Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

evvvet sıra geldi benim sorularıma

ben maraştayım hava sıcaklığı 5 il 10 derece arında bişiler son 2 3 gündür de şakır şakır yağmur yağdığından dolayı motor garajda yatıyo

derken bu sabah yağmur yağmadı ama güneşte yoktu ayrıca hava da soğuktu işe motorla gidim dedim indim garaja bindim motora açtım kontağı verdim marşı ... çıkıçık çıkıçık çıkıçık (motorun marşa basıldığı anda verdiği sestir bu, yanlış anlaşılmasın motor elimde kalmadı )

alla alla ne oldu ki bi de jikleyi çekip deneyeyim çıkıçık çıkıçık çıkıçık

yok gene olmadı du bi de vurdurayım (ne alakaysa)

garaj biraz meyilli olduğundan en başa geçtim koş koş koş bırak debriyajı (pot)bi anlık heyecan sonra fosss ses seda yok (pot sesi zannediyorum ki buji bi kere ateşledi ateşleme gerçekleşti ama devamı gelmedi)

nese artık motorla gitmekten vazgeçtim

akşam oldu yani şu sıralar bi daha deniyim dedim aynı işlemleri bi daha tekrarladım motor gene çalışmadı

sizce motor ne üçün çalışmiyi ki acebaaa

ben soğuk havadan dedim ama böle bişi mümkün müdür

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burda ahkam kesmek kolay bi motor sahibi olup da satın da o zaman soracağım size...

sorun da bu zaten,
    senin cbr 125 in vr diye düşürmek istemiyrosun ama her şeyin bir ederi vardır

motor var motorcuk var konusunda düşüncene katılıyorum 2007 olur 3bin kilometre olur para etmez tabiki ama sıfırı 5500 iken iki 3 yaşında ikinci ellere 4250 istemek ne kadar mantıklı tartışılmaz bile...
    bakımlı olabilir ama ikinci el...

ben de bu motordan alıcam, ama bir ederi var gideri var

olcaa o

adnannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWS 2000-2007&Honda CBR 125R 2007-...
    GünaydIn!

Acaba vites geçişLerinde sorun yaşayan arkadaşLar var mI? MotosikLeti aLaLI 5 ay oLdu vites geçişLerinde büyük sorun yaşIyorum bir kaç gündür.
    SanIrIm yarIn servis yoLLarI göründü bana!

Adnan_
    Motosikletin bağırarak hızlanması fark edilmemiz açısından bir avantaj. Bu durumda araba kullanan insanlar "Al işte bir serseri motorcu daha" diyorlar belki, ama bu bizi hiç fark etmeyip üzerimize kırmalarından daha iyidir.

Alıntı adnannn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GünaydIn!

Acaba vites geçişLerinde sorun yaşayan arkadaşLar var mI? MotosikLeti aLaLI 5 ay oLdu vites geçişLerinde büyük sorun yaşIyorum bir kaç gündür.
    SanIrIm yarIn servis yoLLarI göründü bana!

Adnan_
    evet dostum bende vites geçişlerinde çok sorun yaşıyorum 2 3 defa basıyorum anca geçiyo

fatihsevim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150
    arkadaşlar bende cgl125 var ben şimdiye kadar hiç sorun yasamamıstım gecende vitesler nerdesye tekme atınca geçiyordu ben dedim aha bu sefer dişlileri...... babam beni..... sonra hemen gittim tamirciye debraj telinde sorun vardı onu değiştirdi şimdi kuş gibi hafif bence hem bi debraj teline baktırın hemde yagına bi kontrol ettirin yagı değiştirincede yumuşuyor
    HIZ YOLU DEĞİL ÖMRÜ KISALTIR

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    vites gecisi sabah sogukken sorun yaratabilir bosa alirken sadece..
    onu da bertaraf etmek icin debriyaji skp biraz ileri geri gidin sora rahat rahat gecer..onun disinda bi sorun olmamasi gerek acemiliginizden olabilirmi?(varsayimlar uzerine konusuorum)
    cunku bende acemiyken zorlanirdim..

mizu..3 yasinda o motor o parayi etmeyebilir edebilir ona bisey diyemem
    ammmaaa 1000 km de 2007 model motora 3500 ver daha fazlasini verme demek mezarciliktir baska bisi degildir..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    yok yok yook :)
    ben vites geçmediğimi zaman biraz derbriyajı salarak takıyorum o zaman geçiyo bilmiyorum yanlışmı yapıyorum...

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben vites geçmediğimi zaman biraz derbriyajı salarak takıyorum o zaman geçiyo bilmiyorum yanlışmı yapıyorum...
    bendede oluyor o aynen firestarterin yaptıgı gibi yapıyorum ayrıca mesela durduk vites 3 te bosa alacaksak genelde 2 de takılı kalır motoru biraz one arkaya iteleyerek tık diye bi ses gelir oda heralde dişli yerine oturuyor bu şekildede olabilir

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites gecisi sabah sogukken sorun yaratabilir bosa alirken sadece..
    onu da bertaraf etmek icin debriyaji skp biraz ileri geri gidin sora rahat rahat gecer..onun disinda bi sorun olmamasi gerek acemiliginizden olabilirmi?(varsayimlar uzerine konusuorum)
    cunku bende acemiyken zorlanirdim..

mizu..3 yasinda o motor o parayi etmeyebilir edebilir ona bisey diyemem
    ammmaaa 1000 km de 2007 model motora 3500 ver daha fazlasini verme demek mezarciliktir baska bisi degildir..
    işte bekara karı boşamak kolaydır die boşa demiyorum...

Burada motoru bile olmayanların böle ahkam kesmeleri hiç hoş olmuyor.Zamanı gelince anlayacaklardır motorlanınca bu dediklerimi...Bu motosiklet camiaa'sında öle bushluklar dönüyordur ki.Bıkarsınız bu tarz konuşmalardan.Zamanla göreceğiniz tavırlardan.Biri de bu tarz konuşmalardır.Çoğu zaman başka yerlere çıkar bunların sonları.Sizler de yaşayacaksınız.O yüsden lütfen bu tarz konuşmalara konuşmalarınızda yer vermeyiniz.

Ayrıca bi ederi var bi satarı var...Sana şöle bir örnek vereyim 7000ytl'ye 07model hayabusa alınabilir mi sorusunu kendine sor.Alınabilir gidilir noterde satışı da yapılabilir.Hiç bir sorunu ıvırı zıvırı yoktur...O şekillerde kıyaslamalar yapılması gerekiyorsa benim motorumun gideri 500ytl'dir.Bilmem anlatabiliyor muyum?Bu arada busa örneğim %100gerçektir.Yanlış anlaşılma olmasın...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Cbr125R
    ohhh be yeni bir konu üstüne yogunlasılmıs yoksa benim yüzümden topikte kavga cıkacaktı bir kişinin parası değer kişinin cbrsi var isteyen cbrsine istediği fiyatı ceker parası olanda istediği cbrye istediği fiyatı verir deyip tatlıya bağlıyoruz olayı sacma konular yüzünden kırılganlıklar olmasın hepimiz hepimize lazımız son günlerde topik durgundu hareket geldi biras.
    daha iyisinide yapmalıyız bu kış dönemlerinde malum yazın hiç birşey yapmadan kıpır kıpır buralar...

benim aklıma bisey gelio ama istanbuldaki veya yakınlardan gelebilcek arkadaslar vasa nevizade de bi bulusma ayarlayalım diyorum gerci siz simdi bana sen kim oluyosun ezik cbrn bile yok dersiniz ama olsun canınız sağ olsun ben olmasamda siz gidersiniz

cbrmiz bir bir marka topiğimizde bir marka olsun...

latif - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf450,honda xl200,yamahaxt660r,yamaha tenere 660,honda xr650r
    dostlarım elimde 2 adet cbr 125 için arka çanta demiri ve çanta var kappa marka orjınal yanı yarı fıyatına vercem ilginizi çekerse kaçirmayın fiyatı : çanta dahıl 130 ytl

irtıbat:0537 232 2623
    istanbulmotoclub

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı latif adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlarım elimde 2 adet cbr 125 için arka çanta demiri ve çanta var kappa marka orjınal yanı yarı fıyatına vercem ilginizi çekerse kaçirmayın fiyatı : çanta dahıl 130 ytl

irtıbat:0537 232 2623
    latif abi bi tozunu alsaydın be....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    yok yok yook :)
    Alıntı fatihsevim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede oluyor o aynen firestarterin yaptıgı gibi yapıyorum ayrıca mesela durduk vites 3 te bosa alacaksak genelde 2 de takılı kalır motoru biraz one arkaya iteleyerek tık diye bi ses gelir oda heralde dişli yerine oturuyor bu şekildede olabilir
    işte mecbur kalmadıkça 3. viteste faln durmamaya çalışın durduğu zaman onun olması normal bence.. ben öyle olmasın diye yavaşlarken vitesi düşürmeye başlıyorum hem motor freni yapıyorum hemde vites o durumda kalmıyo..

Alıntı Burhansefa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evvvet sıra geldi benim sorularıma

ben maraştayım hava sıcaklığı 5 il 10 derece arında bişiler son 2 3 gündür de şakır şakır yağmur yağdığından dolayı motor garajda yatıyo

derken bu sabah yağmur yağmadı ama güneşte yoktu ayrıca hava da soğuktu işe motorla gidim dedim indim garaja bindim motora açtım kontağı verdim marşı ... çıkıçık çıkıçık çıkıçık (motorun marşa basıldığı anda verdiği sestir bu, yanlış anlaşılmasın motor elimde kalmadı )

alla alla ne oldu ki bi de jikleyi çekip deneyeyim çıkıçık çıkıçık çıkıçık

yok gene olmadı du bi de vurdurayım (ne alakaysa)

garaj biraz meyilli olduğundan en başa geçtim koş koş koş bırak debriyajı (pot)bi anlık heyecan sonra fosss ses seda yok (pot sesi zannediyorum ki buji bi kere ateşledi ateşleme gerçekleşti ama devamı gelmedi)

nese artık motorla gitmekten vazgeçtim

akşam oldu yani şu sıralar bi daha deniyim dedim aynı işlemleri bi daha tekrarladım motor gene çalışmadı

sizce motor ne üçün çalışmiyi ki acebaaa

ben soğuk havadan dedim ama böle bişi mümkün müdür

arkidişler cevap vercek yoh mu

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    zaten 3.viteste durulmaz ???? giderken de rahatlikla geciyor vitesler..
    Burhansefa hic zannetmiyorum soguktan oldugunu benim motor dondugumden beri brandasiz duruyor(kaybolmus serefsiz) dolayisiyla soguk ve yagmurdan etkileniyor ancak
    her calistirisimda rahatlikla marsi aliyor ve yola cikiyorum..
    manasiz olur sogukta calismayan motor dimi
    benim pirpir asya bile 6 ay(sonbahar kis) calismadan disarda kaldi
    sora ayak marsiyla calistirdik akusu eskisinden daha saglam simdi)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    Kendini SS Zanneden Pisihled
    praetorian arkadaşıma katılıyorum. soğukta motoru ve şanzımanı yağlaya yağımızın akıcılığı düşer. kabaca anlatırsam normal sıcaklıkta yağ su gibiyse düşük sıcaklıklarda bal gibidir buda vietes geçişlerini zoraştırır. eğer motor ısındıktan sonra sorun gidiyorsa bu sorun değildir bu mevsimlerde en ideali çalıştırdıktan sonra 1-2 dakika motoru ısıtarak yola çıkmaktır... artı park halindeykende düz zeminde boşta eğik zemindede 1 de bırakın derim ve eğer vites değişmiyorsa debriyajı bırakıp motoru bi ileri geri yapıp boşa atın. 3 ve üstünde viteste bırakmak hem eğimde motorun kaçmasını kolaylaştırır hemd çalıştırırken boşa geçişi zorlaştırır.
    [B][I][U][COLOR="Blue"]Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler ve meczuplar memleketi olamaz…" [/COLOR][/U][/I][/B]
    [B][U][COLOR="Red"]MUSTAFA KEMAL ATATÜRK[/COLOR][/U][/B]

Motosikleti
    honda cbr125r kırmızı
    elinde cbr var diye oow harikadır 4,250den aşağı gitmey diye amigoluk yapıyorsun,
    saçmalama kardeşim 3 senelik motorun ederi bu değildir diyincede

beni motor aleminden böyle bıktırdılar şöyle bıktırdılar diyorsun,

sırf motorunun piyasası satana kadar düşmesin diye bu kadar ayak yapmaya gerek yok, ayak yaparken başkalarına ithamlarda bulunmak ekstra itici..

motorun senindir, motor var motor vardır, istediğin fiyata satarsın, başarılar diliyorum

her kör satıcının bir kör alıcısı vardır sonuçta..

benim dediğim fiyatlarda gerçekte satılan motorlardı yani kimse işkembeden sallamıyor

başka da kişisel bir şey yazmayacağım, aynı tutumu beklerim..

adnannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha BWS 2000-2007&Honda CBR 125R 2007-...
    Alıntı başkentin_asi_pilotu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    praetorian arkadaşıma katılıyorum. soğukta motoru ve şanzımanı yağlaya yağımızın akıcılığı düşer. kabaca anlatırsam normal sıcaklıkta yağ su gibiyse düşük sıcaklıklarda bal gibidir buda vietes geçişlerini zoraştırır. eğer motor ısındıktan sonra sorun gidiyorsa bu sorun değildir bu mevsimlerde en ideali çalıştırdıktan sonra 1-2 dakika motoru ısıtarak yola çıkmaktır... artı park halindeykende düz zeminde boşta eğik zemindede 1 de bırakın derim ve eğer vites değişmiyorsa debriyajı bırakıp motoru bi ileri geri yapıp boşa atın. 3 ve üstünde viteste bırakmak hem eğimde motorun kaçmasını kolaylaştırır hemd çalıştırırken boşa geçişi zorlaştırır.
    Merhaba!

VaLLa sIcak soğuk fark etmiyor, canI isteyince geçiyor istemeyince geçmiyor vites maaLefff. CanIm sIkkIn bu konuda, götürücem servise, bakIm da yakLaştI onu bekLiyorum.
    Motosikletin bağırarak hızlanması fark edilmemiz açısından bir avantaj. Bu durumda araba kullanan insanlar "Al işte bir serseri motorcu daha" diyorlar belki, ama bu bizi hiç fark etmeyip üzerimize kırmalarından daha iyidir.

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı mizu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    elinde cbr var diye oow harikadır 4,250den aşağı gitmey diye amigoluk yapıyorsun,
    saçmalama kardeşim 3 senelik motorun ederi bu değildir diyincede

beni motor aleminden böyle bıktırdılar şöyle bıktırdılar diyorsun,

sırf motorunun piyasası satana kadar düşmesin diye bu kadar ayak yapmaya gerek yok, ayak yaparken başkalarına ithamlarda bulunmak ekstra itici..

motorun senindir, motor var motor vardır, istediğin fiyata satarsın, başarılar diliyorum

her kör satıcının bir kör alıcısı vardır sonuçta..

benim dediğim fiyatlarda gerçekte satılan motorlardı yani kimse işkembeden sallamıyor

başka da kişisel bir şey yazmayacağım, aynı tutumu beklerim..
    İşte anlamak istediğin tarafından anladığın için sorunlar çıkıyor ortaya...Netice de ben 500ytl ile zengin olacak adam deilim..Bunu anlamıyorsunuz.Ha motorumu 3500e satmışım ha 4000e satmışım ne olacak 500ytl fazla alsam.Bu işin ticaretini yapmıyorum neticede..Benim asıl anlatmak istediğimi, bu piyasanın içinde biraz daha vakit geçirdiğinde kendin de anlayacaksın.Ne dolaplar döndüğünü, ne oyunlar oynandığını.Artık o kadar çok sıkılacaksın ki, o kadar çok bıkacaksın ki tek bir laf duymak istemeyeceksin milletin veya senin motorun ile ilgili...Beni gerçekten yanlış anladığını bildiğim için msn adresimi veriyorum.Olanları yaşadıklarımı ufak ufak anlatmak istiyorum.O zaman bana hak vereceğine eminim..

ultraukala@hotmail.com
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    cbf150

arkadaşlar bizim karamandaki cbr satlık sahibinden.comdan baktımda dikkatimi aynalar çekti bi bakarsanız hem kuçuk hemde cok şık durmuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler