Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    nurgül hala senin motoruna hastayım...
    ist. tanıdığım bütün motorlar 255-290 arası km yapıyor... galiba senin motor biraz cimri.(biraz az oldu galiba sanırsam )
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM GTS 250
    arkadaşlar az önce kadıköyden geliyordum haremden vapur ile en öndeydim kapak bi inci sirkeci deki üst geçitinin altında iki tane motorlu polis ekibi 4-5 motoru çevirdiğini gördüm hemen iner nimez sağa çektim gitmedim motoru park edip adamlarla konuştum ehliyet olmadığı için bağlıyorlarmış motorları o arada motorlu ekipler bağladığı 3 kişi ile berbaer gittiler 1 polis orada kaldı o esnada sirkeci tramway durağında kaza oldu polis diğer motorluların ruhsatların ve anahtarların aldı oraya doğru koştu bende hemen motora zıpladım kaçtım arkadaşlar acil ehliyet almam lazım nasıl yapıp nasıl ederim bana yardımcı olun beyaw..

kikican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba

asya motor otv indirimini kaldırmış diye duydum bilgisi olan varmı ???

ASYA 150 T1 2.450,00 YTL olmuş !!!!!

alacak arkadaşlar duyrulur... acı ama gerçek...

bende alıyorum birtane

ama önce ehliyetimi alıcam sonra paşapaşa gezicem...

Alıntı sadrazamemre adlı üyeden alıntı
    ...bende hemen motora zıpladım kaçtım arkadaşlar acil ehliyet almam lazım nasıl yapıp nasıl ederim bana yardımcı olun beyaw..
    Ehliyetsiz neden kullaniyorsun?
    Simdi 400 ytl verdik ehliyet aldik
    Biz mi keriziz, sen mi akıllısın?

Alıntı kikican adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar merhaba
    asya motor otv indirimini kaldırmış diye duydum bilgisi olan varmı ???
    ASYA 150 T1 2.450,00 YTL olmuş !!!!!
    8 baslık yukarda yaziyor zaten
    www.asyamotor.com.tr de yeni fiyatlarda mevcut

Motosikleti
    Asya AS150T-1
    ehliyet sınavı 3 ayda bir olunca ister istemez kullanacağız A2 yerine B tipi ehliyetle, olayın kerizlikle bir ilgisi yok.
    Ziğverbeyde İlker bey var,
    Zam gelmeden önce beni uyardı, motoru almadan önce ötv'yi verdim, yatırdı, boylece zamdan etkilenmemiş oldum, ayrıca motorumla ilgili her konuda yardımcı olduğu için kendisine ve gene,
    Ziğverbeyde bana yardımcı olan Çetin'e çok teşekkür ederim.
    Yaşadığımız sıkıntıları da yazmalıyız, bu da memnun olduğum konular.

avcimusti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

topcase+şekil

arkadaşlar öncelikle herkese kazasız sürüşler...
    top caseli bir t1 resmi koyarsanız çok sevinirim. ayrıca yandaki ve öndeki asya motor stickerlarını çıkaran varsa onuda koyarsanız sevinirim. acaba bu amblemlerin altında vida varmı çıkarınca delik olurmu? ayrıca alttaki asya motor yazılarını nasıl yok edebilirim? simsiyah olmasını istiyorum yılan gibi
    acaba yazıları ve stickerları çıkartırsam firma sorun çıkarırmı serviste fln laf eden olurmu?
    tekrar kazasız sürüşler... ben denedim kaza yapmak hiç hoş olmuyor

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    yandaki marka lardan 150T1 yazan yapıştırma biraz zorlayınca çıkıyo
    ASYA yazısı 3 tane yerden delikli ama vidamı yoksa geçmelimi bilmiyorum
    alttaki kırmızı asya yazısını da siyahla boya olsun birsin... seviste hiç problem olmaz. meraklan ma
    garanti kağıdıyla gidicen zaten... şaseden anlaşılır.... ok...

evet 150t1 yazısı basit belli asya yazısı bende tek yerden vidalı galiba ayrıca bnm alt yazılar beyaz. yapcam bişiler yılan gibi olcak motor. top case aparatınıda arkaya yaslanma yeri kalıcak şekilde jetle kesip çıkarmayı düşünüyorum nasıl olur acaba. arkadaşlar bu kask olayını napıyorsunuz sığmıyo selenin altına. kız arkadaşımın kaskını taşırken çok zorlanıyorum arkaya kilitle çıkar fln çok uğraştırıyor. siz nasıl taşıyorsunuz yada motordan inince nereye koyuyorsunuz.
    cevap için sağol kartal23. dün kupayı ve intikamımızı aldınızya dünya ahiret kardeşimizdir bjk( hafta sonu bizi yenmemek şartıyla

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    hafta sonuna söz veremem. kupa gazıyla sizede 2-3 tane atarız gibi. ama kesin değil şans.
    arkadaki aparatı sökme çünki selenin altına her kask girmiyo yarım veya daha küçük kasklar sığabiliyo arkaya kask sığacak kadar bir topcase al... ama şık olsun...

kasklar için kilit altım biyere gidince kilitliyorum. bence yarım kask kullanmak çok doğru değil çünkü ben kaza yaptığımda kaskıma baktım eğer yarım kask olsaymış çenem paramparça olmuştu. bu arada bişey daha sorucam bu bizim orjinal lastikler çokmu dandik? herkes forumda yaza yaza psikolojim bozuldu bir parça ıslaklık olsa yüreğim ağzıma geliyor. ne marka lastik almalı?

nowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    Selam arkadaşlar,
    Foruma bugün üye oldum ama yaklaşık 1 aydır takip ediyordum burayı.Kısacası scooter almaya niyetlendiğimden beri diyelim Piyasadaki bütün modelleri inceledim,kendime en uygun olarak AS 150 T1 'i buldum.Diğerleri yollarda pek bir sinek vızıltısı gibi kalıyorlar bana göre.Aynı zamanda otomobil sürücüsü de olduğum için şimdiye kadar o gözle baktım ufak scooterlara.Bu nedenle diğer sürücülerinde benim gibi düşüneceklerinden hareketle 150 T1 aldım.Bu hafta başında ikinci el çok temiz bir AS 150 T1 buldum ve hemen salı günü satın aldım.Ama küçük bir problemim var daha trafiğe çıkacak kadar tecrübemde ehliyetim de yok.şimdilik evimin garajında antrenman yapıyorum haftasonu da boş bir alanda çalışacağım.Ehliyet içinse çaresiz 1 ve 29 temmuzu bekliyeceğiz:(( .Benim delikanlı şimdiye kadar önemli bir arıza çıkartmamış yani herkesin başına gelen balata,akü,akü tahliye hortumu problemleri dışında.Inşallah bende de devam eder sorunsuzluğuna.Evet ilk mesaj için biraz uzun oldu sanırım ama ilk heyecanıma verin sizde ...Tekrar herkese merhaba der kazasız belasız günler dilerim.

AFE02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    Yandaki Asya Motor yazıları yapıştırma.Eğer dikkatli bir şekilde çıkartırsanız iz kalmaz.Altında 3 tane delik kısmı var.

Bu arada ön tarafta farın üstünde ki Asya Motor ablemini çıkaran var mı aranızda.Onu sökmeye gözüm almadı çünkü.?

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Nowa hayırlı olsun.

Beni motor hala 200 km de duruyor.

İzlenimlerim şimdiye kadar ilk başlarda kayış sert gazda ses yapıyordu kesildi.
    Amortisörler sertti yanılmıyorsam ya yumuşadı yada ben alıştım galiba.
    yakıt durumu 100 km 3.1 lt civarı
    Bana 1 hafta yatınca akü ölür zor çalışır demişlerdi 1 haftadan fazla yattı akü iyiydi bastığım gibi çalıştı sıkıntı yok.
    Tek sıkıntım far ampulu patlak ama çok sıkıntı değil inşallah bununla kalırız.

herkeze saygılar

aliozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS125T
    125t ciler bakın bizim motoru ne sekle sokmuşlar

[CENTER][COLOR="Yellow"]sarı kanaryam benim:wiinkk: [/COLOR][/CENTER]

Motosikleti
    125 t güzel durmuş, bununla bi gezssen milletin gözü kamaşır kalır.

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Bu asya diil başka bişi.. honda vb..
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    nowa aramısa hoş geldin....

Dostlar bugün farlarımı değiştirdim... kitapçıkta 12V 35W / 35W yazıyo ya makinedeki ampul 12V 18W / 18W o yüzden mum ışığı gibi yaniyo...
    ( OSRAM 12V 60/55W Cool Blue H4 ) marka ampul aldım 1 çift 30 YTL ... Ön orta göbeği çıkarttım. sakın alt tamburdan ben bunu halladerim diye uğraşmayın 3-5 saat debelenirsiniz... benim gibi ve kafam kızdı Ön orta göbeği çıkarttım.. farlar önümdeydi ve hemen değiştirdim... baktımki farlarım manyak oldu.. asfalt ışıldadı beeeeeehhhh sizlerde değiştirebilirsiniz... farınızın içine bakın ön taraftan kaça kaç yazıyooo haydi kolay gelsiinnn

Motosikleti
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    nowa aramısa hoş geldin....

Dostlar bugün farlarımı değiştirdim... kitapçıkta 12V 35W / 35W yazıyo ya makinedeki ampul 12V 18W / 18W o yüzden mum ışığı gibi yaniyo...
    ( OSRAM 12V 60/55W Cool Blue H4 ) marka ampul aldım 1 çift 30 YTL ... Ön orta göbeği çıkarttım. sakın alt tamburdan ben bunu halladerim diye uğraşmayın 3-5 saat debelenirsiniz... benim gibi ve kafam kızdı Ön orta göbeği çıkarttım.. farlar önümdeydi ve hemen değiştirdim... baktımki farlarım manyak oldu.. asfalt ışıldadı beeeeeehhhh sizlerde değiştirebilirsiniz... farınızın içine bakın ön taraftan kaça kaç yazıyooo haydi kolay gelsiinnn
    Ya kartal kardeş ön orta göbek dediğin hani motora binince sürür vaziyetteyken anahtarın takıldığı etrafındaki büyük plastik kısımdakimi yane göstergenin altındaki benzin deposuna kadar olan kısımmı bide H4 dediğin bilgiğimiz araba ampulu değilmi. Peki o göbeği çıkarınca montaj kolaymı yane o göbeğe bişiler bağlı değil dimi.

Motosikleti
    Motorumu Sattım
    evet evet....
    walla vidaları sök.. yeterli... birde seleyi çıkartıyorsun. benzin doposunu olduğu bölümüde söküyorsun çünki birbirine geçme yapmışlar bunları sökünce azıcık kımıldat hemen çıkıyo... bi de unutmadan kontağın oradaki vidayı da çıkart ama o vida kısa... dikkat et diğer vidalar uzun... ben motajlarken unutmuşum uzun vidayı taktım ve başladım sıkmaya kafası kırıldı ve vida içerse kaldı... haydi kolay gelsin... ama baktığında farların wal olduğuna birkes daha inanacaksınız...

nowa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1
    Hoşbulduk Kartal ve beto,teşekkürler.
    Aman bizim aletlerin orasını burasını dikkatli kurcalayın heran elinizde kalabilirler.Kullanılan malzeme kalitesi belli birşey olursa kaldır at yenisini al durumları olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler