Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı theanswer125r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 125 imle değil ama arkadaşın cbr 600 ünle kaza yaptım sağ kol bacak tamamen harap oldu parmaklar kımıldamıyor.Canım çok yandı çok şükür iyiyim
    geçmiş olsun acil şifalar....lütfen dikkkat biraz dahaa....
    [B]Facebook tan çıktım sakın bana sormayın neden diye booku cıktı çünkü[/B]
    Millet artist olmuş ama yönetmen benim...İstediğime rol, istediğime yol veririm....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Allah hepimize 125r ı verdigini sayarsak, bana direk 1100xx nasip etsin.
    Soda Ayran Cool

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nasip etsin de sonra yanına alsın

Yarınki buluşmaya gelecekler kimler?

1-Gorkem (Beşiktaş 17:00 )
    2-Suspect (Beşiktaş 17:00)
    3-HRC (Caddebostan 19:00)
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    daha yok malesef
    Alıntı SuSpect adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah hepimize 125r ı verdigini sayarsak, bana direk 1100xx nasip etsin.
    hayabusada olabilir hatta süper olur olursa
    hayatta ya tozu dumana katarsın yada tozunu dumanı yutarsın:cherry:

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Ark.lar malzeme listesi yaptım, ilgilenmek isteyenler varsa buyursun.

http://www.motosiklet.net/forum/744300-post23.html
    Soda Ayran Cool

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    ilk cbr125 sonra 1000rr deıl ben ilk cbr 125 ıstıyom ondan sonra suzuki hayabusa daha aşagısı kurtarmaz

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün işleri halletmek için gezindik biraz. Benim motor erdeğe gitti. Güvenin için çok teşekkür ederim Akıncım saolasın. Aslında 600f leri çok beyeniyorum ama. CBR 125 ten sonra kullanılacak motor değil. Güç için bakılırsa ER6N CBR 125'ten sonra en ideal geçiş gibi geliyor. Dengesi mükemmel diyorlar. Yeri gelince çok hırçın oluyormuş ama O kadarda olsun artık.
    er6n gerçekten çok güzel makina 658cc sanırım geçen gün görkem'e sormuştum 2silindir işte..Ve ayrıca er6n'in ikinci el piyasası z750 ile aynı.Ayrıca 600f'lere de çok uçuk saçma fiyatlar çekiyorlar gereksiz yane..benim kafamda 4silindirli olması bakımından bu motordan sora z750 geçiyor maddi durumlarım kurtarırsa eğer 2008Kışı alabilirim..Yine de sen bilirsin.Benim tek düşüncem bu motordan sora grenajlı motor istemiyorum.Çizilcek bişe olucak yatırcam die çok korkuyorum yaf.naked olsun 4silindirli olsun muhteşem bir arkası olsun...Hatta yeşil olsun neyi tarif ediyorum acaba kawasaki z750 cıbırdan sora o kullanılır mı bence kullanılır ama sınırları bilmek gerek altımızdaki ne olursa olsun.Bu arada beni şimdiden daha cıbır kesmemeye başladı.Malum Bursa caddelerimiz mükemmel ana halterlerde trafik ışıklarına takılmıyorsunuz hiç...Hele bi de doğu etabı bittiğinde hafif raylı sistemin tadından yenmez.İİ düşün taşın derim ben sora pişman olmayasın ayrıca z750 aldırcam sana yok er6n falan

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Mümkünse bi süre yanından uzakta olalım Ben cıbırımla mutluyum daha z750 üstüne bineceğim...sora z1000...ohoooo yaşamayı seviyorum...
    AKIN FİDAN

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    ben cbr125e 2009 a kadar binip kendi motosikletimi iyice tanıyıp, bundan sonra R1 düşünüyorum ama , hız istiyorum ama bir yandanda hızdan korkuyorum,
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    arkadaşlar 125 imle değil ama arkadaşın cbr 600 ünle kaza yaptım sağ kol bacak tamamen harap oldu parmaklar kımıldamıyor.Canım çok yandı çok şükür iyiyim
    dostum cok gecmiş olsun kaza yaptığın arac 600 luk sana bişi olmadığına dua et.avcılarda oturmuyomuydun sen nerede yaptın kazayı.600 de bişi varmı

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    allah hepimize önce 125r sonra cbf500 sonra 600f sonra 600rr sonra 1000rr nasip etsin...
    aminn Bana da 150 cc den 1150 cc nasip etsin.

Tamam o zaman saat 17.00'da Beşiktaş McDonalts önünde buluşuyoruz.

Küçük bir sahil turu sonrasında arabalıvapurla Anadolu yakasına geçip saat 19:00'da Caddebostan Migros'ta mola verip Migrostan Dragos'a kadar küçük bir tur sonrasında cıbırcılar olarak motosikletleri parkediyor ve ister sahilde , ister caddede vakit geçirip muhabbet ediyoruz
    aranıza iki cbf 150 kabul ediyormusunuz arkadaşlar..
    98 Beygir.....

CİHAN
    Cihan biraz geç gördüm mesajını.... Tabiki kabul ediyoruz... Ama Beşiktaştaki buluşmayı ertelemek zorunda kaldık acil işim çıktı...
    Eğer bu mesajı okursan saat 19:00'da Caddebostandayız... Bekleriz...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mrb arkadaşlar sonunda cbr 125r yi aldimmm.turuncu cıbıra kavuştum..iyiki bu motoru almışım çokk süper ç.kaledeki herkese tawsiye etmeye başladım bile size bi kaç sorum olcak:servis sadece 1000 bakımına gel dedi 500 km için gerek yok dedi ve 100km hızı geçmeden kullan dedi.devir önemli değil 2 kişi de binebilirsin dedi sadece motoru fazla zorlama o kadar dedi sizce böyle mi yapmalıyım ?_?_yardımcı olursanız çok memnun olurum çünkü teknik bilgim çok az...hepinizin yolu açık olsunn

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motoru cılız gösteren lastikleri için neler yaptınız? ilk sayfadan baktım ama sonucunu göremedim, performansı düşürmeyen çapı büyük genişliği kalın hangi ölçülerde lastik taktınız ve fotosu lütfen....

dorlion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 Versys 650 SE
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru cılız gösteren lastikleri için neler yaptınız? ilk sayfadan baktım ama sonucunu göremedim, performansı düşürmeyen çapı büyük genişliği kalın hangi ölçülerde lastik taktınız ve fotosu lütfen....
    bu soruyu burada sormazsan iyi olur birader görkem anlata anlata bitiremedi, ben şahsen cbr ımı almadan önce bu forumu komple bitirmiştim. 2 hafta falan sürmüştü herşey yazıyor zaten...

Yarınki buluşmaya gelecekler kimler?

1-Gorkem (Beşiktaş 17:00 )
    2-Suspect (Beşiktaş 17:00)
    3-HRC (Caddebostan 19:00)
    şu motora bi alışayım, gerçi kış da geliyor ben ehliyeti alana kadar ekim olacak ama ben de sizin buluşmalarınıza aboneyim arkadaşlar ;)

dorlion
    Neden bu kadar büyüttünüz anlamadım... Milletin gelip vayyy bee 200 kadran var , abi bu kaçlık? diye sormaları hoşunuza gitmiyor mu?

Dediklerine bakılırsa bakım için çok da kazık yemiş sayılmazsın...

Bu arada böylesine devirli kullanılan bir makinede 6. vites şarttır... Diğer makinelere benzetmek için değil hız için 6 vites. 5 vites olsaydı bu makine 140'lara çok zor çıkardı.

oneblood
    Muhtemelen jigle teli geriliyor sağa çevirince , bu yüzden stop ediyor... Jigle çekili aynı işlemi yap bakalım.
    kazık yemediğime sevindim dediğine yorumuna bakılırsa, ama mesela elma ile armutu kıyaslamak gibi olacak ama fazer 'ın periyodik bakım formunu inceledim de, orada hava filtresi 40000 km de bir değişiyor gözüküyor, benimki 8000 de. mototale güvenebilir miyim? adamlar para koparmak için yapıyor olmasın? ve şey sorcam, hondanın parçaları genelde pahalı di mi? motosiklet almama kızan bi abimiz, hava filtresini 75 ytl ye taktklarını duyunca, benim arabanın hava filtresi 20 ytl demez mi? ifrit oldum yaww

geçmiş olsun, yaww bana kötü örnek olmayın yaww, daha yeni aldık şunu, demoralizasyona uğruyorum sonra şaka bi yana geçmiş olsun tekrar
    Sırf herkeste 4 teker var diye...

Motosikleti
    honda cbr 125 r
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum cok gecmiş olsun kaza yaptığın arac 600 luk sana bişi olmadığına dua et.avcılarda oturmuyomuydun sen nerede yaptın kazayı.600 de bişi varmı
    ben iyiyim motorun sağ grenajda çatlak oluştu.Avcılar da oturuyorum evet nasıl anlatayım ambarlı dolum tesisleri yolu var onun ordan yani cihangirden carrefoura doğru gidecektim.Işıklarda üç araç vardı önümde yeşil yanınca hızlıca kalktım biraz sonra rodi fabrikası var 100 metre ilerde ordan kamyon çıktı arkamdakileri görmüş o beni görmemiş neyse adam şeride geçerken bende çaresiz kaldım karşı şeride geçtim baktım ordan araç geliyor direk olarak karşı şeridin yanında ki çimenlere doğru kırdım hızlı girdim yavaşladım biraz ama dengeyi kaybettim sağa yattım sonrası malum bayağı bir sürüklendim.İşin ilginç yanı motor durduğumuzda bile üstümde kaldı.Çok şükür iyiyim iki gündür size yazamadım ben yeni 125 aldım sayenizde ama scooter hyo 250 r kullandım ama 600 başka.Bir daha böyle birşey yaşamak istemem.Son birşey daha acemilikten değil milletin kural tanımazlığından devrildim.Kamyoncu alköllüydü ve polis onu tanık sandı.İnanılmazdı
    the answer

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı
    al benim fotolarla idare et(130-70-17)

Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    eyvallah, ön sabit mi kaldı acaba? yandan önden foto da varsa iyi olur, son olarak bu lastik değişiminin artıları ve eksileri sence nasıl oldu

u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    slm arkadaşlar.

size birşey soracağım; ben cumartesi günü cıbırla 20-30 km falan gittim, hiç bişey yapmadı, benim hatlarım dışında. Sonra kapıya bıraktım 2 saat falan ve tekrar bindim; daha 300 metre gitmiştim ki baktım stop edecek, (gaz vermedi sanırım) kenara çektim. Kendi mi durdu, ben mi kapattım hatırlamıyorum, durunca. Sonra da bi daha çalıştıramadım. marş basıyor ama çalışmıyordu. bir kaç kez jikle ile çalıştı, devir 5000 e kadar çıkıp, tekrar indi ve yine stop etti.

iyi ki eve yakındım, ite ite getirdim eve. pazar sabahı tekrar denedim aralıkarla, yine aynıydı. Sonra bi tamirci arkadalı aradım neyi var sormak için, bir çok sebebi olabileceğini söyledi, tekrar denememi istedi, olmuyor, ama deneyeyim yine de dedim, denedim ve çalıştı

Sizce neden oldu bu?

Bence, o ışıklarda beklerken iki yanıma geçen cbf150 nin gözü kaldı cıbırım'da.

Birçok nedeni olabilir tamircinin dediği gibi....
    En kötü senaryo subapların kurum bağlaması... Bir baktırsan iyi olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler