Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Metzeller değil , Pirelli Mt75 veya Pirelli Sport Demon...
    130 olursa Sport Demon , 110 olursa Mt75 takacağım...

Bir de bu var , nasıl?
    Michelin Sporty 130
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    deseni cok guzel bence 130 luk tak.kötü duracagını zannetmiyorum.desenden kastım dişli bir lastik olsaydı traktör gibi gözüküyo.ama bu lastik kibarmış
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Görkem metzeller mt1'in ön lastiğini taksan nasıl olur acaba?mototr gibi bir site vardı orada vardı.ön arka lastik farkı cbr üstünde fark yaratıp yaratmayacağını bilmiyorum ama!Ayrıca mt1 bir arkadas kullanıyordu hyo'yu satmadan önce muhteşem bir lastik onu biliyorum yalnız..

movistar online olduğunda görürsün p.m. attım cvp bekliyorum...
    AKIN FİDAN

Ön lastikle arka lastiğin yapısı farklıdır , bu yüzden önü arkaya takmayı pek onaylamıyorum
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

enginkadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR Kırmızı
    hoş ve sağlam bir motor ama deposu bıraz daha geniş olsaydı bu motosiklet muhteşem olurdu.

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    az once F800ST ile sahilden beşiktaş turu attım. alet çok feci, deli kaçıyor. ondan indikten sonra benımki bisiklet gibi geldi. :(

Yanlız fiyatı abartı 25 küsür milyarcık.
    Soda Ayran Cool

herkese selam..

bütün bi kış bu forumu okuduktan sonra geçen ay çok temiz 2. el bir cbr 125r aldım..ancak 1 aydır zevkle kullandığım, gözüm gibi baktığım motorumu biraz daha büyültmek için satmaya karar verdim.. satmak için burayada ilan koydum, bir de cbr 125r forumuna da yazıp sizlerede haber vermek istedim..motorum siyah renkte 9700 kilometrede 2006 model tertemiz bir motor..3600 ytl fiyat düşündüm ama en kısa zamanda satıp yeni motorumu almak istediim için 3500 ytl ye vermek istiyorum..sizlerede haber vermek istedim eğer çevrenizde temiz sorunsuz, hatta çiziksiz bir cbr almak isteyenler varsa haber verirseniz sevinirim.. motorum beşiktaş yıldız otoparkında duruyor,akşamları sadece kuruçeşmeye 2-3 kilometre yol gidip geliyorum.. motorumu almadan önce kaliteli bi motor almamda çok yardımınız dokundu,satarkende yardımcı olucağınızdan eminim, şimdiden hepinize teşekkür ederim..ulaşmak isteyen arkadaşlar için telefon numaram 0532 690 01 15 (onur alatan)

herkese selam..

bütün bi kış bu forumu okuduktan sonra geçen ay çok temiz 2. el bir cbr 125r aldım..ancak 1 aydır zevkle kullandığım, gözüm gibi baktığım motorumu biraz daha büyültmek için satmaya karar verdim.. satmak için burayada ilan koydum, bir de cbr 125r forumuna da yazıp sizlerede haber vermek istedim..motorum siyah renkte 9700 kilometrede 2006 model tertemiz bir motor..3600 ytl fiyat düşündüm ama en kısa zamanda satıp yeni motorumu almak istediim için 3500 ytl ye vermek istiyorum..sizlerede haber vermek istedim eğer çevrenizde temiz sorunsuz, hatta çiziksiz bir cbr almak isteyenler varsa haber verirseniz sevinirim.. motorum beşiktaş yıldız otoparkında duruyor,akşamları sadece kuruçeşmeye 2-3 kilometre yol gidip geliyorum.. motorumu almadan önce kaliteli bi motor almamda çok yardımınız dokundu,satarkende yardımcı olucağınızdan eminim, şimdiden hepinize teşekkür ederim..ulaşmak isteyen arkadaşlar için telefon numaram 0532 690 01 15 (onur alatan)

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön lastikle arka lastiğin yapısı farklıdır , bu yüzden önü arkaya takmayı pek onaylamıyorum
    adamlar lastiğin üzerine kocaman yazmış ''front use only'' diye.Bir bildikleri vardır ama dimi.

Yine bişey soracam.Motoru epey yatırdıktan sonra biraz daha yatırınca(açı olarak veremeiyorum ama belki anlarsınız) sanki arka teker kayar gibi oluyor.Bir anda motosiklet yatıyor sanki.Acaba kayıyor mu arka teker gerçektenöyle aman aman gaz da vermiyorum virajda.Yada acaba belli bir açıdan sonra tekerin temas yüzeyi azaldığı için(ya da başka ibr faktörden) yatması mı kolaylaşıyor?Bilen varsa teşhisi koysun

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Gnusher doğru diyorsun teker kayıyor. Ama bi sor neden kayıyor Lastiğin yan yüzeylerini fazla kullanmıyoruz, kullanamıyoruz. Bu yüzden bu yüzeyler yerle fazla temas etmediğinden daha sert, daha kaygan bir hal alıyor. Dolayısıyla böyle bir kayma oluyor. Lastiğin yüzeyine dikkatli bakarsan, orta kısım daha pütürlü, yan yüzeyler daha düz pürüzsüz bir haldedir. Yanlarıda aşındırırsan bu kadar kamayacağını tahmin ediyorum. En azından ben böyle düşünüyorum.
    Okan ACAR

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metzeller değil , Pirelli Mt75 veya Pirelli Sport Demon...
    130 olursa Sport Demon , 110 olursa Mt75 takacağım...

Bir de bu var , nasıl?
    Michelin Sporty 130
    evet işte benim lastik bundan gerçekten çok kaliteli bir lastik motorun yol tutuşu daha bir güzelleşti bu lastiği takınca, performansıda düşürmüyor, üstelik görünümüde çok güzel, kesinlikle problemsiz bir lastik tavsiye ederim. ( benim motorun resminide bi koyamadım, kardeşim d.fot.makinasını kırmış çok yakında koyucam )

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    selamlar:D nabersiniz..
    movistar nasisin abi
    gorkii ne durumda motor..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar:D nabersiniz..
    movistar nasisin abi
    gorkii ne durumda motor..
    anaaa amerikadaki internet cafe'den mi sesleniyorsun bize
    motor iyi ya gidiyo...
    nasıl orada hayat , neler yapıyorsun , neyse ö.m at bana bidahakine

HRC
    Resimleri yüklersen çok mutlu olurum.
    Bir de , kaça aldın Michelin Sporty'i?

Rashit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Selam;

Bu hafta CBR 125 alacağım daha büyük bir motor almak isterdim ama ilk racing im olucak ve vitesli hiç kullanmadım daha önce o yüzden hem fiyat hem de ilk deneyimim olacağı için CBR 125 almaya karar verdim. Fakat motoru ne kadar incelesem de sormak istediğim bir kaç şey var.
    *2007 modeller çok hoşuma gitti ama Türkiye 'ye gelmemiş henüz sizce ne zaman gelir hemen almak istiyorum ben motoru bu hafta beklemeye değer mi?
    *Lastikleri ince geldi bana biraz değiştirmek istesem kalınlaştırmak ne kadar kalınlaştırabilirim ve bana maliyeti ne kadar olur?
    *En fazla kaç basıyor zorlarsanız kullananlar 140 ı geçmez dedi.
    * Temiz kırmızı siyah ne kadara bulurum sahibinden.com a baktım 4000 falan 2.el alacağım ama 2. ele de 4000 vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Çünkü 0' 5500 YTL.
    *Kırmızı siyahlarda alt tarafının gri olması pek hoşuma gitmiyor oranın da siyah olmasını istiyorum. Boyatabilir miyim belli olmadan fabrika çıkışlı gibi görünmesin sağlayarak? Boyatırsam satarken fiyatı düşürür mü? Çünkü çok kullanıcağımı sanmıyorum en fazla 6 ay sonra değiştiririm daha büyük bir şey alırım.
    * Ön camını siyah film çekmek istiyorum. Bunu nasıl yaparım maliyeti nedir?
    * Ben kask, eldiven vs. takmayı seven biri değilim kaskı mecburen takacağım fakat diğerlerini takmasam ceza var mı?
    *Son olarak bu hafta cumartesi kesin alacağım motoru bildiğiniz 2. el kırmızı siyah Anadolu Yakası'nda özellikle elinde motor olan bildiğiniz bir dükkan var mı?

Çok sordum ama herşeyini bilmeden almak istemiyorum. Aklınıza gelen bilmem gerektiğini düşündüğünüz başka şeylerde varsa belirtin lütfen!

Eyvallah.

Motosikleti
    CbR 125 geri sayım...
    Alıntı Rashit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam;

Bu hafta CBR 125 alacağım daha büyük bir motor almak isterdim ama ilk racing im olucak ve vitesli hiç kullanmadım daha önce o yüzden hem fiyat hem de ilk deneyimim olacağı için CBR 125 almaya karar verdim. Fakat motoru ne kadar incelesem de sormak istediğim bir kaç şey var.
    *2007 modeller çok hoşuma gitti ama Türkiye 'ye gelmemiş henüz sizce ne zaman gelir hemen almak istiyorum ben motoru bu hafta beklemeye değer mi?
    *Lastikleri ince geldi bana biraz değiştirmek istesem kalınlaştırmak ne kadar kalınlaştırabilirim ve bana maliyeti ne kadar olur?
    * Temiz kırmızı siyah ne kadara bulurum sahibinden.com a baktım 4000 falan 2.el alacağım ama 2. ele de 4000 vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum. Çünkü 0' 5500 YTL.
    *Kırmızı siyahlarda alt tarafının gri olması pek hoşuma gitmiyor oranın da siyah olmasını istiyorum. Boyatabilir miyim belli olmadan fabrika çıkışlı gibi görünmesin sağlayarak? Boyatırsam satarken fiyatı düşürür mü? Çünkü çok kullanıcağımı sanmıyorum en fazla 6 ay sonra değiştiririm daha büyük bir şey alırım.
    * Ben kask, eldiven vs. takmayı seven biri değilim kaskı mecburen takacağım fakat diğerlerini takmasam ceza var mı?
    *Son olarak bu hafta cumartesi kesin alacağım motoru bildiğiniz 2. el kırmızı siyah Anadolu Yakası'nda özellikle elinde motor olan bildiğiniz bir dükkan var mı?

Çok sordum ama herşeyini bilmeden almak istemiyorum. Aklınıza gelen bilmem gerektiğini düşündüğünüz başka şeylerde varsa belirtin lütfen!

Eyvallah.
    dostum yanlış anlama ama bence sen arabaya filan yönel nedersin..senin iyiliğin için söyliyorum kızmassın inşallah

Rashit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    Alıntı delicoban adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yanlış anlama ama bence sen arabaya filan yönel nedersin..senin iyiliğin için söyliyorum kızmassın inşallah
    Araba sevmiyorum aslında 600f tam istediğim motor kesinlikle hayalimdeki motor fakat şuanda o kadar param yok yani bu sölediklerimin hepsi motoru sadece 600f e benzetmek içindi

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Bu motor 600f'e falan bezemez cumartesiye kadar baya vaktin var buralara bir göz at istersen aradığın her şeyi bulacaksın.İlk yapman gerekn 1.sayfaya gitmen orada gerekli bilgilerin linkleri var...Kolay gelsin...Ayrıca 600f'e binmen için yaşaman gerek tecrübeni arttırman gerek bu da cbr125r'in üstünde daha fazla hayatta kalman demek.O yüsden zorunlu olduğu için deil sağlığını herhangi bir kaza anında koruman gerektiği için takmalısın korumalarını.SAdece kask zorunluluğu vardır.Dierleri kişilerin kendi isteği üzerinedir.Ama kesinlikle kask-mont-eldivenn-dizlik takmanı öneririm sora kafanı vurma..Dizin ellerin ve kollarına ihtiyacın var 600f için ;)
    AKIN FİDAN

Rashit

2007 modeller bu ay kesinlikle gelmez... Belki 2-3 ay sonra...
    Lastiklerden sadece arkayı kalınlaştırabilirsin... En fazla 130/70/17 takılabilir...
    Pirelli Sport Demon & Michelin Sporty 100$ civarı
    Pirelli Mt75 70$ civarı

140'ı geçmez... Hatta 140 için şartların iyi olaması gerek (yol,rüzgar)
    110-120 rahat görebilirsin...

Temiz 3.500 ile 4.000 arasında bulabilirsin... Km'si önemli değil , nasıl ve ne şartlarda kullandığı önemli
    Boyatabilirsin , fakat orjinalliği gideceğinden satarken fiyatı düşebilir...
    Bunun maliyeti ucuz, çeken arkadaşlar var , ben ise orjinal aldım 130 ytl
    Ceza yok , fakat kendi cezanı kendin verirsin...
    60 km ile bile düşsen ilk ellerini koyacağın için ellerin parçalanır , sonrasında dizini koyarsın , eğer diz kapağın kırılmazsa dizin parçalanır...
    Hastane masraflarını öderken keşke o paraya eldiven , dizlik ve ceket alsaymışım dersin.

Kırmızı siyah şu an 0 olarak yok fabrikada sanırım... ama turuncu siyah çok var. 2. el bilmiyorum.

Ayrıca not: Geçen gün fazla tecrübesi olmayan ve korumasız 600F'li bir arkadaşımız sahil yolunda kaza yaptı , durumu ağır... Tek gözünü kaybetti , ve vücudunun durumu pek iyi değil...
    Ben neden paraya bayılıp kaliteli üst baş ve kask aldım dersiniz? Hayatımın kalanını gözlerim görmeden geçirmemek için!!!
    Buna rağmen bugün sahilde yine korumasız bir 600F sürücüsü gördüm , Allah akıl fikir versin... Birşeyi kaybetmeden değerini anlamıyoruz ne yazıkki. Dua edin bu sizin bir parçanız olmasın!

Görkem, ultraukala yarın için başarılar.

@Gnusher

Vites konusunda Görkem'e katılıyorum eğer vites yavaşlarken düşmüyorsa debriyajı yarım bırakın her zaman işe yaradı bende bir zaman sonra alışıyor insan zaten otomatiğe bağlıyorsun ve ışıkta beklerken mutlakla vites 1'de sağ ayak frende sol ayak yerde olsun gözler arada bir aynaları kontrol etsin. Bunu ben demiyorum tecrübeler diyor... Kendinizi böyle alıştırın unutmayın nasıl alışırsanız öyle gider. Araba kullanmaya ilk başladığım yıllarda babam her yerde sinyal verdirirdi bomboş sokaklarda bile içimden hep "dağa taşa neden sinyal veriyorum ki?" derdim, şimdi ise sinyal vermeden dönmem imkansız gibi. Unutmayın nasıl alışırsanız öyle gidiyor... Bazen dağa taşa sinyal vermek bile işe yarıyor yani...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    yarın herkese başarılar sınava gircekler için.bende gircemde yarın bi heyecan bastı, bi stres çöktü üzerime...
    CBR125R Mavi 11

HRC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150ZAT
    rashit 600f' le bu işe başlama derim, piyasada temiz 2. el birçok CıbıR-125 var, bende 1000km de aldım çok uygun fiyata, 125 le 600 arasında çok fark var, arabaya benzemez bu alet.. ayrıca 0km anahtar teslim 5.750-5.900 e filan geliyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler