Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    T1 in tipini bir türlü sevemedim ama son fuarda 150 hs tipi mptpra bindim ama çok komik kaldı altımda bende maxilere bakmaya başladım. 150 zat tip olarak iyi ama t1 den 1000 TL daha pahalı boyutlarını ve deneme şansım olmadı ama AS 150 T 6A yı bilen kullanan var mı acaba?
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tay_1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canicellat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben full depo ile 170 km yol yaptım :( sorun nedir acaba?
    185 falan yapıyorm kırmızı çizgiye geliyor. daha zorlamadım. Hız ise genelde ibrede bulunan 70-90 arası
    Denizde balık olsam...

Motosikleti
    125 t15
    merhabalar, 125 t15 için sisi bar nerden temin edebilirim?
    herkese iyi akşamlar

arkadaşlar size bir sorum olacak yardımlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.bende asya 150 t scooter var.önceki tarihlerde size farlarla ilgili zayıf ışık sorunumu paylaşmıştım.kendi çapımda bir deneme yaptım oldukça iyi sonuç aldım bunlar ne derseniz,öncelikle uzun kısa anahtarını sadece uzun farları açıp kapatacak şekilde bağlantı yaptım ve kısa farıda direkt olarak bağlantı yaptım. sonuç kısa fara geçtiğimde normal olarak kısalar yanıyor uzun frları yaktığımda ise kısa ve uzun farlar aynı anda yanıyor görüş mesafem oldukça netleşti fakat insanoğlu doyumsuzdur ya forumda biraz araştırma yaptım ve çift akü kullanımında konjektörün çabuk bozulacağı yazılarını gördüm .peki çift akü yapıp çift konjektör kullandam vr bu konjektörlerin birbirlerini rahatsız etmemeleri için çıkışlarına amperli diyot koysam acaba şarj sistemine çözüm bulabilir miyim.son olarakta şunu söylemek istedim piyasadan alıp denediğim yaklaşık8-10 çeşit far ampulleri hiç hoşuma gitmedi ne varsa asyanın orjinal far ampullerinde var tabii bu benim görüşüm.şu an gece yolculuğum oldukça iyi.ama önümü iyi görüyorum fakat uzağı daha iyi nasıl yaparım çabam var bu arada burada danıştığım bir kaç firmanın önerisi otolarda kullanılan italyan malı ince beyaz ışıklı sis farlarından alırsam sorunumun çözüleceğini söylediler.ama motorumun şasesinde delikler açmak istemedim açıkçası neyse bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim...

Motosikleti
    ASYA 150T 7B
    Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Motorumun markası ASYA 150T 7B çekişinde bir sorun var. rampalarda boguluyor gibi oluyor. motoru ilk çalıştırdıgımda 50 60 metre gittikten sonra teklemeye başlayıp sora duruyor sora biraz bekliyorum kontağı kapatıp daha sonra tekrar deniyorum çalıştırmayı çalışıyor bi daha yapmıyor yardımcı olursanız sevinirim????????

Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim motorum asya 150 t1 2005 benim motorda bir sorun var nedendir bilmem çok yakıyor aşırıderecede 2 yıldır kullanıyorum çok rahat bir motor memnunum ama benzin para sı bıktırdı rampada çok bayılıyor düz yolda ise 95 i zor buluyor hava filtresini 6000 de değiştirdim şimdi ise 7800 de ancak bir depo benzin ile (11 lt) 180 km zor yapıyor kayış hiç değişmedi orjinali ancak kayış kaçırsa ses yapar hiç öylebir ses yapmıyor motor çok bakımlı ama performansı düştü üstelik 4500 de yeni komple motor yaptırdım hava filtresi boğazından çıkınca motor kuru havayı çekmiş bende yeni köye gidince papaza inerken neden bu motor stop ediyor diyordum meğer yol çok tozlu olduğundan motor hava alamayıp stop ediyormuştu tabi ben bunu fark edinceye kadar motor başını yedi grank başlığı boşluk yapmış allahtan garantiden yaptırdım motoru bazı kişilerinkisi ibre yetmiyor diyorlar ve doğru gidiyor geçengün çanakkalede ışıklarda durdum yanıma 125 lik mondial scooter geldi 2 kişiydi üstünde bende 2 kişiydim ancak kalkışta bir geçiş geçti beni şaşırdım fark bile attı bana o an motoru yakasım geldi çok sinir bozucuydu motorun performanslı neden dolayı düşer zaten bu kadar kocaman motora üstündeki motor küçük amma anladımda benimkisi temelli yürümüyor
    aynı sorunlar bendede var kardeşim sen sonra nasıl düzelttirdin veya düzeldimi bilgi verirsen sevinirim ..

Motosikleti
    HENUZ YOK :(
    herkese merhaba..sitenıze yenı uye oldum..
    yıllardan berı hep hayalmde olan motosıklet sanırım hayal olmaktan cıkacak benım için..aile ıtırazları,cevrenin tepkisi v.s derken erteledimde erteledim..2 sene önce ehliyetımı almıştım ama bir turlu cesaret edıp motor alamadım ..yanımda bılıpte destekleyende olmayınca ..trafiğe nasıl cıkacağım, bılmıyorum önce öğrenmem gerekıyor dıye dıye bekledim...ne yalan söyleyeyim motor teknık ozellıklerınden anlamıyorum kullanmaya gelıncede ehlıyet alırken ılk defa kullanmıştım, ne kadar bııskıletı bılsemde o cok az motor ıcın elbette..
    şimdi asıl konuma gelmek istiyorum.abimin aracılıgıyla elımıze asya as 150 t1 gectı ve ben bu motoru almak ıstyorum (parasını abıme ödeyecegım ıcın makul gelıyor ayrıca aılemde fazla ıtıraz edemeyecegınden dolayı) sizce ilk kullanım için bu motor bana uygunmudur.bir bayana gore..hukmedebılırmıyım ben bu modele..
    önerılerınızı ve goruslernızı beklıyorum..
    herkese sımdıden tesekkurler..

Motosikleti
    YAAA NİYEE KIMSE YARDIMCI OLMUYOR BANA YAAA

AYGÜL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SuLt@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba..sitenıze yenı uye oldum..
    yıllardan berı hep hayalmde olan motosıklet sanırım hayal olmaktan cıkacak benım için..aile ıtırazları,cevrenin tepkisi v.s derken erteledimde erteledim..2 sene önce ehliyetımı almıştım ama bir turlu cesaret edıp motor alamadım ..yanımda bılıpte destekleyende olmayınca ..trafiğe nasıl cıkacağım, bılmıyorum önce öğrenmem gerekıyor dıye dıye bekledim...ne yalan söyleyeyim motor teknık ozellıklerınden anlamıyorum kullanmaya gelıncede ehlıyet alırken ılk defa kullanmıştım, ne kadar bııskıletı bılsemde o cok az motor ıcın elbette..
    şimdi asıl konuma gelmek istiyorum.abimin aracılıgıyla elımıze asya as 150 t1 gectı ve ben bu motoru almak ıstyorum (parasını abıme ödeyecegım ıcın makul gelıyor ayrıca aılemde fazla ıtıraz edemeyecegınden dolayı) sizce ilk kullanım için bu motor bana uygunmudur.bir bayana gore..hukmedebılırmıyım ben bu modele..
    önerılerınızı ve goruslernızı beklıyorum..
    herkese sımdıden tesekkurler..
    ben kullanabiliyordum o motoru düşün 1.57 boy ve 50 kilo ile
    motorun agırlıgı 136 kg tasıyabılırmısın bılmıyrum zaten bı tek ısıklarda yada durman gereken yerde tutacaksın fazla zorlanmazsın sanırım
    kasası bıraz genıs ama bence bi dene ona göre karar ver

Motosikleti
    çok teşekkur ederım Ayşegul ağırlık çalısmıslıgım var taşırım o konuda şüphem yok bır bayandan tavsiye almak benı dahada memnun ettı ..denemeden karar vermeyecegım tabiiki ..tekrar sağol

slm arkadaşlar bende 150 T-15 arora scoter motor var 100 km hızla sürekli gidemiyorum motor 3 4 km gittikten sonra tıkanıyor galiba hafif bir yığılma gibi birşey oluyor gazı bırakırsam düzeliyor ama 150 lik tek kişi 100 km hızla gidememesi normelmi yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

Motosikleti
    birgün oda olacak :)
    ark selam ben yeni üye bu forumda yazılanları iyi kötü okudum ben as150t1 almak istiyorum ban bu motorun artı larını eksilerini anlatıp benimle paylaşırsanız sevinirim azmı yakar çokmu iki kişi taşırmı uzunyol gidermi bakım ları kolaymı servisleri kalitelimi ilgi leniyorlarmı bunun gibi şeyler tşk ler

Arkadaşlar Merhaba,

asya 125 T almayı düşünüyorum. Motora sürekli kız arkadaşım ve ben bineceğiz.

Acaba taşıma ve performans açısından bir sıkıntı yaşar mıyız ? Ben 68 kız arkadaşım 55 kilo civarı.

Bilgilendirirseniz sevinirim.

Genel olarak tavsiyelerde de bulunursanız sevinirim. Kask ve kullanılabilecek yararlı aksesuarlarla ilgili.

Şimdiden çok teşekkürler.

Motosikleti
    Asyamotor 150 T1
    Arkadaşlar 150 T1'in çalıştırma şekli nasıldır ? her motorda farklı o yüzden soruyorum.

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    normal scooterlarda olsuğu gibi run off sivici on yapıyorsunuz kırmızı siviç sonra ön yada arka freni sıkarak sağdaki marş düğmesi ile çalıştırılıyor.

merhaba arkadaşlar AS 125 T çok hoşuma gidiyor almak istiyorum..bana bilgi verirmısınız kaçla giderim en fazla yakıt nasıl?sağlammı? teşekkurler saygılar

Motosikleti
    Honda CN250 HELİX
    selamlar aranıza yeni katıldım asya 150 t1im var 4200 kmde sadece bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim motor 80 kmyi geçmiyor servise götürdüm adam inanmadı hatta sürdü motoru bana göstergenin bozuk olduğunu söyledi göstergeyi ayarlatabilir miyim yoksa yeni gösterge mi almam lazım?yok sa gerçekten 80i geçmiyor mu motor kafam karıştı biraz : )yardım ederseniz sevinirim hayırlı forumlar

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    srcaan benim motorda 80 i zor geçiyor 80 i geçmesi için en az 100km felan uzun yol yapmalısın gittikçe açılıyor bu motor. ama sonra yıne aynı tabi. benım motor 10000km ye yaklaştı daha kayış varyatör için hiç birşey yaptırmadım.onları değiştirince hızında bir değişiklik olacağı kanısındayım. hız göstergesi bence çok gösterir az gösterceğini pek sanmıyorum bu çinliler boyle :D

Motosikleti
    Honda CN250 HELİX
    çok saol abicim ya cidden kötü durum birde youtubea falan video koymuşlar adam 120 kmyi görüyor şaşırdım yalan herhalde
    ama şöyle birşey de var motordan çok memnunum kaçışı konforu duruşu gerçekten güzel sadece 1 kez arıza yaptı arka fren boşalmıştı o da benim hatam balatalar bitmiş

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    benm motorum asya 150t baya cok gösteriyor yokuş aşşağı 140 ı geçtiğini gördüm 80 le giderken arkadaşın cbr 60 gösteriyor :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler