Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    nurgül... beyaz ışık taktım ama akü full doluyken biraz beyaz oluyo sonra şarj hemen 12 nin altıan düşüyo ve 30kd. bir gece yolculuığundan sonra marş basmıyo ayakla marş yapman gerekiyooo...

OSRAM marka 55w lık ampül aldım 30ytl takımı... sizede tavsiye edicem ama ilk iş şarj dinamosunu kaliteli bir dinamoyla değiştirmek...

şöylebir düşünelim... bir havuza (akü) 5cm çapında su borusuyla su aktarıyorsunuz... ama kullandığınız suyu çeker kende soba borusu ile alıyorsunuz... bu durumda gelen az giden çok... arada kalan akü ne yapsın...

atatürk oto sanayide briyle tanıştım... bizim 150T ye 2 adat 10cm çapında hoparlör ve oto teyp takmış bu da yetmemiş... park lara mavi ışık takmış bu da yetmemiş manya süper çakan bir farlara çakar taktırmış... ama aküye dokunmamış sadece şarj dinamosunu suzuki marka dinamo ile diğiştirmiş ve 1 marşta motor hemen çalışıyo ve hiç güç eksilmesi olmuyo...

mavi ışık + çakarlar + oto teyp aynı anda çalışıyo ve mototrda tık yok..

bir de siz araştırın bakalım başka neler yapabiliris...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    LedZeppelin Bence çok güzel bir gezi olur.Yeter ki mtoru da kendini de arada bir dinlendir.Bakımların tam olsun.Gerisini düşünme.

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    Bu elektrik ve far sorununu sanırım şarj dinamosuyla çözücez. Peki bunun maliyetini bilen var mı?

Ayrıca bir başka iddia ya göre, mevcut bujiyi kaliteli bir buji ile değiştirince hem performans hemde ekonomi avantajı sağlanılıyormuş. Pek mantıksız gelmedi? Fikri olan?

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı LedZeppelin adlı üyeden alıntı
    Bu elektrik ve far sorununu sanırım şarj dinamosuyla çözücez. Peki bunun maliyetini bilen var mı?

Ayrıca bir başka iddia ya göre, mevcut bujiyi kaliteli bir buji ile değiştirince hem performans hemde ekonomi avantajı sağlanılıyormuş. Pek mantıksız gelmedi? Fikri olan?
    benim bildiğim şarj dinamosu değişmiyor mantıksız geliyor bana sonuçta motorun içinde ama emin değilim
    Stavros fm Istanbul

Alıntı nurguldemirbay adlı üyeden alıntı
    ya arkadaşlar şu beyaz ampül takan bir arkadaş tüm görüşlerini bir artarsa da ben de bir tane alsam beyaz ışık ama ben servise taktıracağım sök çıkar çok zahmetli diyorlar.
    Nurgul:
    http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm011517

Bu ampullerden alabilirsin. Ama akuyu yorabilir,
    Aslinda bu almpullerden alip tek far kullanmak daha iyi olur gibime geliyor.
    Yada bun cinslerin 35 watt lik olani var midir bilmiyorum

ama beyaz isik olanlarin en iyi markasi Osram dir.

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı death adlı üyeden alıntı
    Nurgul:
    http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm011517

Bu ampullerden alabilirsin. Ama akuyu yorabilir,
    Aslinda bu almpullerden alip tek far kullanmak daha iyi olur gibime geliyor.
    Yada bun cinslerin 35 watt lik olani var midir bilmiyorum

ama beyaz isik olanlarin en iyi markasi Osram dir.
    ne diyorsunuz arkadaşlar ben 2 adet 35 wattlık ampul kullanmama rağmen
    akü bugun marş basmadı ki 9A akü kullanmaktayım en kalitelisinden . Proble aküde değil 35 + 35 = 70 watt ampul yerken arka stoplar cart curt derken sarj dinamosu aküyü sarj edemiyor dolayısıyla aküde bitiyor 55 wattlık ampul tahmin edin ne yapar
    Stavros fm Istanbul

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    35 W ampul sakın şöyle olmasın 2 ampulun toplamı 35 W gibi çünkü üzerindekiler 18 W ikisi 36 w yapar.

zeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pekii 18 watt ampul yerine 16 watt taksak daa parlak ışık vermezmii...tabii patlamassa...

inCeBy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as150 t1
    Selam arkadaşlar askere gidecegim için as150t1 motorumu satıyorum 1500 km de ve bakımları tam ilgilenen arkadaşlar varsa mail atabılir motorun resminide gösterebilirim
    [B][I][COLOR="DarkRed"]İ¢tïğïm Sïgàràm Gïßï¥dïñ. YàLñız Aràñızdà Tèk Bïr Fàrk Vàrdı. Sïgàràmî ßèñ ßèñïdè Sèñ ßïtïrdïñ...!![/COLOR][/I][/B]

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    inceby,
    fiyat resim, özellik ve önemli olarak söylemek istediğin birşey varsa özelden bana yazarsan sevinirim.
    bi arkadaşıma alıcaz. t1 de olabilir 125 t de.

ledzeppelin,
    ben kaliteli buji taktım. dediğin artışlardan herhangi biri olmadı. haa çok ufak bir ateşleme kalitesi artışından 9 hp lik ünitede çok bişe anlaşılırmı o tartışılır.

arkadaşlar, motoru ilk aldığımda far yükseklik ayarı yaparken farın ayar yeri en üstte takılı kaldı, şimdi ayarlayamiyorum artık. aman bu konuda dikkat edin ki sizinde başınıza gelmesin. şimdi çıkma bi far bulul aparatını alıp benimkiyle değiştiricem.
    biyerlerden 18 w lik ampul bulabiliyomuyuz. bu üstündeki ampullerde çok dandil. watt ı büyütmeden kaliteli ampul bulsak bile aydınlatma bayaa bi iyileşir tahmin ediyorum.
    renault sport

Alıntı stavro adlı üyeden alıntı
    ne diyorsunuz arkadaşlar ben 2 adet 35 wattlık ampul kullanmama rağmen
    akü bugun marş basmadı ki 9A akü kullanmaktayım en kalitelisinden . Proble aküde değil 35 + 35 = 70 watt ampul yerken arka stoplar cart curt derken sarj dinamosu aküyü sarj edemiyor dolayısıyla aküde bitiyor 55 wattlık ampul tahmin edin ne yapar
    Bende zaten ampulun birini iptal edip tek kullanmayi dene dedim
    35+35= 70 yerine
    Tek 55

Alıntı zeon adlı üyeden alıntı
    pekii 18 watt ampul yerine 16 watt taksak daa parlak ışık vermezmii...tabii patlamassa...
    abi ben senin ne demek istediğini anlamadım :(
    18 yerine 16 taksan daha az vermez mi :(

Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    35 W ampul sakın şöyle olmasın 2 ampulun toplamı 35 W gibi çünkü üzerindekiler 18 W ikisi 36 w yapar.
    Yok,
    18 watt
    35 watt
    55 watt
    100 watt

diye gider h4 ampuller

Motosikleti
    Bişey sorucam uygun fiyatlı prelli lastik buldum ama endişem arabadan bildiğm pirelli çok sert hamurludur motor lastikleride aynımıdır zaten bizim motorların amortisörleri malum iyicene dangır dungur gitmeyelim.

Vee cumartesi gece bir sorun farkettim benim motor hiç marş basmamaya başladı ve farkettiğim galiba alternatör şarj etmiyor, farlar kısık yanmaya başladı bize servis yolları gözüktü işin yoksa beşiktaştan kalk ikitelliye git.

Motosikleti
    Arkadaşlar motoru alalı tam bir ay oldu.Şu anda 1850 km.de.Herhangi bir sorunum yok.İnşallah bundan sonra da sorunsuz devam edriz.Bizim buranın ağır yol şartlarında sorunsuz bir şekilde keyife devam ediyoruz.hepimize kazasız sürüşler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    Bişey sorucam uygun fiyatlı pirelli lastik buldum
    Lastik alırken dikkat edin , üretim tarihi 1 yıldan daha eski olmasın
    6 aydan eski olmaması tercih edilir !

Uygun fiyatlı lastik alırken kazıklanmayın !

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    bu kadar adam arasında yokmu şarj dinamosundan anlayan adam...
    bilgiye boğsun bizi...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Motosikleti
    Şeytan diyorki bi ustayla şu motoru bi dağıt sağına soluna baktırt şasiye biraz takviye yapıp sağına soluna iyice baktırıp yeniden topla ulan çinliler biraz kalite kontrol yapsanız varya çok iyi olabilecek motor aslında ama. Yada asya firması şöyle düzgün toplıyacak adamları bulsa şunlara bence hem marka imajı iyi olurdu maliyetide çok arttırmaz idi.

Ya bu arada amortisörlerle oynıyan varmı biraz yumuşaması için.

Ferhat Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba str 250

Yeniyim & Acemiyim

slm arkadaşlar..
    yaklaşık 3 haftadır as 150t1 sahibiyim 2.elden aldım,5500 km de..
    motorumolmadı daha önce , anlamamda ama gayet iyi gibi gldi bana...
    4gün önce kadar lastikleri şişirmeye calıştım, fazlamı şişti ,havasımı azaldı yoksa sibop a mı bişey oldu anlamadım ama tam yola çıktım 30-40 arası ilerliyodum ve iki lastikte tam indi geceydi ve baktıracak bi yer yoktu, lastikler cantdan ayrılıp içe doğru geçmiş ve şişirdikce yanlardan hava gidiyordu.servis bana çok uzakta,motoru götürebileceğim bi araç yok, zaten lastiklerin indiği gece 6-7 km kadar hem hafif gaz vererek hemde biraz iterek getirdim ,içim acıdı zaten çok zorlandı diye motor ,kokular geliyodu artık
    şuan ne yapacağımı bilmiyorum,yakındaki bi tamirciyemi gideyim yoksa lastikciyemi yoksa ???????? gördüğüm kadarıyla burada bayağı bilgili insanlar var , yardımcı olursanız sevinirim.... şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için...

Motosikleti
    Ferhat Alkan dediğin olay benimde başıma gelmişti.Daha önce ki sayfalarda bahsetmiştim.Benimki lastik patlamasıydı.Ve aynı şekilde lastik yanağı canttan çıkmıştı.Ben yanımda ki arkadaşla birlikte bir kamyonet çağırıp motoru lastikçiye götürdüm.Orada lastiği söktüm.Lastikçi içten yama yaptı.Ve basınçlı havayla şişirdi.basınçlı hava ile lastik yerine kolayca takılıyor.Sen en iyisi motoru bir şekilde araca atıp lastikçiye götürmelisin.

Ferhat Alkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba str 250

foresight saol..

saol dostum foresight, senin olayıda okumuştum geçmiş olsunları görünce direk arayıp ne oldu diye..
    basınçlı hava olayını bilmiyordum,bugün ilk işim bi lastikiye gidip konuşmak ve halletmek olucak.. (bu arada senin şu resmi isteyebilirmiyim??)

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    Arkadaşlar benim 150 T1 680 km. de ve sanırım üretim hatası. Zİra ne biyerinden tıs diye ses geliyo ne de herhangi bir sıkıntı ihtimali.. Farlardan bile memnunum üstelik şu ana kadar 100 km de 2,8-3 lt. arası yaktı rodaj döneminde olmasına rağmen. Maşallah diyim...
    Sorcağım şudur. Bu rodaj dönemi biraz 1000 km yapılarak abartılıyor sanırım. Biraz basmak ve zorlamak gerekli diye düşünüyorum 600 lerden sonra yoksa sağır kalacak motor? Ne dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler