Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yeni başlayanlar için mükemmel çözüm
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aman cbr düşmanları görmesin o resmi Sonra 40 yıl dillerinden kurtulamayız valla...

Bu arada , şükür kavuşturana

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Görkem gözün aydın. Bu arada Veysel (movistar) 'in yazdığı problemin bir değişik versiyonuda benim başıma geldi bugün, ısınmada problem yaşamadım ama iki kere kırmızı ışıkta dururken hafif gaz verdiğimde egzoz'dan alçak şiddette bir patlama sesi geldi (pat pu diye) geldi. Acaba diyorum benzindemi sorun var Yakın yerlerde olduğumuz için muhtemelen aynı benziciden alıyoruz benzini. Ben Çağlayan Mah.'deki Bp'den alırım genelde.

dgrmr

Evet muhtemelen pis benzin olabilir... Bakalım eğer movistar da oradan alıyorsa iş kesinleşecek

Alıntı biker-rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar egsozdan patlama sesi bendede vardı. Benzincimi değiştirdim problem kalmadı. tecrübelerimi söylüyorum elektrik sistemini sakın kurcalatmayın ve benzin alırken normalden fazla benzin kokusu alıyorsanız ordan bi daha benzin almayın.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Görkem gözünaydın... Artık akarız biyerlere... yeter bu kadar durgunluk...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

Gerçekten kışın daha fazla geziyorduk

Bursaya gitmeliiyiiimmm bursaya gitmeliiyiiimmm bursaaaa bursaaaaaaa

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ertech sana da geçmiş olsun, yeni gördüm.Görkem sen de kavuşmuşsun sonunda motoruna, eh biz de kavuşuruz inş.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    way görkemcim gözün aydın, sevindim adına.
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    baya bi zaman gecti aradan yeni motorunmu desem gorkem hayırlı olsun.

arkdaslar bugun motorun egzosunu soyle bi parltıyım derken egzosun altında en ucra kosesinde sanki ince uclu matkapla delinmiş gibi bi delik var.arkdas "oğlum delinmiş patlamıs lan bu dedi"
    içime kurt düştü normal bişimi acaba bu??
    [IMG][/IMG]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Gerçekten kışın daha fazla geziyorduk

Bursaya gitmeliiyiiimmm bursaya gitmeliiyiiimmm bursaaaa bursaaaaaaa
    özgür istanbulda mı bu hafta su bursa işini halletsek mi acaba?

doğma büyüme İstanbul/bostancı şu an muğla/ortaca
    Motosikleti
    sattım :(
    yaa arkadaşlar lastik konusunda bi soru attım sonra cevapları okuyamadım işim dolayısıyla neyse dgrmr arkadaşım resim aydınlatıcı zaten dedgini anlamıştım ama bnm zincir yetmedi mesafeye ama 140 deil lastik ona eminim
    netten ne kadar cbr 125 resmi indirdiysem baktım bu kadar buyuk lastık takan yok
    ben bnmkini ii kotu elden cıkarıp hemen bi 110/70 17 alcam onumuz yaz burda hava sıcaklıgı 40 dereceyi buluyor iki kişi bindigimide hesaba katarsak motora yuklenmeye gerek yok...
    bide on teker cok ince kalıyor arka 130 olunca
    zaten on tekerlegide deiştircem 80/90 17 orjınalı 90/90 17 yapıcam

bbrr barış abimin dediklerine katılıyorum lastik kalınlıgı kesinlikle hıza ve yol tutuşuna cok etki edior...
    [COLOR="Black"][B] A STATE OF TRANCE[/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    benim arka lastik duro 120 70 17 güzel lastik cok ta fazla yakıt tuketiminin arttıgını veya hızı etkilediğini görmedim

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    görkem hayırlı olsun abi plakalı sökecem daha fazla dayanamıyorum ne yapmak lazım?
    [B]All this pain is an illusion[/B]

Alıntı illegalrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa arkadaşlar lastik konusunda bi soru attım sonra cevapları okuyamadım işim dolayısıyla neyse dgrmr arkadaşım resim aydınlatıcı zaten dedgini anlamıştım ama bnm zincir yetmedi mesafeye ama 140 deil lastik ona eminim
    netten ne kadar cbr 125 resmi indirdiysem baktım bu kadar buyuk lastık takan yok
    ben bnmkini ii kotu elden cıkarıp hemen bi 110/70 17 alcam onumuz yaz burda hava sıcaklıgı 40 dereceyi buluyor iki kişi bindigimide hesaba katarsak motora yuklenmeye gerek yok...
    bide on teker cok ince kalıyor arka 130 olunca
    zaten on tekerlegide deiştircem 80/90 17 orjınalı 90/90 17 yapıcam

bbrr barış abimin dediklerine katılıyorum lastik kalınlıgı kesinlikle hıza ve yol tutuşuna cok etki edior...
    Ön tekeri değiştirme yanlış yaparsın... Motorun iyice çekişten düşer... Ön ideal ölçülerde... Bir arkadaşım vardı arkayı öne almış... Motoru 110'u geçmiyordu.
    2pac'in lastiği 130/70 mt75... onun hız sorunu yaşadığını duymadım.

Alıntı 2pac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görkem hayırlı olsun abi plakalı sökecem daha fazla dayanamıyorum ne yapmak lazım?
    eline bi testere alıp kökten kesmen lazım
    çünkü plakalık bagaj ve alüyü tutan plastikle aynı... eğer sökersen hepsi sökülüyor...

spawnem

Kurt yemiş
    Şaka bir yana ben de daha önce dikkat etmedim bugün bakıp normalmi söylerim...

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Kaza yapan arkadaşlara çoook geçmiş olsun.Motoruna kavuşanlara da hayırlı olsun.3-4 gün giremedi millet düşmüş kalkmış motoruna kavuşmuş neler neler olmuş yavf ne güzel.Yaz geldi yaz.Yaz okulu ve stajda gelmeseydi keşke.Nasıl ayarlayacam ben geziyi..

Tamam bunlar var burada da , üzerine t-shirt falan giydiğinde serin de tutar , çok da şekilli olur , ama işte buradaki fiyatları pahalı...

Şuraya da göz at:
    http://www.heingericke.com.tr/urun.p...m&ak=Ceket&p=6
    CELTİC BLS SİL/RED bende bunun aynısı var.Oldukça kullanışlı.Fiyatına nazaran süper.Bunların eski fiyatları çok daha fazlaydı ben ilk indirim yapıldığında almıştım bunu.İçliği çıkarılaibliyor.Omuz dirsek sırt bel korumaları için yerleri mevcut.İçinde standart olaraktan çok sert olmayan sıkıştırılmış köpüğe benzeyen korumları var.Göründüğünden daha geniş.Sığamıyorsnunz bir yere.İçinde yağmur geçirmez cebi var.Ama normal cepleri Islanıyor.Çok değil ama ıslanıyor.
    Ben yağmurda 2 saat falan gezmiştim ıslanmadım.Çok zevkli oluyor kendinizi küçücük bir evde yağmurda ilerliyor gibi hissediosunuz.Ama yoğun yağmurda daha uzun sürelerde ne olur garanti veremem.
    Fikriniz olsun diye söylüyorum

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    onr.sual
    onur abı benım ayagım ıyı degıl kendımı hazır hıssetmıyorum zaten baska bı kaza rıskını goze alamam cok para harcadım bu amerıka ısıne..
    sız gıdın bneım yerımede yıyın ıskenderı..
    :D

gorki mesaj attın bugun ama dıger telım yanımda degıl ondada kontur yoktu cevap veremedım..ayagım ıyı bırazdaha..basabılıyorum fln ama eskı halınde degıl halıyle..(bugun bı zıplamayı denedım yere ındıgımde oluyordum acıdan):D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

selam arkadaşlar ben de bir racing almak istiyorum 2 seçenek kaldı aklımda ilki cbr125 ikincisi hyosung GT250R . cbr yi seçme nedenim fiyatı, ama performans alamam ve 185 boyundayım diyede kararsız kaldım. hyosung performansı iyi ve üzerinde daha iyi duruyorum, ama fiyatı pahallı ve yedek parçası hakkında bi güven duyamadım. hyosungun fiyatına para çıkıştırırım ama cbr yi rahat alırım. iyice düşünmek ve pişman olmamak istiyorum.... yardım edin

Motosikleti
    vaRRdı
    Zor bir dönemeçtesin...

Honda kalitesi sağlamlığı ve servis ağıyla bir adım önce ancak parçaları inanılmaz pahalı; bu yüzden mutlaka kasko yaptır, başın ağrımasın...

İki motor arasında performans açısından fark var; önceden hiç tecrüben yoksa CBR'ye alışman daha kolay olacaktır; eğer tecrüben varsa 2. el hyosung ile başlamanı tavsiye ederim... Nedenine gelince 250 cc. motorda zamanı gelince yetmemeye başlayacak... 2. el alırsan fazla kaybın olmaz...

Hangisini alırsan al korumaların tam olsun...
    Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum...

Alıntı tetikyunus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar ben de bir racing almak istiyorum 2 seçenek kaldı aklımda ilki cbr125 ikincisi hyosung GT250R . cbr yi seçme nedenim fiyatı, ama performans alamam ve 185 boyundayım diyede kararsız kaldım. hyosung performansı iyi ve üzerinde daha iyi duruyorum, ama fiyatı pahallı ve yedek parçası hakkında bi güven duyamadım. hyosungun fiyatına para çıkıştırırım ama cbr yi rahat alırım. iyice düşünmek ve pişman olmamak istiyorum.... yardım edin
    Ben sana Hyosung tavsiye ederim... Bence biraz para biriktir eğer 0 alacak paran varsa Hyo al...
    Cbr alma mı diyorum , tabiki hayır... Ama eğer Hyo alacak para çıkabileceksen git Hyo al...
    Dersen ki hayır ben ne yazıkki o kadar para çıkamam , Cbr al...

Arkadaşlar , bugün lastik siparişi verdim... Biraz kararsızım iptal etme şansım da var...
    İşler biraz düşündüğünüzün aksine gelişti... Lastik alıyorum , hem de Mt75... fakat 110/80/17 Bu lastiklerin motoru zorladığına karar verdim ve 130 almak yerine 110 alıyorum... Görüntüden biraz kaybedicem , hatta bayağı kaybedicem ama ne yapalım... Performanstan kazanmış olacağım... Siz ne dersiniz bu işe?

Motosikleti
    vaRRdı
    Görkem bende lastiği değiştirmeyi düşünüyorum ve 120 lik duroyu çıkartıp orjinalini takma niyetindeyim...

Ama bu sezonuda geçirip sezon sonu yapacağım bu işi...

bence 110 luk lastikte yakışıyor... iyi yaparsın derim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler