Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam ASYa cı arkadaşlar... Benimde bir ASYA m var..
    19a.. 2 ay oldu alalı.. Motorumdan memnunum.. Çekişi falan çok iyi..
    Yalnız.. pistonu büyütmek istiyorum.. Nasıl ve nerde yaptırabilirim.. Yardımzcı olursanız çok sewinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    byzaza hayırlı olsun... eğer pahalı olursa uğraşma ama piston olayında haklısın biraz daha zızzzzz...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    bizim motorlar uzun yol için ( 150-250 arası ) oldukça kontorlu hem sürücü için hem de artçı için çünkü selesi çok geniş. geçen gün bir chooper bir de cross motoru olan arkadaşlarla konuştum ve hem de motorlarını inceledim.
    cross yüksek motor tam arazi için ama biraz uzun yol yapmaya gelmiyor selesi inanılmaz dar daha kullanmadan otorup denediğinde bile rahatsız edici.
    chooperların da kendine has bir havası var ama ben onlar için tek kişilik motor diyorum.çünkü çoğunun arka selesi çok dar ve motoru süserken titreşimi yüksek daha hiçbir chooper artçısının memnun olduğunu görmedim. bense artçımla 100 kmden fazla yol yaptım.benim artçının çıtı çıkmadı.
    İyi ki Asya T1 almışım.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    artçımla 100 kmden fazla yol yaptım.benim artçının çıtı çıkmadı.
    İyi ki Asya T1 almışım.
    haklisin nuray
    deneme amacli oturmusdum t1 in koltuguna.
    müdür koltugu gibi

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    NURGÜL katılıyorum uzun yol olayına ancak benim t1 85-100 KM arasında giderken baya bi titreşim yapıyor artık uzun süre bu hızda gidince ayakları karıncalanıyor insanın... benimki daha 850 km. de rodaja bağlayım diyorum ama pekte mantıklı gelmiyor. Sizinkilerde benzer problemler var mı?

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Slm arkadaşlar.Haklısın NURGÜL.Bizim motorlar ideal bir uzun yol motoru.Ben geçenlerde 170 km bir yol yaptım.Motor bana mısın demedi.Ve uzun yol çokta zevkli.LEDZEPPELİN titreşim diğer bindiğim cross ve chopper motorlara göre yok denecek kadar az.Ben hiç sorun yaşamadım.Rodajla ilgisi pek yok gibi.100-110 civarında seyir mümkün.Motoru alalı 2 ay oldu.Şu anda 2080 km.deyim.İnşallah sorunsuz km.lere hep birlikte ulaşırız.Herkese kazasız sürüşler...

motorizebalıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150 t1
    asya 150t1 den memnunum 2500 klm de 2 kişi uzun yol da yaptım sorun yok

meraba arkadaşlar ben yaklaşık 1 aydır 150 t 1 sahibiyim . kardeşimin zoruyla ortak aldık.ama şimdi bende hastalık oldu..tepesinden inemiorum motor hakkında hiçbirşey bilmemm ama sayanizde bir sürü şey öğrendim. 5 saattir bilgisayar karşısındayım aklımdaki tüm sorulara yanıt buldum....HERKEZE TEŞEKÜRLER......(şimdilik ufak bir ses sorunu yaşadım..onuda serviste yarımsaat te hallettiler şimdi hiçbiryerinden ses gelmiyor)

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    Ledzeppelin ben uzun yolda ( sapanca-istanbul arası ) 90ın üzerine çıkmıyorum genellikle 90dan sonra motorda biraz titreşim artıyor ama diğer motorlara göre az bence.dediğim gibi zaten 80-90ıpek geçmediğim için titreşim sorunu yaşamıyorum.geze geze gidiyorum.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

slm arkadaşlar 250 mct mi satıyorum 2350 ytl ve ya iyi bir zat veya asya t1 le takasta olabilir motorumun daha henüz ilk bakımı bile yapılmadı yani sıfır yani 400 km de ilk aldığımda kendim birzat jant tellerini sıktım ve ayarını yaptım
    2 yedek büji aldım ama daha takmak nasip olmadı yani 400 km de sadece 1 sefer yağını değiştirdim ama 500 km de yine yağ değiştirilecek yani siz ilk bakim ve servislerini alcak olan arkadaş yaptıracak. yani hiç miydeniz bulanmadan alabileceginiz bir motor .lütfen ciddi arkadaşalr arasın bu arada izmirde oturuyorum tel: 0538 864 31 31
    saygılarımla not: ben kendim motorsiklet tamircisiyim yani bu işi iyi bilen biri olarak
    motoru satma nedenim yiyenimin bu motoru kullanmak tan oldukca korkuyo olması vitesli motor kullanmayı bilmiyor yani ve bu motorda onunda payı oldugu için satmak zorunda kaldık biyerini sakatlamadan en iyi karar bence

http://www.intoko.com.tr/photos/thum...5/758367_0.jpg

http://www.intoko.com.tr/photos/thum...5/758367_1.jpg

lata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t
    benim pırpırla ilgili en önemli sorunum çalınma tehlikesi evimin kapalı bir otoparkı yok ve yer biraz tehlikeli korkuyorum. napsam ne etsem diye sürekli düşünüorum nolur bana yardım edin
    as125t

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Zincir al iki tane.. bir de disk kilidi.. bir elektrik direğine veya bir yere bağla. Hepsini kitledikten sonra bir de üstüne branda ört. Bir de alarm taktır. Çalacakları varsa da uğraşmazlar çalmak için. Bu arada 125 T gibi motorlar yerine büyük motorları çalmayı tercih ediyorlar. 1000 YTL lik motor için risk almaya değer görmüyorlar. 125 T'nin çalınma riski nispeten daha az. Ama içim rahat etsin diyrsan kilitle döşe, alarm tak, branda ile ört, bişey olmaz.
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

motorizebalıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya 150 t1
    Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim bir sorunum var eğer benim t1in benzin göstergesinde bir sorun yoksa motor su gibi benzin içiyor 180 kmdeyim ipre en alttaki kırmızının hemen üstüne geldi.bu ne ya bu kadar cok benzin mi yakılırmıs araba mı bu
    ancak daha once baska bir t1ci arkadas kendi motorunun kırmızıya geldikten sonra 14 lt daha benzin aldıgını yazmıstı umarım benımki de oyledır.umarım gösterge bozuktur.ogle arasında servisten sol swichi düzelttirirken bunu da soracagım
    aynı problem vardı.Şamandıra ayarsız ben servise ayarlattım

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Benim t1 in ufak tefeğini serviste hallettik te bi ses geliyor motordan motor çalışırken geliyor bide stopken üstüne vuruncada oluyor vıcırtı şeklinde bir ses böyle bişey başına gelen varmı işin garibi serviste hiç bu sesi yapmadı makine bu yüzden servistekilerde bi yorum yapamadı, sanki kasti yapıyor.
    Ya bide ben arka bagajı sağlama almak istiyorum deneyimli olan varmı
    ( sonradan takılan çok ses yapıyor )

Ya bide çok oluyorum ama şu amortisörleri yumuşatma yolu varmı.

Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    Benim t1 in ufak tefeğini serviste hallettik te bi ses geliyor motordan motor çalışırken geliyor bide stopken üstüne vuruncada oluyor vıcırtı şeklinde bir ses böyle bişey başına gelen varmı işin garibi serviste hiç bu sesi yapmadı makine bu yüzden servistekilerde bi yorum yapamadı, sanki kasti yapıyor.
    Ya bide ben arka bagajı sağlama almak istiyorum deneyimli olan varmı
    ( sonradan takılan çok ses yapıyor )

Ya bide çok oluyorum ama şu amortisörleri yumuşatma yolu varmı.
    ,

Gecenlerde bir motorda ayarli amortisor gordum.
    1 yada 2 kisi bindiginde ona gore ayar yapiyorsun
    lakin t1 e olur mu bilmem
    servise sormali.

mtsport - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150-T {değiştircem inş}
    BUDA BENİM ASYAM

Forumdan Uzaklaştırıldı SSlayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Almayın asya motor falan yaa.ilk gün motor çalışmadı, 3 hafta sonra ateşleme bobinim gittti,3000 km de gaz telim koptu,bugün 3400 km deyim arka amortisörüm koptu .allah tepesinden baksın bu asya motorun.Birde Damla Oto sana sesleniyorum bu kadar ayak üstü geçirme modeli olmaz ki.Arkadaşlar son birşey soracağım,tanıdığınız motorsiklet amortisörü takan yer varmı varsa bana bildiririseniz sevinirim,hepinizi gözlerinizden öpüyorum....

techseen_honda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA T1
    selamlar.Sayın asya T1 ve diğer bu model motosikleti olan arkadaşlar pek sık foruma giremiyorum fakat T1 'deki şikayetlerden ikisini hakkında biraz uğraştım.
    1)birincisi arkasının çok sallanması onu takozları yenileyerek ve motor bloğunu şaseye bağlayan takozu gerdirerek hallettim.
    2)ikinci sorun ise arka amortisör olayı ki bu konuda çok sıkıntı var.arka amortisörümün kırılmış olduğunu farkettiğimde (Sayın T1 model sahipleri lütfen dikkat belki de sizinki de çatlak yada kırık iki tane olduğu için sehpadeyken amortisörün kırık mı sağlam mı olduğunu anlayamıyorsunuz.onun için sökmeniz gerekir)Asya motora giderek bizzat amortisörü alıp taktım(ayarlı 65 YTL çifti) şu an arkasıyla ilgili bir şikayetim kalmadı.km 12980 hepinize saygılarımı sunarım.Lütfen kask takalım takmayanı da uyaralım .başına basit bir şapka takan arkadaşlar Allah sizi korusun o şapka sizi nasıl koruyacak merak ederim hep.İnşallah bişey olmaz ama o an geldiğinde keşke diye düşünürsün:(
    çin japon fransız italyan hepsi güzel hepsi motorsiklet.eyvallah

PascalNouma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Arkadaslar 150 T-1 imi satiyorum. Daha yeni bakim yaptirdim.
    Ihtiyactan satmak zorundayim. Satmak isteyenler bolumunde gorebilirsiniz.
    Motor almak isteyenler kacirmasinlar. Sifir motordan daha az masrafli. Hic kazasi yok.

Herkese selam.Çin malları içerisinde scooter olarak uzun yol yapmayı düşünürsek hangisini tercih etmeliyim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.MONDİAL151RS-ASYA 150T1-Çelik motor Tiger 150 olabilirmi mesela.Sizin görüşleriniz nedir bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler