Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial Aggressive / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Dün yine internet sitesine göz attığımda bu yıl devamlı yeni modelleriyle sürprizlerine alıştığımız Mondial, Alman Sachs firmasının yıllardır sattığı enteresan model olan MadAss i Mondial Aggressive adıyla piyasaya sunmuş...

1 Motor : Tek silindir, dört zamanlı
    2 Silindir Hacmi : 119.7 cm³
    3 Silindir Çapı ve Strok (mm) : 52.4 x 55.5
    4 Sıkıştırma Oranı : 9.3 ± 0.1 :1
    5 Max. Tork : 9.0 Nm / 5400 d/d
    6 Max. Güç : 6.0 kW / 8400 d/d
    7 Max. Hız : 80 km/h
    8 Rölanti : 1601 ± 200 d/d
    9 Şanzıman : Manuel / 4 vites
    10 İlk Vites Oranı : 2,832
    11 Son Vites Oranı : 0,958
    12 Çalıştırma Metodu : Elden/Ayaktan marşlı
    13 Soğutma Tipi : Hava soğutma
    14 Yağlama Tipi : Yağ Pompası
    15 Ateşleme Tipi : Elektronik CDI
    16 Debriyaj Tipi : Islak tip çoklu plaka
    17 Fren Tipi (Ön/Arka) : Disk / Disk
    18 Ön / Arka Lastik : 90/80-16 - 10/70-16
    19 Yakıt Tankı Kapasitesi : 5.1 L
    20 Boyutlar U-G-Y (mm) : 1840 x 760 x 1035

http://www.mondialmotor.com.tr/tum-m...baslangic.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Yok mu arkadaşlar yorum yapan ? ben bir bayiye gittim ama orada yokmuş, varmı gören deneyen bir arkadaş?

emrah1230 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Benim çk hoşuma gitti Seneye almayı düşünüyorum yada kışın zaten moturum var ama cok tatlı duruyo özellikle mercek farlar bitirdi beni

sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Zevkler ve renkler tartışılmaz tabiki ama ben bu motorsiklete 4235 tl vermem o paraya alınacak o kadar güzel motorsikletler dururken.

Bu motoru kullanan varmı şuan?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunun yerine hyena 100 alınır hiç değilse ucuz. Yada üzerine 300-400 ekleyip Kuba STR 250 alınır.

omegakont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    Bugün izmir mondial bayi galeri gülhan'a mondial aggressive görmeye özellikle gittim. resimlerinden etkilenmiş ve nerdeyse 4500 tl yi gözden çıkarıp almaya niyetlenmiştim. Öncelikle spekülasyonlara bir son vereyim üzerindeki etiket haricinde bu motorun mondial ile alakası yok. Hatta kullanım kitapçığı ve etiketlerinde açıkça sachs bike için üretilmiştir diye yazıyor. Zaten eksoz borusu üzerinde de açıkça sachs markası var. Yani mondial aggressive =sachs madass.
    Gelelim izlenimlerime, motor gerçekten son derece kaliteli malzeme ile üretilmiş. Detaylarda hayret verici bir kaliteyi çıplak gözle ilk bakışda görüyorsunuz.Fakat gelelim gerçeklere. Motorun selesine oturunca hayal kırıklığı başladı. Oturma pozisyonu çok rahatsız. Motor sanki sizi üzerinde istemiyor. Üzerinden atacak kadar öne eğimli bir selesi. Gidon müthiş alçak kolların gevşek pozisyonda durması mümkün değil. Ayaklarınızı pege koyunca çok garip bir his kapladı içimi, neyin üzerindeyim bilemedim. Motor desem değil, scooter desem değil, mobilet desem o da değil. Satış sorumlusunun deyişiyle bu bir mobili Motorun hız için üretilmediği zaten ilk bakışda anlaşılıyor. Şehir içinde ne kadar başarılı bir kullanımı var bilmiyorum haliyle kullanma imkanım olmadı. Özet; Güzel bir oyuncak ama asla 4500tl vermem. Alanda sanırım birkaç kullanım sonunda sıkılıp yok paraya satmaya çalışır. Benim boyum 176cm. Bu motora benim boyum ve daha altı biner. Uzun boylular hayal bile kurmasın. Zaten üzerinde leylek gibi duruyorsunuz. Açıkçası kalitesi hoş fakat bütünüyle bir motosiklet kullanıcısı için yetersiz diyebilirim. Bu kadar uzun yazmamın sebebi ben aggressive hakkında doyurucu bir bilgiye ulaşamamıştım. Hiç olmazsa düşünenler varsa izlenimlerimi paylaşmak istedim. Tabiki zevklere saygılıyım. Bu benim izlenimim.
    deathdrum bunu beğendi.
    OMEGAKONT
    Mutlaka Bir Yolu Vardır...

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    parayı sokakta bulanlar için yapmış bunu "mondi al yolda kal"

Aggressive

28.07.2012 cumartesi günü işten eve giderken ümraniye çarşıdan geçiyordum. bu motoru gördüm. üzerindeki arkadaş paket servis yapıyordu. gerçekten çok çirkin üzerindeki insanın leylek gibi durmasını sağlayan bir motor. şener şenin bir filmi vardı şalvar davası mobilet üzerinde durduğu bölümü izleyin tıpkısının aynısı. uzak doğu motosikletleri benim bildiğim kadarıyla çinden bütün ithalatçılar tarafından alınabilen türkiyeye gelince kendi markasını bakkaldan alınmış sakızın içinden çıkan stiker edasıyla motositlete yapıştırılan ve tüketiciye sunulan ürünlerdir.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu ara bu motoru görür oldum hafta sonu 2 tane gördüm cirkin olabilir ama tamamen farklı bir havası var ben seviyorum bu motorun tipi tarz motoru :D bence nissan micra da cirkin ama sınıfında tek :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Pahalı olduğu için Hyena 100'den daha sağlam olabilir ama, bu motorun vereceği sürüş keyfinin çok daha fazlasını Hyena 100 motorumun vereceğine eminim. Hem 3'te biri fiyatına hemde parçaları çinli cub ve cg motorlarla yüzde yüz uyumlu, yedek parça bulması veya modifiye parça bulması, modifiye etmesi çok kolay.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Saygıdeğer forum üyeleri.
    Motorsikletler ile ilgili düzgün ve doğru bilgiler bulabileceğim bir forum araştırırken bu siteyi buldum ve üye oldum. İlk mesajımı halen sahibi olduğum Mondial Aggresive 125 cc forumuna yazıyorum.
    Yukarıdaki yazıları okuyunca yazanlardan büyük çoğunluğunun bu motora sahip olmadığını anlıyorum. Motorun sahibi olarak oldukça eğlenceli olduğunu söylemeliyim. Motorun oturuş pozisyonu rahatsız gibi geliyor ama giderken hiçbir rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Belkide ben çok sevdiğim için bana öyle geliyor. Şehir içindeki kıvraklığı ve kolaylığı tartışlmaz. Kaldırımlar dahil olmak üzere heryerden kolaylıkla yolunu buluyorsunuz ve motor kısmı yerden yüksek olduğu için yksek kaldırımlardan vs inip çıkmak problem olmuyor.
    Ağırlığı yaklaşık 100 kg ve omegakont arkadaşımın söylediği gibi çin değik alman üretimi ve sağlamlığı oldukça güven veriyor.
    Azami sürati 95-100 km/s civarında ama maksimum süratinde titreşim artıyor. Rahat seyir sürati 75-80 km/s civarında.
    Arazi şartlarında da oldukça eğlenceli bir sürüşü var. Hafif ve kontrol edilebilir bir yapısı var, bacaklarınızın arasına sıkıştırıp heryere girip çıkıyorsunuz, tork değerleri sizi hiçbiryerde bırakmayacak kadar güzel. Malum 119 cc motoru var...
    Yakıt tüketimi güzel...Depo kapasitesi 5.1 lt, tam depo ile, yedek depoyu harcamadan 150 km yol gidiyor. Ben daha ne isteyeyim.
    En önemlisi gittiğiniz her yerde ilgi odağı oluyorsunuz. Kırmızı ışıkta beklerken tanıştığım insanın haddi hesabı yok
    Umarm benden başka bu motora ilgi duyan veya sahip olan birileri vardır da muhabbeti arttırırız.
    Saygılarımla.
    deathdrum bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalı olduğu için Hyena 100'den daha sağlam olabilir ama, bu motorun vereceği sürüş keyfinin çok daha fazlasını Hyena 100 motorumun vereceğine eminim. Hem 3'te biri fiyatına hemde parçaları çinli cub ve cg motorlarla yüzde yüz uyumlu, yedek parça bulması veya modifiye parça bulması, modifiye etmesi çok kolay.
    http://img444.imageshack.us/img444/5...1207221512.jpg
    http://www.mondialmotor.com.tr/files...ve-sari-27.png
    Kullanmadığınız bir motora bakarak sürüş keyfi konusunda iddialı konuşmuşsunuz. A2 ehliyet direksiyon sınavını yukarıda fotoğrafını koyduğunuz motorla yapmışlardı, Mondial Aggresive ile bu motoru kıyaslamak biraz insafsızlık ve bilgisizlik olur.
    Saygılar.

Değerli Arkadaşım,

Ben İst. şehir içi kullanım amaçlı olarak bu motorun 2.elini düşünüyorum. Size bazı sorularım olacak. Yanıtlarsanız memnun olurum.
    1- Orjinal lastikleri nemli, ıslak veya kaygan zeminde iyi tutunuyormu, hiç savurmuyormu?
    2- Motor sarsıntısı varmı idare edermi?
    3- Sele bir müddet sonra kalçayı rahatsız ediyormu?
    4- Arka süspansiyonun kısa tutulması tümseklerde aşırı yaylanma veya tersi olarak risk oluşturuyormu?
    5- Egzost borusu sağ bacağınıza rahatsız edici sıcaklık veriyormu, özellikle yazın?
    6- İstanbul'da mısınız?

İlginize teşekkürler.

Motosikleti
    Artık KTM Duke 200
    Alıntı vraker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Arkadaşım,

Ben İst. şehir içi kullanım amaçlı olarak bu motorun 2.elini düşünüyorum. Size bazı sorularım olacak. Yanıtlarsanız memnun olurum.
    1- Orjinal lastikleri nemli, ıslak veya kaygan zeminde iyi tutunuyormu, hiç savurmuyormu?
    2- Motor sarsıntısı varmı idare edermi?
    3- Sele bir müddet sonra kalçayı rahatsız ediyormu?
    4- Arka süspansiyonun kısa tutulması tümseklerde aşırı yaylanma veya tersi olarak risk oluşturuyormu?
    5- Egzost borusu sağ bacağınıza rahatsız edici sıcaklık veriyormu, özellikle yazın?
    6- İstanbul'da mısınız?

İlginize teşekkürler.
    Kardeşim sorunlarına yanıt vermeye çalışayım.
    Orjinal lastiklerin ıslak zeminde çok güzel tutuş sağlayacağını sanmıyorum. Ben çok yağmurlu vs havada kullanmadım motoru.
    Sarsıntı normal seyir suratinde normal fakat85 90 km üstünde fazla rahatsız ediyor.
    Sele nin Rahatsızlığı Yok. Sadece uzun boylu iseniz gidon ve sele uyumsuz gelebilir.
    Suspansiyonlar oldukca guzel. Ne fazla sert ne fazla yumuşak.
    Egzoz borusu sıkıntı yaratmıyor cunki etrafındaki koruma oldukça etkili. Ben bir yılı aşkın biniyorum sıkıntı yaşamadım.
    Konya'dayim

Motoru hala kullananlar varmı nasıl buluyorsunuz?

Başka yorumlar bekliyorum.

Alıntı Onurstc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka yorumlar bekliyorum.
    Selamlar... Fazer 600 motoruna kardeş olarak aldım aggresive125 motorumdan çok memnunum
    1- pratik ve scooterdan az yakıyor. Daha önce 125 hussar ve yamaha xmax 250 kullanmış biri olarak scooterin giremediği tüm boşluklara giriyor.
    2- sağlam ve sade. Bozuk yolda grenajdan gelen plastik sesleri yok, tıkırtı yok
    3- güvenli. Bozuk yolda veya çukura girdiğinizde büyük tekerler sayesinde fazla etkilenmiyosunuz
    4- park halinde düştüğü zaman zarar görmüyor, kırılcak bişey yok üstünde
    5- çinlilerin hurda plastikten yapılmış plastik kaplaması olmadığı için güneş altında rengi solmuyor. Hertarafı demir ve fırın boya
    6- dijital gösterge çok şık, benzin göstergesi var, ayrıca benzin biterse yolda kalmassın rezerveyi açıp devam edersin.
    7- kaldırım, merdiven, banket çukur, çayır çimen, arazi heryere girer.

Kısacası siz isviçre çakısını bilirmisiniz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Birde belediye dağıtmış gibi herkezde olmadığı için tarz sizsiniz...
    deathdrum bunu beğendi.

Başka izlenimleri olanlar paylaşsın lütfen.

Anlaşılan pek sevilmiyor bu motor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)