Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı cakal45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm madem bişi yazan yok ben soru sorayım cbrlarda titreme olayı nsl ybr ye göre hiç binmedim(cbrye)

birde hız olarak kaç yapıyor 170 diyen var 140 diyen var 130 bile zor yapıyo diyen var
    Ben de ybr sürmedim ama cbr'de titreşim sürücü koltuğunda 9.000 devire kadar pek olmamakla beraber artçı koltuğunda daha hissedilir seviyede. 9.000 d/d ile 10.000 d/d'da tireşim bence maksimumda fakat 10.000 d/d'yı geçince yine azalan bir eğilimde sanki. Tabi titreşim ölçen bir makinaya sokmadım kişisel tecrübe olarak yazıyorum. Fakat genel titreşim çok yüksek ve rahatsız edici değil sürücü için gayet makul.

Son hız meselesini ben pek sevmiyorum ama madem sordun cevap vereyim. Ben 10.000 km'deyim en çok gördüğüm hız dik bir rampada iyice yatarak 145 km/s oldu. Düz yolda zorlanmadan yapılacak hız bence 125 +- 5 km/s'dir. 170 km/s falan kısaca imklansızdır nasıl modifiye edersen et. İyi bir motosiklettir sahibini üzmez, şehir içinde rahat ettirir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Mont için bütçeni yaz da ona göre bişeler önerebilelim... firestarter
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok yok yook :)
    200 ytllik falan bi mont arıyorum ama az galiba bu fiyat mont için...

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Derbi GPR 125 ile CBR 125 arasında kararsızım ya
    Derbi'ye aşık oldum desem yeridir ama içimden bi ses CBR diyo
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    D C Rparan varsa derbi al Ama cagiva mito önermem 2haftadır cagiva mito ile geziyorum.SErvisi sorunlu imiş çok kötü bakmışlar ve motora çok yazık olmuş...gitmiyor resmen.Ama derbinin servisi nasıldır bilemem.Servis çok önemli kesinlikle...

firestarter shark marka montlar var spor modelleri bulunmakta onlardan düşünebilirsin 200ytl civarı fiyatları pazarlıkla baya indirebilirsin.Şekil olarak çok iyiler tavsiye ediyorum...
    AKIN FİDAN

titreşim benim bi motorda dikkat ettiğim en önemli husus diyebilirim.ybr 125 kullanmadım ama onun taklidi bi kaç 125 cc motosiklet kullandım.titreşim cbr 125 e göre çokfazla geldi.yani cbr'a binince farkediyorsun.
    sadece cbr 125'i değerlendirecek olursak ben normalde motoru devirli kullanmam.evelsi gün havalar bozuluyor yağmur geliyor diye yüksek devirde sürekli süratli kullandım 'Eldivensiz'ellerimi özelliklede sağ elimi çok uyuşturdu.ama devirsiz kullanımda titreşim yok denecek kadar nerdeyse.
    diğer kullandıgım motrlarda çirpiyordu 40 km git bi yemek ye masaj aleti gibi uykun falan gelmez üzerinde.
    ''emre aynen 10.000 dd ı geçince motor sanki bi ileri dogru atlıyor ve titreşim kayboluyor.ilginç bişey ama seste inceliyor o anda o kısmı iyi oluyor''
    Hayat boş pompala çoş.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Alıntı cakal45 adlı üyeden alıntı
    cbrlarda titreme olayı nsl ybr ye göre hiç binmedim(cbrye)
    Titreme olayı, uzun süre 130km/s veya daha yuksek süratte gidersen oluyor. Mesela ben 2.köprüden cıktım bostancıya doğru giyordum, köprü gişelerinden geçtim hiç 130km/s den aşağı inmedim bazen 140-150km/s sürate cıktım, yani bostancı sapağına yaklaştıgımda selenin arka tarafının titreme yaptıgını hissettim. Tabi 120km/s den sonra redline başlıyor, buda demek oluyorki motor hiç 10.000 devirden aşağı inmedi. ve buda çok buyuk bir titreşim değildi, dedigim gibi sadece selenin altında biras titreşim hissettim o kadar.

Ha birde şu olay var, ön takımdan devrine göre ses gelebiliyor. servise yaptırırsan, vidaları falan sıkıyorlar osaman ses kesiliyor.

Alıntı cakal45 adlı üyeden alıntı
    birde hız olarak kaç yapıyor 170 diyen var 140 diyen var 130 bile zor yapıyo diyen varc
    motorundan motoruna değişiyor, bundaki etken rodaj süresinin iyi yapılıp yapılmamış olması ile direk orantılı. benim motorum düz yolda 145km/s gördü. yokuş aşağı 155km/s gordum. (155km/s gördüğümde devir 12.500 deydi)

Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı
    siz ne marka mont kullanıyosunuz yardımcı olursanız sevinirim...
    Ben Held marka 4 mevsim mont kullandım, kaliteli ve sağlam bişiydi, fiyatı 250ytl idi, şimdi kaçtır bilemiyorum. mont gerçekten iyi ama CBR 125 e gitmiyor.

Alıntı D C R adlı üyeden alıntı
    Derbi GPR 125 ile CBR 125 arasında kararsızım ya
    Derbi'ye aşık oldum desem yeridir ama içimden bi ses CBR diyo
    Paran varsa Derbi al.
    2 zamanlı 21mi, 27mi ne küsür beygir.
    Ark.ımda vardı otobanda düz yolda 180km/s görmüş.
    Motor 8.000 e gelince pert.
    Çok benzin yakıyor, yanlış hatırlamıyorsam, km'de 200bin TL ye yakın.
    Servislik işin olursa bekle allah bekle.

Paran az ise cbr al.
    4 zamanlı 13,5 beygir
    15.000km yol yaptım hala canavar gibi.
    km'de 70 ile 100 bin TL arasında benzin yakıyor.
    Max hız 140-150 arası.
    Servisi cok rahat heryerde var.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    Cbf 150 2011 siyah
    cbr ın yeni renkleri ii değilmiş diye duydum bilgisi olan varmı sanki eskilere nazaran daha güçsüzmüş ???

kayku - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hiç belli olmuyo :D
    ben yaklaşık 8 bin km yol yaptım harika motor ama 125 işte uzun yola çok çıktım hiç yolda bırakmadı 1 defa bıraktı oda cimrilik yaptım benzin almadım benzin bitti :D

Motosikleti
    sağolun arkadaşlar şimdi bakıcam söylediğiniz markalara inşallah bana uygun bişey bulurum..
    bu arada görkem ne marka mont kullanıyodu onun montu güzeldi sanki??
    fiyatınıda biliyosanız söylerseniz sevinirim...

arkadaşlar şimdi baktım held marka montlara
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...382&ShowPane=1
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p....php?pID=44373
    http://www.feyizoglu.com/alisveris/p...956&ShowPane=1
    bu montlar var ben uygun buldum sizce hangisi daha güzel...
    ürün özellikleri yazıyo ama ben hiçbişey anlamıyorum.

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    HELD 6666 modelini tavsiye etmek istiyorum..
    Tipi çok hoşuma gidiyor..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Görkem'in montu "rev'it rs2" olması lazım. Deri mont ben de ondan almayı düşünüyorum fiyatı 450 euro peşin bastırırsan 400 euro'ya kadar düşerler...

Motosikleti
    Alıntı SeRHaTeKiNci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HELD 6666 modelini tavsiye etmek istiyorum..
    Tipi çok hoşuma gidiyor..
    tipi benimde çok hoşuma gitti.korumaları falan nasıl iyi bi mont mu acaba sağlam bişey olsun istiyorum almışken...

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem'in montu "rev'it rs2" olması lazım. Deri mont ben de ondan almayı düşünüyorum fiyatı 450 euro peşin bastırırsan 400 euro'ya kadar düşerler...
    pahalıymış ama güzel mont..

Motosikleti
    sym mio
    kararımı verdim.... ehliyetimin işleri bittikten sonra alacaım motor cbr 125
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tipi benimde çok hoşuma gitti.korumaları falan nasıl iyi bi mont mu acaba sağlam bişey olsun istiyorum almışken...

pahalıymış ama güzel mont..
    Biraz daha aç kalıp ondan alırdım ben olsam...Yakından gördüm korumaları falan da gayet iyi.Zaten deri en iyi korumayı sağlıyor şanssız bir durumda.Gövde kısmında delikler vardı genel olarak yazlık kullanım için, ama zannedersem deliksiz modeli de var.Gerçi görkem yanında su geçirmez yağmurluk taşıyordu onu giydin mi al sana kışlık
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

arkadaslar cıbır la pek alakası yok ama şu kenan sofuoglunun taktıgu shoe marka kaskın (TÜRK BAYRAKLI) olanın kask pazarında satışı warmı?

Motosikleti
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha aç kalıp ondan alırdım ben olsam...Yakından gördüm korumaları falan da gayet iyi.Zaten deri en iyi korumayı sağlıyor şanssız bir durumda.Gövde kısmında delikler vardı genel olarak yazlık kullanım için, ama zannedersem deliksiz modeli de var.Gerçi görkem yanında su geçirmez yağmurluk taşıyordu onu giydin mi al sana kışlık
    çok aç kalmak lazım be abi bana 200ytlye faln bişey lazım..

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    bence bu held 666 mond guzel dıger montlar yagmurluk gıbı durup parlak parlak gorkemın montu gıbı deri olanlar guzel ama fiyatlarıda ona gore bence en ıyı alıncak mont held 666

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kararımı verdim.... ehliyetimin işleri bittikten sonra alacaım motor cbr 125
    al al şimdiden hayırlı olsun bende ocak-subat arası alcam şimdıdem korumalıklerı secmeye basladım mont held 6666 karar verdım ama kask bulamadım
    sızın kullandıgınız kaskların marka ve modellerı nedır ?

Motosikleti
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu held 666 mond guzel dıger montlar yagmurluk gıbı durup parlak parlak gorkemın montu gıbı deri olanlar guzel ama fiyatlarıda ona gore bence en ıyı alıncak mont held 666

al al şimdiden hayırlı olsun bende ocak-subat arası alcam şimdıdem korumalıklerı secmeye basladım mont held 6666 karar verdım ama kask bulamadım
    sızın kullandıgınız kaskların marka ve modellerı nedır ?
    kask bence lazer lz6 katana modelini al kullananlar memnunmuş kasktan..
    bende o kaskı alıcam...

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    nolan n62 modeli kullanıyorum gayet memnunum kaskımdan...Ama agv kasklarda çok kaliteli yalnız agv k series kask'ta vizörde buğu problemi var nasıl çözelecek bilmiyorum...Marushin de gayet sessiz bir kask tnt800modeli ama fiyatı bir hayli yüksek.Nolan n62 150€,agv k series 190€ civarında olması gerekiyor.Tavsiye ederim.Ayrıca lazer vertigo serisi çok ii katanalardan ziyade onu tavsiye ederim...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler