Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

as 150t1 almayı düsünüyorum ama forumdan okudugum kadarıyla servis olayı kötü gözüküyor. size göre hangi servis daha iyi? servislerden birtek pendik servisinden memnun olmuyanlar var. digerleri nasıl?
    istanbul anadolu yakasında oturuyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    eby78 , fiat normal yağını gönül rahaylığıyla kullanabilirsin. bi tavsiye bu yaz 4000 km yol yaparım diosan gidip 4 litrelik bidon al, daha uyguna geliyor.

şahsen ben şuana kadar 10-40 magnatec kullandım. servisteki yağlara da dikkat edelim lütfen ömrün boyunca duymadığım bir marka "sunuco". belki de çin de çok meşhurdur
    renault sport

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    güveli28
    kardeş tabi yaaa asya getirirse çok meşhur olanını getirir.. kesin çin in en iyi yağıdır... ama genede serviste bu marka nasıl diye sormamak daha güzell...

aküsünü yükselten varmı... ben bir kaç tane baktım amper yükseldikçe akünün boyutları da değişir dedi usta... 12V 12Amper almayı düşünüyorum.. ama 150T1 lerin akü bölümüne sığacak şekilde olmalı diye düşünüyorum... serviste 17amperlik akü takan vardı biraz muhabbet ettim de akıl işte nereden aldığını sormayı unuttum... ben bu motoru modifiyeye devam ederim gibi gözüküyooo ha birde amortisöre çağre bulan varmııı... daha yumuşak olan bir amortisörle değiştiren...?????????

yada şarj dinamosunu mu değiştirsek acaba... bitanesi mondiale oto teyibi takmış kocamanda 2 hoparlör ve + olarak ta farlara (polis araçlarındaki gibi)çakar yerleştirmiş.. aküsü bizimkiyel aynı ama çocuğun dediği eğer şarj dinamon aküyü besleyemesse akün boşalır.. bu mantıkla gidersen çok iyi olur dedi... şarj dinamosunu suzuki marka bir motorun kiyle değiştirmiş... manyak çalışıyo teyp+çakar valla gümbür gümbür ve 1 basmaya kontak yapıyo... galiba aküde değil ama sizlerde bir araştırın bakalım...

ses sistemi 4+1 / halojen farlar /

devamı olarak ta amortisör ve akü veya şarj dinamosu nu değiştireceğim...
    keşke şaseyi satsalardı da toplama scoooter yapsaydık dimi arkadaşlar...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    guvelı28tesekkur ederım onerın ıcın.bu arada soylemeyı unuttum ben AS200GY-2 aldım.t1ı kardesım cok begendı o benım t1 aldı bende 200 gy ye terfı ettım.dun 48 km yol yaptım cok keyıflı oldukca serı kullanıslı bır motor.bu arada benzın olarak kursunsuz 98 aldım bu motora sızce 98 mı 95 mı koymalıyım?

kahraman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    içmeler köprüsünden aşagı in tersaneleri geç işte ben ordayım(tuzla)
    Motosikleti
    bir adet 2005 model kırmızı düldül(as150t)
    eby78 1 yıllık bir asya kullanıcısı olarak 95 oktan kulanmanı tavsiye ediyorum.
    gerçekleri tarih yazar,tarihi galatasaray yazar

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    İkitellideki servis nasıl bilen varmı duyduğum kadarıyla en azından boş oluyormuş.

AFE02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    İkitellideki servis nasıl bilen varmı duyduğum kadarıyla en azından boş oluyormuş.

valla ben bi teslim almaya giderken bide 300 bakımında gitmiştim.Yarın gene gidicem.Bugün ufak bi kaza atlattım.Kadının teki geldi sağdan sokağa girerken bana çarptı.Ufak sıyrıklarla atlattım.Ama motorda ufak tefek çizikler var.İkitelli de ki servis baya güzel.Genelde boş oluyormuş.En azından servis açısından çok çok iyiler

fragrance_chaplin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEMBİŞ'im SATILDI!/Regal Raptor250-Dragstar650
    arkadaşlar as 125 t kullanıcılarının toplantıları için bir topic açtım...
    ilgi alaka bekler ellerinizden öper topiğim
    http://www.motosiklet.net/forum/show...735#post278735
    PEMBİŞİM SATILDI

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    foresight büyük geçmiş olsun. Gerçekten 2 tekerlek üstündeyken başa gelebilecek en kötü olaylardan biridir. Ama bunlar tecrübe, vücudun ve reflekslerin bu tür kaos durumlarına tepki vermeyi öğreniyor artık daha güvenli sayılırsın.. aman dikkat.
    Bende dün atlattım bir kaza, yüreğim ağzıma geldi. rampayı çıkarken yaklaşık 80 le bir kamyonla burun buruna geldim. Şansa birazda refleks ayağımı yere vurdum o hızla motor kendini sağa attı, kamyonda ters yöne kırınca kurtardım paçayı. Yoksa şu anda hesap veriyor olacaktık.. Aman dikkat beyler bayanlar. Altımızdaki oyuncak değil yapılan 80 ler 90 km. ler de düşük hızlar değil..

bir sorum var; lastik havaları için servis ön 28 arka 30 diyor. Ancak böyle yapınca çok sert oluyor motor. Lastiklerin biraz darbeleri emmesi gerek. Birde mantıksız geliyor, zira ben arabamada 32 basıyorum arkaya 30, sonuçta tonluk araba... Eski motorcularla konuştum öne 20 arkaya 22 dediler. Buda az geldi. Şu anda ön 22 arka 24; fazla tecrübe edemedim ancak konfor gayet iyi. NE DERSİNİZ???

SELAMLAR....

guveli28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda sw400
    lastik havalarını bende 22-24 olarak kullanıyorum. bunun üzerine çıkınca motor aşırı sertleşiyor.

benzin için bende 95 oktan bp kullanıyorum. 2 kere 100 oktan shell aldım(tam depo) hiç bi fayda/zarar görmedim. belki uzun kullanımda 98yada 100 oktan daha iidir. Ama servis de 95 i öneriyor. neticede araç karbüratörlü.

amortisörler için NAM Amortisöre ilk aldığımda gitmiştin. içindeki kağ ile oynayarak sertleştirip yumuşatabiliyorlar. ancak dikkat tek kişi ile sert olan arka amortisör iki kişi ile gayet iyi. burda oynama yaparken 2. kişiyide düşünmek lazım. tek kişiye göre yumuşatma yaptırırsanız 2 kişi ile binince amortisörde esneme aralığı kalmaz.
    önler konusu ise bence biraz yumuşatma istiyor. ben henüz denemedim. eğer deneyen olursa lütfen bilgi versin.

ege motorun sayfasındaki garanti şartlarına bakın. aynısı kullanma klavuzundada yazıyor. okudukca gülüyorum.

http://www.egemotor.com/default.asp?...h_page=garanti

Garanti Sartlari

1 - Garanti süresi, malin teslim tarihinden itibaren baslar ve 2 yildir.

2 - Malin bütün parçalari dahil olmak üzere tamami Firmamizin garanti kapsamindadir.

3 - Malin garanti süresi içerisinde arizalanmasi halinde, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.Malin tamir süresi en fazla 30 is günüdür. Bu süre, mala iliskin arizanin servis istasyonuna, servisin olmamasi durumunda, malin saticisi, bayii, acentasi, temsilciligi, ithalatçisi veya imalatçisi-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren baslar. Arizasinin 15 is günü içerisinde giderilmemesi halinde imalatçi üretici veya ithalatçi, tamir tamamlanincaya kadar, benzer özelliklere sahip baska bir mali tüketiciye tahsisle zorunludur.

4 - Malin garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve isçilik, gerekse montaj hatalarindan dolayi arizalanmasi halinde, isçilik masrafi, degistirilen parça bedeli ya da baska herhangi bir ad altinda hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapilacaktir.

5 - Tüketicinin onarim hakkini kullanmasina ragmen;

-Tüketiciye teslim edildigi tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydiyla, bir yil içerisinde ayni arizanin ikiden fazla tekrarlanmasi veya farkli arizalarin dörtten fazla tekrari veya belirlenen garanti süresi içerisinde farkli arizalarin toplaminin altidan fazla olmasi unsurlarinin yani sira, bu arizalarin maldan yararlanamamaya sürekli kilmasi;

-Tamir için gereken azami sürenin asilmasi,

-Firmanin servis istasyonunun, mevcut olmamasi halinde sirayla saticisi, bayii;acentasi temsilciligi, ithalatçisi veya imalatçi üreticisinden birisinin düzenleyecegi raporla arizanin tamirini mümkün bulunmadigini belirlenmesi,durumlarinda, tüketici malin ücretsiz degistirilmesini bedel iadesi veya ayip oraninda bedel indirimi talep edebilir.

6 - Malin kullanma kilavuzunda yer alan hususlara aykiri kullanilmasindan kaynaklanan arizalar garanti kapsami disindadir.

7 - Garanti Belgesi ile ilgili sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanligi Tüketicinin ve Rekabetin Korunmasi Genel Müdürlügü'ne basvurulabilir.

GARANTI KAPSAMINA GIRMEYEN DURUMLAR

1 - Üretici / ithalatçi kontrolü disinda gelisen durumlarla olusan hasar ve arizalar:

. Dolu, yildirim, firtina gibi dogal afetler.

. Çevre faktörlerden kaynaklanan (asit yagmuru, agaç özsuyu, kimyevi madde) motosiklet dis yüzey korozyonu.
    . Trafik kazasi, çarpisma ve düsürme, hirsizlik, yangin ve benzeri durumlar.

2 - Kullanim ve bakim el kitabinda belirtilen hususlara aykiri kullanimlardan kaynaklanan arizalar.

3 - HAOJIN yetkili servisleri disinda yapilan onarim, bakimlar ve parça degisiminden kaynaklanan arizalar.

4 - Kullanim ve bakim el kitabinda belirtilen periyodik bakim eksikliklerinden kaynaklanan arizalar garanti kapsamina girmez.

MOTOSiKLET SAHIBINI SORUMLULUKLARI

Motosiklet sahibi kullanim ve bakim el kitabini dikkatlice okumali ve uygulamalidir.

Kullanim ve bakim el kitabinda bulunan "GARANTi KAYIT BELGESI" doldurulmalidir.

Kullanici motosikleti satin alirken motosiklet de olabilecek çizik, darbe, yardimci elamanlarinin (dikiz aynasi, paspasi vb.) eksiksiz olmasina dikkat etmeli aksi bir durumu bayi ye hemen bildirmelldir.
    renault sport

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    benım bıldıgım elektrık garantı de degıl..ama burda bütün parcalar garantıde yazıo..( Malin bütün parçalari dahil olmak üzere tamami Firmamizin garanti kapsamindadir. )

rainmans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MAJESTJ 400
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı
    benım bıldıgım elektrık garantı de degıl..ama burda bütün parcalar garantıde yazıo..( Malin bütün parçalari dahil olmak üzere tamami Firmamizin garanti kapsamindadir. )
    doğrudur tüm parçalar garantili, yanlız diğer markalar işe uyanmış, garanti kısmında yazmış ampul , buji. kayış. fren balatası vs vs gibi garanti kapsamında değildir (mondial )
    ZORU BAŞARIRIM; İMKANSIZA BİRAZ ZAMAN GEREKİR

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    selam arkadaslar

bugun sirkeciye gidip 2 adet 35 watlik Narva marka Alman mali ampul aldip . Degistirmek epey zahmetli bir is. Takribi 1 saat sürdü çünkü motoru bayagi bi söküyorsunuz .

Deneme firsati bulamadim çünkü saat 8 gibi eve geldim ve o saatte hava aydinlik. Bakalim insallah farketmistir. Daha önce kullandigim ampuller 18 wattlik idi.

Bu arada ilk aldigim zamanlar aküyüde kuru akü 9A ile en kalitelisinden aldim 30 ytl. Tavsiye ederim karaköyden aldim.

Sadece kuru aküler duydugum kadari ile fazla dayanikli olmuyormus motorlarda çünkü sürekli vibrasyon gördügü için akü zamanla dagiliyormus. O sebeple motorlarda sulu akü kullaniliyor . Ama ben bunada çözüm buldum akünün etrafini yalitim yaptim darbelere karsi sallanmasin diye
    Stavros fm Istanbul

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    LedZeppelin teşekkürler...Hakikaten o kazayı ucuz atlattım.Dün de bir şehir dışı turu yaptım.yaklaşık 150 km yolu sorunsuzca yaptım ve geri döndüm.Gerçekten bu motor uzun yolda gayet keyifli.Tavsiye edilir.

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı BAROZBEK adlı üyeden alıntı
    as 150t1 almayı düsünüyorum ama forumdan okudugum kadarıyla servis olayı kötü gözüküyor. size göre hangi servis daha iyi? servislerden birtek pendik servisinden memnun olmuyanlar var. digerleri nasıl?
    istanbul anadolu yakasında oturuyorum.
    motoru ikitellideki servise götürdüm şikayetlerimi söyledim arka fren tutmuyo ön frenden ses geliyo gacırtı gucurtu sesleri geliyo dedim tamam dediler motoru teslim almaya gittim arka fren balatası yokmuş değiştirememişler bu arada motor 800km de 0km den bu yana arka fren tutmuyo ön frene sprey sıkacaklarmış ses kesilsin diye ellerinde yokmuş yani şikayetlerimin hiç biri yapılmamıs sadece yagı değişmişler (emin değilim onada) ee bişe yapılmamış borcumuz nedir 35 ytl ne güzel be bi yag değişimi 35 ytl oda dandik yag ve 750gr bu motoru satıp kurtulursam bedava verseler çin malı motora binmem işini profosyonel olarak yapan insanlarla çalışmak lazım ucuz diye tercih ettiğimiz motorlar belli bi zamandan sonra masraflarıyla kaliteli bi motorun fiyatını cıkarıyo ilk hatam bu asya 150 t1 bidaha tekrarlanmıcak insallah

zeon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

selam herkese.........

ben şeytana uydum vee t1 aldım...fakat tahminlerimin üzerinde iyi çıktı bizim çinli.. ..biraz modifiye istiyo gibi geldi ama..ilk olarak..farlar ; ampülleri değiştirmek istiyorum..fakat neyle ve nasıl..kaç watt hakkım var..iyi bişii için akününde değişmesi gerekiyomu..ee o zamanda şarj dinamosu değişcekmi..yardımlarınız için teşekkürler...

ben şeytana uydum vee t1 aldım...fakat tahminlerimin üzerinde iyi çıktı bizim çinli.. ..biraz modifiye istiyo gibi geldi ama..ilk olarak..farlar ; ampülleri değiştirmek istiyorum..fakat neyle ve nasıl..kaç watt hakkım var..iyi bişii için akününde değişmesi gerekiyomu..ee o zamanda şarj dinamosu değişcekmi..yardımlarınız için teşekkürler...

kanunisultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KaNuNi PoPcOrN & YaMaHa YbR
    aramıza HOŞGELDİN.....

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    foresight, kız arkadaşımla ağustosta yaklaşık 1000 km. lik bir gezi planlıyorum zaten. eminimki güzel olacak. Araba ile gitmeyi planlıyorduk ancak motorun verdiği zevki vermez.

Serkan, arkadaş bence sende bir şansızlık var çünkü ben daha benim motora sadece yağ değiştirdim. Ne 2. kez marşa bastım nede bi yerinden tıs diye ses geldi. Bu fiyata şaşkınım hatta...

Çin işi biraz şans işi sanırım

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı zeon adlı üyeden alıntı
    selamlar dostum
    bende t1 i alalı 1 ay oldu

ilk başta 9A kuru akü aldım çünkü kullandıkları akü gerçekten çok kalitesiz
    dün sirkeciden 35 W tlık 2 Adet Ampul aldım. Taktım ama deneme fırsatı bulamadım çünkü gece çıkmadım.
    Sarj dinamosu 110 W elektrik üretiyor . Ama zannedersem değişme imkanı yok çünkü sonuçta motor değişmesi lazım
    Stavros fm Istanbul

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    dün motoru 6000 bakımından aldım. arka frenler bitti zannetmiştim ama daha bitmemiş meğerse çok sık kullanmaktan taşlanması gerekliymiş.neyse taşladılar daha 3000 km yaparsın bu balatalarla dedi servisteki usta.
    6000de gayet memnunum motordan 80 üstüne çıkmamaya çalışıyorum yoksa çok benzin yakıyor.
    ya arkadaşlar şu beyaz ampül takan bir arkadaş tüm görüşlerini bir artarsa da ben de bir tane alsam beyaz ışık ama ben servise taktıracağım sök çıkar çok zahmetli diyorlar.
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler