Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    cakidi,125t güzel bir motordur... hafif copper tipi var... ona göre biraz faça yaparsın... almanı tavsiye ederim... motorların vergileri araçlar gibi olmuyo çok düşük... karşılayabilirsin.... motoru ocak şubat gibi al.... fakat yeni sezon motor getirecekmiş asya motor istersen onu da bekleyebilirsin... farklı modeller gelebilir...şubat mart gibi gelir herhalde... 300km binmeyiver... veya bir hafta sonu dolaş kendi başına heryeri gez... 300km bitir.. 2 günde rodaj dolduranlar var.. çık otobana sağ şeritten devam et... ara sıra da 2 kişi bin... bişey olmuyor... ben 150t1 var %50 olarak 2 kişi bindim... hiçbirşey olmuyo... korkma.. km sayacı genelde 15-20 mt oluyo...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    ya yine ne oldu yazdıklarımıza en son yazan kişi nisanda yazmadı ki nerede diğer aylar.neyse ben 1300 bakımına gelmek üzereyim.motordan şikayetim yok çok şükür 2-3 gün içinde ehliyeti de alıcam o zaman deyme keyfime.
    benim km sayacında bir sorun yok ama hız göstergesinde araba 90 gösterirken benim motorda 100 gözüküyor ama aynı hata 80de olmuyor 80de 80 gösteriyor.ama nedense 80den sonra 10 km ibre fazla gösteriyor.bir depoyla maksimum kaç kilometre yapıyorsunuz.ben maksimum 380 km yapıyorum
    en çok 110la gittim 110da titreşim arttı ama eskiden 100de olan titreşim bitti uzun süre sabit 100le gidilebiliyor.herkese kazasız belasız keyifli sürüşler

125mt_Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,
    forumun bir yerinde asya 125t ye 150t1 motoru takan bir tamirci ya da servisten bahsedildiğini hatırlıyorum. Bu tamirci ya da servisi bilen ya da duyan varsa, beni bilgilendirirse çok sevinirim.
    Ya da gerçekten "tamirci" olan yani parça değiştirici olmayan kafası çalışan, istediğim şeye olmaz deyip kestirip atmayan birilerini tanıyorsanız, lütfen beni bilgilendirin.
    motorumun lastiklerini büyütmeye çalışıyorum, para mühim değil, olur ben yaparım diyeni görmedim henüz..
    Teşekkürler.

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    arkadaşlar benim as150t havaların sogumasıyla beraber resmen düldüle döndü ani bi frende hemen kaymaya başlıyor tabi yerlerin ıslak olmasıda bi faktör ama daha önce böyle bi olay başıma gelmemişti haftasonu 2 sefer kaydı ve düştük ama pek önemli düşüşler değildi 20-30 ile giderken,birde sanki eskisine göre titreşimi arttı 60-70 arası bile makina kendini saga sola atmaya çalışıyor yani anlıyacağınız bazı teknik sorunlar oluşta fakat anlamadığım bir anda olması daha 3-4 gün öncesine kadar canavar gibi olan alet bi anda at arabasına döndü bineken hiç güven vermiyor korka korka biniyorum en kısa zamanda servise götüreceğim peki sizerin buna benzer problemleriniz oldumu kaymanın tekerlerle ilgisi yok onu belirteyim motor genelde sağa yatıyor.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

arkadaslar ben 150 zat mondial we 150t1 asya arasında kararsızım...hangisi daha ii?arada ufak bi fiyat farkı war sadece fark nedir...buzamana kadr kullananlardan aldgm bilgiye göre asya dan yana şikayet cok daha fazla mondiale göre ama birde szlere sorayım hangisini alayım?

Motosikleti
    asya t1
    beykozlu,ben asya t1 kullanıyorum motordan çok memnunum alalı 2 ay oldu 1300 kmdeyim.duydugum kadarıyla mondialler çok yakıyormuş.bizim arkadaşlar arasında da asya t1i yakan var ama ben şahsen bir depoyla (11 lt)
    380 km kilometre yol yapıyorum.bunun için rodaj döneminde dikkatli kullandım.şimdi motor rakatlıkla 100le gidiyor titreşim falan yok.ben asyayı tavsiye ederim.ama bu biraz da şans işi geçen bir mondial 150 zat kullanıcısıyla tanıştım.mondialı dava etmiş motoru geri alsınlar diye aldıgı gunden beri sürekli servise gidiyormuş proglemlerden bıkmış.asyada da da böyle şeyler var ama az memnuniyet daha çok en azından ben çok memnunum kısmet birazda çin malı herkesin bir çıkmıyor.son karar senin

Alıntı kahraman34 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim as150t havaların sogumasıyla beraber resmen düldüle döndü ani bi frende hemen kaymaya başlıyor tabi yerlerin ıslak olmasıda bi faktör ama daha önce böyle bi olay başıma gelmemişti haftasonu 2 sefer kaydı ve düştük ama pek önemli düşüşler değildi 20-30 ile giderken,birde sanki eskisine göre titreşimi arttı 60-70 arası bile makina kendini saga sola atmaya çalışıyor yani anlıyacağınız bazı teknik sorunlar oluşta fakat anlamadığım bir anda olması daha 3-4 gün öncesine kadar canavar gibi olan alet bi anda at arabasına döndü bineken hiç güven vermiyor korka korka biniyorum en kısa zamanda servise götüreceğim peki sizerin buna benzer problemleriniz oldumu kaymanın tekerlerle ilgisi yok onu belirteyim motor genelde sağa yatıyor.
    Kaymanın nedeni lastik rodaj,ının tamalanmamış olması bendede oldu ama 3000 den sonra artık lastikler daha iyi yol tutuyor..

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Valla ben zat ile 310 km. filan gidiyorum bir depoyla.Ama titreşim filan yok,balanstan da olabiliyor bazen o titreşim.Fakat esas vibrasyon motor kulaklarının şaseye direk bağlanmasından kaynaklanıyor.ben 1500 km. deyim hiç sorun çıkarmadı.Servisinden de çok memnunum.Estetik olarak Asya dan daha hoş bence.Asya çok kaba saba duruyor(150T1)
    Herkes hakettiğini yaşar.

saolun arkadaslar.walla dogrusu asya t1 kullananlar istanbulda servisden şikayetci 150 zat kullananlar memnun.ben beykozda oturuyorum asyanın servisi kadiköyde yani bana biraz uzak bi sorunda işim zora girer büyük ihtimal ama mondial servisine yakınım allah dan..bana da t1 biraz daha kaba gibi geldi zat lara göre arada 400 milyon fark war bu gidişle 150 zat alcaz anlasılan...yardımlarınız için saolun.

Aslında tam olarak öyle diil mondial servisleri asya servislerinden daha kalabalık genel olarak çabuk dökülüyorlar diye şikayet var tabi bizimkiler biraz daha iyi durumda gerçi hepsi aynı sonuçta al birini vur öbürüne

cakidi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as 125t
    as125t' nin kasko fiyat araligi nedir acaba? bilen var mi?

Alıntı cakidi adlı üyeden alıntı
    as125t' nin kasko fiyat araligi nedir acaba? bilen var mi?
    İsviçre sigorta 525 ytl alıyor 5 taksitte ben yaptırdım ama 150t1 tabi belki seninki daha ucuz olabilir...

Motosikleti
    asya t1
    arkadaşlar bir konuda uyarmak isterim t1in sol yanında bulunan kısa süreli yanıstırmalarda kullandıgımız ayagın tam olarak yattıgına ve motoru tasıdıgına emin olun çünkü ben dün motoru sol ayak üzerinde yatırdım cok kısa süre kapıyı kapatmak için 10-15 saniye sonra güm diye ses benim motor yerde ayak demek tam oturmamış motoru tasımadı.benım gibi acele edeyim derken motora zarar vermeyin allahtan çok ufak tefek bir kaç çizik oluşmuş tek tesellim o ama motoru yerde görünce içim sızladı

Motosikleti
    as 125t
    as125t' mi bugun aldim. eve getirene kadar soguktan ellerim dondu. sinyal verirken parmak ucumu hissetmiyordum..demek ki neymis, onceden eldiven almak gerekiyormus..ama cok keyifli bir sey ya motosiklet kullanmak ) muthis bir havasi var motorun..hafta ici once trafik sigortasi yaptiracagim, sonra da plaka-ruhsat islemini halledecegim.
    esimle ben toplam 120 kg geliyoruz. asyamotor elemanlari, rodaj tamamlanmadan da 2 kisi binebilecegimizi soyledi. kullanici olarak sizler ne dersiniz? bunun motora bir sakincasi olur mu?

QUARZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun 150

Yine Damla Otomotiv, Yine Goztepe Yine Rezalet..

:evil: ARKADASLAR,
    MOTORU ALDIGIMIN 3. GUNU SAG ON AMPUL PATLADI, SERVİSE GÖTÜRDÜĞÜMDE DAHA 45 KM YAPMIŞKEN ÇUKURA GİRMENİZDEN DOLAYI PATLAMIŞTIR. DEDİLER 15 YTL VEREREK YENİ AMPÜL TAKTILAR. İLERLEYEN SÜREÇTE AKÜM BİTTİ (Kİ İÇİNE BASMIŞLAR SAFSU KARIŞIMINI ÖYLE VERMİŞ .ŞREFFSİZLER..) GİTTİM MUTLU AKÜ ALDIM 3 YIL GARANTİLİ 9 A ..
    AMA BAKTIMKİ AKÜ BİTMEYE DEVAM EDİYOR.. MOTODA ŞARJ PROBLEMİ YOK HİÇBİR PROBLM YOK.. SONRA 2 GÜN ÖNCE AKLIMA GELDİ..
    ÖN FARLARA BİR BAKTIM.. YENİ TAKTIKLARI 35 W AMPÜL, ESKİSİ 18 W.. EYVAHH DEDİM.. HEMEN SERVİSİ ARADIM.. ORİJİNALİ OLAN 18 W AMPÜLÜN ANCAK NAZİLLİDEN FABRİKADAN İSTENECEĞİNİ VE HEMEN (GÜLDÜRMEYİN BENİ : ) GELECEĞİNİ SÖYLEDİLER. BENDE ONLARIN TABİRİ CAİZ İSE TELEFONDA SICTIM SIVADIM.. SONRA O MUTHIS ISI COK IYI BILEN DAMLA OTOMOTIVIN GOZTEPEDEKI SERVISINE GITTIM... VE BANA CIKMA BIR AMPUL TAKTILAR.. UTANMADAN 15 YTL UCRET ISTEDILER YINE..BENDE BABAYI ALIRSINIZ DEDIM.. BASTIM EVE GELDIM..
    REZALET..

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    arkadaşlar bu asyalarda ( as150t,as150t1,as125t) her binde bir bakıma gidilmesi gerekiyormuş doğrumudur doğruysa mondiallerde neden 2500 km ve 5000 km'de bakıma gidiliyor,sonuçta bazı modeler ( as150t ve mondial 151rs )birebir aynı.
    [SIZE="2"][B][FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Red"]gerçekleri [/COLOR][COLOR="Yellow"]tarih [/COLOR][COLOR="Red"]yazar[/COLOR],[COLOR="Yellow"]tarihi [/COLOR][COLOR="Red"]galatasaray[/COLOR] [COLOR="Yellow"]yazar[/COLOR][/FONT][/B][/SIZE]

Hayır ilk binde sonra her üç binde bakıma giriyorsun ama yagı binde bir degiştirmen gerekiyor

Motosikleti
    as 125t
    as125t' nin kullanim ve bakim el kitabina gore periyodik bakim takvimi asagidaki gibidir:

300 km
    1000 km
    3000 km
    6000 km
    9000 km
    12000 km
    15000 km
    18000 km
    21000 km
    24000 km
    27000 km
    30000 km

keyifli surusler

Motosikleti
    asya t1
    arkadaşlar 1000 kmden sonra her 1000 kmde yag degiştirilecekmiş periyodik olmadan peki yagı kendimiz degiştirebilirmiyiz her 1000de servise goturmek gerekir mi bu arada bir şey soracagım far ayarlarını yapmak için on lastigin üzerindeki üçgenimsi plastik şeyi çevirdim ama sanki boşa dönüyor farlar da da bir fark bulamadım.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    125 T'ye sis lambası taktıracağım 2 tane.
    Daha önce taktıran var mı?
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler