Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Merhaba arkadaşlar;

Bugün e-5'ten pendik sapağına girip pendiğe dönülen virajda kaza yaptım; bariyerlere yanlamasına girdim... Her zaman kullandığım bildiğim bir virajdı ancak Türkiyede yaşadığımı bir an için unutup biraz süratlice girdim. Normalde daha süratliyken de o virajı alabiliyordum ama virajın kör noktasında yağ su karışımı bir birikinti olabileceği hiç aklıma gelmedi... Gelmeliydi kendime çok kızıyorum...

Motoru yatırmışken farkettim birikintiyi, ön teker hafif hafif kaymaya başladı toparlarım umuduyla bir an kayarak devam edip düzeltirim motoru diye düşünürken göz göre göre bariyerlere yanlamasına girdim :( sonra attım motordan kendimi...

Şunu anladımki gerçekten insanlık kalmamış :( kaldırımda yürüyen yayalardan bir tanesi yardım etmedi, yanımdan geçen arabalardan bir tanesi durmadı :( yine bir motorcu kardeşim yolunu değiştirip kaza şoku atlatmama yardım etti...

Şanslı olduğum bir durum var arkamdan araba gelmiyordu, eğer gelseydi düşünmek istemiyorum...

Benim durumuma gelince belden yukarımmda be ellerimde korumalar sayesinde hiçbişey yok. Bacaklarımda birkaç sıyrık var; ancak bileğimdeki sıyrık biraz derin... Malum yaz geldi botu giymemiştim... Buda büyük bir hataymış anlamış oldum... Korumaların önemini biliyordum ama daha fazla öğrenmem gerekiyor...

Allaha şükür kayda değer bir hasar almadan bu kazayı atlattım...

Motorum için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim... Ön far sinyal kafa grenajı yan grenaj, kuyruk yolcu ayak padi fren pedalım hasar gördü... Önemli değil sağlık olsun...

Burdan herkese sesleniyorum; korumalar sandığınızdan daha fazla işe yarıyorlar... Kesinlikle ihmal etmeyiniz... Birde Türkiye hele hele İstanbul yollarında sürüş yaptığınızı unutmayınız... Herkese KAZASIZ belasız keyifli sürüşler diliyorum...

BU kaza beni 2 tekerden soğuttu mu?

Elbette hayır...

Bu arada motordaki masrafı aşağı yukarı çıkarabilirseniz çok sevinirim...

hasar gören ve kullanılamayacak olan parçalar :

sol kafa grenajı, sol orta grenaj, sol sinyal, ön far, fren pedalı, sol yolcu ayak pad'i göstergenin arkasında siyah bir plastik parça vr bide o
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    Alıntı tunasoylemis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bişey sormak istiyorum! Bir 2. el motor buldum 2500 km 2006 model temiz arka lastik kalın 3500ylt diyor arkadas ama ben motordan anlamadıgım icin ne yapmam gerek?Nasıl anlasılır iyi bir motor temis bir motor oldugu yardım edermisiniz lutfen?
    motorla beraber servise gitsen daha iyi olur bence.ben oyle yaptım bende 2.el aldım motoru 5000 deyi servis okeyince bastırdım parayı.kucuk sorunlar ileride büyük sorunlar yaratabilir en bastanıdan işi sıkı tut.

cok gecmiş olsun ErTech

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    @ErTech
    abi çok geçmiş olsun üzüldüm.Neyse ki sende bişey yokmuş.Motor halledilir nasılsa. Masrafa gelince benim kazadan kalma bi fiyat listesi vardı kopyalıyım buraya ordan istediklerine bakabilirsin..

ÖN FAR 104,44 YTL
    KM SAATİ 609,51 YTL
    SOL LEVYE BRAKETİ 56,05 YTL
    SOL MANET 19,91 YTL
    SAĞ KAFA GRENAJI 96,61 YTL
    SOL KAFA GRENAJI 96,61 YTL
    KAFA DEMİRİ 47,52 YTL
    KAFA GRENAJI,ORTA 16,52 YTL
    SOL ALT SAKAL 218,83 YTL
    SOL AYNA 45,38 YTL

belki istediğin parçaların fiyatları vardır..
    CBR125R Mavi 11

Motosikleti
    vaRRdı
    savaş teşekkür ederim...

km saatinde pek bişi yok aslında diğer tutarları karşılayabilirimde km saati girerse işin içine yandık...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    yok ya o fiyat içindeki saatleriyle birlikte komple fiyatı.eğer hız göstergesi, devir saati, hararet ve benzin göstergeleri falan sağlamsa alt ve üst kapağı değişiyo.
    Benim öyle oldu yani.o da 60 ytl civarı bişeydi..

Rica ederim abi
    CBR125R Mavi 11

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    aynen belediyeye dava açarsın ve yıllar yıllar belki sürer dava süreci ama masraflarını ve senin manevi tazminatını faizi ile alırısn.
    Soda Ayran Cool

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    ertech gecmıs olsun abı topıcede yazmıstım..
    sadede gelıyım..
    yaptıracagınız kasko ıle bunları dusunmek zorunda kalmıyosunuz..grenajlı bı motor ve en ufak dusmelerden hasar alıyo dolayısıyla bence yıllık 350(gecen sene benım verdıgım para)ytl bunların yanında hıc kalır..

ertekın,yazmısın zaten hatanı surat+her ıhtımalı dusunmeme..
    dıkkatlı ol abı daha cok turlıcaz senle..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankaralim06 bana bi yanık kokusu geldi ..bi üye var biz atıyoz o geliyo kapğıdan atıyoz bacadan giriyo ..mantolu bi çocuk ..sen onu tanıyo olamssın dimi ..hani yazım sitilin birebir onla aynı..bide direk kafadan cbr topiğine girmişsinde ..insan bu işte aklı hep kötü taraflara çaılışıyo..neyse kokusu çıkar yarına ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

sevgili erTech çok geçmiş olsun.
    motoru viraj da yatırıyormuydun da kaydı lastik.parçalar çok pahalıııııııııı
    sende fazla bişey olmaması bari iyi haber.tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    vaRRdı
    Herkese çok teşekkür ediyorum... Çok saolun...

Özgür

O viraj için optimum dönüş süratinden daha süratliydim burada hatam var; ama daha hızlı döndüğümü bildiğim için fazla bir tepki göstermedim ancak birikinti olunca toparlayamadım... turlayacaz tabi.. sen gitmeden bi ara takılalım yaw şöyle veda turu gibisinden

movistar
    Lastik kaydı ama yerde sıvı birikintisi vardı süzülüyordu rampa aşağı onu farkettiğimde çok geçti motoru yatırmıştım... hızım 85 falandı... son bir süre yanlar gibi ilerledim, hafiften bariyerlere paralel gibiydim gidonu sağa kırsam iyice kayacaktı teker sola kırsam bariyerlere tepeleme dalacaktım belki bu şekilde kurtarırım derken iyice yaklaştım.. ve yanlamasına girdim bariyerlere...

ben iyiyim ya gerisi önemli değil başa gelen çekilir... saolasın...

suspect :
    bende dava olayını düşünmüyor değilim; ancak bürokrasi beni çok sıkıyor... annemin bir iş mahkemesi var 3 yıl oldu bıktık hala devam ediyor ve bitecek gibi değil :( bu durumda kasko yaptırmadığıma yanıp paşa paşa ödeyecem...

Motosikleti
    yok
    evet abi sonucta bende genelde gırmem gereken hızlı gırıyorum vırajlara benım de basıma gelebılrdı(gelıyoduda gecen) benım soledıgım sadece sana degıl yanı..
    motora hakımım ovv ucarım kacarım ben degıl..herzaman dogru suratte kullanmak mantıklı olan..kacarız abı yıne sıle rıva fln o tarafa bı vıraj mıraj alırız bıraz..

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Sol kafa grenajı = 105 YTL (Kesin fiyat)
    Sol orta grenaj = 90 YTLCivarı olması lazım
    Sol sinyal = 137 YTL (İnternetten 50 liraya alırız)
    Ön far komple = 88 YTL (Kesin fiyat)
    Fren pedalı = 30 YTL (tahmini)
    Sol yolcu ayaklık = 40 YTL (tahmini)
    Göstergenin arkasında siyah bir plastik = Göstergenin detayına bakmak lazım.

Hondada yaptırırsan bu iş sana toplam,
    490 Civarı tutar işçilik hariç. Bu parçaları toplamaya en az 3 saat işçilik alırlar oda 63 lira. İşçiliğin saatine 2006'da 21 lira alıyorlardı

1.si sinyali;
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3974878
    Buradan alırsın 50 lira. Ben bu adamdan kargoyla aldım güvenilir. 87 lira burdan kazanç var. Ve inan bana sıfırdan farksız üzerinde çizik dahi yoktu. Yan sanayi değil orjinal. Belkide benim şansıma böyle geldi. Ama sen istanbuldasın kendinde seçebilirsin.

2. grenajları;
    Grenajları;
    http://www.intoko.com.tr/index.php?u...4FANA2FYI%253D
    Yukarıdaki adamdan alabilirsin. Senin motoru ne renk ? Renge göre araştıralım.
    Okan ACAR

Motosikleti
    vaRRdı
    Bu fiyatlar süper ya ...

Honda bayii bana ön far için 150 ytl sol orta grenaj için 140 ytl kuyruk için 160 ytl sol kafa grenajı için 109 ytl sol alt grenaj içinde 140 ytl fiyat verdi... (tabi ayaküstü tahminen) p.tesi sabahtan gidip listeyi alayımda sonra bulabildiklerimi kendim temin eder öyle yaptırırım.. motorum kırmızı siyah Görkeminki gibi...

teşekkür ederim Okan...

Motosikleti
    yok
    ertech gorkemın grenajcısınada bı sordur onda vardı parcalar dıe bılıorum..

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Kesin yazdığım fiyatların hepsine faturadan baktım. Bende daha önce Hondada değiştirmiştim bu parçaları. Bu parçaları alalıda 5 ay falan oluyordur.
    Rica ederim.
    Okan ACAR

Motosikleti
    inşallah gt 250 r olacak
    ertech geçmiş olsun ayrıca sende fazla birşey olamamasınada sevindim.
    bu olayda korumaların önemini bir kez daha görmüş olduk
    Sigarayi Puro, Puroyu Pipo, Pipoyu Nargile, Nargileyi ÖLÜM bıraktırırmış ...

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ertech gorkemın grenajcısınada bı sordur onda vardı parcalar dıe bılıorum..
    Evet Görkeme de sorsam iyi olur... Belki bende farklı bir kuyruk taktırırım parayı vermişken

çok teşekkür ediyorum ilginize süpersiniz ya

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ErTech

Çok geçmiş olsun abi ya... Bence senin hiçbir hatan yok... Ben de her gün çok hızlı giriyorum virajlara , cbf ile bile yatmayı öğrendim... Ama talihsizlik olmuş oluyor böyle şeyler , motorcu adamın başına gelir... Önmeli olan sana birşey olmamış...

Benim grenajcımda orjinal siyah grenajlar mevcut. Ama bizim motorun kuyruğu ile siyah motorun kuyruğunun tonu uyabilir de uymayabilir de , bakmak lazım... Veyahutta sana orjinal grenaj dökebiliriz... Ama bir de boyatman gerekir. Veya yarış grenajı döktürebilirsin benim gibi...

Carcaroth fiyatları çok güzel açıklamış , onlar da o şekilde... Pad'leri çıkar gitsin eğer yolcu taşımıyorsan... Ben öyle yapıcam
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    yok
    ertekcan bız nıye burdayız

bence uymaz buarada sankı sıyah motorun kuyrugu daha bı mat..

Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ErTech

Çok geçmiş olsun abi ya... Bence senin hiçbir hatan yok... Ben de her gün çok hızlı giriyorum virajlara , cbf ile bile yatmayı öğrendim... Ama talihsizlik olmuş oluyor böyle şeyler , motorcu adamın başına gelir... Önmeli olan sana birşey olmamış...

Benim grenajcımda orjinal siyah grenajlar mevcut. Ama bizim motorun kuyruğu ile siyah motorun kuyruğunun tonu uyabilir de uymayabilir de , bakmak lazım... Veyahutta sana orjinal grenaj dökebiliriz... Ama bir de boyatman gerekir. Veya yarış grenajı döktürebilirsin benim gibi...

Carcaroth fiyatları çok güzel açıklamış , onlar da o şekilde... Pad'leri çıkar gitsin eğer yolcu taşımıyorsan... Ben öyle yapıcam
    saolasın Görkem... p.tesi liste bi gelsin bakarsın grenaj olayına bende girerim merak etmiyorda değilim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler