Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mr 250 destro
    aman dıkkat edın yavas ve dıkkatlı surun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben 15 günlük kullanıcıyım baya bi okudum geçmiş mesajları bu T1 lerdeki far ve gıcırtı sesini çözenler tavsiyelerini uzun uzun nasıl çözdüklerini yazarsa ii olur.Ben şuraya gittimden ziyade şunu yaptım diye anlatın.Basit bir dil olsun.Herkes aynı yerde oturmuyor ve aynı motor bilgisine sahip değil.

Ben farlara civalı far takıp altlara sis farı takıcam ancak sis farları aküye değil direk altarnatöre bağlıyacaz daha doğrusu usta yapıcak.Yani akü değişmicek ama motor çalışmadıkçada çalışmıcak.Fikirlerinizi bekliyorum. Gıcırtı sesi için servise gittim yaptık dediler ama aynı.Bakalım bi daha gidicem inşaalah çözülür.?!?

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    asya fiyat arttırdı ama ben arttırmadım 1.5 aylık motor 800 km de 1850 ytl

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Mustang67 adlı üyeden alıntı
    Ben 15 günlük kullanıcıyım baya bi okudum geçmiş mesajları bu T1 lerdeki far ve gıcırtı sesini çözenler tavsiyelerini uzun uzun nasıl çözdüklerini yazarsa ii olur.Ben şuraya gittimden ziyade şunu yaptım diye anlatın.Basit bir dil olsun.Herkes aynı yerde oturmuyor ve aynı motor bilgisine sahip değil.

Ben farlara civalı far takıp altlara sis farı takıcam ancak sis farları aküye değil direk altarnatöre bağlıyacaz daha doğrusu usta yapıcak.Yani akü değişmicek ama motor çalışmadıkçada çalışmıcak.Fikirlerinizi bekliyorum. Gıcırtı sesi için servise gittim yaptık dediler ama aynı.Bakalım bi daha gidicem inşaalah çözülür.?!?
    Ön farlara 35 W lık tan büyük ampül takmayın !

35 W lık ampüller kullanılırsanız sis lambası hiç takmayın !

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    mustang67 dostum servisler bu gıcırtı işlerini zerre kadar umursamıyorlar....Ben de T-19 var zırıltıdan yıkıyo ortalığı....

Alternatöre baglandıgında acaba aküyü tam şarj edebilecekmi...Ve rölantide sislerin sönük yanacakmı ben şimdiden merak ettim sonuçları yazarsan sevinirim....

LedZeppelin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI
    arkadaşlar... 150 T1 in ön arka lastiklere ne kadar hava basıyorsunuz?

Alıntı LedZeppelin adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar... 150 T1 in ön arka lastiklere ne kadar hava basıyorsunuz?
    http://www.asyamotor.com.tr/modules....howpage&pid=13

Lastikler: Ön lastik hava basıncı 225 -250 kpa.
    Arka lastik hava basıncı 250 - 320 kpa. arasında olmalıdır.

aliozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T

hayırlı olsun

Alıntı LedZeppelin adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, c.tesi 12 de teslim aldım 150 t 1 i ve şu anda 200 km. deyim. Tahminlerimin ötesinde tatminkar buldum motoru. Bu arada tekrar 2.450 olmuş fiyatı..

motorun hayırlı olsun kazasız yollar...
    [CENTER][COLOR="Yellow"]sarı kanaryam benim:wiinkk: [/COLOR][/CENTER]

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    selam arkadaslar ben bu seslerden kafayi yiyecegim hergün yeni bir ses daha ekleniyor simdide zannedersem kayistan ses gelmeye basladi arti olarak kayis bol mu acaba bilgisi olan varsa veya degistiren varsa cevap versin lütfen
    Stavros fm Istanbul

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    Merhaba arkadaşlar!Dün olabilecek bir kazayı ucuz atlattım.Tam virajda arka lastik patladı.Lastiğe demir parçası girmiş.Bir anda motorun arkası savruldu.Ben dublex lastiğin bir anda ineceğini tahmin etmiyordum.Ama bir anda indi ve savruldum. Hemen kenara cektim.Verilmiş sadakamız varmış.Ancak yanağı cıkan lastiği takmak mümkün olmadı.Hemen bir araba çağırıp üzerine attık.Lastikçide lastiği ben söktüm.Ama sökmek için bayağı bir yeri de beraber sökmek gerekiyor.Hala olayın şokundayım.Yine aranızdayım.

nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    foresight çok geçmiş olsun arkadaşım benim de en korktuğum lastik patlamasıdır sonuçta hiç beklemediğin bir anda olur ve çok kötü de düşebilirsin sen yine ucuz atlatmışsın ama tabi dubleks lastiğin birden böyle inmesi kötü
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    geçmiş olsun foresight ucuz atlatılmıs bır kaza..sevındım senın adına

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    aynı şey benimde başıma gelmişti... arka lastik daha önceden patlamış ve inik olduğunu son anda farketmiştim bir viraja girdiğimde lastik yerinden çıktı, tedbirli gittiğim için e birde arkamda eşim olduğundan rahatlıkla atlattım olayı... lastiği sökmeden tamir ettirip havayı basınca düzeldi... geçmiş olsun
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Geçmiş olsun dublex lastik nasıl saniyede iner yaw bizim motorunda arka lastiğine çivi girmişti ama ben onu gezip dolaşıp park ettiğim zaman incelerken gördüm ve hemen amcama söyledim o da gelip çiviyi çıkardı ve çivi çıkınca inmeye başladı sonra lastiğe fitil soktular daha bir sorun yok...

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    geçmiş olsun dostum... aman dikkattt...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

gazlabeni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T1 Scooter
    Alıntı cafein adlı üyeden alıntı
    Valla bugüne kadar edindiğim tecrubeye göre birazda bu iş şans meselesi. Benim aldığımda, aynı seriden alan herkesin benzin filtresinde sorun vardı, bende olmadı mesela. Motorda şu ana kadar ciddi olarak bozulan tek şey sinyal switch i . Onun haricindeki olaylar zaten kontrol edilmesi gereken şeylerdi, mesela tekrar vidaları baştan aşağı sıktırtmak, frenleri kontrol ettirmek gibi. Ayrıca toplama işininde ciddiyetini göz önünde bulundurmak gerekir burada savsaklanarak patetes gibi makina toplanırsa 50 değil 150 kerrede gidilir servise. Bugün gittiğim servisin patronu kendi itiraf etti biraz sıkıştırınca, bizde acemisiyiz yavaş yavaş öğreniyoruz diye Yani bu demektir ki hiçbir eğitim almamış ustalar Asya tarafından. Bu iş bu sistemle bukadar gider genede iyi kalkıyorlar altından.
    Birde 150T1 ciler için söylüyorum egzostan ses geliyor diye sakın kaynak felan yaptırmayın. Geçen hafta ses şikayeti ile gittiğimde, egzostan ses geliyor bunu kaynattır demişlerdi bende garantiden değiştirin o zaman dedim haftaya gelin demişlerdi yoğunuz şeklinde konuştular bende bugün bir hafta dolduğu için gittim . Usta patronla konuş o okeylerse sipariş verelim dedi bende okey konuşurum dedim ve adama bunun garantiden değişmesii gerektiğini söyledim. Bana idda ederek bu kadar kısa sürede egzosun bozulamıyacağını anlatmaya çalıştı. Herhangi bir kazaya maaruz kalmadığını anlattım, durup duruken olduğunu ve geçen hafta kendi ustasının bu arızadan bir kaç kişinin daha geldiğini söylediğini söyledim. Usta inkar etti tabiki hehehe, neyse uzatmıyayım patron ben parçayı yollarım yurt dışına egzosu değiştiririm dedi ama yurt dışı bunu kullanıcı hatası olarak yorumlarsa parasını alırım dedi. Bende sen hele yolla onlar kapsam dışı tutarsa bizde ona göre savunmamızı yaparız ilgili merciiler aracılığı ile dedim. Velhasılı kelam iş döndü dolaştı bu sesin egzostan olamıyacağına geldi ve ne gariptir ki bu teşhisi sanki ben koymuşumda haybeden de egzosu değiştirecekmişim az kalsın muamelesi görüyorum adamlardan. En sonunda dayanamadım geçen hafta bu teşhisi siz koydunuz ve egzos için bu hafta gelmemi söylediniz şimdi de bana saçma sapan bir savunma yapıyorsun usta olan sizsiniz ben değilim ki??? Sen bu ses aynaın vidasından geliyo desen ve tamir etsen ben anlamam ,yani neticeye bakarım. Ve gerçekten de ses arka lastikteki fren teşkilatının merkezinden geliyordu dağıtıp sıkıştırdılar olay bitti.
    Sabah sabah ne yazdım yaw Sizinde başınıza gelebilir dikkatli olun. Ha unutmadan siteden ve haber teşkilatımızdan bahsettim başta pek kazımadı arkadan ruhsatı sahibine veripte motorunu bulamadığınız arkadaş bugün geldi mi dedim çok şaşırdı sen nereden biliyorsun dedi. Bende siteden tekrar bahsettim bu sefer can kulağı ile dinledi. Dedim ki zannetmeyin yaptıklarınız burada kalıyor aksine akşam olduğu zaman herkes bilgilerini paylaşıyor bu yüzden ayağınzı denk alın eğer uzun vadede bu işi devam ettirmek istiyorsanız.

evet kardeş iyi etmişin söylemekle! adamlar külhanbeyi edasıyla yaklaşıyor. sıkıntını anlatmaya gidiyorsun ondan sonra suçlu durumuna düşüyorsun! Artislik yaparlarsa uzun soluklu ekmek yiyemiyeceklerini, yaptıklarının yanlarına kar kalmayacağını anlatmak lazım!

Alıntı stavro adlı üyeden alıntı
    selam arkadaslar ben bu seslerden kafayi yiyecegim hergün yeni bir ses daha ekleniyor simdide zannedersem kayistan ses gelmeye basladi arti olarak kayis bol mu acaba bilgisi olan varsa veya degistiren varsa cevap versin lütfen
    1 senedir çeşitli yerlerinden gelen seslere okadar alıştım ki artık duymuyorum bile

çok uğraştım sesleri kesmek için ama 3 gün sonra yine ayrı yerden yada arka diskten ses gelmeye başlıyo

o sebepten sesin peşini bıraktım artık

28 Masyıs sağanca gezisine benim 1 yıllık Asya 150 T1 ile katıldım, işte ölçüm değerleri arkadaşlar.

Motor: Asya 150T1
    Moto Hacmi: 150cc
    Motorun Km'si: 6900km
    Alındığı Yıl: 27 Temmuz 2005
    Sapanca için toplan yapılan km: 262km
    Tüketilen yakıt: 7.55 Litre
    Gezi günü benzin litre fiyatı (PO): 2, 87 YTL / Litre
    Ortalama Hız : 67 km/saat (molalar dahil)
    Bu yolculukta 100KM deki benzin sarfiyatı (ortalama) : 2,88 Litre / 100Km

Bu durumdaki ölçüm değerleri:
    262 Km de 7,55 Litre Yaktım
    ------------------------------
    1 Km de 0,0288 Litre Yaktım
    1 km de 82 bin 600 LİRA yakmış oldu
    100KM deki benzin sarfiyatı (ortalama) 2,88 Litre
    100KM sarfiyat Tutarı :8,26 YTL, ya da 8 milyon 200 TL

Özetle arkadaşlar, 262KM süren gezi gününü, 21,6 YTL ödeyerek tamamlamış oldum. 2000 Model VW Bora 1.6 arabamla gelsem
    Ortalama 86 YTL ödemem gerekecekti. Umarım bu bilgiler işinize yarar.

Alıntı gazlabeni adlı üyeden alıntı
    Sapanca için toplan yapılan km: 262km
    vay be.
    ben scooterla bu kadar km gidilemez diye dusunuyordum. uzun yol olarak yani.
    halal olsun..

gazlabeni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Motor 150T1 Scooter
    Alıntı Mustang67 adlı üyeden alıntı

1 senedir kullanıyorum ban halaaa çözemedim, çözülmesi için motoru satıp Honda CBF 600 Almak lazım!!!

foresight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T-1,Mobylette 52 VS Electronic,Kanuni Seyhan 250C
    nurgüldemirbay,praetorian,cabriolet,mondialci i,kartal23 teşekkür ederim.Allah daima hepimizi bu tür tehlikelerden korusun.

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    amiiiiinnnnn cümlemiziiiii .....
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler