Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı Ozzysse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaaa benım motorda kucuk bır problem var aku ve mars motoru normal ancak motoru caııstırmak ıcın mars tusuna basınca motordan tuhaf sesler gelıyor ve 10 sanıye ıcınde motor calısıyor. sankı dıs atlıyormus gıbı gelıyor marsta. avcılar asya bayısıne gıttım usta ya gosterdım usta mars dublesı gıbı bısıler dedı degısması lazım 75 tl falan dedı nasıl bı cozum bulabılırım fıkrı olan var mı acaba?
    o ustanın 75 tl dediği marş komple 30 lira sirkecide kendin takabilirsin arkadaşım
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    valla elimden bıraz ıscılık gelır ama cok bı bılgım yok pekı ne deyıp almam gerekıyor bı de sırkecıde nerden bulabılırım

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    valla elimden bıraz ıscılık gelır ama cok bı bılgım yok pekı ne deyıp almam gerekıyor bı de sırkecıde nerden bulabılırım
    sirkeci piyasaya git dogu iş hanı yanında model söyle her yerde bulabilirsin
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Motosikleti
    apache 150 RTR
    marş rublesi dıyor.marş rölesi demıyor.kaç tane marş rublesi değiştirdiniz onu sokmek takmak için sağlam bilgi ve takım lazım.tamam yardımıc olalımda yanlış yonlendırmeyın insanları.rublenın oldugu yerde sadece ruble değişmıyor.conta degışıyor.yağ oyle gıder.

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    yanı ben ustama mı gıdeyım yoksa daha ucua degıstırecek bırıını bulayım? 75 tl eder mı bu ıs? her sey dahıl olarak (işcilik falan)

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı rif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben depoyu 33 TL ye fulledim ve rodaj dönemiydi daha buna rağmen 250 km gitti.5 tl'lik benzin ile 40 kilometre yapıyor büyük ihtimalle ama hesaplamadım
    t1in deposu 12litredir
    yakit tuketimi de 2.8-3.0 litre arasi degisir(sehirici 3)
    3litre 100km yapmasi normal olanassagi yukari
    tam depo ile 390-400km civari gidiyor

Motosikleti
    as t1
    Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    t1in deposu 12litredir
    yakit tuketimi de 2.8-3.0 litre arasi degisir(sehirici 3)
    3litre 100km yapmasi normal olanassagi yukari
    tam depo ile 390-400km civari gidiyor
    sen ciddimisin arkadaşım dediğin motoru ben 4,5 yıldır kullanıyorum birdepo benzin ile (11 lt) maximum 240 km yol yapabildim bunun üstüne daha çıkamadım senin motorunla benimkisinin arasında uçurum fark var eminmisin 12 lt ile 400 km yol gittiğine
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen ciddimisin arkadaşım dediğin motoru ben 4,5 yıldır kullanıyorum birdepo benzin ile (11 lt) maximum 240 km yol yapabildim bunun üstüne daha çıkamadım senin motorunla benimkisinin arasında uçurum fark var eminmisin 12 lt ile 400 km yol gittiğine
    Benim motorun depo 6 litre 220 km yol gidiyo 1 depoyla

Senin motorda bi tuaflık var 11 lt depo 240 km arabadan fazla yakar
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

Motosikleti
    as t1
    benim motorun yakıtı zaten normal değil bunu bende biliyorum ancak 12 lt benzinle 400 km yol gitmek bu motor için çok zor kasa büyük motor küçük kaldırmıyor depoyu yola çıkmadan fulledim taşıncaya kadar doldurdum uzun yolda denedim 240 km yol yaptım depo yedeğinde yedeğine düşmüştü benim motorumda sorun yok aldığımdan beri hep yakıtı böyle hiç düşmedi
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    benim motorun yakıtı zaten normal değil bunu bende biliyorum ancak 12 lt benzinle 400 km yol gitmek bu motor için çok zor kasa büyük motor küçük kaldırmıyor depoyu yola çıkmadan fulledim taşıncaya kadar doldurdum uzun yolda denedim 240 km yol yaptım depo yedeğinde yedeğine düşmüştü benim motorumda sorun yok aldığımdan beri hep yakıtı böyle hiç düşmedi
    öyle diyosan öyledir

Senin motorun ekzoz'unda bi değişiklik vardı sanırsam..Ekzoz'u değiştirdin mi
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    arkadasin dedigi gibi araba kadar yakiyor!
    ama motor ayarsiz bile olsa bukadar yakamaz muhtemelen hesabin sorunlu
    motorun km gostergesi yanlis calisiyor olmasin? dogrulugundan emin ol.
    benzin aldiktan sonra kalemle benzin fisine kac km de tam depo doldurdun yaz
    daha sonra depoyu bitirmek zorunda degilsin 100km git uzerine tekrar depoyu doldur kac litre benzin alirsa 100km de ne yaktigin ortaya cikar.
    benim bu aslikta daha oncede yazilarim var
    baska arkadaslarin da var
    bu motor 2.8-3.0litre civari yakiyor bu kesin 3un uzeri anormal
    ben 3litreyi uzerinde 2kisi sehir icinde yakaliyorum motoru zorlayarak ugrassam 3un altina duser
    motor yagini lastik basincini hava filtresini temiz tutmayi unutma
    eger senin soyledigin kadar yakiyorsa araba kullanman daha iyi
    forumda biraz dolas arastir herkes ayni seyi soyler
    saygilar.

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    herkese merhaba yakıt konusunda arkadaslara katılıyorum bnm motor da 3 litre civarı yakıyor. ayrıca gecen gun motorun cantası kırıldı yenı bır tane alman gerekıyor :( aradıgım öncelikli ozellık 2 tane kaskın sıgabılmesı ve ucuz olması tabıkı ıstanbul avrupa yakasındayım bılgınız yer var mı.

allah ıcın 4 yıllık motor cıddı bır problemı yok ayrıca motor devır masrafları azalmıs noter fıyatının dustugunu duyduum dogrulugunu yada rakamları bılemıyorum. etkılı bır azalma olduysa 2. el canlanacak dusunenlerın aklında olsun

GuNMember - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki CharmandER-5 2005
    Arkadaşlar Merhaba; bende Jinding 150-t1 var Asya 150 t1 ın Aynısı Yedek Parcalarını Ucuz Olarak Nereden Temın Edebılırım Bildiğiniz Bir Yer Varmı?
    "TayGuN"
    "GuNControll"
    "Hızlı Gidebilirim Sen Yapma Telaş (; "

Motosikleti
    Yamaha Bws100 2000 model sArI cAnAvAr
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba...foruma bugun kayıt oldum 10 seneden beri yamaha bws100 kullanıyorum 2000 model bi bws'im war vede cok memlumun.Üniversteyi kazanınca motorumdan ayrı kalmak zorunda kaldım 1 buçuk senedir, motorlada gelemiyorum boludan muglaya 700 km yı gozum yemıyor 2 zamanlı motorla ... artık canıma tak etti bi motor almak istiyorum 2-3 haftadır full motorlara bakıyorum gönlüm gene yamahadan yana ama malum ögrencilik bütceyi aşıyor 2. elleri bile... marmariste bi motor buldum asya150 T1 2007 model 8000 kmde 900 liraya sizce fiyat uygunmu benim araştırmalarıma gore uygun geldi bide size danışmak istedim forumu baştan aşa okudum tecrübelerinizi gördüm banada yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    Alıntı mad_14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba...foruma bugun kayıt oldum 10 seneden beri yamaha bws100 kullanıyorum 2000 model bi bws'im war vede cok memlumun.Üniversteyi kazanınca motorumdan ayrı kalmak zorunda kaldım 1 buçuk senedir, motorlada gelemiyorum boludan muglaya 700 km yı gozum yemıyor 2 zamanlı motorla ... artık canıma tak etti bi motor almak istiyorum 2-3 haftadır full motorlara bakıyorum gönlüm gene yamahadan yana ama malum ögrencilik bütceyi aşıyor 2. elleri bile... marmariste bi motor buldum asya150 T1 2007 model 8000 kmde 900 liraya sizce fiyat uygunmu benim araştırmalarıma gore uygun geldi bide size danışmak istedim forumu baştan aşa okudum tecrübelerinizi gördüm banada yardımcı olursanız sevinirim...

ben aynı motoru 6 ay once aldm hemde 8500 de idi ve 1200 tl ye ıdı. ayrıca 150 tl lıkte masraf ettım ancak su an super cok sorunsuz ve cok kalıtelı calısıyor bıraz fazla yakıyor cunku agırlıgı fazla konforu ve kullanımı zevklı bı motor. ıyı ınceledıkten sonra 900 tl ye bence kap. cunku cok rahat 1200 - 1500 tl aralıgına satarsın. ama ıyıce bak bnm gıbı kandırıolıp sonra 150 tl masraf cıkarmasın kafana ;)
    bugun sabahtan aksama 220 km yaptım 2 kişi motor tık demedı max hız yokus asagı 95. normal sartlarda hız 2 kısı 85 km max.

sahıbınden.com da fıyat aralıgını ıncele guzel fıyat bence

Motosikleti
    ben aynı motoru 6 ay once aldm hemde 8500 de idi ve 1200 tl ye ıdı. ayrıca 150 tl lıkte masraf ettım ancak su an super cok sorunsuz ve cok kalıtelı calısıyor bıraz fazla yakıyor cunku agırlıgı fazla konforu ve kullanımı zevklı bı motor. ıyı ınceledıkten sonra 900 tl ye bence kap. cunku cok rahat 1200 - 1500 tl aralıgına satarsın. ama ıyıce bak bnm gıbı kandırıolıp sonra 150 tl masraf cıkarmasın kafana ;)
    bugun sabahtan aksama 220 km yaptım 2 kişi motor tık demedı max hız yokus asagı 95. normal sartlarda hız 2 kısı 85 km max.

sahıbınden.com da fıyat aralıgını ıncele guzel fıyat bence
    saolasın Ozzysse bende zaten sahibinden.comda buldum yarında görmeye gidecem motoru marmarise eğer beğenirsem alıcam hayırlısıyla fotolarda temiz görünüyor. tabi motoru kullanmak bakmak lazım dediğin gibi soradan motorunda masraf cıkar baş ağrıtır.sahibindende bakıyorum 60000kmde hatta 120000 kmde motorlar 700 750 lira ciwarında banada uygun geldi sürüşüde keyifliyse dediğin gibi uzun yolda yapılabilir hakkaten.. bide sen 6 ay önce aldım dedin noter satışı dewir filan kaça patladı sana?? sölersen sewinirim.

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    ne demek elımden geldıgınce yardımcı olurum mad_14

ancak ben motoru ustume almadım cunku bana satan adam ruhsatı kaybetmıstı saha yenı cıkardı sag olsun ancak arastrmalarıma gore 140 tl cıvarı olucak. yasa degıstı falan dıyolar noterlerın aldıgı fıyat azaldı falan dıye duydum nette bakındım toplam 140 tl beklıyourm ama 10 gun ıcınde ustume alıcam tam masrafı o zaman solerım ıstersen.

sayet su sekılde de dusunebılırsın 6 ay once almısım eger memnun olmasaydım sımdı ustume almak yerıne satmayı dusunurdum. bu da aklında olsun. aman dıkkat et motoru ılk gorme heyecanı ıle motorda olan sorunları farketmeye bılırsın.bı ustaya gosterebılırsen veya motordan anlayan bırı ıle gıdersen daha dogru bı secım yaparsın.

bıraz bana da hayal gıbı gelıo ama yazın motorla ıst den bodruma gıtme planım var. motora guvenıyorum da kendıme guvenmıyorum

Motosikleti
    saolsın ozzyse ben motordan baya anlıyorum 10 senedir baya tecrübe ettim yamahamda işte asya motor olunca tabiki işler değişiyor alıp kullanmadıktan sora tabiki anlamak zor zamanla tecrube olur nasipse. ewt sana sorduktan sora intde bende bi araştırma yaptım noterin aldıgı para 35 lıra cıvarına dusmus herhalde inş öledir wallah dostum ben muğladayım inş gelirsen burada görüşürz beraber takılırız T 1 lerimizle wallah ben bugun asya motora gıttım bi bindım t1 ustune konfor olarak baya salam gorunuyor daha once dıkkatımı cekmemıstı bayada buyukmus hani hosuma gıttı dahada ısındım motora alacagım adamlada gorusutum yanına gıdecem bı kac gune ıns hayırlısıyla alırım... sende muglaya bodruma falan gelecek olursan muhakkat tanısmak ısterım dostum...

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    insallah bakalım ama cesaret ısı acıkcası ıst den bodruma gelmek. bakalım ayarlayabalırsem bende gelmeyı cok ıstıyorum.

t1 ın ustune oturunca bana da en basta cok buyuk araba gb gelmıstı kı ben buyuk aracları her zaman sevmısımdır trafıkte bıraz daha adam yerıne konuldugum dusunuyorum bu sayede. hele ki bu motosıkletler ıcın cok onemlı. mesela bı scooter la cruıser ı aynı kefeye kondugunu dusunmuyorum bırının endamı var dıgerı ıse ufak tefek bısı ancak t1 ıcın adına uygun bı yapısı var maxıscooter.

kız arkadasımla ılk bındıgımızde (mondıal 125 mt den sonra) arkada cok bosluk var dusucem sanıyorum dıye tepkı vermıstı. )

Motosikleti
    Asya 150 cc T1
    herkese merhaba sonunda alarm taktırdım markası ınwells. gayet basarılı. ayrıca bızım motorlarda alarm ıcın ozel soket mevcut. montaj oldukca basıt bosuna baskasına yaptırmayın. gayet guzel bı sekılde calısıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler