Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    T-1 lerin şarj dinamosu toplam 110 W !

Siz ön fara iki tane 55 Wattlık ampül takıyorsunuz

Stop lambası , sinyaller nasıl yanacak , akü nasıl şarj olacak !

İyimisiniz ! Ben servisteki usta olsam elektrik sistemini

komple garantiden çıkarırdım !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Far olayı kalır servise uğraşamam dün indim sökmeye baktım gidon çıkması lazım o bu walla serviste hallettiririm.

Bişi sorucam kısa hüzmedeyken farların 1 i mi yanıyor yoksa 2si birdenmi.

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    beto_977 : 2 si birden yanıyor...

Mengu16 dostum mum ışığında karşıdan beylikdüzüne gittin mi hiç... yollardaki engelleri 2 metrede görüyuorsun ya ani hareket ediceksin hayati risk. yada akü şarj etmiyecek risk siz yol alacaksın... servis dediğin olay.. benim motorumda flaşör takılı kalıyordu... 1000km bakımda izah ettim.. değiştirdiler ve flaşörün bozulması benim hatammış sanki elledim flaşörü ben bozdum... 15ytl flaşör parasını benden aldılar neymiş flaşör garanti dışıymış.. heeeyy heeyyy servis hikaya alacan takımı taklavatı sen yapcan... ok.miiii
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    nowa aramısa hoş geldin....

Dostlar bugün farlarımı değiştirdim... kitapçıkta 12V 35W / 35W yazıyo ya makinedeki ampul 12V 18W / 18W o yüzden mum ışığı gibi yaniyo...
    ( OSRAM 12V 60/55W Cool Blue H4 ) marka ampul aldım 1 çift 30 YTL ... Ön orta göbeği çıkarttım. sakın alt tamburdan ben bunu halladerim diye uğraşmayın 3-5 saat debelenirsiniz... benim gibi ve kafam kızdı Ön orta göbeği çıkarttım.. farlar önümdeydi ve hemen değiştirdim... baktımki farlarım manyak oldu.. asfalt ışıldadı beeeeeehhhh sizlerde değiştirebilirsiniz... farınızın içine bakın ön taraftan kaça kaç yazıyooo haydi kolay gelsiinnn
    ben oto yedek parcacisiyim
    elimde bahsettigin ampullerden var satiyorum,
    ancak soyle bir sorun var
    55/60 ampuller civalı oldugundan
    far içine ampul önüne gelen bir koruyucu olması gerekiyor,
    hem ısıyı direk ön cama vermemesi icin
    hemde karşıdan gelenin gözünü almaması icin
    ışığı ve ışığı aynasına yansıtır.
    zaten far camı plastik ağlamasın sonra

serkan2898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R
    arkadaşlar selam

benim T1 100 km'ye geldi depoyu gösteren ibre en alt çizgiye indi.Bu olay normalmidir sizce

Alıntı serkan2898 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar selam

benim T1 100 km'ye geldi depoyu gösteren ibre en alt çizgiye indi.Bu olay normalmidir sizce
    Normal degil bence,
    Full muydu depo?
    250-300 km yapanlar var burda bir depo ile.

Motosikleti
    arkadaşlar selam

Sana tavsiyem bir fulle depoyu eğer 3.5 lt nin üstünde alırsa motor çok yakıyor yok 3.5 altı alırsa bilki ibre hatalı.

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    death
    baba benim kinde dediğin gibi bir koruyucu yok ne yapmak gerek.. help help...

YeK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim History 125 fişne rengi
    merhabalar!
    ben kafayı yedim artık, çünkü bi ton yeni model geliyo piyasaya hangisini araştırsam diye kendimi yırttım..
    size sorum olucaktı:
    AS150T-7B hakkında bildiklerinizi öğrenebilirmiyim?
    kasası honda dylan ile aynı tabi motoru farklı
    bu modeli kullanan varmı?
    motoru as150t ile aynı yada mondi 151rs ile...
    teşekkür ederim, kazasız belasız sürüşler...

Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    death
    baba benim kinde dediğin gibi bir koruyucu yok ne yapmak gerek.. help help...
    yapilabilcek pek bişi yokda.
    motor durduğu yerde farları yanıyorken elini farın üstüne koy
    cok sıcak olacağını sanıyorum
    malum ampuldeki güc artınca sıcaklıkda artıyor

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Dostlar Bugun T-19 umu alırken bana verdikleri kullanım kitapçıgınfan orjinal ( ingilizce ) olanı bi arkadaşıma incelettim.....

Orada yag konusunda her 1000 de yag değişecek diye bisey yazmıyor....Yazan şey... ilk yag degişimi 300 daha sonra her 3000 ve 5000 arası degiştirilir diye yazıyor...

Zaten 3000 km mantıklı...Niye ozaman 3000 de bir bakıma gelin diyorlar.....her 1000 de yag degişimi zorunlu olsa onun içinde kaşe vururlardı kesin...

Üzerinde CR7HSA diye bi buji var google den arattım NGK cıktı...

YUASA Akü - NGK Buji....gayet iyi

Birde ben bugun hava filtresini söktüm...Gayet güzel tertibat yapmışlar...Filtrede bi pislenme yok...Filtrenin tipi söyle uzun boru gibi üzeri metal delikli bi saçla kaplı...Sizlerdede böylemi acaba........

Bu arada bugun 1000 km yi geçtim....

Alıntı Jetix adlı üyeden alıntı
    Dostlar Bugun T-19 umu alırken bana verdikleri kullanım kitapçıgınfan orjinal ( ingilizce ) olanı bi arkadaşıma incelettim.....

Orada yag konusunda her 1000 de yag değişecek diye bisey yazmıyor....Yazan şey... ilk yag degişimi 300 daha sonra her 3000 ve 5000 arası degiştirilir diye yazıyor...

Zaten 3000 km mantıklı...Niye ozaman 3000 de bir bakıma gelin diyorlar.....her 1000 de yag degişimi zorunlu olsa onun içinde kaşe vururlardı kesin...

Birde ben bugun hava filtresini söktüm...Gayet güzel tertibat yapmışlar...Filtrede bi pislenme yok...Filtrenin tipi söyle uzun boru gibi üzeri metal delikli bi saçla kaplı...Sizlerdede böylemi acaba........

10W/40 yağ kullanılıyor motorlarda
    Karsimdaki Kanuni servisi 2500 km de bir degisiyor
    ayni yag enjeksiyonlu otomobillerde kullanildiginda,
    10.000 km de bir degisiyor

Belki motorlarda yanma daha fazladir ve bu yüzden erken değişiyordur. Yagin renginden ve kayganligindan anlayabiliriz özelliğini yitirip yitirmediğini. yağ zift gibi olmussa degismesi gerekiyordur.

Ama bana kalırsa, belli aralıklarla yağ seviyesini kontrol ederek
    2.500 km yapılabilir.

Motosikleti
    Yağ olayında bencede öyle olmalı her 1000. km de yağ değişirmiymiş hadi 2000 deseler tamam biraz marka yağ konursa sıkıntı olmaz zannedersem mesela castrol gibi.

Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Valla ben 300 degişiminde kendim Castrol GPS 10w/40 koydurdum...1000 degişimindede aynısını yapıcam...ondan sonra her 3000 de bir yag değiştiricem...

Bizim motorlarımız diğer çinli markalardan dahamı kalitesiz....Onlar hep 3000 lerde yağ değiştiriyorlar...

Motosikleti
    Valla ben 300 degişiminde kendim Castrol GPS 10w/40 koydurdum...1000 degişimindede aynısını yapıcam...ondan sonra her 3000 de bir yag değiştiricem...

Bizim motorlarımız diğer çinli markalardan dahamı kalitesiz....Onlar hep 3000 lerde yağ değiştiriyorlar...

Genede yağına sık bak yağı iki parmak arasında bak parmağını çok az aç yağ parmak aralarından ayrılmıyorsa iyi ama ayrılırsa yağlama özelliğini kaybetmiş demektir.

Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    beto önerini dikkate alıcam dostum sagol...

shadow45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t-1
    arkadaşlar siteye yeni üye oldum herkeze selam size bi sorum olucak 2 hafta önce asya t1 aldım altına neon düşünüom biliosuzdur t1 in aynaları çok boktan ısıklı ayna alıcam ee bütün bunların elektriği aküden alınacak beni idüşündüren uzun sure uzunlarda gittiğimde bile akü sarz göstergesi 12 nin biras altına düşüyo bu ılıklandırmayıda yapınca daha yüksek amperli bi aküye ihtiyaç olurmu yoksa üzerindeki akü idare edermi bi sorum daha olacak yine t1 de ön cam çok boktan duruo bu cama nası bişiler yapabilirim film olmuyo cünkü cam plastik çok esniyo çorap denedim oda çok boktan oluyo..... zat ın ön camını takıyım diorum zatın cam fiyatlarından haberi olan varmı veya bnm motorun ön camı için daha değişik bi fikri olan...?
    Söylemediğin sözün hakimi söylediğin sözün mahkumusun...!

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    death
    dostum bi çare düşün... ne ayarlayabilirim.... elde yapılacak bişey varmı.. yada satın alaınacak...
    beto dostum gidonu çıkartma işine de nereden çıkarttın... sadece plastik gövde yi çıkartıcaksın
    1-seyeyi sök
    2-deponun kapağının olduğu gövde bölümünü sök
    3-ön gövdeyi sök..(kontak anahtarının orada birtane somunlu vidayı sök bu vida kısa diğerleri uzun)
    4-gidonun döndüğü üst ön tarafta ufak bir plastik var sağ ve solu birleştiren geçmeli sürgülü yapmışlar korkma onuda sök.. ahada farlar karşındaaaaa..

shadow45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t-1
    arkadaşlar siteye yeni üye oldum herkeze selam size bi sorum olucak 2 hafta önce asya t1 aldım altına neon düşünüom biliosuzdur t1 in aynaları çok boktan ısıklı ayna alıcam ee bütün bunların elektriği aküden alınacak beni idüşündüren uzun sure uzunlarda gittiğimde bile akü sarz göstergesi 12 nin biras altına düşüyo bu ılıklandırmayıda yapınca daha yüksek amperli bi aküye ihtiyaç olurmu yoksa üzerindeki akü idare edermi bi sorum daha olacak yine t1 de ön cam çok boktan duruo bu cama nası bişiler yapabilirim film olmuyo cünkü cam plastik çok esniyo çorap denedim oda çok boktan oluyo..... zat ın ön camını takıyım diorum zatın cam fiyatlarından haberi olan varmı veya bnm motorun ön camı için daha değişik bi fikri olan...?
    Söylemediğin sözün hakimi söylediğin sözün mahkumusun...!

AFE02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    arkadaşlar selam

Valla bence normaldir.Heleki benim T1 in yakıt göstergesini aldığım günden beri çalışmadığını hesaba katarsak seninki çokta anarmol bişey değil

Şaka bi yana çevremde kullanan birçok kişide zaten yakıt göstergesi sağlıklı olarak çalışmıyor

Üzerinde CR7HSA diye bi buji var google den arattım NGK cıktı...

YUASA Akü - NGK Buji....gayet iyi

Yağ değişimine 15 YTL aldıkları için ne kadar kısa sürede servise gelirsen o kadar iyi Asya motor için
    Bu arada bende bugün 300 bakımına gittim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler