar karar verdik as150t1 almaya herhalde haftaya hallediceğiz umarım iyi birtane denk gelir en az sorunla atlatırız her konuda yardımlarınızı beklerim.

saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı harved adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar başka bir topik te konu açtım ama cevap yazan olmadığı için sizden yardım rica ediyorum.
    2001 model suzuki bandit 600S motosikletimi maddi nedenlerden dolayı satmak zorundayim.araştıra araştıra bu çin mallarını bi hal oldum formlarda okadar çok yorum varki olumlu veya olumsuz.motosikletsiz de yapamayacağıma göre araştırmalar sonucu hem bana tarz olarak hemde beklentilerimi karşılayacağını düşünerek asya motor un AS 200 GY-2 modelinde karar kıldım sizden ricam bu motosikleti kullanan bilen varsa bana + ve - leri nelerdir performans tork yakıt yedek parça ve servis konusunda forum da servisler hakkında okadar çok farklı yorum varki vallahi ne edceğimi bilmiyorum + makinanın fiyatı 2650 bu rakam nasıl sizce yüksekmi bu motosiklet için şimdiden yardımlarınız ve vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim farınızda yolunuzda açık olsun
    Bu motoru gidip yerinde incelediniz mi? Çünkü bildiğim kadarıyla bu motor henüz satışa sunulmadı. Kataloglarında var ama henüz gelmedi bu motor. Onun için kullanan olduğunu sanmıyorum.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    inCeBy , eski sayfalarda T1 hakkında birçok teknik konu ve problem ,birsürüde fikir ve cevap yazıldı,onları okuyup kimsenin etkisi altında kalmadan karar veresin diye öyle yazdım yoksa iki satır yazmakla elimmi aşıncak. nede olsa kimse yoğurdum ekşi demez...Uzun yol düşünüyorsan motorda sorun çıkar diye gözün korkmasın,ben geçen yaz 2 defa çanakkale-kuşadası yaptm,motorda hiçbir sorun çıkmadı,ortalama 90 km/h ile rahatlıkla yol alabiliyor ve gayet konforlu ama daha fazla sürat motoru biraz zorlar nede olsa 150cc. ilk gidişimde motor henüz 1300km de idi,ona rağmen sadece 1 kez benzin almak için durdum ve ağustos sıcağında hiç zorlanmadan yol alabildim.kuşadasına inince de motorun heryanını inceledim ne sorun çıkaran bir parça ne de yağ kaçağı vardı...Yani uzun lafın kısası fazla sürat beklememek kaydıyla uzun yol yolculuğu rahatlıkla yapabilirsin bu motorla..Ha o senle dalga geçen arkadaşların yine de senin arkandan gelsin,dökülen parça toplayamazlar ama böyle güzel bir motoru seyredip biraz göz zevklerini arttırırlar

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    arkadaşlar ben benim T1in farlarını buz mavisi ile değiştirmek istiyorum.bunu daha önce yapan oldu mu daha iyi aydınlatıyor mu fiyatlar hakkında bilginiz var mı marka tavsiyelerinizi de bekliyorum.bu arada ayrıva motora branda diktirmek istiyorum bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum.istanbulda branda diken bildiğiniz yer var mı
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    nurguldemiray,buz mavi far ampülleri gerçekten çok şık duruyor,ama T1lerin aküleri 7 amper ve 18W gücün üzerinde ampül takınca yetersiz kalıyor ve marş basmaması gibi elektrik sorunları çıkartıyor.Bu nedenle öncelikle akünü en az 9 amper gücünde bir akü ile değiştirmen gerekli,(sulu aküler t1 in akü yerine büyük geliyor ama 9 amper kuru aküler tam oluyor).bu işlemden sonra 55/60watt buz mavisi ya da beyaz ampül kullanabilirsin.yanlız gidipte taiwan yada çin malı ampüllerden alma yoksa olmadık yerde ışıksız kalabilirsin.Philips'in Nightvision(H4) modelleri var,%10dan %50 ye kadar aynı güçteki ampüle göre fazla ışık üretiyor ve görüş mesafesini 20m kadar arttırıyor(ben kullanıyorum mükemmel ışık veriyor),bu modelin beyaz yada buz mavisi var,tek ampul fiyatı 18-32ytl arasında ama uzun vadeli düşünürsen dandik bir ampülden ucuza geliyor,başka markada alırsan alman malı olanlar en sağlam ve iyi ışık verenleri..
    İstanbulda tümoparda fermuarlı motor brandaları var neredeyse motoru tamamen örtüyor ve su geçirmiyor.Ama bizim motorlarda pekte brandaya gerek yok bence belki yaz güneşi altında ihtiyaç olabilir...

dostum bu topiği oku...
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=10192

ve sonra bu topikteki bi kaç resme bakaşağılarda resim farın içi mavi olan philips diamond vision..55ytl..
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=4104&page=10

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    dostlar bu hafta sonu 08.04.06 tarihinde ikitellideki teknik servise gittim 1000km bakıma... adamlar sadece ufak bi bakım yaptılar. yağ + karbüratör + hava flitresi + buji bu kadar... frenlerde geç tutma var dedim bakmadılar bile... flaşörüm arızalandı dedim kontrol ettiler arızalı yenisiyle değiştirdiler fakat parasını 15ytl bana fatura edildi... adamlarla bayağı bi konuştum bu malzemeler garanti dışıymış elektrik aksamının %70 i garanti dışıymış... nazillideki ana merkezle konuştum.. bakıma gittiğim servisi ve plaka mı söyledim yetkili 30dk sonra bana geri döndü... (beni aradılar) servis flaşörü incelemiş ve garanti dışı saymış dedi kullanıcı hatasıymış.. bende karşı çıktım.. bayi garanti içi veya garanti dışı olayına kendi karar veriyo diyooo... yani kime ne kaptırırsalar dedim... yetkili yoook dedi.... ve konuşmalarım sonuçsuz olarak devam etti... aman serviste garanti dışı bişeyler derseler şaşırmayın benim gibi... şimdi takım taklavat alıp ben tamir ve bakım yapcam... onlara minnet etmem....
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    kartal23 bende artık senin gibi servisten bıktım.gidiyorum servise adamlar bu senin hatan garanti dışı,veya biz bu arızayı gideriz ama yine yapar en iyisi yenisiyle değiştirelim diyorlar,son olarak serviste başımdan geçen olayı anlatayım sizlerede servşislerin ne durumda olduklarını anlayın sol arka sinyalim kırıldı bunu degiştirmek için servise gittim ve ücretini sorduğumda şok oldum 35 ytl evet basit bir plastik parça 35 ytl diyorlar sebepte şuymuş, tek olarak sol sinyal satılmıyor alacaksan takım alacakmışsın,bende işime gelmedi ve keskin motor'dan sadece 7 tyl ödeyerek sol sinyali aldım,arkadaşlar servisler bizleri resmen kaz görüyor lütfen kendimizi yoldurmayalım.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Real Paşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman AN 400
    bütün motorları denemiş biri olarak 125 lik asya tarz meselesi bayanlar için uygun bi motor... 150 t1 cussesine gore motoru ve seriliği şük onun için çok yavaş kalıyor tavsiye edebileceğim içlerinde 150 t dir. diğerlerine göre çok daha seri ve az problemli...120-130 km hıza kadar çıkabiliyor. 10 liralık benzinle 120-130 km yapabilirsiniz...çin mallarında meydana gelebilecek bazı sıkıntıları göze alabiliyorsanız 150 t olabilir.asya nın servisi de mudavimlerine göre dha iyi...
    Gerçek motorcu herkesle dost...

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    kahraman34 keskin motor nerede....?
    arka firenim çok geç tutuyooo acaba balatalar mı bitti... önfrene dokununca yavaşladığımı hissediyorum ama arkayı %75 sıkınca anca yavaşladığımı hissediyorum... azıcık yardım dostlarrr...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

ALIENLOVE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar ben benim T1in farlarını buz mavisi ile değiştirmek istiyorum.bunu daha önce yapan oldu mu daha iyi aydınlatıyor mu fiyatlar hakkında bilginiz var mı marka tavsiyelerinizi de bekliyorum.bu arada ayrıva motora branda diktirmek istiyorum bu konuda da tavsiyelerinizi bekliyorum.istanbulda branda diken bildiğiniz yer var mı
    selamlar ben AS125t motoruma diktirdim 45ytl ye custom made (özel yapım) brandam oldu hemde kaliteli malzemeden size tavsiye edebilirim Kadıköyde Gölgelen tente dikiyor hemde 15 dakikada o kadar hızlı ve güzel . İskeleye inerken sagda AKbankın yanından girip ortada Şişik dövizin solundan girin ve hemen sağdaki ilk dükkan daracık bir dükkan zaten. Yanında da boya satan nalbur dükkanı var.
    :cat: ::evil::

Motosikleti
    asya t1
    kartal23 senin sorun balatalardan mı bilmem ama 1000kmde balata mı bitermiş ya ben 3600kmdeyim frenlerim oldukça iyi 6000 kmye kadar da sorun oalacagı zannetmiyorum.sen çok fren mi kullanıyorsun
    ALIENLOVE 45 ytl branda için çok değil mi İMÇDE 25e dikiyorlar diye biliyorum
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    arka firenim çok geç tutuyooo acaba balatalar mı bitti... önfrene dokununca yavaşladığımı hissediyorum ama arkayı %75 sıkınca anca yavaşladığımı hissediyorum... azıcık yardım dostlarrr...
    Sorun ya arka fren merkezinde ya da daha büyük bi ihtimal olan balata da yani balatan bitti büyük bi ihtimalle.Taktıkları balatalarda dandiriguplaktan bişey zaten benimde daha 2000 km oldu (ki öncekini 9.000 km kullandım hemen hemen) benimde arka balata bitti servise gidicem bakalım balatadan mı yoksa başka hikaye mi var.Bu taktıkları balataların bi problemi var yani ben en azından öyle düşünüyorum ki o da suda çok çabuk deforme olup bitmesi...Özellikle yağmurlu günlerde kullandığında balatalarda bi azalma oluyor oldukça hızlı bir biçimde,kim bilir belki de balata yerine silgi takıyorlardır Olmadı zaten balataları dışardan sağlam bişey almayı düşünüyorum,bu seferde serviste taktırayımda olmazsa öyle yapıcam gene çabuk biterse.Ama Allah var ben İzmirdeki servisten daha öncede söylediğim gibi çoook memnunum Allah bozmasın hem hizmetleri iyi hemde hiç bişey için (balata bitmesi dışında) para vermedim ve aslında baya bi parçada değişti.Hatta söylemeden değişen parçalar bile oldu mesela;koltuk yırtıldığı için özel yaptırdıkları koltuğu takıp önceki için özür diledilerTabi bunlar güzel şeyler,zaten Asya motor İzmir servisi İzmirin en iyi 3 servisi arasında...

Motosikleti
    asya t1
    valla ben de adapazarı servisinden çok memnunum.bir kere ne zaman gitsem güler yüzle karşılarlar sorunu benden ince ayrıntısına kadar dinlerler.çaydır koladır ikram ederler.benim akü sorun yapıyor diye bana büyük motorların kuru aküsünü taktılar.garanti dışındaki ürünler dışında (hava filtresi buji gibi ) bu garanti dışı demediler. servis konusunda asyadan memnunum yani.buradaki mondial bayisinde aynı yakınlığı göremedim. iyi ki zat almamışım.en önemli şey satıştan sonrası çünkü.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    dostlar bu hafta sonu 08.04.06 tarihinde ikitellideki teknik servise gittim 1000km bakıma... adamlar sadece ufak bi bakım yaptılar. yağ + karbüratör + hava flitresi + buji bu kadar... frenlerde geç tutma var dedim bakmadılar bile... flaşörüm arızalandı dedim kontrol ettiler arızalı yenisiyle değiştirdiler fakat parasını 15ytl bana fatura edildi... adamlarla bayağı bi konuştum bu malzemeler garanti dışıymış elektrik aksamının %70 i garanti dışıymış... nazillideki ana merkezle konuştum.. bakıma gittiğim servisi ve plaka mı söyledim yetkili 30dk sonra bana geri döndü... (beni aradılar) servis flaşörü incelemiş ve garanti dışı saymış dedi kullanıcı hatasıymış.. bende karşı çıktım.. bayi garanti içi veya garanti dışı olayına kendi karar veriyo diyooo... yani kime ne kaptırırsalar dedim... yetkili yoook dedi.... ve konuşmalarım sonuçsuz olarak devam etti... aman serviste garanti dışı bişeyler derseler şaşırmayın benim gibi... şimdi takım taklavat alıp ben tamir ve bakım yapcam... onlara minnet etmem....
    kartal elektrik aksaamları genelde garanti dışı oluyo ama flaşöre kullanıcı hatası demeleri yanlış bencede

Motosikleti
    SYM GTS 250
    ALIENLOVE 45 ytl branda için çok değil mi İMÇDE 25e dikiyorlar diye biliyorum[/QUOTE]

nurgül sen hala brandamı arıyosun

Motosikleti
    asya t1
    serkan79yok aramıyorum artık sadece ALIENLOVE 45 ytl demiş çok gibi geldi bana
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    asya t1
    asyacı arkadaşlar bizden geziye katılım az arttıralım şunu dizelim şu asyaları yan yana ele güne karşı şaka tabii
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    serkan79yok aramıyorum artık sadece ALIENLOVE 45 ytl demiş çok gibi geldi bana
    çok tabi ya altı üstü bikaç metre polyesterin kenarlarına lastik dikecek

Motosikleti
    SYM GTS 250
    siyah 150 t1 motorun üstünde serkan79 ve www.motosiklet.net yazısı olan adam benim he resmide yapıştırsammı acep

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler