Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    droral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 125T, Kymco Grand Dink 250, Honda Today
    Sevgili Quartz demiş ki:
    "ÖN FARLARA BİR BAKTIM.. YENİ TAKTIKLARI 35 W AMPÜL, ESKİSİ 18 W.. "
    Ben AS125T'de 55W HALOJEN araba ampulü kullanıyorum, hiç bir sorunum da yok...
    Sevgili Superdude, sis farlarına bulabildiğin en düşük wattlı ampulleri kullanmalısın (toplamda 25-30 W'ı geçmemeye dikkat et). 35W far ampulün+30(15+15 max) W sis far ampulleri=65W. Fazlası şarz dinamonu zorlayabilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    arkadaşlar bir şey soracağım ben motorumu eylül ayında aldım yani 3 ay önce
    ocak ayındaki motorlu taşıtlar vergisini vermem gerekiyor mu vergi yıllık 250 ccye kadar 60 ytl imiş

cakidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125t
    nurguldemirbay: eylul ayinda aldigin motor icin, gectigimiz temmuz'dan bu araligin sonuna kadar olan sureye karsilik gelen vergiyi odemen gerekiyordu. ama o odemeyi motoru aldiktan sonraki 1 ay icinde odemen gerekiyordu. ocak'ta odeyecegin vergi ise ocak 2006 - temmuz 2006 donemi icin olacak.
    ben de benzer durumdayim. motoru gecen hafta aldim, vergi dairesindeki adamlardan ogrendigime gore ruhsat ve plaka islemlerinden sonraki 1 ay icerisinde vergisini odemem gerekiyormus. yani ocak ayinda hem gecmis donemin vergisini odeyecem, hem de onumuzdeki donemin vergisini. adamlarin dedikleri bu.
    eger yanlis anladiysam soyleyin lutfen.

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    cakidi aynen anlatığın gibi motoru aldınmı ister yılın bitmesine 2 ay kalsın 6 aylık vergi'yi ödemen gerekir.
    4-5 gündür asya kullanıcılarından ses seda yok öldünüz kaldınızmı?
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Motosikleti
    asya t1
    motora ben şahsen biniyorum kışında ama tabi ki geçen ayla bu ay arasında fark var her gün binilmiyor yagmurlar arttı havalar iyice soğudu falan filan ama yine de motora biniyorum.ben bir depoyla 370 km gidiyordum şimdi 1000 km geçince haliyle 90-100le gitmeye başladım acaba bu benzine etki edecek mi edecekse ne kadar edecek ona bakacagım sizce rodajdan sonra daha hızlı gitmeye başlayınca benzin daha çabuk bitti mi

Motosikleti
    rodaj'dan sonrada pek bişe farketmiyor 1000 kadar 50-60 arası gitiğimle ne yakıyorsa 1000'den sonra 90-100 arası gidişim aynı yakıyor hiç bi fark olmadı,ayrıca motora binmeyi herkes gibi bende kış gelince malum azalttım artık işe otobüsle gidip geliyorum motorla çok zor oluyor pazar motorla gittim fakat akşam dönüşte neler çektim bi bana sorun yagmur peşine sulu kar bide hava buz gibi resmen dondum.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

ALIENLOVE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    Selamlar Benim De Neredeyse 2 Ay Oldu As125t Aldigima Ilk Servisini Goztepedeki Damla Da Yaptirdim Zaten Yagi Degisti Bir De Gereksiz Bir Isik Var Cep Telefonu Icin O Yanmiyordu Onu Yaptilar Frenleri Ayarladilar Budur. Sizce Ayrica Dikkat Etmem Gereken Birsey Var Mi Gerci Herzaman Gorebildigim Yerlerdeki Vidalari Sikiyorum Mesela Eksozun Arka Camurluktaki Bakalite Sabitlendigi Yerdeki Vida Dusmek Uzereydi. Nisanlima Da Aldik O Da Kullaniyor Ama Ikimiz De Lastikler Konusunda Sikayetciyiz Yagmurda Cok Kotuler Pirelli Almayi Dusunuyoruz Arkadasimiz Tavsiye Etti As 125 T'nin Lastigini Degisitiren Oldu Mu Ayrica Marka Ve Fiyati Da Soylerseniz Sevinirim

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    kardeşler ben derimki bu havalarda motor ölüm gibi bişey...
    esenyurttan paralı otoban girdim hava bayağı rüzgarlıydı.. sağşeritten emniyet şeridine geçiverdim bir anda rüzgar sebebiyle... ne olduğunu anlamadım bile...
    herkezden rica ediyorum... lütfen motorunuzla hava rüzgarlıyken uzun yala çıkmayın çıkarsanızda 2kişi binin...

KIRO-S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150-T1 GRİ
    SELAM ARKADAŞLAR... BEN MOTOTU ALALI 3,5 AY OLDU 1500 DE FRENLER BİTTİ. SİZİN FRENLER NASIL. 15YTL FREN DEGİŞTİRİP 5YTL DE İŞCİLİK PARASI İSTİYORLAR... BUNLAR USTALARINA MAAŞ VERMİYORLAR GALİBA... BU ARADA BEN İSTANBUL - İKİTELLİ MASKODAKİ SERVİSTEN SÖZ EDİYORUM. LÜTFEN BU TÜR KONULARDA BİRLİK OLALIM... MESELA EGZOZ PROBLEMİ VAR ÇOGUNDA.... MOTORA BAGLANTI VİDALARI KÖKÜNDEN KIRILIYOR.... SEBEBİ ADİ VİDA TABİ SARI MIDIR PİRİNÇ MİDİR ÖYLE BİŞEYMİŞ ISIYA DAYANMIYOR. SERVİS GARANTİ KAPSAMI DIŞI BRAKMAK İÇİN ALTINIMI ÇARPTIN TAKLAMI ATTIN TUHAF TUHAF SORULAR SORUYOR... ÇOK DİKKATLİ OLUN... BU ARADA ALTINI ÇARPSANIZ BİLE O VİDALARA BİŞEY DEGMEZ.. MOTOR ORTADAN İKİYE AYRILSA BELKİ OZAMAN YERE ÇARPAR..... SERVİS GENEL OLARAK ALAKALI, AMA BİRAZ PROBLEM ARTTIMI TEREYAG MODUNA GEÇİYORLAR... ELDEN ÇALIŞMAYAN BİR BİR MOTOR İÇİN NEYAPALIM KARDEŞ YAĞMURLAR YAGDI ,SEN ŞİMDİ MOTORU ISLATMIŞSINDIR ONDAN MARŞ BASMAZ...SEN BÖYLE İDARE ET DEYİP SERVİSE GELMİŞ MÜŞTERİYİ GERİ YOLLAMAYA ÇALIŞA BİLİYORLAR MESELA.. AMA SESLER YÜKSELİNCE MOTOR BAKIMA ALINIYOR VEEE BİLİN BAKALIM.
    TEK SEFERDE RRRRRINNNNNNNNNNNNNNN
    DEDİGİM GİBİ BAZEN İNSANLAR İLGİLİ ALAKALI BAZENDE İLGİSİZ VE ALAKASIZ OLABİLİYORLAR ... BEN MOTORUMDAN MEMNUN OLDUGUM KADAR --- UMARIM SERVİSİNDEN DE MEMNUN KALIRIM...
    RÜZGARINIZ ILIK OLSUN

Motosikleti
    asya t1
    hemoto ben de hemen hemen 1500 kmdeyim henüz frenlerle ilgili bir sorunum yok aldıgımdan beri de çok hız yapıp sıkı fren yapmamaya da dikkat ediyorum zaten şu ana kadar motorda marş motorunun bozulması ve swichlerin bozulması dışında bir sorun çıkmadı onu da hemen yaptılar adapazarındaki cenk motor nazar deymesin her gittiğimde sorunla yakından ilgileniyorlar.sanırım istanbuldakiler biraz daha paragöz.gerçi motor daha yeni hele bir yılı dolduralım bakalım o zaman motor ne durumda ben iyimserim ama aksilikler üst üste de gelebilir çin malı bu güven olmaz ama iyi düşün iyi olsun başka yapacak bir şey yok paramız buna yetti.ama motordan çok memnunum arkadaş gibi olduk

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Her satıcı (özellikle Çin mallarınınkiler) motosikletlerin kalitesinde sorun olmadığını, bu kadar çok arızanın aceleyle yapılan sağlıksız montajlardan kaynaklandığını bas bas bağırırken servisler nasıl oluyor da böyle pişkin pişkin tavırlar sergilemeye devam edebiliyorlar ?..
    Montaj hatalarından da sorumlu olan bu servisler görevlerinin yerine getirmek için nasıl oluyor da bin türlü tavır veya tehdit bekliyorlar anlamış değilim...

(Aynı mesajı birden fazla topicte yazmış olmanın ve uyarıya rağmen kullanılan büyük harflerin de bitmesi dileğiyle...)

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı
    yagmurlu havalarda motor kulananlar kaskın camına diger araçlardan gelen çamur'u nasıl temizliyorsunuz malum yolda giderken bi kamyonun arkasındaysam 2 dakika içersinde kaskın camı resmen çamura bulanıyor önümü bile göremiyorum mecburen durup temizlemek zorunda kalıyorum bu sorunu siz nasıl çözüyorsunuz.
    Çözüm; uygun bir eldiven. İşaret parmağında yukarıdan aşağıya uzanan, arabalardaki silecek lastiği gibi lastiklerden takılı olan motor eldivenleri var. Onlardan alırsan camın kirlendiğinde işaret parmağını dik tutarak silecek gibi tek seferde tek hareketle camını silebilirsin.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Popüler başlıklardaki mesajlar Moderatorler tarafından takip edilmektedir, belli bir zaman içinde önemini yitiren ve başlığı şişiren mesajlar bir düzene sokmak için Moderatorler tarafından silinir. Genelde bu silinen mesajlar başlıkla ilgili olmayan ve silinse dahi başlığın içeriğine herhangi bir zarar ve yararı olmayan mesajlardır. Bu uygulama bahsettiğiniz Asya Motor AS 150 T1 & AS 150 T & AS 125 T başlığında ve diğerlerinde de yapılmıştır ve yapılacaktır. Burada amaç üyelerin bu konu hakkında bilgi almak için bu başlığa girdiklerinde %50 si boş muhabbet olan 20 sayfayı okuyacaklarına %100 ü bilgi ve deneyim dolu olan 10 sayfayı yorulmadan ve sıkılmadan okumalarıdır. Böylelikle mesaj kirliliğinin de önüne geçilmektedir, yapılan herşey sizlerin daha iyi hizmet alması içindir.
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    asya kullanıcıları nerde

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Hepinize iyi sürüşler,keyifler.Ben as 150 T-1 almak istiyorum.Önceki forumları inceledim ama yine de kullanan arkadaşların tecrübelerini dinlemek isterim.her türlü bilgiyi benimle paylaşın.Teşekkürler.

Motosikleti
    foresight 150t1 kulanmadım,ama 150t kulanıyorum soracak olursan pek tavsiye etmem ama memnun degilmisin dersen onada hayır derim yani memnunum,ama sana almanı tavsiye etmen o parayla 2.el temiz bi makina bul onu al,bu benim naçizane fikrim.

KIRO-S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150-T1 GRİ
    Alıntı forrap adlı üyeden alıntı
    HEMOTO nasıl 1.500 km de fren bitiyor anlamadım...Benim şu an 8.700 km de ve fren falan bittiği yok...Alalı da 6 aydan fazla oldu.Fren yapacağın zaman freni sıkıp gaza basmaya devam etmiyorsundur sanırım Ne bileyim aksi taktirde o kadar zamanda fren balatalarının bitmesi normal değil,yada bu işte bi bit yeniği var...

Bencede normal degil ama ----motoru alıp alt kata indiriyorlar sonra elinde 2 tane bitmiş balatayla geliyor amcam... N'diyecen...?
    silgimi takıyorsunuz balatamı dedim... dedigim gibi diicek bişey yok.... anlayış farklııııı... kültür farklııııı.... Yolunacak kazlar piste iniş yaptııı............................

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar bir konuda uyarmak isterim t1in sol yanında bulunan kısa süreli yanıstırmalarda kullandıgımız ayagın tam olarak yattıgına ve motoru tasıdıgına emin olun çünkü ben dün motoru sol ayak üzerinde yatırdım cok kısa süre kapıyı kapatmak için 10-15 saniye sonra güm diye ses benim motor yerde ayak demek tam oturmamış motoru tasımadı.benım gibi acele edeyim derken motora zarar vermeyin allahtan çok ufak tefek bir kaç çizik oluşmuş tek tesellim o ama motoru yerde görünce içim sızladı

merhaba Nurgül,
    biz T1 den kuzenimle birlikte 2 tane aldık ve aynı olay bizim başımıza 1 er gün aralıkla geldi... ve motoru bırakıp elimle silkeleyip 3-5 saniye bakıp....
    arkamı döndükten 5-6 saniye sonra devrildi....
    benim motorumda da dedigin gibi ufak çizikler oldu ama kuzenim okadar şanslı degildi. onun ön siper kaldırıma carptı ve çatladı.... İLGİNÇ bir durum.... oda devirdiginde anlam verememişti bende ne demek istedigini devrilince anladım.... nediyelim "geçmiş olsun , ders olsun"

Motosikleti
    asya t1
    bir kaç gündür havalar çok güzel motorculara gün doğdu.rodaj dönemini tamamladıktan sonra ilk tek 90-100-110 kullandım tabi merak ettigim bunun benzini nasıl etkilediğiydi.sonucta 370 km rodajtan sonra 350 km rodajdan sonra 1 depo benzinle gidebiliyorum.neyse allah bereket versin tabi aradaki 20 kmlim fark illa süratten olacak değil ne bileyim benim okulun bayagı dik motor hep rampa çıkıyor mesela veya ışıklarda kalkışlarda morota biraz fazla yüklendim galiba sonuçta bir depo benzinle 350nin altına düşmemek düzel bir şey okula minibüsle gitmekten daha karlı gerçi maksat motorun zevkini çıkarmak tabi tasarruflu olması da mutlu ediyor insanı

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    foresingh cevap
    kardeş al bu motoru... ha çok paran varsa honda yada suzuki falan alırsın yok sa bu motorlar iyi fakat 2 ay bekle derim sana acil değilse... bu motorların 250cc likleri de gelecekmiş yeni bir tasarımla şu anda tasarımı gizli tutuluyormuş türkiye için rakip firma mondial biliyorsundur... bekle istersen.. ha çinmalı fakat düzenli kullanıp şansında iyi giderse benimki gibi motorunu kullanırsın... profesyonel bir motor kullanıcısıysan seni kesmez bu motor... bilesin..

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    herkese mutlu yııııllllaaaarrrrr....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler