Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Cuma gelirsem eğer motoru almaya cumartesi yapacağınız geziye belki ben bile katılabilirim... :D Lüleburgaz'a gitmeyi düşünüyorum işte bi gece kalır kuzenimi alır dönerim ardından da sizle gezimizi yapar cumartesi akşamı bursa'ya dönerim..Bizim bursa grubumuzunda cumartesi gecesi bir gezisi var kamp kurulacak.Bursa'ya geldikten sora onlara katılırım dermanım kalırsa... :D artık almalıyım motorumu ya sabırsızlanıyorum artık...
    AKIN FİDAN

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cumartesi Bursa gezisi mi yapsak o zaman (kesin yatar)
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben gel(e)mem 25 karakter
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Motosikleti
    Kawasaki ER6F, CBR 125 R

neden böyle yapıyor. neden?

Ben de cıbıra yeni kavuşanlardanım. Motoru 2000 km.de aldım. Bir sorun yok gibiydi. (Görkem seninle paylaşmıştım.) Sabah mis gibi kalkıp beni işime ulaştıran motor akşamları eve götürmekte inat ediyor. Sabah kapalı yerden çıkarıyorum ama akşama kadar güneşin altında kalıyor. Tavır mı yapıyor nedir? Dün trafik tıkanınca en durmamaması gereken yerde bir durdu...5 dakika uğraştırdı, gazı yemedi bir türlü. İstop edip durdu en sonunda nazlanarak yürüdü.

Bana kalırsa servise göstermende yarar var... Gaz yememesinin birçok nedeni olabilir fakat sabahları çalışıp akşamları bozulması gerçekten çok enteresan.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

güzel olmuş cbr görkem.seral karbiratöründe sorun var yada ateşleme (buji)
    ustaya gider o motor.

ön sinyali çanakkaleden aldım 50.00 ytl

Motosikleti
    Kawasaki ER6F, CBR 125 R
    Movistar alıştıra alıştıra söyleseydin Umarım benim beceriksizliğimdir.

Bu cuma tophane'de nargile toplanması olacakmış. Cıbırcılardan oraya gelen olursa ustadan önce bir teşhis koyabilir belki.

Motosikleti
    Honda CBR600RR06

Yapalım :D birlikte dönmüş oluruz bursa'ya süper olur Ben cuma akşamı kalırım cumartesi birlikte döneriz
    AKIN FİDAN

Bakalım ultraukala kimler kabul eder... Olmadı Bursa değil de senin yol üstünde daha yakın biryere gidebiliriz...

Veya benim aklımda bir fikir daha var , bizim yazlığa mangal yapmaya da kaçabiliriz , silivriye...

Siz de fikirlerinizi söyleyin cumartesine kadar bir gezi düzenleyelim...

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Silivri şu hane Avrupa yakasında deil mi?Edirne tarafına giderken çorlu falan benim yol üstümde oluyor doğru biliyorsam eğer...
    AKIN FİDAN

Senin nasıl yol üstünde oluyor , çanakkaleden mi gideceksin Bursaya

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    evet o tarafta ultraukala.Arkadaşlar ben motoru satıcam müşteri arıyorum o yüzden uzun yol yapmak pek istemiyorum Ama istanbul içi gelirim hatta cbr 125ciler olarak nargile organizasyonuna gidelim derim.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

Tamam cuma günü nargile bana uyar

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Senin nasıl yol üstünde oluyor , çanakkaleden mi gideceksin Bursaya
    Lüleburgaz'a gitmeyi düşünüyorum cuma akşamı cumartesi gezi ya hane dönerken silivride size katılırım.Sora akşam sizle birlikte istanbul içine ardından cumartesi akşam üstü bursa öle yane...
    AKIN FİDAN

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    cumrtesi valla yapalm bişeyler, biraz açiyim hem bende motoru iyi olur.
    Bundan böyle aşkım mevlamdır, Kanmam yalana
    Dizginsiz aklım belalımdır almam yanıma

Cuma Nargile Programı
    1-Ultraukala
    2-Gorkem
    3-Tronic
    4-Seral
    5-ErTech

Cumartesi Gezi Programı
    1-Ultraukala
    2-Gorkem
    3-Tronic
    4-HRC
    5-ErTech

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Cuma Nargile Programı
    1-Ultraukala
    2-Gorkem
    3-Tronic
    4-Seral

Cumartesi Gezi Programı
    1-Ultraukala
    2-Gorkem
    3-Tronic
    4-HRC
    5-ErTech
    Görkem yarın nargileye bende gelebilirim Benide yaz... orada c.tesi yapacaklarımızı konuşuruz...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Cuma akşamına kalacağım büyük ihtimal ama cumartesi günkü plana gelip gelmeyeceğime yarın karar vereceğim.Ailem gece yolculuk yapmamı istemiyorlar ne yazık ki...Ama elimden ne geliyorsa yapacağım cuma akşamı da kalmak içi..YArın İstanbul caddelerinin tozunu attıralım arkadaslar :D
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    HONDA CBR125R
    Arkadaşlar bendede CBR125 var. CBR125in kronik hastalıklarından biri kafa granajının bazı yerlerinden cızırtı ve tıkırtılar gelmesi.Bu bilhassa yüksek devirlerdeki vibrasyonda daha belirginleşiyor.Ben bu ses yapan yerleri aradım ve tespit ettim.Özellikle ses yapan 2 yer var.Biri ön canım yanlarında bulunan 2 siyah vidanın arka tarafları,diğeri ise yakıt göstergesi ve hararet göstergesinin yan taraflarını kapatan yarım ay şeklindeki plastik parça.Ses izolasyonu için kullanılacak malzeme olarakta tek tarafı yapışkanlı ve yaklaşık 5 mm kalınlığında sünger kullanın. Bu malzeme genellikle arabaların iç taban döşemesi kaldırılmak süretiyle tabana yapıştırılıp kullanılan bir malzemedir.yol sesini kesmek için kullanılır.Sanayide araç servislerinden temin edebilirsiniz. Bu süngerden yaklaşık 3-4mm genişliğinde 10 cm uzunluğunda bir şerit kesin ve yapışkan kısmının bantını soyun.Daha sonra ön camın yanlarındaki 2 siyah vidayı söküp çıkarın.Elinizle ön camla kafa granajını birbirinden hafifçe ayırın ve camın granaja temas ettiği yere bu süngeri dışardan görünmeyecek şekilde yapıştırın.Çok faydası oluyor.Vidaları sıkarak sesi giderme yolunu seçmeyin çünkü bi faydası olmuyor.Yapıştırma işleminin aynısını karşı tarafın vidalarını sökerek diğer tarafada uygulayın. İzole yapılacak diğer yer ise göstergelerin yanlarını kapatan yarımay plastik demiştik.bunları sökmek için ise(zaten bu parçanın 1 vidası ön camın yanındaki vidalardan birisidir, diğeri ise deponun yan tarafına düşüyor. her iki vida söküldükten sonra hafif kastırarak bu plastik parçayı yerinden çıkarın.Bu plastik parçanın iç kenar taraflarına, muhtelif boylarda şerit olarak kesilmiş izolasyon süngerinden yapıştırın.Arkasını kalın süngerlede besleyebilirsiniz. Arzu eden arkadaşlara email adresimi vereyim. bana mail atın resim olarakta gönderebilirim.
    murcelik1@hotmail.com

Paylaştığın için teşekkür ederiz muratcelikcbr125r
    Bu benim de uyguladığım bir yöntemdi...
    Ayrıca gösterge panelinin arkasındaki tutacak da gevşemiş oluyor , gösterge panelini çıkartıp lastik etrafına ip dolayıp sıkarak bu sorunu giderebiliyorsunuz...
    Son olarak bazı arkadaşlar anahtar yuvasının oynamasından şikayetçiydi , onlar da araya kürdan gibi bir parça sokarak halletmişlerdi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler