Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    ben motul marka yağ ile değiştirtdim 1lt 22 ytl

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    t1 ci ler abi hava filtresini nasıl söküyorsunuz hava filtresi sizinde bildiğiniz gibi çok pis bir yerde ne el giriyor ne anahtar kendim değiştirmek istiyorum motor alındığından beri 2. hava filtresi ve kesin bununda miladı dolmuştur yenisiyle değiştirecem nasıl sökerim illa motorun eteğinimi çıkaracam?
    ben hava filtresini sokmedim hic hep bakım sırasında temizlendi ama ogrenecem en kısa zamanda
    bujiyi soktum taktım
    bunun disinda yagi cok degistirdim
    belki biliniyordur ama yinede soyleyim orta sehpa da iken
    arka lastigin hemen onunde motorun altında yag tapasi var motorun yan tarafındada jontası var onu bijon(yada herneyse ) anahtari ile ceviriyorsunuz yag bosaliyor tabi kabı koymayı unutmuyorsunuz en alta...

onu kapayıp yandanda yeni yag ekliyorsunuz...

bujide ise selenin altındaki kapagı kaldırıp elinizle cok icerdeki bujinin yuvasını yoklayıp bulabilirsiniz anahtarla sokulecek tabi

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    arkadaslar elimde asya 150 t1'in üstüündeki orjinal lastikleri var 6100 km'lik. lastiklerimi michelin lastikler ile değiştirdiğim için ve muhafaza edemeyeceğim için satmak istiyorum. eğer ihtiyacı olan varsa buraya yazsın.cevaplarım. yenılerının ne kadar olduğunu bılmediğim için fiyat belirlemedim.fiyatı daha sonra konusuruz.

Motosikleti
    150 T
    150T nin ampülünü değiştirmem gerekiyor.
    H1 mi H4 mü almalıyım????
    bi de değiştirmişken 35w yerine cok abartmadan daha güçlü bişey takmayı planlıyorum 45w civarı.
    cool blue falan fena olmaz

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    h4 eger buyutmek istiyorsan akunude buyutmelisin yoksa kaldırmaz sabahları ayaktan çalıştırmaya talım edersın.

Motosikleti
    coming soon
    Alıntı cceksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150T nin ampülünü değiştirmem gerekiyor.
    H1 mi H4 mü almalıyım????
    bi de değiştirmişken 35w yerine cok abartmadan daha güçlü bişey takmayı planlıyorum 45w civarı.
    cool blue falan fena olmaz

uzerinde 18mi 24 mu oyle birsey var sana tavsiyem markasiz 45alacagina
    philips ler var 35w normal markasizlara gore daha iyiler hem akuyude yormaz diye dusunuyorum

motorun aydinlatmasi gercekten yetersiz ozellikle gece 70le filan giderken cok yetersiz...

Alıntı everlasting adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    h4 eger buyutmek istiyorsan akunude buyutmelisin yoksa kaldırmaz sabahları ayaktan çalıştırmaya talım edersın.
    ben dedegistirmemistim h4 oldugunu ogrendigim cok iyi oldu
    birsey soracam
    kendim degistirmeye kalksam nasil sokulup takilabilir?? on farin bulundugu yerin gaga gibi kismin hemen altinda kare bir delik var ordan elimizi soksak el yordami ile sokup takabilirmiyiz acaba?? baglantilari filan yapabilirmiyiz

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    kentacdis,
    ön grenajı sökmeden değiştirmek neredesye imkansız. far üzerinde ampulü tutan küçük parçalar çok hassas. onlara zarar verebilirsin.
    ön grenajı 2-3 dakikada sökebiliyorsun. çok basit. söküp yapmanı tavsiye ederim.
    renault sport

Motosikleti
    as t1
    Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hava filtresini sokmedim hic hep bakım sırasında temizlendi ama ogrenecem en kısa zamanda
    bujiyi soktum taktım
    bunun disinda yagi cok degistirdim
    belki biliniyordur ama yinede soyleyim orta sehpa da iken
    arka lastigin hemen onunde motorun altında yag tapasi var motorun yan tarafındada jontası var onu bijon(yada herneyse ) anahtari ile ceviriyorsunuz yag bosaliyor tabi kabı koymayı unutmuyorsunuz en alta...

onu kapayıp yandanda yeni yag ekliyorsunuz...

bujide ise selenin altındaki kapagı kaldırıp elinizle cok icerdeki bujinin yuvasını yoklayıp bulabilirsiniz anahtarla sokulecek tabi
    tabi o tapayı kapatırken filtre ve yayınıda takmayı unutmuyoruz benimkisi birazcık öylede

hava filtresi çok fena yaw birkere sökelim dedik motorun soltarafındaki rüzgarlığını indirdik basamağıyla beraber eteği sökemedik tırnakları kırılacak serviste nasıl yapıyorlarsa orda değiştireceğim filtresini fiyatları nekadar bilen varmı?
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    hava filtresi 10 ytl değiştirmeye ne kadar alırlar bılmıyorum.grenajı sokmeden far ampulunu değiştirebilirsiniz sadece birazcık zorlanabılırsınız o kadar.

farların arkasındakı koruma plastiğini cıkarınca tırnakları çıkarıp değiştirebilirsiniz.

Motosikleti
    coming soon
    forum tekrar cok faydali olmaya basladi
    everlasting sagol resim cok faydali oldu, grenaj sokmeden biraz deneyim..
    tabiki yag tipasini takarken filtresini geri takicaz cherry:

guveli epeydir yoktun tekrar hosgeldin arkadasim

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    eyvallah kentacdis hoşbulduk,
    grenajı sölkmeden değiştiremezsen haftaya ctesi sabahı yanıma gel, grenajı beraber sökeriz. evler yakındı diye hatırlıyorum...
    renault sport

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    michelin lastiklerimle 440km yi devirdim performansından çok memnunum arkadaslar orjınal lastiklerle şansla gidiyormuşuz frene bastıgınızda motoru yatırdığınızda lastiklerin farkı çok ii anlaşılıyor herkese tavsiye ederim. michelin gold standart modeli.

Motosikleti
    coming soon
    Alıntı guveli28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kentacdis hoşbulduk,
    grenajı sölkmeden değiştiremezsen haftaya ctesi sabahı yanıma gel, grenajı beraber sökeriz. evler yakındı diye hatırlıyorum...
    sagol ya gercekten iyi olur
    su sira finallerim var bitsin diye bakiyorum
    bitsin birseyler yapacam motora

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    guveli kardesim bu arada hemşeri imişiz yaw ben de giresunluyum giresun mt de gordum senı. ben bandırma dayım ama temmuzda d.bakıra gidiyorum artık.hadi gorusmek uzere

nitrious81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Octavia
    Arkadaslar merhaba dün motoru 15.000 bakımına verdım bugun saat 5 gıbı aldım.Motor inanılmaz degısmıs gıdısı hızlanısı sesı gozlerıme ınanamadım..Ibreyı devırdım bu gece gelırken hala sokdayım (misal) ıbre yanlıs bıle olsa aynı ıbre 110 u gecmıyordu oda ıkına ıkına..Yarın ustama gıdıp gene tesekkur edıcem motor sankı bastan yaratılmıs..Ne ayar cekmıs ya..Yapılanları yazayım..

1.Hava fıltresı degıstı borusu ve kutusu temızlendı.
    2-Bujı değişti..
    3-Varyatör takımı komple degısti
    4-Depo sokuldu temızlendı aynı zamanda 2 kırık ayak kaynak yapıldı sabıtlendı.
    5-Karbürator sokuldu temızlendı ayarları yapıldı..
    6-Aku bakımı yapıldı sarja baglandı..
    7-Kayıs kontor edıldı. (7500 kmdır aynı kayıs var bır catlak bıle yok masallah harbıden Japon Bando farklı ya Cın olan 7500 km gıbı kopmak uzere ıken degıstırmıstık.)
    9-Ust kapak acıldı subap ayarı yapıldı ( sadece egzoz subabı bıraz sıkıymış )
    10-Arka kampanadakı balata degıstı ( orjınaldı cıkan )
    11-Debriyaj balatası ayarı yapıldı bıraz asınmıs kavrama ona gore tekrar ayarlandı..
    12-Tesisat Kontrol edildi.

Sanırım bu kadar aklıma gelenler bunlar..Tüm bunlar işçilik dahil 80 ytl tuttu..Ama motor benı hayran bıraktı ben kac bın km dır motora bınmıyormusum en son 9000 de bakıma gırdı ondan sonra sadece yag degısımıne gıtmıstı..Herkeze kolay gelsın..
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    nitrious81 arkadasım hadi hayırlısı olsun makıneyı elden gecirmişsin yaza hazır. kazasız belasız olsun herkese

Motosikleti
    coming soon
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ....
    7-Kayıs kontor edıldı. (7500 kmdır aynı kayıs var bır catlak bıle yok masallah harbıden Japon Baldo farklı ya Cın olan 7500 km gıbı kopmak uzere ıken degıstırmıstık.)
    ...

hocam baldo princ var baldodan pilav oluyor
    bandodan kayis

saka biyana
    bari bukadar reklam etmisken bu guzel ustanin tam adresini adini sanını yaz ilgilenenler faydalanir
    sanirim duzcedesin olsun yinede lazım olur

Motosikleti
    Octavia
    Yok yawww yahnisi yapalım hehehe Doğru gece gece fark etmemişim...

Reklam falan yok ya ne reklami olacak bildiğin servis işte akrabam değil ortağım değil niye yapacam reklamı Sadece acayip moralim düzeldi motor cok değişmiş sevincimi sizinle paylaşayım dedimdi
    Biri şu Düzcedeki kasksız ehliyetsiz üstüne üstlük Abart egzozları ile kafa ...... bir dur desin !!!

Motosikleti
    coming soon
    Alıntı nitrious81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yawww yahnisi yapalım hehehe Doğru gece gece fark etmemişim...

Reklam falan yok ya ne reklami olacak bildiğin servis işte akrabam değil ortağım değil niye yapacam reklamı Sadece acayip moralim düzeldi motor cok değişmiş sevincimi sizinle paylaşayım dedimdi
    reklami kotu anlamda soylemedim
    servis arayan lazim olan olursa diye yaz dedim

Motosikleti
    Octavia
    DÜzce deki Asya motor servisi işte ya..Zaten tek Asya motor servisi var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler