Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Selam arkadaşlar.

Arkadaşlar bilginize maslakta yeni açılan servis paraçaları çok fiyatlı satıyor bilginize, Kadıköy servisi aradım değiştirdiğim parçaların fiyatlarını öğrendim ve şaşırdım arada % 40 gibi fiyat oynuyor bilginize malesef motoru çok pahalıya yaptırmışım. Astarı yüzünden çok çok pahalıya geldi malesef bana.
    Tatlı su motorcusu. Yamura çamura gelmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okayyorukcuoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as t1
    merhaba arkadaşlar benim motorum asya 150 t1 2005 benim motorda bir sorun var nedendir bilmem çok yakıyor aşırıderecede 2 yıldır kullanıyorum çok rahat bir motor memnunum ama benzin para sı bıktırdı rampada çok bayılıyor düz yolda ise 95 i zor buluyor hava filtresini 6000 de değiştirdim şimdi ise 7800 de ancak bir depo benzin ile (11 lt) 180 km zor yapıyor kayış hiç değişmedi orjinali ancak kayış kaçırsa ses yapar hiç öylebir ses yapmıyor motor çok bakımlı ama performansı düştü üstelik 4500 de yeni komple motor yaptırdım hava filtresi boğazından çıkınca motor kuru havayı çekmiş bende yeni köye gidince papaza inerken neden bu motor stop ediyor diyordum meğer yol çok tozlu olduğundan motor hava alamayıp stop ediyormuştu tabi ben bunu fark edinceye kadar motor başını yedi grank başlığı boşluk yapmış allahtan garantiden yaptırdım motoru bazı kişilerinkisi ibre yetmiyor diyorlar ve doğru gidiyor geçengün çanakkalede ışıklarda durdum yanıma 125 lik mondial scooter geldi 2 kişiydi üstünde bende 2 kişiydim ancak kalkışta bir geçiş geçti beni şaşırdım fark bile attı bana o an motoru yakasım geldi çok sinir bozucuydu motorun performanslı neden dolayı düşer zaten bu kadar kocaman motora üstündeki motor küçük amma anladımda benimkisi temelli yürümüyor

kentacdis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    coming soon
    8bin km yapmışsın kayışını değiştirsen iyi olur. çekiş kesin farkeder değiştirme vakti çoktan gelmiş..
    çok benzin yakıyorsa karbüratör ayarı yaptır.. hava filtresi sorunluysa kesin baktır.. 1depoyla 300km civarı yapması lazım gerçekten çok yakıyor...

yaw kardeşim bi 100 lük marka fark etmez yoqk mu 4 vites yarı otomatik bişi arıyoz temez olsun

Motosikleti
    as t1
    kardeş vitesli bilmiyorum satan varmı ama mondial 150cc satılık var birtane siyah 10800 de motor temiz egzost falan işçilikli racing sesli motor ibre 140 vuruyor duyuğuma göre asya 150 motorlarda 125 lik karbüratör varmış acaba doğrumu bilen varmı ben motorumu inceledim hava filtresinde 125 g yazısı var acaba bu doğru olabilirmi ilginiz için şimdiden teşekkürler

yaa arkadaslar,ben yeniyim,t1 im var,servis sorunum var,malum;bayanız!ama saat 6da yeni bi yere gitcem,bakalım ora nası cıkcak

Motosikleti
    Dorado Akida 125 cc Scooter
    hangi servise giderseniz gidin pazarlık etmeden motoru bırakmayın.
    bunun yanında iki yerden fiyat almadan motoru tamirciye bırakmayın.
    geçen günlerde atv servise bıraktık hiç bir sorunu olmayan karbüratörü sökmüşler ve temizledik diyerek 80 YTL servis formuna yazmışlar. artık motorumu ve atv yi servislerin elinden kurtarıp bütün servis ve bakım işlemlerini elimden geldiğince yapmaya çalışacağım.
    aynı şekilde yamaha ve honda gibi markaların servisleride benzeri şekilde müşterilere fahiş fiyat çekiyorlar. bilinçli tüketici olarak araştırmadan motoru servise bırakmayın derim.
    imza yok parmak izi daha garanti yaşasın biyometrik imza
    motosiklet seçerken gösterdiğiniz özeni yöneticileri seçerkende gösteriniz

servis

tavsiyeniz için cok teşekkurler,o gun servise gittim,hazır kampanyalarıda varmış,saolsunlar cok ilgilendiler,ve gercekten eli yuzu duzgun kibar bi insan,valla ben cok memnun kaldım,tavsiye ederim,adı murat usta,0532 599 16 36,ozellikle bayanların rahat gidebilcee bi yer.

Motosikleti
    as t1
    arkadaşlar benim t1 8000 de daha hiç kayış değişmedi artık değiştiriceğim baskıları falan değişecek (çanakkale) servise sordum nekadara olur diye 100 ytl dedi sizce bu fiyat uygunmu

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı okayyorukcuoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim t1 8000 de daha hiç kayış değişmedi artık değiştiriceğim baskıları falan değişecek (çanakkale) servise sordum nekadara olur diye 100 ytl dedi sizce bu fiyat uygunmu
    kardeşim sen birde tamirciye git fiyat al.servis diye habire kazıklanıyoruz
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

gaz pedalı boşa dönüyor

iyi geceler arkadaşlar bir sorunum var
    bu gece arkadaşımla asyamotor 150t ile geziyordum gazı çok az arttırayım derken gaz pedalından çıt diye bir ses geldi ve gaz pedalını çeviriyorum çeviriyorum gaz vermiyor boşa dönüyor motor çalışıyor fakat gaz vermiyor neresi bozulmutşru nasıl yaptırabilirim motor 2005 model garantisi bitti bana ne kadara mal olur cevaplarsanız sevinirim teşekkrler

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı gwts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi geceler arkadaşlar bir sorunum var
    bu gece arkadaşımla asyamotor 150t ile geziyordum gazı çok az arttırayım derken gaz pedalından çıt diye bir ses geldi ve gaz pedalını çeviriyorum çeviriyorum gaz vermiyor boşa dönüyor motor çalışıyor fakat gaz vermiyor neresi bozulmutşru nasıl yaptırabilirim motor 2005 model garantisi bitti bana ne kadara mal olur cevaplarsanız sevinirim teşekkrler
    gaz teli kopmuş büyük ihtimalle
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

everlasting - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    selam arkadaşlar ben bandırmada oturuyorum burda ayarlı amortisörlerden yok servise sordum acaba son zamanlarda yeni taktıran var mı? fiyat bılgısı verebılırmı ayrıca istesem kargo ile yollayabilir misiniz?

Bradley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150 T
    beyler size bi sorum olcak bende asya 150 t var benim motorun bu egzosun dıs parcasini tutan percinler varya egzosun üstünde ,benim onlar gevşemiş ondan dolayi egsoz cok köyü ses cıkariyo percinleri biraz cekicleyipsıkıstırıyorum tekrar eski haline dönüyo buna ne gibi bisey yapabiliriz yardimlarinizi bekliyorum

Motosikleti
    as t1
    zaten asyaların egzostları dağılıyor herkesinkinden ses geliyor bende t1 var 3.egzost takıldı üstüne eğer motorun garantili ise değiştir benimkisini hep garantiden değiştirdiler perçinleri düzeltsende bikere özelliğini yitirmiş iki gün sonra yine bozulur egzostunu değişirmeleri lazım

Kaan T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 150t
    Alıntı Bradley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler size bi sorum olcak bende asya 150 t var benim motorun bu egzosun dıs parcasini tutan percinler varya egzosun üstünde ,benim onlar gevşemiş ondan dolayi egsoz cok köyü ses cıkariyo percinleri biraz cekicleyipsıkıstırıyorum tekrar eski haline dönüyo buna ne gibi bisey yapabiliriz yardimlarinizi bekliyorum
    Benimde öyle bir sorunum vardı. 2 tane büyük boru/hortum kelepçesi aldım ve tam perçinlerin üzerine onları taktım ses kesildi(egzos soğukken yapmaya özen göster yoksa yanarsın, tercübe ile sabittir)

Bu arada sakın ve sakın benzin katkılarından kullanmayın. Motorumun kompresyona girince subaplardan patlama yapıyordu. Ustaya sordum benzin katkısı kullan geçer dedi. Bende saflık yapıp ustanın konu ile ilgili bilgisi vardır diye dinledim. Sonuçta süpapları ve contayı yakmışız. Şu anda motor yokuş çıkarken 30 km'yi düz yolda ise 60km'yi geçmiyor. Maliyeti ise yaklaşık 120-130 tutar dediler.

Artık başka servisten garantiden değiştirmeye çalışacağız.

Herkese kazasız sürüşler,

Motosikleti
    Asya 150 T1
    Herkese merhaba arkadaşlar;
    Uzun zamandır İstanbul'da değildim pek katılamadım muhabbete. Tabi uzun zamandır buralarda olmayınca motoru da kullanamadık pek. Koskoca yaz 1500 Km ile bitti. :( Acısını kışın çıkarmaya çalışacağız ama bilmiyorum, hayırlısı diyelim.

Bu arada şu bize ithaf edilen ÇİNLİ motorcu lafıyla ilgili ilginç bir gelişme aktarmak istiyorum. Çinli üreticiler üretim maliyetlerini "düşürmek" için fabrikalarını Afrika'ya taşımaya başlamışlar. Oluşacak iş imkanı filan tabi ki iyi bir gelişme olacak oranın insanları için ama öncelikli amaç ayda 50 - 75 amerikan dolarına çalışan Çin'li işçiyi ""pahalı"" bulup ayda 20 amerikan dolarına çalışacak Afrika'lı işçiyi çalıştırma düşüncesi olunca içim cız ederek okudum bu haberi. Neyse konuyu dağıtmayayım, kısacası işin öncelikle bize yansıyacak trajikomik tarafı artık bize ÇİNLİ motorcu diyemeyecekler. Herhalde Afrika'lı filan olacağız....

Okuduğum makalenin linkini tekrar bulabilseydim buraya koyacaktım ama sanırım google'da aratırsanız bulursunuz.

Herkesin yolu açık olsun.
    C BEER 600

Motosikleti
    as t1
    slm arkadaşlar geçen gün motorun kayışını değiştirdim debriyaj falan değişti motor şimdi çok güzel gidiyor düzde 110 yapıyor daha hava filtresine falan hiç baktırmadım onu da temizlemek lazım ancak 95 ytl aldılar şimdide lastiklerle ilgili sorunum var ikiside iniyor ilaç koydurmuştum onlar zarar vermiş

Motosikleti
    Arora YY 150T-4
    selam tüm 150 T1 ciler...

forumun bu kısmını sürekli takip ediyordum dayanamadım bende üye oldum bende yazcam bir kaç bişey...

öncelikle 31.07.2007' den beri Arora Yiying Motor 150T-4 modeli motorsikletim var mevcut km : 2.700~ bakımları sürekli yapılan bir motorum var...

bu gün kazara dikkatimi çeken bişey oldu sizlerle paylaşmak istedim belki çok daha önce bahsi geçmiştir arabanın vergi borcunu sorgularken aklıma motorum takıldı dedim onu da bir sorgulayım ki ne göreyim 30 - 35 YTL (33 tü yanlış hatırlamıyosam geçikme zammı ile birlikte) vergi bocum varmış yav yılda 2 kez vergisi yatıyormuş bizim dünyadan haberimiz yok... neyse artıkın yatıracaz ay sonu kdv yatırırken...

motoruma gelince.. yav bakıyorum millet 100 - 110 dan bahsediyor.. ben 90 ı zor görüyorum motordan patlayacak gibi ses çıkıyor korkuyorum dağılacak diye... kullandığım hız 60 ama en sevdiğim km 55, sizinkide de öyle mi bilmiyorum motoru 55km/h de sabitleyince mükemmel gidiyor hiç ses yok... acaba benim motorun az gitmesinin ilk 100 km ile alakası varmı ? çözemedim çünkü ben ilk 100 de hiç durmadım sürekli çevre yoluna çıkıp motoru açmaya çalıştım.. 85 km/h yi görüyordum ilk hafta (ilk aldığında ne giderse öyle kalır diyenler oldu diye) ve hakkaten de 90 ı geçemedim daha...

motorun tarafımdan gördüğüm artıları :

konforu diğer muadili motorlardan çok çok daha iyi... ben bundan inip asya 150HS ye filan biniyorum yeni bisiklet gibi geliyor bana ve hızı aşırı belli ediyor... ben şehir içinde 60 la elimi kolumu sallayarak geziyorum... asya da sanki 100 le gidiyormuşum gibi oluyor...

süspansiyon konusunda epey takılmış millet 1700 km. oldu ben oldukça memnunum arka amortisör yumuşarmı gibisinden sorular olmuş ben öyle bişey görmedim hala 2 kişi olunca fevkalade tek kişide arkanın pek tadı yok... ön amortisörlere söylenecek laf yok süper...

aklıma gelenler bu kadar fazlası oldukça yazarım...

eksileri :

çok yakıyor kaba taslak söyleyeyim 2 kere başından sonu denedim 10 YTL benzinle 82 km. de söndü 2 sinde de 82 hayret ettim ama öyle oldu yani ortalama 80 - 85 km gidiyor (şehir içi) şehir dışı hiç deneme fırsatım olmadı...

diğer taraftan balatalardan hiç memnun değilim... ön balata aldığımdan beri vıyk vıyk ötüp duruyor fitil etti beni servisi yer açtıkça ses gider zamanla dedi bu yer 1700 km de de açılmadı artık kıllandım iyice... arka disk te zırıltı yapıyor aynıkeza motor titreşimiyle çok iğrenç bir ses yapıyor... 2 sinden de hiç memnun değilim fakat frenler güzel tutuyor...

plastik kalitesi dandik ilk aldım 2 gün sonra dreksiyonun alt plastiği kırıldı ve yenisinin gelmesi 1 ay sürdü... koltuk klıfı aldığım hafta her tarafı söküldü desem yeri... henüz bir çare bulabilmiş değilim...

far ayarlarını sevmedim ayar verebilmek için ön fiber komple sökülmesi gerekiyormuş ben xenon ampül takacam otomobil duyu ayarlayıp anlaştık servisiyle tahminime göre güzel olacak...

bu arada ekstra olarak plastiği takılırken aklıma takıldı kilometre göstergesinin aydınlatmasını değiştirdim mavi/kırmızı olarak çok güzel oldu bir ara resmini çeker koyarım siteye...

şimdilik aklıma gelenler bu kadar, sorunlarıma (mevcut olmayanlar) cevabı olanlar tavsiyede bulunursa sevinirim...

teşekkürler...

Motosikleti
    as t1
    kardeş motrlu taşıtlar vergisi yılda iki kez vergidairesine yatırılır 1.taksit ocak ayı içerisinde ikincitaksit temmuz ayında yatırılır ancak gecikme zamları çok değil enfazla 2 veya 3ytl falan farkediyor motorunu ilk 100 de çok zorladıysan belki zarar görmüş olabilir ama ondan değildir hava filtresini temizlettir karbüratör ayarını yaptır belkide pislik vardır motoru kullanırken motora gazı yedirmen lazım yoksa boşuboşuna benzin yakarsın ve motor kendini açamaz bu motorlar gerçekten çok yakıyor benimkisi 11lt ile 220 km yapıyor fren disklerinin arasına pislik girmiştir ondan sesçıkar spreysıkıyorlar oses kalmıyor egzostun içinden ses falan geliyorsa içinden parça kopar hem ses yapar hemde egzostunu tıkayabilir ondanda farkeder belki sübap ayarları bozuktur servisinle konuş benzin 98 okatan kurşunsuz kullan 95 kullanıyorsan ondan 90 km yapar benzini hep aldığınyerden al çünkü yakıt ayırıyor servisin tavsiyesi 98 kullanacaksın birde hep aynı yerden alacaksın bakımlarını tam yaptır illa 110 120 gideceksin diye bişiyok sonuçta trafik sürati 70 km bakımını yaptırdıktan sonrada yürümezse egzostunu deldir hem motor rahatlar hem süratte fark eder ancak rampada düşer

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler