Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAslı birşey istiyorsan gt250r al, ama süper kalite istiyorsan ve ucuz birşey osaman cbr 125 al, gt250r da kalitelidir, ama honda kalitesini bulamazsın.

zaten gt250r kaslı olması beni kandirıyor cbr onun yanında biraz zayıf kalıyor ama sağlamlık konusunda hangisi bilgim yok hani kalitede zaten hondanın yanına yaklaşmaz

Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence honda dan şaşma sonucta gt250r da gusel motor ama honda hem dahakalıtelı hemde surus acısından her turlu motora daha yatkın race kasası olsada pozısyon olrak zorlanmadan gecebılırısn dıger turlere burda senın secımın ve ne ıstedıgın cok onemlı bence...
    saolun arkadaşlar
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık

km tamburu

sıfırlanabilir km tamburu yokmu? bunun için diğital zaman saatine benzer birşey takılabilirimi?

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    motorunun hızına gore kask secımı bence yanlıs..
    ben kafamda kaskları 3 kalıteye ayırıyorum..
    1)shoei suomy arai
    2)lazer nolan shark agv
    3)saffet vivi vs..
    not:unuttugum markalarda var tabi neyse

shoei suomy arai bunlar pahalı kasklardır..butcenız kısıtlıysa gerek yoktur..bır motor magazasında kask bakarken yetkılı kısı:o kasklara gerek yok bak bızde bunu kullanıyoruz dıye gostermıstı(x-lite tı)neyse en nıhayetınde bellı bı fıyat aralıgının ustundekı her kask sızı korur..fıyat arttıkca koruma duzeyınden cok rahatlık hafıflık aksesuar cesıtlerı aerodinami gıbı faktorler devreye girer..
    200 ytl ıyı bı fıyatmıs..alınabılır

bugun motoru servıse bıraktım tekrar amortısor kecesı ıcın bakalım sadece kece degısırse ıyı yoksa cıddı problemım var demektır..
    cok kısa bı mesafe kullandım yıne ama cok ozlemısım motosıkletımı..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    praetorian'a katılıorum hıcbır zaman kask sakaya gelmez...cbr 125 130km yapıo dıe ucuz kask senı korur dıe bısı yok..bu senın hayatında belkı bı kere olabılecek bı dusus, belkı bıdaha dusmeye sansın bıle olmayabılır.lutfen arkadaslar o yuzden korumalarımızı alırken saglamlıga dıkkat edelım...evet fiat buyuk bı sorun ama canımızı bu korumalara teslım edıoruz...nolan arai suomy agv uvex schubert shoei ıı kasklardır,tabı unuttuklarım olabılır affola...hem orta hallılerı hemde cok ust duzey kaskları vardır...eger salam olmasalar bu kaskların hıcbırı moto gp de yada baska yarıslarda kullanılmazdı...tabı bunun bı baska nedenı sponsorda olsa ,sonucta nolursa olsun bunlar sağlam kasklardır ve tehlıkelı durumda sızın hayatınızı kurtarabılırler...bu ıs sadece kaskı almakla bitmez.iyi korumalı bir mont,sırtlık, eldıven,dızlık ve hatta uzun yola gıdıosak tulum almalıyız dıe dusunuorum...tabı bunlar cok kulfetlı ama kesınlıkle saglık ıcın gereklı ve bunlardan en önemlısı ıse egitim...arkadaslar biliorum bıraz sosyal içerikli ve klişe oldu ama gereklı...hala trafıkte kasksız dolasan bır suru motorcu var ve bunlar aklı basında motora bınenlerın butun ımajını zedelıo, yaptıkları harektler genellenerek butun motorcular ıcın soylenıo...sora motor almak ıstedıgınızde ailenız yada buyukleriniz yok motor bole yok motor sole dıolar...kusura bakmayın ıcımı doktum cunku benım bunlardan hala cok dılım yanıo...nolur hayatımızı ve ımajımızı tehlıkeye atmayalım, motorun bu gusellıklerınden mahrum kalmayalım, baskalarınıda bu zevkten yaptıgımız hareketlerden dolayı mahrum bırakmayalım....

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Yeni kaskım marushin tnt800 modeli...Çok farklı bir kask.Arkada dev gibi spoiler bulunmakta.Kaskın üstüne monteli bir spoiler bu.Çıkarılabiliyor.Ama hala bulamadım nasıl çıkarılacağını..Çıkarmam gerek çünkü bir kısmı çatladı spoiler'in.Yaıştırılması gerek..Çok rahat bir kask.Çok yüksek süratte deneme fırsatım olmadı ama çok dengeli bir kask olduğunu duydum... marushin tnt800 nx haguro modeli...

http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44573

siyah vizörü ile birlikte çok gösterişli bir kask...umarım olası bir kaza halinde gösterişi kadar sağlamlığını da korur.Ama allah umarım tecrübe ettiğim bir günü göstermez...

Arkadaslar korumalarınız tam olsun mümkünse elinizden geldiği kadar sağlamlığından emin olduğunuz kaliteli markaları tercih etmeye çalışınız.Mesele imkanınız var kesinlikle deri mont tercih edin.Özellikle dana derisi ağır olanlarını tercih edin.Benim gözümü diktiğim mont clover rc100 modeli mesela...''deri yazın terletir kışın üşütür ama düştüğümde iyi ki deri varmış dersin'' derler...

Kullandığım mont richa...Korumalarının çok iyi olduğunu düşünüyorum.Şimdi de richa everest pantalonunu almayı düşünüyorum.Markayı sevdim ayrıca eldivenlerimi de richa alma düşüncesi içindeyim.richa nasa modeli.Bi de çizme olayı var.Şu anlık harley davidson çizmelerimi kullanmaktayım.Hissiyatı sıfır ama yağmura karşı olabildiğince direniyor.sidi vertigo tepor modeli çizme alacağım sanırım..Kış kullanımı için daha yatkın olduğunu duydum..Alınca bilgileri sizlerle paylaşırım...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    Akın kaskın çok şıkmış gerçektende umarım dayanıklılığını test etme durumuna düşmezsin hiç..bende deri mont istiyodum ama denediğim modeller bıraz sacma olmustu gobegımle
    benım montum heın gerıcke..1 kere test ettim(ufak kazada)suruklenmeme ragmen vucudumda agrı vs yoktu..pantolonum rıchaydı sanırım eevet evet rıchaymıs ki onuda o kazada test ettım iyiydi
    benım tek sorunum bot/ayakkabı..
    yakın zamanda bı ara mototala ugrayıp bakıcam..bı motoru cıkarsam..
    ısallah amortısorlerde sorun yoktur,sadece kecedendir sorun..

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka lastik işi ayrı olarak masraf çıkartmasa düşünülebilecek bir motor benim için.Ama Gereksiz 125cc'e 5000kusur YTL vermek..
    Mesaj yazım tarihi: 20.09.2006

ultraukala bu ani dönüşün sebebi nedir?

Yanlış anlama sadece dikkatimi çektiği için yazdım buraya..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bnm hiç dikkatimi cekmedı ama bnde ogrensem ıyı olur...

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ani dönüşüm deil sadece para ile doğru orantılı Lastiğini falan da deiştirmedim deiştirmeyi düşünmüyorum da.Hatta şimdi hyosung gt250r düşnüyorum.Kısmet tabii ki...Ayrıca 2.el aldım.Hep sıfır almayı düşünüyordum...

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akın kaskın çok şıkmış gerçektende umarım dayanıklılığını test etme durumuna düşmezsin hiç..bende deri mont istiyodum ama denediğim modeller bıraz sacma olmustu gobegımle
    benım montum heın gerıcke..1 kere test ettim(ufak kazada)suruklenmeme ragmen vucudumda agrı vs yoktu..pantolonum rıchaydı sanırım eevet evet rıchaymıs ki onuda o kazada test ettım iyiydi
    benım tek sorunum bot/ayakkabı..
    yakın zamanda bı ara mototala ugrayıp bakıcam..bı motoru cıkarsam..
    ısallah amortısorlerde sorun yoktur,sadece kecedendir sorun..

Ayakabıyı sidi vertio tepor düşünüyorum ne dersin?DEğer mi?Bütçeyi allak bullak edicek ama
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    sidi vertigo cok ıyı bı bot..
    umarım bende alabılırım benımde hedefım o
    olmadı bakıncam..

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sidi vertigo cok ıyı bı bot..
    umarım bende alabılırım benımde hedefım o
    olmadı bakıncam..
    rev'it freestyle düşünüyorum bi taraftan daha uygun fiyatlı.Bakalım neler olacak.Ayrıca şu sıralar bir delilik yapıp cıbırı satabilirim...Artık sarmamaya başladı.Farklı heyecanlar yeni motorlar arıyorum...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    ben cbr a devam edıcemde ama botu bılmıyorum acıkcası dırek olarak hıcbırını ıncelemedım
    vertıgonun cok cok ıyı bı bot oldugunu bılıyorum
    bı yandan da revıt uygun fıyatıyla one cıkıyo
    neyse oncelıklı hedef motoru gerı almak:D

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    YA piyasada hic 2007 model cbr 125 gorunmuo :D?

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Türkiye ye getirmediler 2007 modelini sagolsunlar...

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    şuan alırsan 2007 model olarak alıyorsun Ama 2006 kasa tipini
    Soda Ayran Cool

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @ultraukala

bence hyo gt 250 r de sarmayabilir bir süre sonra hatta yazıyorum 1 ay içinde sıkılırsın.eğer bütçen varsa daha yüksek cc birşey al. illa 600 lük sport olması da şart diil ama en az bi 50 bg iyi gider cbr 125 ile gt 250 r arasında aman aman bir fark yok bence yani var da üzerine vereceğin fiyat farkına değer mi bilmem.Ondan da kısa zamanda sıkılırsın gibime geliyor.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Efet sıkılacağımı biliyorum ama ne yapayım...Deişik motorlar arıyorum artık.Bakalım şimdi çok farklı bir motor hediye edecekler bana sanırım bir süre onla idare edeyim ardından yaza girerken nihai hedefim olan z750 alırım belki...250r'da kasa çok ilgimi çekiyor işte..Motoruna hiç güvenmiyorum.Japondan şaşmamak istiyorum ama bütçe problemi işte.Yoksa zaten sıralı 4ve japondan şaşmam. Aaaa bi de şu var düşük bütçe il er-5 alabilirim belki...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    sahsi fikrim:hyo alana kadar(ki hyo nun goruntusunu cok sevıyorum) bıraz daha kasıp er-5 gs500 alınabılır..zaten bi anda atlama yapmamak gerek bence..

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Efet sıkılacağımı biliyorum ama ne yapayım...Deişik motorlar arıyorum artık.Bakalım şimdi çok farklı bir motor hediye edecekler bana sanırım bir süre onla idare edeyim ardından yaza girerken nihai hedefim olan z750 alırım belki...250r'da kasa çok ilgimi çekiyor işte..Motoruna hiç güvenmiyorum.Japondan şaşmamak istiyorum ama bütçe problemi işte.Yoksa zaten sıralı 4ve japondan şaşmam. Aaaa bi de şu var düşük bütçe il er-5 alabilirim belki...
    Ben senin yerinde olsam Naked'a geçerim..
    Z750 güzel olabilir..
    Bu arada hediye edecek olan kim? Bana da senin motordan hediye etsinler
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Motosikleti
    Cbf 150 2011 siyah
    slm cbr 125 2007 manisada 1-1,5 aydır var ben gördüm çok karizma 2008 i görmedim onda ne gibi farklar var varsa ?

2008 cbr resmi olan varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler