Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayaklığı açıyorum babamı çağırıyorum arkadaki elle tutulma aparatından tutturup arka tekerleği kaldırtıyorum...Elimle bi taraftan çevirip diğer taraftan zincir yağını sıkıyorum...
    ı, ıh; bu hoşuma gitmedi, en iyisi babama sölim de yarından itibaren arka sehpa imalatına başlasın. iki eğri demiri birbirine kaynattın mıı tamamdır. bunun için 100 milyon istiyolar ya; hiç utanma kalmamış bu millette....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iyireklam10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    ben max: 145 km yi gördüm iki kişi ile istanbul ankara yolunda Cuma aksamı saat 21:00 istanbul -,kastamonu arası geziye cıkıyoruz eslık etmek isteyen varsa katılsın

cbr aday adayı

arkadaslar ben bu sitede yeniyim birisinin söylemesiyle ögrendim neyse konuya gecmek istiyorum cbr 125 almaya niyetliyim hastayım motora ama cok fazla söylenti ve yazı okudum motorun ebatları ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim boyum 1.76 kilo 85 acaba bu motor benim için ufak mı kalır mesela aprillia 125 (dogrumu yazdım??) mi almalıyım iki arada bi derede kaldım gönlüm cbr da ama ebat konusu beni korkutuyor siz cbr fanatiklerininden rica ediyorum beni bu konuda aydınlatırmısınız

Motosikleti
    HoNDa ToDaY
    iyi aksamlar cbrciler benim suan todayım var...değiştirmek istedim 2 el cbr bulmustuk daha 4.000 km de 2006 3.250 ye ben babama dedim bosver yeni kasası cıkacak dedim pisman oldum... bize 1ağustosta yeni kasaların yerini alacaklarını söylediler ve almadı :( niye acaba bilgisi olan var mı?? fiyatta değişiklik olur mu ki??

Motosikleti
    cbr125R DUDE

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı coldcorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben bu sitede yeniyim birisinin söylemesiyle ögrendim neyse konuya gecmek istiyorum cbr 125 almaya niyetliyim hastayım motora ama cok fazla söylenti ve yazı okudum motorun ebatları ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim boyum 1.76 kilo 85 acaba bu motor benim için ufak mı kalır mesela aprillia 125 (dogrumu yazdım??) mi almalıyım iki arada bi derede kaldım gönlüm cbr da ama ebat konusu beni korkutuyor siz cbr fanatiklerininden rica ediyorum beni bu konuda aydınlatırmısınız
    bence cbr yanlız başınayken çok guzel de, evet üzerine biri oturunca kayboluyor biraz. Ama o bizim çirkinliğimiz; cıbırla bi alakası yok...

gitceksin mağazaya oturacaksın bi cıbırın üstüne, beğenirsen -ki beğeneceksin- , kendine yakıştırırsan -ki yakıştıracaksın- alacaksın. No problem yani...

benim soldaki hız göstergesi ile yakıt göstergesinin ışığı çalışmıyordu,serviste yaptırdım karanlık olunca farkettim.sonraki takılan yer çok aydınlık sağ taraf orjinal renginde yanıyor.çift renk oldu nerdeyse.
    yanlış bi ampulmü taktılarki.gösterge ampulleri kaçlık bilen varmı arkadaşlar
    Hayat boş pompala çoş.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı coldcorpse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence 1.76 boyunla cbr 125e rahat rahat bınebılırsın ama kiloya gelınce ona bişey dıyemem

bu hondanın sitesı ne ya cbr 125 i secınce aksesuarları tıkladım soldakı resımde yenı kasa cbr 125 var sagdekı resımde görkemın dedıgı gibı sticker ları degısmıs eskı kasa cbr 125 resmı var

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    movistar
    Ampul renkleri farklı olabilir. Orjinal değil farklı ampul kullanmışlardır muhtemelen. Götür sağ tarafa da aynı ampulden taksınlar

ilhan1154
    Evet , site şu an yenilenme çalışmasında... Allah akıl fikir versin diyerekten ne olacak acaba diye merak ediyorum.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    movistar
    Ampul renkleri farklı olabilir. Orjinal değil farklı ampul kullanmışlardır muhtemelen. Götür sağ tarafa da aynı ampulden taksınlar

ilhan1154
    Evet , site şu an yenilenme çalışmasında... Allah akıl fikir versin diyerekten ne olacak acaba diye merak ediyorum.
    odada heryer arıza formuyla doldu nerdeyse 6 aylık yakacak çıktıbidaha gidelim bakalım birde fardaki en alttaki küçük parkı mavi takmış adam onuda sonra farkettim gülmekten öldüm ya mavi ışık hiç sevmem düğün salonu gibi.
    bana sağ orta grenaj lazım arkadaşlar repsol ucuz denkgelirse bilgi verinde alıyım.eywallah sağolun
    Hayat boş pompala çoş.

Rashit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Selam ;

Bugün 8000 bakımını yaptırdım. Birkaç şikayetimde vardı ilettim onları hepsini halletmişler ama motorun çekişi ve hızı tatmin etmiyodu beni herkes 145 falan görüyorum diyor ben 125 i geçemedim bunu ilettim ama lastikleri değiştirmişsin bu lastiklerle çok fazla performans bekleme dediler. Lastiklerde arka Pirelli Mt75 130/70/17 ön de değişti 90 lık yine Pirelli mt75 sizce normal mi söledikleri yani cidden lastiklerden mi kaynaklanıyor ?

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı Rashit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam ;

Bugün 8000 bakımını yaptırdım. Birkaç şikayetimde vardı ilettim onları hepsini halletmişler ama motorun çekişi ve hızı tatmin etmiyodu beni herkes 145 falan görüyorum diyor ben 125 i geçemedim bunu ilettim ama lastikleri değiştirmişsin bu lastiklerle çok fazla performans bekleme dediler. Lastiklerde arka Pirelli Mt75 130/70/17 ön de değişti 90 lık yine Pirelli mt75 sizce normal mi söledikleri yani cidden lastiklerden mi kaynaklanıyor ?
    Lastiklerin çekişi düşürdüğü, son hızı azalttığı kesinlikle doğru. Herkes 145 hatta ben 155 görüyor(dum) ama nasıl görüyor Çok güzel bi rampada yatıyor motorunun üstüne, ayaklarını kollarını kapatıyor başlıyor asılmaya 155 den sonra devir kesiciye giriyor. Yani taş çatlasa 155.

Lastiklerin değişmiş olsa bile 125'i geçememen bana tuhaf geldi. Galiba sen yatmadan deniyorsun bu sürati ?

Eğer motorun üstüne yatmazsan dediğin gibi 125'i geçmiyor ki bu normal
    Okan ACAR

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    arkadaşlar hondanın yeni modeleri renkleri çıktı
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    yeni model değil onlar eskilerin stıckerlanıp kakalanmaya calışılması
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerin çekişi düşürdüğü, son hızı azalttığı kesinlikle doğru.
    peki bunun sebebi ne bilen var mı

Motosikleti
    tabanvay
    bende bi cabbar istiyorum yav !!! of ucuz yolulu !!

Motosikleti
    Zongshen Zs 110
    merhaba arkadaşlar.. ben manisadan 15 yaşında bir gencim..CBR 125 R ım yok ama hastasıyım arklar. . ehliyeti aldıktan sonra hmn bi cbr 125 almayı düşünüorumm.. benide listeye eklerseniz çok mutlu olurumm..

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    arkadaşlar sizce hondaya dava açabilirmiyiz hahahaha sebebi ben cbr125 r aldım ama bu sene onun yeni kasası çıkarsa olurmu sizce adam beni kandırmış durma düşmez mi ozaman
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

Rashit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiklerin çekişi düşürdüğü, son hızı azalttığı kesinlikle doğru. Herkes 145 hatta ben 155 görüyor(dum) ama nasıl görüyor Çok güzel bi rampada yatıyor motorunun üstüne, ayaklarını kollarını kapatıyor başlıyor asılmaya 155 den sonra devir kesiciye giriyor. Yani taş çatlasa 155.

Lastiklerin değişmiş olsa bile 125'i geçememen bana tuhaf geldi. Galiba sen yatmadan deniyorsun bu sürati ?

Eğer motorun üstüne yatmazsan dediğin gibi 125'i geçmiyor ki bu normal
    Tamam motorun üstüne yatmıyorum yatarak da denerim ama yatma ile yatmadan gitme arasında 20 - 25 km oynaması biraz fazla değil mi ki yokuş yukarı çıkmaya balayınca hızım ne olursa olsun 80 e düşüyo ..

Benim de arka lastik 130'luk ayrıca 90 kg.'yim evet yatma ile yatmama arasında kesinlikle 10-15 km/h oynar. Bu güne kadar gördüğüm max. surhat 145 km/h idi ve gayet dik bir yokuştu. Bu motosikletin normal düz yolda stabil olarak max. hızı (üç aşağı beş) yukarı 120-130 km/h arasıdır. Fazlasını beklemek yanlış olur. Motosikletinde hiç bir problem yok 125 km/h yapması oldukça normal dik bir rampada da tek kişi yukarı eğimde zaten max. hız 80-90 km/h yi geçmez. Yani bana kalırsa herşey normal. Ayrıca senin kilon ve oturuşunda çok önemli bence ben şimdi 155 yaptım desem hadi len derler. Ama Görkem kesinlikle bu hızları rahatlıkla görebilir. Tekerlek kalınlığı da sürtünme oranını arttıracağından değil, ağırlık yapacağı ve dönme çapını değiştireceğinden, performans değişikliği yapar ama kesin bir veri hiçbirimizin elinde yok, yani kesin bir test yapmadık. Kısaca için rahat olsun, herşey normal...

Bu arada bu Hondanın yeni cbr125 için yaptığı babamların zamanındaki hayvanat bahçelerinde yapılanlara dönmüş. Katırı boyayıp zebra diye gösterirlermiş ya aynı o hesap. Hiç yakıştıramadım Honda'ya madem yeni kasa getiremiycen bari kendini komik duruma düşürme...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler