Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sınyal yerıne takılır buyuk ıhtımalle ozaman..grenajı bosver nazarlık olsun cok buyuk degilse..

soldan carpma olayı ıse aslında hata bızde de var arabaların dıbıne cok gırınce kor noktada adam goremıyo senı(benım kazam oyleydı aldıktan 1 ay sonra) zaten adam ozur dıledı ben ozur dıledım sora gıttı
    komık bı gundu..
    neyse..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yok yok yook :)
    grenaj nazarlık olcak gibi gözüküyo.düştükten sonra farkettim bizim motorlar sağlammış ya baya hiç bişey olmadı valla.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eee bosuna mı demısler honda hayat onda dıyen adam bısıler bılıyo heralde

RECOKARAP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan TVS Apacahe
    Arkadaşlar bunları sadece yazmak istediğim için yazıyorum....
    Cuma günü işten çıkıp biraz hazırlık yaptıktan sonra topikten tanıştıım ve barışarock festivaline katılacak olan arkadaşları görmek için, her ne kadar müzik tarzıma aykırı olsada rock festivaline gittim. Akşam gayet güzel geçti moderatörümüz oğulcan, görkem, akın, buğra, semih, savaş ve belki yazmayı unuttuğum arkadaşlarla hoş bi gece geçirdik. (gerçi herkez erkenden pinekledi ama ) gecenin ilerleyen saatlerinde uyku bastırdı ve oğulcanın çadırında uyuduk. öğlene doru kalktım ve hafta sonu festival dışındaki planlarım için eve dönmek üzere yola çıktım. Görkem ve semihinde dışarda işleri vardı birlikte çıktık. Eve geldim ve büyükçekmecede bi arkadaşımı ziyarete gittim akşam üzeride silivrideki başka bi arkadışa gittim ve orda çok geç saatlere kadar takıldım sabaha karşı 4 de silivriden yola çıktım ve semtim olan fatihe gelirken beni çok etkileyen şu olayla karşılaştım. Pevgeot 106 üstü açık fıstık yeşili bir araba ve onun arkadaşı olan kawasaki ninja sahibii iki arkadaş yola çıkmışlar. Tam vakıf gureba hastanesi onunde motorlu arkadaş bi taksiye arkadan çok kötü biçimde çarpmış. Taksinin arkası bitmiş motor yolun kenarında hurda yığını şeklindeydi. Bunları gördüümde hemen motorumu caddenin arkasındaki sevis yoluna çektim montumu ve kaskımı çıkardım ve hemen olay yerine koştum. dizlerimin titremesine engel olamıyodum. motoru kullanan arkadaş kasksızmış arkadaşlar. ağlamaklı oldum motora baktım kaskız sürünün hastanede oldunu sölediler kafası açılmış kolunda çok sayıda kırık oldunu sölediler. gözlerime engel olaamadım. nasıl kasksız çıktın nasıııııl. arabayı kullanan arkadaşına gittim yere kapaklanmış polisi bekliyodu çok kötü durumdaydı. kaskız demim nasıl çıktınız nasııl. hiç korumasu yokmuş ne mont ne bellik ne dizlik. kısa mesafeymiş yolları mazere bakın yaa. arkadaşlar kurbanınız oliim korumasız binmeyin şu makieneye taa silivriden geldim evime 1 kilometre kala bu olayı görünce psikolojim gerçekten dağıldı. şuan festivalin bugünkü gezilerin yorgunluğundan hemen uyumak istiyodum ama bu kazayı görünce dünyam yıkıldı uyku felan kalmadı. lütfen ama lütfen koruma olayını dikkate alın mesafe ne kadar kısa olursa olsun. forumu bu uzun sayılacak yazıyla bira meşgul ettim ama idare edin. beni çok derinden yaraladı. hastane hemen evimin karşısında gidip teselli vermek istiyorum şuan ama ben çok duygusalım sanırım hemen gözlerim doluyo teselliden ziyade panik yaratıcamı düşünüyorum oturcam burda yapcak bişi yok. lütfen ama lütfen full koruma.

Motosikleti
    yok
    bunu yazdıgın ıyı olmus..
    her zaman koruma cok onemli..
    2 kere kaza(msı) yaptım
    2sındede koruma olan yerlerım zarar gormedı..
    son kazamda sadece ayakkabım yoktu(kı hala yok) bılegım burkuldu baya bi..ve hala zorladıgımda bılegım acıyo..
    dolayısıyla en ufak olayda bıle eksık olmamalı her koruma tam olmalı...

brk_ertk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    i want to zx-r6
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4686349 agalar bu motorda bişey warmıdır acaba?

Motosikleti
    yok
    "yol tutus ve frenaj artmıs" ve "gorenler 600luk sanıyo" kısımlarını sallamıs
    onun dısında zaten resımden motor alınmaz..

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    Alıntı brk_ertk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=4686349 agalar bu motorda bişey warmıdır acaba?
    alacaksan orjinal lastigide veriyormuş bak mutlaka deiştir hiç olmamış o lastik yada önede bi lastik uydur görüntü çok berbat

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    onun dısında zaten resımden motor alınmaz..
    ya acaba otolar gibi motorlar içinde kurulan 2. el pazarlarda var mı varsa nerelerde gidip canlı canlı görsek netten olmuyo böle

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet galerisine gidebilirsin....bazı yerlerde var mesela sahıbınden.com da ılanın basında kırmızı m ısaretı bunu gosterır galerınındır gıdıp gorebılırsın...anca oyle...

Hayatımda bisiklet hariç iki tekerlekli taşıt sürmedim. 11 yıllık B sınıfı aktif şoförüm.
    Heves ettim motorsiklet sürüp ehliyetini almaya.
    Acemiliği atmak için bu motoru almamı tavsiye eder misiniz?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    FireStarteR
    Geldiiiiiiiiim
    Özgür zaten bütün cevapları vermiş

Önceki sayfalardakileri okuyamadım arkadaşlar kusura bakmayın...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Sevigili TuvNeRa öncelikle hoş geldin. Motoru almadan önceki konumumuz aynı olduğu için kesinlikle önerebileceğim bir motosiklet. Fakat trafiğe çıkmadan evvel bir kaç gün çalışmanı tavsiye ederim. İlk etapta vitesler karışabiliyor fakat 2 gün içinde çözüyorsun zaten kullandıkça otomatik refleks haline geliyor bu da ortalama 2-3 ay yani 2000-3000km sonra gerçekleşiyor. Başlangıç için gayet yeterli ve hoş bir motosiklet bence. Yanlız Unutmaman gereken şeyler var eğer araba kullanmaktan keyif alıyorsan, (yoğun trafik hariç) gezmeyi seviyorsan, motosikletten iki kat daha zevk alacaksın, bağımlılık yapıyor, ileride büyütmek için arabayı bile sattırır adama uyarmadı deme...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alacaksan orjinal lastigide veriyormuş bak mutlaka deiştir hiç olmamış o lastik yada önede bi lastik uydur görüntü çok berbat

ya acaba otolar gibi motorlar içinde kurulan 2. el pazarlarda var mı varsa nerelerde gidip canlı canlı görsek netten olmuyo böle
    Yalova da emin olmamak ile birlkte cuma günleri sarınım motosiklet pazarı kuruluyor...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    honda varadero xl1000v & sym mio 100
    merhaba arkdaslar benim arkdasım cbr125 cup türkiye birincisi mehmet öztürk dudunuzmu bilmiyorum ondan aldıgım bilgiye dayanarak cbr125 in virajının güzel oldugunu ve ilk baslayanlar için ideal bir motor oldugnu biliyorum ama tamgaz kullanıldıgında yarışlarda vs. bi vakit sonra nedense hızlarında bi düşüş oldugunu gitmemeye basladıgnı ve performansının düştügnü gözlemlemiş

bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    yaa ben cbr la 500 km yaptım rodajda oldugu ıcın 6000 devırı gecmıyorum fakat 6. vıtesde motor 80 km yı gecmıyor ve gaz sona dayanıyor bılgısı olan varmı acaba?
    isyan rock'ta başlar,motosiklet üstünde devam eder !!!:cat:

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı bende_emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa ben cbr la 500 km yaptım rodajda oldugu ıcın 6000 devırı gecmıyorum fakat 6. vıtesde motor 80 km yı gecmıyor ve gaz sona dayanıyor bılgısı olan varmı acaba?
    6000 deviri geçmeden vites değişimi yaparsan 80'i geçmemesi normal...

500 km 6000 deviri geçmeden kullandıysan artık yavaş yavaş gazı açabilirsin. motor sıcaklığınadikkat edersen 9000-10000 devirlere gelebilirsin ancak redline'a girmeden...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

bende_emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 deviri geçmeden vites değişimi yaparsan 80'i geçmemesi normal...

500 km 6000 deviri geçmeden kullandıysan artık yavaş yavaş gazı açabilirsin. motor sıcaklığınadikkat edersen 9000-10000 devirlere gelebilirsin ancak redline'a girmeden...
    abıcım cok tesekkur ederım bende korktuydum rodajda mı sorun yaptım dıye cok sevındım rahatladım saol saol saoll
    isyan rock'ta başlar,motosiklet üstünde devam eder !!!:cat:

NightMutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Bu tür spor tarzı motorlara 2 kişi rahat biniliyor mu? Yani uzun yol 2 kişi yapılır mı?

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    hayırLı olsun boy Darısı tüm isteyenlerin basına
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı NightMutlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür spor tarzı motorlara 2 kişi rahat biniliyor mu? Yani uzun yol 2 kişi yapılır mı?
    2 kişi rahat rahat biniliyor.uzun yol derken pek okadar uzun olmasada ben arkamda arcı ile 140 km yaptım.istanbul tekirdağ yaptım.arkdasım sadece tutunmaktan ellerinin yorulduğunu soyledi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler