Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    orcunemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150t1
    Rainmans teşekkürler toprağım,yeniden aramıza katılmana sevindim.Haftasonu Lapsekideydim,telini ya da işyeri adresini verirsen tanışıp birazda motor üzerine kaynatabiliriz,selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    arkadaşlar bu yag işi benim de kafama takıldı her 1000 kmde yag demişmesi biraz lüks gibi geliyor bana mondial de her 1000 de yag değiştiriyor mu bundan sonra periyodik bakımlar dışında motorun yagını kendim değiştiricegim teknik işten anlayan arkadaşlar varda şu yağ işini bir masaya yatıralım jetixin söylediği gibi daha kaliteli bir yagla örneğin castrol daha uzun sürelerde motor yagı değiştiribilir miyiz.burada herkez 1000 kmde yag değiştiriyor mu merak ediyorum.herkese keyifli sürüşler
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Alıntı orcunemre adlı üyeden alıntı
    Rainmans teşekkürler toprağım,yeniden aramıza katılmana sevindim.Haftasonu Lapsekideydim,telini ya da işyeri adresini verirsen tanışıp birazda motor üzerine kaynatabiliriz,selamlar...
    Dostum İşyerim Hükümet Konağı 1. Kat adliyedeyim Seçim Bürosu(Mesai Saatlerinde) Hafta sonları genellikle Dalyanda Değirmen Cafe de oluyorum geldiğinde ben olmasam bile Cafe sahibine beni sor onlar beni bulur. Cep 0 542 554 04 64 TURGAY
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    arkadaşlar T1 in amortisörleri hakkında bilgi verebilecek bi arkadaş varmı...
    baran08 dostum amortisörleri ayarlı amortisörler le değiştirebilirmiyiz...
    çok sertler çünki...

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    ASYA kullanıcıları bu fuarda da birçok çin firması bizim motorların aynısını getirmişler başka markalar adı altında sakın karıştırmayın...
    yarın saat 1 de fuarda olucam inşallah sizlerle tanışma fırsatım olur...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    selamlar dostlara .Bu arka amortisör olayında bişey gördüm ama bilen varsa Çelik motorun Tiger 150 modelinin arka amortisörleri ayarlanabiliyor.Siyah renkte ve kademeli benim T1 'e olur mu deneyeceğim.Deneyen varsa bi el atıversin.Bu arada sürekli sorun yaşatan akümü 12V/12ah bir kuru akü ile değiştirdim.Full farketti.Bas marşa çalışsın Farlarımın olduğunu yeni farkettim.ohh gel keyfim gel.bide şu arka sallanmasa neyse ona da bi çare bulucam.Aklıma gelmişken yerde gördüğünüz her karaltıyı su zannetmeyin.Keza Bizim lastikler malum suda falaket ama ya su değilse?(mazot,yağ,çukur,vs)

Motosikleti
    asya t1
    hakikaten kuru akü çok farkettiriyor.eski aküyle ben de çok marş sorunu yaşıyordum ama nazar deymesin kuru akü taktığımdan beri marşta hiçbir sorun yok.bu arada pazar günü fuarda olacağım gelenlerle görüşürüz herkese kazasız belasız keyifli sürüşler
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Motosikleti
    CBR 600 F
    kuru akuyu nasıl sarj edıyosunuz ve fıyatı ne kadr bılen var mı

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    Alıntı techseen_honda adlı üyeden alıntı
    selamlar dostlara .Bu arka amortisör olayında bişey gördüm ama bilen varsa Çelik motorun Tiger 150 modelinin arka amortisörleri ayarlanabiliyor.Siyah renkte ve kademeli benim T1 'e olur mu deneyeceğim.Deneyen varsa bi el atıversin.Bu arada sürekli sorun yaşatan akümü 12V/12ah bir kuru akü ile değiştirdim.Full farketti.Bas marşa çalışsın Farlarımın olduğunu yeni farkettim.ohh gel keyfim gel.bide şu arka sallanmasa neyse ona da bi çare bulucam.Aklıma gelmişken yerde gördüğünüz her karaltıyı su zannetmeyin.Keza Bizim lastikler malum suda falaket ama ya su değilse?(mazot,yağ,çukur,vs)

dostum bu arka amortisör olayını yarın bakıma gidince soracağım ve sen nereden alacaksan ayarlı amortisörleri bi haber et. ok mi...

TUGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera NEXUS
    ark lar slm bende uzun zamandır bu topiği takıp edıyorum bende 150 t1 var su an 11300 km de ufak tefek problemler haric tek yolculuk yaparken gayet memnum motorumdan sımdıye kadar 2 kere kayıs koparttım.sımdı artık 4000 gecınce hemen değistırttıyorum.motoruma kuru aku taktırdım ayrıca kendı ebatlarında metzeler lastık buldum ve en nıhayet vırajlarda motorumu yatıırabılıyorum kesinlikle tavsıye ederım 110 ytl cifti sokme takma icinde.
    hala devam eden bır kac sorunum var yardımcı olursanız cok sevinirim
    1)farlarımı yaktığımda akunun sarj etmesi kesiliyor ve elektriği akuden yıyıyor konjektörü değişmesine rağmen
    2)arkada artçı ile yolculukta performansı cok düşüyor acaba neler yapılabilir
    sanzuman nın son dişlisi veya piston büyütme gibi işlemler yapan varmı

herkese kazasız belasız sürüşler

TUGI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gilera NEXUS
    birde kayışın avrupa olanı varmı nerden temın edebılırız

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Arkadaşlar Asya T-19 modelini aldım.Pazartesi ruhsat işini halledip teslim edecekler....Acayip sabırsızlanıyorum....

Moderatör (forrap) Tuncer Sezen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jetix adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Asya T-19 modelini aldım.Pazartesi ruhsat işini halledip teslim edecekler....Acayip sabırsızlanıyorum....
    Aramıza hoşgeldin(AB ye yani asya birliğine ).Hayırlı uğurlu olsun,güzel motora benziyo senden kullandıktan sonra yorumlarını bekliyor olacağız...Kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileğiyle.

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Forrap iyi dileklerin için teşekkürler....Önümüzdeki hafta içi resimlerinide kayacagım inşallah..........

Birde arkadaşlar ASYA kullananlar her 1000 km de yag değiştiriyormusunuz....Lütfen herkez bi yazsın benim aklım almıyor..........

Mondial ler 4000 km de bir yagdeğiştirirken nası oluyor bu iş.............

Rica ediyorum herkez yazsın..................

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    İyi ki bir motor almışız.ASya veya diğer markalara ÖTV zammı kapıdaymış.Hah işte tam ihtiyacımız olan şey.Benzine yatmedi %200 fark şimdi de motorlara el atıyorlar.Bir araba Km de 250 500 bin yakarken biz 100-200 bin yakıyoruz ya az yaktığımız için devlet vergiyi nerden çıkaracak ÖTV den tabii hemen geçir inek misali mööööö......
    Benzin ÖTV% 1.12 ytl çıkış rafineri 2.63 Satış ineğe
    Yağ ÖTV %50 en az olduğuna eminim
    Yedek parça ÖTV %50 diyelim
    Yol ÖTV % köprüyü bilen biliyor 3 ton ile 100 KG aynıymış ya 3 YTL ikisi de
    Su ÖTV hah işte bunu beleş bulurum
    Motor ÖTV Almayın kardeşim zorla mı isteyen binsin otobüse gelsin paşa paşa işine vs.
    ÖNCELİKLE TüRKİYE VERGİSİ (Nereye gittiğini ALLah birde batıkçılar bilir .Malum ülkede batmayan banka finans vs kalmadı ama nasıl olsa Benim vatandaşım inek seve seve sağarım ben onu.ÖTV)
    İnadına ÖTV
    Keşke yaşadığım ülkeyi seçme hakkım olsaydı.Vermeden almak ALLAH'a mahsus ama galiba bir de bizim D . . . . Neler yazıcam da neyse D . . . .

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    ötv hayır
    ötv hayır...
    bune yaw hep motorculara giydiriyolar...
    otoyollar...ötv... bune yawww... şu normal araç statüsünü bıraksınlar artık... anlasınlar türkiyede büyüyen bir motosiklet kullanıcısı var... ona göre vergi oluştursunlar... yok mu şöyle güzel bir yazy yazalım.. bakanlığa mailler ulaşsın... varmısınız.....

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Bana Uyar Da Ne Yazcaz Maİl Mİ Yoksa Yazi Mi Yoksa Her İkİsİ Mİ???

Motosikleti
    asya t1
    jetixöncelikli motorun hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan.bu motoru hiç kullanmadım ama asya servisinde denemek için kullanan bbir arkadaşım titreşimi fazla demişti seninkinde böyle bir sorun var mı ?
    TUGIkuru aküyü bana servis taktıgı para almadılar ama sitede bir asya servisi arkadaş var baran isimli ben ona sormuştum ona 40 milyon montaj dahil demişti.
    Bu arada kayış kopması nasıl oluyor ben 3300 kmdeyim daha henüz başıma gelmedi kayış kopunca ne olur motor hareket halindeyken.bileyim başıma gelince afallamayayım.bir de kayış kopunca garantiden değiştiriliyor mu
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

arelia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125 T
    yihuuuuuuuu!
    Sabah erkenden gidip işlemleri başlattım ve Asya 125T'mi aldım.
    Hemde %8 ötv ile..
    çok mutluyum
    aranıza hoşgeldim

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    arelia
    aramıza hoş geldin...motorundan memnun kalacaksın... çin malı ama asya modellerinin içinde en az son çıkaran motordur... birde faça yaptın mı... oooooohhhh düşman çatlatır gibi...
    gidonlra püskül tak... arka yanlara püsküllü çantalar var onlardan tak way way way... hadi hayırlı olsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler