Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arklar benım ark cbr125 aldı gecenelrde bahsetmıstım neyse kendısı 160 gormus duz yolda 2.kopru yolunda. ne dersınız basanınız varmı 160? 2005 model 12 bınde fln arka lastık kalın
    ben hafif eğimde rüzgarsız yolda 155 gördüm... rekorum bu... 76 kg. ağırlığındayım... arkadaşın 60 ın altındaysa görebilir, imkansız değil...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazarteside ben çalışıyom sağlık olsun...
    motoru yarın sabah teslim alıyorum yeni grenajlarımın monte edilmesine şahit oldum... BU honda yedek parçadan inanılmaz kazanıyor bence... Alt tarafı plastik bir parça ama... neyse girmeyeyim
    hayırlısı olsun umarım bir daha basına gelmez kötü bişey
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ımkanı yok..
    cok ıddalıysa bı vıdeo cekıp gostersın..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne mutlu ona ................

ErTech
    Bence düz yolda imkansız... Hatta standart bir makine ile yapılamayacağına dair iddaya girerim...
    Düz yolda görmesi zor gibi ama bellide olmaz bazen bu cbr lerin ne yapacağı belli olmuyor... MOtogp den dönüşte havalimanı yolunda rampada 155 i görmüştüm bir daha yaklaşamadım bile o hıza; anlık bir durum olabilir tekrar o hızı görebileceğini sanmıyorum... Belki hava filtresi performans egsoz falan vardır...

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    abı arkım yalan sölemez ama ayrıca kılosu 70-75 flndır sanırım boyuda baya kısa.bende sasırdımama basmıs yanı.devamlıda 140-145 göruyormus

bazen dıyorum alsammı bu veletı. ya bıde bunun debrıaj balatası ne kadar??

Motosikleti
    yok
    bıldıgım kadarıyla debrıyaj balatası 200 ytl cıvarı..
    da 70 75 kıloyken sanmıyorum yapabılecegını..
    (modıfıyelıyse belkı)
    kı zaten yapmasında altından cıkıverır sılındır mazallah..

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp

Önerim var

Arkadaşlar parça fiyatları gibi bilgileri uyumlu sizin kullandığınız ve uygun bulduğunuz parçaları ilk mesaja eklersek çoğu kişi aynı soruyu 1000kere sormaz belki ve bizd aradığımızda daha kolay bulurz.Ben mesela yakın zamanda lastiğimi değiştirmeyi düşünüyorum.8400kmde, orjinal lastikleri var sizin son kararınızı arayıp tarayana kadar zibil gibi yazı okumak gerekiyor.Aynı şekilde yavf şu parçayı değiştirsem nasıl olur diye düşününcede benzer durum oluşuyor.
    Hava filtresini değiştiren arkadaş kendisimi değiştiriyor acaba merak ettim.Bende uygun yerim olsa kendim yapacam ama..ahhh datça ahhh..Burda(adana)herşey için servise götürmek zrunda kalıorm.Ayrıcı ngk nın 8 serisi bujilerini kullanıyor galiba herkes.Ben 9 almayı düşünüyorum özellikle sürekli yüksek devirde kullanan arkadaşlar varsa farkını merak ediyorum.
    Ayrıca birde arka freni hafif sıkıştırınca hemen arkadan kayıyor.Alışamadım ben daha disk frene galiba açıkçası beat le çok daha iyi duruyordum.Virajlara yanlayarak girer oldum valla.Lastiklerimde Çatlaklar var normalmidir acaba?Virajda yatarkende pek güvensiz bir his veriyor.Tabi trafiğe güvenemeyince insan rahat edmiyor.Bugün eğilmli ve keskin bir viraja yatmak üzereyken yanımdan bir ticari aracın(şu vanlardan pejo partner opel combo gibi) beni sollamaya yeltendiğini farkettim son anda.Lan ..... ..... senin ..... ..... sanki rayda gidiyorum ben.
    Birde trafikteyken sol şerit kapalı sağ şerittede otobüsler var 3-4 metre ilerde,2 araba dada daat daat diye farklı zamanlarda korna ile tacizimtrak hareketlerde bulundular.Birşekilde yol verdim ben mi bir gariplik yapıyorum acaba dedim ilkinde.2.sinde bayaa merak ettim durup motoru kontrol ettim.Bide yanımdan geçerken hiç oralı olmadılar yolu aldılar rahatladılar sadece önüme geçebildiler tabi çnkü gidecek başka yer yokki..Gelmeye çalıştığım sonuç şu motorcuyu çekemiyorlar.Hele birde cbr sa.Helede repsolse

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzel öneri... Bu konuda benim de bi fikrim var...

Bunları baş sayfaya ekleyelim diyince sadece fikir atılıyor , kimse oralı olmuyor...
    Bana yardımcı olur da bilgileri bir araya toplamama katılırsanız , hepsini ilk sayfaya ekleyebiliriz

Bu arada çok soru sormuşsun kafam karıştı Zaten açım hiç anlamadım...
    Lastik konusunda son kararımız : ya orjinali , yada 110/80/17 Mt75... diğerleri motoru zorluyor...
    Hava filtresini kendin değiştirebilirsin ama biraz zahmetli bir iş, depoya kadar sökmek gerekiyor... servis değiştirebilir ... Ama daha 8.000'desin , gerek yok.
    Fren disk olduğu için arkası kayması normaldir , alışana kadar çalış... arka fren benim vazgeçilmezimdir... ön ve arka aynı anda sıkarak dururum , çok daha güvenlidir...
    Virajda yatınca güvenmemek doğaldır... Bu yavaş yavaş geçecek...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    yok
    alıstıkca daha cok yatacaksın zaten..bı yerden sora
    len dusersen dus donecem ben bu yolu yatarak dıyosun..
    bujı konusunda emre abı solesın o degıstırmıstı..

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Valla uludağ yolunda bi abimizin cbr'ına bindim yukarı çıkarken yuh dedim bu kadar mı yatılır.Resmen tırstım hiç güven vermiyor bu makina virajlarda sanki altımdan kayacakmış gibi hissediyorum...Ama o motora çok iyi adapte olmuş.Harbiden güzel tanıyor aletini uludağa çıkış ful virajlı ama o virajlara çok güzel girmişti.Aşağıya inerken biraz daha rahattım.Zaman geçtikçe herkes istediği gibi kontrol edecek eminim.Ama pirellinin lastikleri sanırım yol tutuş bakımından daha kaliteli.Yol tutuşu kaliteli olan yumuşak kauçuk oranı yüksek lastiklerle ön ve arkayı deiştirmenin çok işe yarayacağı kanağatindeim...Hem güvenin artmasını sağlayacak.Hem de duruşlarda mesafenin kısalmasını sağlayacaktır tahminimce.
    (artçı olarka bindim yanlış anlaşılmasın,Ama çok iyi yatırmıştı motoru helal olsun dedim)
    Şu sıralarda gözüm hyogt250'lere takılmış durumda...evdekilerle papazım benim motor işi yattı.ARtık istediğim motora bakabilirim nasıl olsa alamayacağım. :D
    AKIN FİDAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oy oy oy siteye renk gelmiş, sigaralı resmi koymasaydın keşke, tam elimdeydi fotoyu çekmiş koyma dedim koymuş bak... ne o öyle serseri gibi... Hepsi yakıyor bunların suspect hepsiii...
    Sen daha fazla yakiyorsun gardes.. Icin rahat olsun

Motosikleti
    yok
    dgrmr bencede abı kotu ornek vs olayı:D
    ultraukala..
    guven vermıyo gıbı gozukuo amma donuyo sırefsız..
    dıyorum ya okadar yattım hıc lastıkten dolayı kayma yasamadım..

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel öneri... Bu konuda benim de bi fikrim var...

Bunları baş sayfaya ekleyelim diyince sadece fikir atılıyor , kimse oralı olmuyor...
    Bana yardımcı olur da bilgileri bir araya toplamama katılırsanız , hepsini ilk sayfaya ekleyebiliriz

Bu arada çok soru sormuşsun kafam karıştı Zaten açım hiç anlamadım...
    ...
    Ya açım dedinde ben kaç saattir birşey yemedim.Ne sorduğumu anlamıyosunda ben ne sorduğumu bilmiyorum asıl.LAstiklerimde çatlaklar var onu biliyorum.Zaten termodinamik finali beynimde yakılmış lastik etkisi yarattı.Şu finaller bir bitsin Oturup üşenmeyip liste oluşturacam.Şunları şunları koyalım diye.
    Finallerden sonra stajla yaz okulu arasına çok pis bir gezi itelemeye çalışcam Şimdilik dikatli sürün keyifli sürüşler

Motosikleti
    vaRRdı
    Bende yatarak dönmeyi çok seviyor ve keyif alıyorum... Pendik sahil yolundaki bir virajı öylee ezberledimki dizim değdi değecek gibi oluyor süper bir his; her motorcunun yaşaması gerekir diye düşünüyorum...

BU arda artçı durumdayken aldığın güven hissi ile kullanırken aldığın güven hissi çok farklı bence... Bir motoru kullanmadan virajda güven verip veremediğini yorumlamak yanlış olur bence...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Hayır yorumlamak deil ki sadece bana hiç güven vermedi demek istemiştim.Ama gerçekten ii kullanıcılar ile birlikte neler yapılabileceğini görmüş oldum...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    vaRRdı
    Ultraukala şimdi daha iyi anladım... Sende inşallah en kısa sürede cbr sahibi olup kendin tecrübe edebilirsin...

Ertekin yarın programım iptal olabilir , eğer sirkeciye gelirsen ara takılırız...
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    vaRRdı
    Tamam Görkem... Yarın sınavdan sonra ararım seni konuşuruz...

Biri buji mi dedi? Ben iridyum buji taktırdım ama hiç bir etkisini görmedim ama bujiyi değiştirdiğim zaman arka lastiği de değiştirmiştim, belki bir şey olacaktı ama biri performanstan aldı biri performansa ekledi yani +2(buji)-2(130'luk kalın lastik)=0(genel performans) gibi birşey oldu, bilemiyorum...

he bu arada uzun zamandır aklıma takılıyor soracağım hep unutuyorum "jillian" ne oluyor yahu? İnternetten o kadar araştırdım bir tatmin edici sonuca varamadım...

Jillian sadece bir isim
    Iridyum bujisinin performansa etkisi yok... Sadece daha iyi yanma sağlayabilir gibi gibi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler