Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Arora YY 150T-4
    Alıntı cceksi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150T nin uzun far ve park lambaları yanıyor ama uzunlar yanmıyor. Ampül patladı sanıyordum ama tek ampuşmus. Eskiden de iki kere kafasına vurunca yanıyodu kısakar şimdi yanmıyor hiç
    farlarında oksitlenme olmuş olabilir arkasındaki kıstırgaç gevşemiş olabilir sokette bi arıza olmuş olabilir bir servise göster ;)

yav diğer bi konu

hocam nasıl bir bakımdır o ? motor öldümüydü de o kadar heryerini değiştiriyosun mubarek bende bu ara biraz değişikliğe gidiyom ama 150 YTL yi geçti vazgeçtim torpidoyu değiştirdim ben yeni geleni baya bi kaliteli rengi koyu siyah farkı duruyo ama malzemesi baya bi kaliteli sevdim...

yav bu 150T1 lerin nasıl eksozu sağlam anlamadım, benim 2. eksoz bu yaa.. yine aynı sorun yine aynı sorun zırıltı yapıyor namussuz, bir de 70 - 80 arası felaket bi sesler çıkıyo eksozdan ve arka fren disc balatasından çözemedik olayı, ben servisle çok içli dışlıyım valla herşeyini soruyom gıcık olduğum herşeyini değiştiriyom, zırıltıdan pıtırdıdan da nefret ediyom... bi tane şu geniş kazanlı eksozlardan bulduk sıfır servisteki arkadaşım dedi sağlammış o kazanlar motor satıldığında indiregandi yapacaz üstündekini alıp başka benzerini ona takıp üstündekini ben alcam herşeyi hallettik, geçen de aküyü en kalitelisinden aldım biraz büyükçene bişey yine sulu taliye borusunu filan güzelce döşedim direk aşağıya verdim, bu arada büyük akü kullanmak istiyenlere şiddetle öneriyorum, hele ki sulu akü kullanıyosanız taliye hortumunu en müsait yerden aşağıya indirin, ilki kısa geldi benim eksozun krom parçalarının anasını belledi sap sarı etti, aküyle beraber kanuninin marş rölesini taktırdım, valla şimdi tık diye alıyo eskiden baya bi zorlanıyodu marş basçam diye,

yukarda akü tavsiyesinde bulunan üstadıma da; valla abi ben 2 tane akü değiştirdim hep standart voltajlardakini kullandım bu sefer 12/9 mu diyolar ne yanlış hatırlamıyosam ondan taktırdım ki mecburiyetten, benim önde 2 tane sis farı var mübarek kendi farı halt etmiş araba farı gibi ışıtıyo valla bi de benim normal farlarda beyaz büyük taktırdım açınca akü göstergesi 12 ye kadar düşüyo, 2 sini bir açınca da malum korna bile zor çalıyo ondan sonra ) şu far rölesi neymiş yav, arabalarda vardı bizimkilerde de mi oluyor o, öle bişe varsa bende takam onlardan valla ) bu röle akımı yükseltiyo diye biliyom değiştirirken yanlışlıkla şaseye değdi abaa nasıl ateş atıyo valla korkulur ama far davasında güzel olur bak o 2 tane alim takim bari ben ondan hem sisleri hem normallerini bağlarım her birine 2 tanesi iş görür kanımca...

bi kaç gündür de bi rolantideyken devirini bulana kadar bi çatırtı geliyo ya bu gece sordum kilit milit bişeyleri varmış ondan dedi bakam ona da bi el atacaz gibi yafff başladı motor sorun yapmaya ya hayırlısı bakalım )

ben yine yazdım ha yazdım yeter susam ))))

saygı ve sevgiler

Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben t1in egzosundan memnunum aldigimdan beri sorun cikmadi, son susturucuya gelmeden once konik olan bolgede dogal olarak pas beliritleri var ama sorunu yok onuda zımpara boya yaparsam duzelirde ugrasmadim.

akumu degistirmistim 35ytl vermstim sanirim
    marka kesinlikle alma basit kuru akuler kesinlikle harika calisiyor bosuna markaya para verme
    ben mondial e bakan ustadan birtane almistim kuru aku cok saglam calisiyor...

ampul icin on paneli sokmemek gerek demisti biride bana
    alltan on farlarin hemen altinda assagidan bakınca gozuken el girebilicek kadar bir delik var ama anlamadigim icin elimi sokmadim
    ordan degisebiliyor demisti
    havalar iyigiderse motoru cikaricam onuda hallederim
    sagol
    hocam o da değişmez öle arkasında lastiği var bunun böle kapak gibi bişe yumuşak onu öle alttan el sokup çıkaracan felan hiç sanmam yapabilesin, ben öle alttan elimi sokarak bi park lambasını zor taktıydım, normal farları hiç sanmam öle alttan el takarak değiştirebilesin.... ama sökersin ön farın çamurluk tarafında 2 tane büyük somun vida var onları indir geri kalan 10 civarı vidayı da söktümüydün ön takım iner aşşaya takarken biraz terlersin ama çok ta zor değil ben çok söküp taktım valla ustası oldum artıkın heryerinin ))

Alıntı Mateo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam, 150 T1'im var ve bu sabah motorum ben gitmek istemiyorum dedi resmen. özellikle 60km/h geçince sanki ara ara biri frene basıp bırakıyor gibi oluyor. bakımını yeni yaptırmıştım, bujisi de değişti. acaba buji yada benzin olabilir mi?
    hocam bence de bujiyi bi daha kontrol et, benzin otomatiğinde de sorun olmuş olabilir, yada motorun hava alışında bir sorun vardır, filtreyi değiştirmişlerse hava alamıyor olabilir, malum hava alamazsa motor boğar kendini ve çok yakar... ama 60 tan sonra yapıyo diyosun, enteresan ama bence bu üçünden biridir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    as gy200
    burya uzun zamandır yazan yok anlaşılan gecenlerde ist anadolu yakasındakı damla servısıne motorumu getırdım.motorum calışmıyordu ordakı insalar malesef hızmet degıl cebımdekı paraya goz dıkmışler.motor calışmıyordu dedıler alt sargı ve konjektor arızalı.(konjektor daha yenı değişti)neyse dedım degıştırın ama cıkan parcaları ıstedım.yakındakı bır servıse gıttım ve konejtor saglam...kımı kıme sıkayet edelım siz soyleyınnmm.damlanın ilk vukatı degıl sadece amaçları para almak.asyanın malesef anadolu yakasında servısı sıfır (as 125 t )

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı akin11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burya uzun zamandır yazan yok anlaşılan gecenlerde ist anadolu yakasındakı damla servısıne motorumu getırdım.motorum calışmıyordu ordakı insalar malesef hızmet degıl cebımdekı paraya goz dıkmışler.motor calışmıyordu dedıler alt sargı ve konjektor arızalı.(konjektor daha yenı değişti)neyse dedım degıştırın ama cıkan parcaları ıstedım.yakındakı bır servıse gıttım ve konejtor saglam...kımı kıme sıkayet edelım siz soyleyınnmm.damlanın ilk vukatı degıl sadece amaçları para almak.asyanın malesef anadolu yakasında servısı sıfır (as 125 t )
    benim motorumu satın alan arkadaş kontrol amaçlı götürmüş bahsi geçen servise,

sonuç olarak motoru perte çıkarmadıkları kalmış bir,

ve en önemlisi motorun servise hiç gelmediğini ve bakımlarının yapılmadığını dolayısıyla garanti olayının geçersiz kaldığını filan söylemişler

allahtan bakım formlarının hepsini saklamıştım

alan arkadaşta durumu anlayınca motoru hemen servisten çıkartmış
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

halloldu

Arkadaşlar öncelikle ilginizeteşekkür ediyorum, sorun değiştirilmemiş olan hava filtresinden çıktı. değiştirilince düzeldi. tekrar çok teşekkürler...

Motosikleti
    as t1
    ya bu hava filtrelerimiz nekadar çok toz topluyor kaç bin km de değiştiriyorsunuz
    Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar. Normal insanlar sonuçları tartışırlar. Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar. :bounce:

Motosikleti
    as gy200
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ve en önemlisi motorun servise hiç gelmediğini ve bakımlarının yapılmadığını dolayısıyla garanti olayının geçersiz kaldığını filan söylemişler

kışın o servıste bır ılgı var bır ılgı neden müşterılerı yoktu yaza gırdık 3 tane fazla motor geldı yine coştular...yazık asya motorunda ismide zedelenıyor bu adamların yuzunden.o servıse gıdıpte memnun kalan bır kışı var mı ???

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon

bu durumlari sikayet ediyormusunuz arkadaslar baskaları magdur olmasin
    asyanin genel merkezi gibi birseye bir telefonla 5dk da sikayetleri söylersek
    belki servisin yetkisini alırlar

cok rezil bir durum...

Motosikleti
    as gy200
    kımı kıme şikayet edecegız adamlar anadolu yakasında tek boyle olunca dogal olarak adam bır kaç muşterıyı feda eder...kısacası yemez asya motoru onlardan servısı almazzz

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı kentacdis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu durumlari sikayet ediyormusunuz arkadaslar baskaları magdur olmasin
    asyanin genel merkezi gibi birseye bir telefonla 5dk da sikayetleri söylersek
    belki servisin yetkisini alırlar

cok rezil bir durum...
    işin ilginç yanı ben bakımlara gittiğimde olsun garanti harici ( gerçi neresi garantide onuda bilmiyorum) amortisörleri değiştirmeye gittiğimde olsun ilgi alaka iyiydi,hatta pazarlık yapıp işçilik parası almadıkları dahi olmuştur.
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    as gy200
    işin ilginç yanı ben bakımlara gittiğimde olsun garanti harici ( gerçi neresi garantide onuda bilmiyorum) amortisörleri değiştirmeye gittiğimde olsun ilgi alaka iyiydi,hatta pazarlık yapıp işçilik parası almadıkları dahi olmuştur.
    kesin kışın gıtmışsındır.genc bır arkadaş vardı evet bana cok yakın ve ılgılı davrandı....şayet son gıttıgımde yoktu o ama zihnıyet malesef değişmemış...

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    ya arkadaşlar ben de tam bu salı damla motor servisine götürecektim motorumu.. bayadır bi bakım yaptırmamıştım.. bazı sorunlar var motorumda onları yaptıracaktım.. iyi ki gördüm damla motor ile ilgili yazılarınızı..

ne yapmak lazım yaa? hangi servisi önerirsiniz asya motor için? yani ben kendi servisine götürmek istiyorum da o bakımdan..
    ne kadar dönersen dön, popon yine arkandadır... :queen:

Motosikleti
    as gy200
    Alıntı CanCanFB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar ben de tam bu salı damla motor servisine götürecektim motorumu.. bayadır bi bakım yaptırmamıştım.. bazı sorunlar var motorumda onları yaptıracaktım.. iyi ki gördüm damla motor ile ilgili yazılarınızı..

ne yapmak lazım yaa? hangi servisi önerirsiniz asya motor için? yani ben kendi servisine götürmek istiyorum da o bakımdan..
    allah yardımcın olsun ne dıyelım karşı taraflara gotur bence burda 2 tane var 2si de damla bence mondial servsıne getır onlarda yanısı var as 125 t onlarda zn 125 olark gecer.motor aynı sadece.yada sana yakın bır yere getır orya gıtmekten iyidir.

Motosikleti
    ASYA 19 A
    yorumlarınızı okuyunca bende üye olup bır konuda bana cok sıkıntı olan bır seyı yazmak istedım.1s ene bıle olmadı motor alalı ama motorumu cok severım.sadece aldıgım yer harıç pendık damla bu kadar muşterıye hayvan gıbı bakan sadece parasını almak ıstıyen başka bır işletme kesınlıkle yoktur.asya motora bu konuda yazmama ragmen hala bır cvp alamadım.ben motorumu mondial servısınde yaptıyorum.ınan kartalda bır cok asya kullanıcısı var kıme sorsam pendık damla dıyınce seytan gormuş gıbı oluyor.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    http://www.asyamotor.com.tr/componen...,49/Itemid,55/

burada servisleri listesi var.. sizce pervaz motora mı götürsem motorumu? ne dersiniz?

edit: öğrendim ki, pervaz motor aslında damla motorun servis yeri imiş. başka anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı? mondial motor'un servisleri haricinde

Motosikleti
    ASYA 19 A

burada servisleri listesi var.. sizce pervaz motora mı götürsem motorumu? ne dersiniz?

edit: öğrendim ki, pervaz motor aslında damla motorun servis yeri imiş. başka anadolu yakasında önerebileceğiniz bir yer var mı? mondial motor'un servisleri haricinde
    kendısı ordan ayrılmış.damlanın sahıplerı almış tekrar orayı.ben size ilyas motoru tavsiye ederım.maltepe ve cevizlide yerlerı var ınanın damladan cok cok iyi dir.

Motosikleti
    as gy200

pervaz motoru aradım ismi gecen şahıs ordan ayrılmış yine damla almış.bende nette gordum ilyas motor var bence orya gotur derım.

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    ilyas motor'a götürmüş bir motorcu dostumuz var mı acaba burada?

Motosikleti
    as gy200
    ilyas motor'a götürmüş bir motorcu dostumuz var mı acaba burada?
    daha goturmedım ama gıdecegım servıs o olacak.neden sordun?

Motosikleti
    Asya Motor AS 125 T
    damla motor kadar tüketici dostu (!) mu diye öğrenmek istedim de.. o yüzden sorduydum..

Motosikleti
    as gy200
    bunu soracagını bıldıgım için aradım ve konuştum.asya motor muduru kendısı.fiyatlarda her halde haliyle guzeldır.yaklaşımıda tabiki.damlaya ozel bır topık acılması lazım inan o kadar damla zede varkı hangisinde başlasak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler