Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı ankara-svs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba demek istiyorum
    motora yeni başlıyorum ve cbr 125r de karar kıldım. buna en önemli etken ise açılmış olan bu topictir. görkem arkadaşa teşekkür ediyorum. ehliyetimi haftaya alacağım için henüz binemedim garajda uyuyor bizim kırmızı şeytan
    ankaradan arkadaşlar varmı acaba tanışmak isteyen?
    Güzel tercih CBR 125 yeni başlayan birisi için ideal bir motor. Ehliyetini almadan binmediğin içinde tebrik ediyorum. Ben dayanamıyordum. Boşver alana kadar binmemek en iyisi

Alıntı FireStarteR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benm motorun zinciri bollaştı galiba.. gazı bıraktığım zaman giderken zincir gri demire değiyo. acaba ayarını ben yapabilirmiyim zincirin..
    bide motorun yağını kaç kmde değiştirmem gerekiyo acaba..
    Zincir ayarını serviste yaptırırsan daha iyi olur. İki tarafıda aynı oranda sıkmazsan motor sağa ya da sola doğru çekme yapıyor. Sonra fazla gerersin bu sefer iyice haşat olur zincirin. En güzeli servis

Motorun yağı her periyodik bakımda değişiyor.

Sırasıyla ;
    1000 km,
    4000 km,
    8000 km,
    12000 km....

İlk bakım 1000 de sonra 4000 km de bir.

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ertek..
    29 eylul 5 te bınıyorum ucaga aksam
    1 ekım gece 1 de ıstanbuldayım:D
    29 saat ucus saat farkları fln derken nerdeyse 2 gun yolda olucam
    :D
    sole yaparız
    gorkem bmwden test ıcın 2 motor ayarlar(gecen seferden sozu vardı bak hatırlatıyorum tekrar)
    3 motor takılırız..
    test gunu ılan ederız
    motorlar
    z750
    f800s
    umudum k1200s

fikir parlak..
    bos vakıt olunca kafasında ınsan cok sey kuruyo:D
    Özgür valla topic'e girerken senin adını gördüm. Ulen ne zaman geliyo acaba bu çocuk bi sorayım dicektim zaten yazmışsın Nasıl oraları tavsiye edermisin Geldiğinde k1200s 'i alırsın artık
    Okan ACAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

selamlar ben forum dh dan Jedi-Knight bu foruma yeni üye oldum baya güzel arkadaşlıklar var buradada. Bende 1-2 ay içersinde alıcam CBR 125R size aklıma takılan bütün soruları sormak istiyorum bana umarım yardımcı olursunuz

1. si bu motor vitesleri nereden değiştiriliyor?
    2. si hayatımda hiç vitesli motor kullanmadım zorluk çekermiyim?
    3. bunun siyah beyaz bi rengi var internetten baktım ama TR sitesinde yok acaba galerilerde varmıdır o renkten?

Şimdiden herkeze teşekkürler..

Alıntı Jedi-Knight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar ben forum dh dan Jedi-Knight bu foruma yeni üye oldum baya güzel arkadaşlıklar var buradada. Bende 1-2 ay içersinde alıcam CBR 125R size aklıma takılan bütün soruları sormak istiyorum bana umarım yardımcı olursunuz

1. si bu motor vitesleri nereden değiştiriliyor?
    2. si hayatımda hiç vitesli motor kullanmadım zorluk çekermiyim?
    3. bunun siyah beyaz bi rengi var internetten baktım ama TR sitesinde yok acaba galerilerde varmıdır o renkten?

Şimdiden herkeze teşekkürler..
    cevap:viteslerin nerden değiştirileceğini ehliyet alırken öğreniceksin ehliyetin yoksa binme derim! solda ayağının altındaki çomaktan değişio:D
    cevap2:ilk başlarda zorluk çeksen de sonra alışırsın diye tahmin ediyorum.
    cevap3:tam olarak bilmiyorum ama yeni kasa daha gelmedi sanırım(bende yeni üye oldum mağdur görün:D)

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bu yenı kasa renklerınden bu sene yok..
    okan gelınce ole bı ımkanım olmıcak
    motor alma sansım yok cunku para bırıktıremez ınsan burda..
    cbrımla 1 sene daha gecınıcez buyuk ıhtımal..
    zaten maddı ımkan olsa bıle bıraz beklerdım 4 aya yakın motor kullanmadım bazı reflekslerım zayıflamıstır..
    hele burdakı trafıktten sora(adamlar tuvalete bıle arabayla gıdıyo ama trafık yok) ıstanbul yıne hayvanat bahcesı gıbı gelıcek..
    bıraz once sansıma ucus saatlerım degıstı daa kısaldı yolculuk:D

amerıka soruna gelıyım:

ınanılmaz medenı ınanılmaz gerızekalı ınanılmaz ıyı yasayan ınanılmaz ıyı para kazanan(dusunun ayda 1300 dolar kazanıyorum) obez ınsanlar..
    kı sole solıyım gecenlerde small tshırt aldım kı tanıyanlar yada resımden gorenler small bı adam olmadıgı bılır:D
    garıp bı yer..
    ama ınsan kesınlıkle evını cok ozluyo..
    yanı bı kez daha sorsalar mumkunse ıstanbulu secerdım..
    ha ıyı yanları varmı...onlarda cok..
    calısma hayatına bakıs acım cok degıstı..
    ucuz bı yer..
    ıngılızcem ıyıydı daha ıyı oldu saolsunlar:D

ole yanıi:D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

praetorian work and travella mı gittin?

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap:viteslerin nerden değiştirileceğini ehliyet alırken öğreniceksin ehliyetin yoksa binme derim! solda ayağının altındaki çomaktan değişio:D
    cevap2:ilk başlarda zorluk çeksen de sonra alışırsın diye tahmin ediyorum.
    cevap3:tam olarak bilmiyorum ama yeni kasa daha gelmedi sanırım(bende yeni üye oldum mağdur görün:D)
    hocam bazılarında elle değiştiriyodun sanki yoksa benmi yanlış biliyorum

schism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    hocam bazılarında elle değiştiriyodun sanki yoksa benmi yanlış biliyorum
    eski amerikan arabalarında elle değişen vitesler vardı galiba
    senin bahsettiğin debriyaj olmasın. vitesli motorlarda debriyaj sol eldedir. ona basarak ayakla vites değiştirilir

Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski amerikan arabalarında elle değişen vitesler vardı galiba
    senin bahsettiğin debriyaj olmasın. vitesli motorlarda debriyaj sol eldedir. ona basarak ayakla vites değiştirilir
    hehe walla dediğim gibi baya scooter sürdüm ama vitesli motor hiç ne kullndım nede ilgilendim demek bu R1 felanda ayakla değişiyo

Motosikleti
    Hyosung GV250
    ayakla arkdaşım evet açıkcası benim bildiğim elle değişen bi motor vitesi yok :D arabada ise debriyaj ayakla vites elle, motorda debriyaj elle vites ayakla. böle bi ters orantı var işte

Alıntı schism adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayakla arkdaşım evet açıkcası benim bildiğim elle değişen bi motor vitesi yok :D arabada ise debriyaj ayakla vites elle, motorda debriyaj elle vites ayakla. böle bi ters orantı var işte
    anladım arkadaşım sağol

bu arada hangi ayakla değişiyo vites sağdır inş

Motosikleti
    Hyosung GV250
    viteste sol ayakla değişiyor ama alışınca sağın solun farketmediğini anlıcaksın gerçi benimde motorum yok ama sürmüşlüğüm var idi
    solmuydu yau
    tabi ki de sol yaw sağ ayakla ters oluyo sol elle debriyaj sol ayakla vites

cbr 125r da debriyaj varmı?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    evet vitesleri otomatik olmadığı için var..

Arkadaşlar merhaba;
    ufak bir sorum var
    dün cbr 125 aldım 2. el

bugün ilk test sürüşümü yaparken kontagı cevirdikten sonra motoru calıştırmak için dügmesine bastım motor calıştı ama elimi dügmeden cektikten 4-5 saniye sonra kendiliginden stop etti sonra tekrar işlemleri baştan yaptım ve bu sefer biraz da gaz verdim bir problem olmadı
    acaba
    1. Aküde problem olabilirmi
    2. Dügmeyi kaç saniye basılı tutmak gerekir ( acaba erkenmi cektim elimi ?)
    Korktukça Tutsak, Umut Ettikçe Özgürsün

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Ya allah aşkına çok saçma sorular geliyor ya biraz düşünün arkadaslar...Araştırın daha doğrusu kendinizi kötü durumlara sokuyorsunuz burada...O yüsden biraz çaba sarfedin öğrenmek için herşeyin hazırını beklemeyin...
    AKIN FİDAN

Teşekkürler ultraukala arkadaşım bende bir problem var sanmıştım

bu arada hayatında ilk kez motorsiklet kullanmış birisinin heyecanına maruz gör bu saçma sorumuzu ve sen yinede böyle bir cevab yazacagına bir şey yazma birdaha ki sefere
    Korktukça Tutsak, Umut Ettikçe Özgürsün

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı ahd287 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ultraukala arkadaşım bende bir problem var sanmıştım

bu arada hayatında ilk kez motorsiklet kullanmış birisinin heyecanına maruz gör bu saçma sorumuzu ve sen yinede böyle bir cevab yazacagına bir şey yazma birdaha ki sefere
    kusura bakma ama açıkçası seni düşünerek yazmamıştım bunu...Jedi-Knight nickli üye abartmış olayı yok debriyaj varmı yeri nerede falan inan seni görmemiştim bile yazarken...
    AKIN FİDAN

SeRHaTeKiNci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco (Satılık)
    Alıntı ahd287 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;
    ufak bir sorum var
    dün cbr 125 aldım 2. el

bugün ilk test sürüşümü yaparken kontagı cevirdikten sonra motoru calıştırmak için dügmesine bastım motor calıştı ama elimi dügmeden cektikten 4-5 saniye sonra kendiliginden stop etti sonra tekrar işlemleri baştan yaptım ve bu sefer biraz da gaz verdim bir problem olmadı
    acaba
    1. Aküde problem olabilirmi
    2. Dügmeyi kaç saniye basılı tutmak gerekir ( acaba erkenmi cektim elimi ?)
    Motorun rölantisi düşüktür.. Ona bi baktır istersen Honda servisinde..
    Gidersen Öyle Bir Gitmelisin ki;
    Ayrılıklar Bile Seninle Gurur Duymalı..

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma ama açıkçası seni düşünerek yazmamıştım bunu...Jedi-Knight nickli üye abartmış olayı yok debriyaj varmı yeri nerede falan inan seni görmemiştim bile yazarken...
    siz benden çok daha bilgilisiniz motor hakkında ancak benim en ufak fikrim dahi yok.. Hatta o vites olayınıda ilk defa bana yardımcı olan arkadaş sayesinde öğrendim ona çok teşekkür ederim.. Bence sizde eleştiri yapacağınıza bilmeyen arkadaşlara bildiklerinizi öğretirseniz çok daha hayırlı bi iş yapmış olursunuz

Bu yeni kasa renkler ne zaman TR de olur walla resmen aşık oldum bu motora bu rengi olmazsada almam gibi bişe 2007 yazıyor ama anlamadım neden bu sene yok?

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    siz benden çok daha bilgilisiniz motor hakkında ancak benim en ufak fikrim dahi yok.. Hatta o vites olayınıda ilk defa bana yardımcı olan arkadaş sayesinde öğrendim ona çok teşekkür ederim.. Bence sizde eleştiri yapacağınıza bilmeyen arkadaşlara bildiklerinizi öğretirseniz çok daha hayırlı bi iş yapmış olursunuz

Bu yeni kasa renkler ne zaman TR de olur walla resmen aşık oldum bu motora bu rengi olmazsada almam gibi bişe 2007 yazıyor ama anlamadım neden bu sene yok?
    Siz sanırım motor almayacaksınız çünkü önümüzdeki 1senelik ürünler açıklandı ne yazık ki yok böle bir renk ve model...Bize hala eski kasaları kakalıyorlar.O yüsden öğrenmeye çalışıp da boşunuza kafanızı karıştırmayın...İllaki motosiklet kullanmayı öğrenmek istiyorsanız gidin bir sürücü kursuna işi ehline bırakın...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler