Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

KONFORLU, ZEVKLİ VE EĞLENCELİ

125cc spor motosiklet sınıfı, motosiklet kullanımının başladığı yerdir. Yeni sürücülerin pek çoğu için, bu motosikletler yolda veya yarış parkurunda, belki de zirveye giden yolun ilk adımıdır. Bu nedenle, 125cc spor motosikletin çok büyük bir sorumluluğu vardır. Şehir içinde ve virajlı yollarda daha büyük spor motosikletler kadar sürücülere zevk vermeliler, kullanışlı olmalılar ve yeni sürücülerinin güvenlerini kazanmalılar.

CBR125R bir sürücünün hayallerini yakalaması için sahip olduğu ilk şansıdır. Kıvrak cevaplar ve heyecan verici performansı ile bugünün kalabalık yollarında seyahat etmenin ne kadar pratik olduğunu göstermenin yanı sıra uzun yol kullanımının ne kadar konforlu, zevkli ve eğlenceli olabileceğini de gösterir.

Agresif ve sofistike

Mütevazı motor boyutunun ötesinde tutkuları olan bir makineden beklediğiniz gibi, CBR125R tümüyle yeni bir gövde yapısına sahiptir. Agresif ancak sofistike yeni görünüm, CBR’ a özgü eşsiz bir tasarımla üretilmiştir. Yeni tek ön far tasarımı gövde tasarımının tonunu belirler ve orijinallik katar. Böylelikle, zarif ve sportif bir tasarım ortaya çıkar. Gelişmiş çok fonksiyonlu dijital gösterge panelinde bir bakışta tamamen görünebilen modern hız, motor devri ve motor harareti, altı bölümlü yakıt ölçer, saat ve kilometre sayacı bulunur. Konforlu sürüş pozisyonu ve düşük boş ağırlık (136.9kg), CBR125R’ı kolay yönlendirilebilir ve kullanışlı kılar.

Teknik Özellikler

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, SOHC, tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 125
    Silindir çapı x strok (mm) 58 x 47,2 mm
    Sıkıştırma oranı 11 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 9,8/10.000 (13,3 PS)
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 10,4/8.000
    Ateşleme Bilgisayar kontrollü, dijital transistörlü, elektronik avanslı
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman 6 vites
    Güç aktarımı O-ring zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 1.985 x 710 x 1.135
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1310
    Sele yüksekliği (mm) 793
    Yerden açıklık (mm) 185
    Yakıt kapasitesi (litre) 10 lt. (yedek dahil)

Kullanım Kılavuzları

2004

2006

2009

2011
    Pain, gregamstrong, Shrieker ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    @hmedim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 REPSOL İDİ ŞİMDİLİK NİSSAN PRİMERA
    EgeYslcmn bunu beğendi.
    13 KA 833 motorsiklete kimi hastalık der kimi hayat tarzı kimi tutku .... benim yaşama sebeplerimden biri çünkü ben o rüzgara hastayım...

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Walla @hmedim kardeş ben sürekli 95 oktan alıyorum belkide ondan farketmedim motora zararı varmı bilmiyorum ama o yakıtta az yakıyo az gidiyo asıl kullanılması gereken 98 oktan diye biliyorum motor gerçek performansına o şekilde ulaşıyomuş.

Egzos sesine gelince okaysen kardeşimde bilir ben sürekli 11000 de vites değiştiririm o yüzden tam bir racing sesi alıyorum motordan egzosa ihtiyaş yok diye düşünüyorum hem orjinal egzosunun rolantide çıkardığı ses çok hoşuma gidiyo.

birde ricam var modlarımızdan bi zahmet hangi başlık uygunsa topickimizi oraya taşıyabilirmsisniz ben topicki hem bilgi hem tanışma hemde paylaşım amaçlı açtım.
    emre15, UqUR_ ve gregamstrong bunu beğendiler.
    CBR 125 R

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı dostdark adlı üyeden alıntı
    Dostum güzel yazmışsın ama burası tüm site ile tanışma topici doğru yer motosiklet modeleri formu
    orada bütün aynı model motor sahipleri dertlerini sıkıntılarını memnuniyetlerini paylaşıyor.
    az sonra mod abiler taşır abi..

Alıntı barış adlı üyeden alıntı
    cbr 125 e hiç bir şey yapmaya gerek yok harika motor

arkadaşlar birde tek eksikjliği egzos sesi sizcer nasıl bir egzos takayım

dostlar bu motora egozoza falan gerek yok.. çünkü tek silindirden en iyi ses bu egzozla alınıyo.. ve benzin konusuna gelince.. abi ben bir kere 95 oktan aldım.. aldığıma alacağıma pişman oldum.. motor gaz yemiyo.. sübap vuruyo fln.. bence 98 alın..
    gregamstrong bunu beğendi.
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı aythakan adlı üyeden alıntı
    Cbr 125 120 kmh geçmiyormuş. Ayrıca çok cılız bir tipi var. Daha kalıplı göstermek için neler yapılabilir.

(Provaketör)

abi sen kulaktan dolma bilgilerlere inanma.. özellikle sonu miş ve muşla biten cümlelerin çoğu yalandır.. ben iki kişi ile 125, tek kişi ile 135 görüyorum.. ama son 1000 kmdir hiç otobana çıkıpta basmadım.. denemek lazım..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    hoca birde bu motora modifiye olarak yapılacak iki şey war.. görsel olarak arka lastiği kalınlaştırmak ve performans için işe hava filtresi..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı bytiger adlı üyeden alıntı
    az kaldı yakında bende aranıza katılıyorum su kredıyı bı cekebılsem
    İnşallah alırsın krediyi bende krediyle aldım başvuruyu yaptıktan sonra tüm gördüklerime konuştuklarıma bana dua etmelerini istedim inanılmaz bi heyecandı benim için o günler ve kredi çıktı cbr ıma kavuştum inşallah sanada çıkar ve cbr cı olursun
    CBR 125 R

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    Alıntı barış adlı üyeden alıntı
    cbr 125 e hiç bir şey yapmaya gerek yok harika motor

arkadaşlar birde tek eksikjliği egzos sesi sizcer nasıl bir egzos takayım
    kardeş sen hiç eksoza para falan verme yapacagın bir kaynak makinası olan bir yer bulmak yükdek amperle eksoz çıkışındaki sosturucuyuyu kesiyorsun bir tanede orta susturucu var onuda kestinmi motor dan harika bir ses çıkıyor ben bu işlemei iyi bir honda servisinde calışan ustaya yaptırdım gören haste oluyor tavsiye ederim herkeze

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı gurolcbr125 adlı üyeden alıntı
    kardeş sen hiç eksoza para falan verme yapacagın bir kaynak makinası olan bir yer bulmak yükdek amperle eksoz çıkışındaki sosturucuyuyu kesiyorsun bir tanede orta susturucu var onuda kestinmi motor dan harika bir ses çıkıyor ben bu işlemei iyi bir honda servisinde calışan ustaya yaptırdım gören haste oluyor tavsiye ederim herkeze
    Sana zahmet egzos sesini kaydedip veya video çekip topickte paylaşırmısın ben baya merak ettim eminim diğer arkadaşlarda merak etmiştir..
    KemalLOP09 ve nisantual bunu beğendiler.
    CBR 125 R

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı gurolcbr125 adlı üyeden alıntı

abi sesi açtığında tek silindir sesi tamamiyle açığa çıkıyo.. ve sıkıştırma düştüğü için performansta düşüyo.. bence egzozla fazla oynamayım.. eğer elinde yeni egzozunla video faln warsa yolla.. bakalım tartışalım.
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Honda CBR 125 R

yakında..

yakında bende katılacagim 2 3gün ya sabir yeniköy honda bayi bekle geliom

biraz önce aradım yeniköyde siyah yokmuş bagcilar istoctan alacagim inşallah.

clone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm.bende bu yaz alcam inşallah.benim motor hakkında hiç tecrübem yok
    ama cbr 125 e bayılıyorum önce buna sonra 600rr inşallah dediğimiz gibi honda hayat onda

abisi dikkat çekmeye çalışıyo idare et
    hyosung gt250r(bence harika)

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bende kredısını bekleyenlerdenım:( turuncu sıyah ıstıodum fakat yokmus yenı bı zamla karsı kalmamak ıcın repsol u sectım(sansım yoktu zaten))su gunler bı gecse motorum gelse bugun mototalda uzerıne oturdum cok rahattı ve mutlu hıssettım kendımı..az kaldı az..

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet benimde az kaldı inşallah haziranın ilk haftası alıyorum bi aksilik çıkmazsa arkadaşlar dua edin bana

gurolcbr125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125**34 ZKN 34**
    ya telefona ses kaydi yapiyorum ama hiç alakasız bi ses çıkıyor dinlediğinde ama gercekte sesi bi harika oluyor valla gören arkadaşlar var çok beğendiler bence sizde yaptırın beğeneceginize garanti verebilirim

along - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    gürolcbr125
    geliyomusun sapanca gezisine hatırladıgım kadarıyla artçın konusunda uzun yol sorunun vardı galiba. aynı dert bende de var diye cvp yazmıştım eger o geziye kadar satmazsam cbr mı bende büyük artçımla eşlik edicem geziye nişanlımla yani ben kararlıyım ama kısmet sen bir karar verebildinmi gidip gitmeme konusunda

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Bende CBR 125 hastasıyım arkadaşlar..Şunu anlatamadık kimseye bu makinayı hız makinalrıyla büyüklerle karşılaştırmayın..Bu makina Racing görünümlü rahat oturumlu çok kaliteli çok az yakıt tüketen günlük kullanım ve gezi motoru.Alında drag lara katılın demiyorlar.Herşeyiyle mükemmel bir makina.Beğenmeyende alıp binmesin kimsenin kafasına uçak savar dayamıyorlar.Ayrıca Vallahide billahide kötüleyenlerin çoğunun içi gidiyor.Cızır,,Cızır
    delifırtına bunu beğendi.

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Ya beyler bende 15 gün önce bursada bayide bindim motora. Oturduğum an donakaldım, çok sevdim . Benimde amacım YZF 600rr Bende krediye gidicektim tüketici kredisi çekmeyi düşünüyordum. 5500 alıcaktım geriye 7,000 ödicektim (Gözüm o kadar dönmüş ) Neyse bayide konuştuğumda adam akbank sıfır motor kredisini 1.10'la veriyor dedi. Motorun KDV+ÖTV dahil fiyatıda 4,790 Akbank'ta sıfır motor kredisinin %80'ini veriyo yani 1,200 gibi bir miktar biriktirmem lazım :'( neyse ağustosa o parada hazır. Gidicem alıcam CBR'ımı ama size bir iki sorum var...

Plaka + Ruhsat masrafları ne kadar tuttu Ne kadar beklediniz Yani ben bu motoru almaya cebimde kaç parayla gitmeliyim ? Dedim ya kredinin kalanını tamamlamaya çalışıyorum ona göre cebime para koyucam...

Bu arada güzel topik olmuş
    Teşekkürler
    Okan ACAR

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı
    Bende CBR 125 hastasıyım arkadaşlar..Şunu anlatamadık kimseye bu makinayı hız makinalrıyla büyüklerle karşılaştırmayın..Bu makina Racing görünümlü rahat oturumlu çok kaliteli çok az yakıt tüketen günlük kullanım ve gezi motoru.Alında drag lara katılın demiyorlar.Herşeyiyle mükemmel bir makina.Beğenmeyende alıp binmesin kimsenin kafasına uçak savar dayamıyorlar.Ayrıca Vallahide billahide kötüleyenlerin çoğunun içi gidiyor.Cızır,,Cızır
    +111 abi haklısın cızır cızır..
    delifırtına bunu beğendi.
    CBR 600F Honda,

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014

h@s@n artçınım die bu kadar meşur etme beni ya

Alıntı H@S@N adlı üyeden alıntı
    Walla @hmedim kardeş ben sürekli 95 oktan alıyorum belkide ondan farketmedim motora zararı varmı bilmiyorum ama o yakıtta az yakıyo az gidiyo asıl kullanılması gereken 98 oktan diye biliyorum motor gerçek performansına o şekilde ulaşıyomuş.

Egzos sesine gelince okaysen kardeşimde bilir ben sürekli 11000 de vites değiştiririm o yüzden tam bir racing sesi alıyorum motordan egzosa ihtiyaş yok diye düşünüyorum hem orjinal egzosunun rolantide çıkardığı ses çok hoşuma gidiyo.

birde ricam var modlarımızdan bi zahmet hangi başlık uygunsa topickimizi oraya taşıyabilirmsisniz ben topicki hem bilgi hem tanışma hemde paylaşım amaçlı açtım.
    dediği doğru ama sanki motorun arkası biraz fazla titriyo geldi bana kızma hasan bak
    delifırtına ve gregamstrong bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler