Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Alıntı acu___men adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bu honda cbr 125 ile en fazla kaç sürat yapabildiniz?
    yol eğimliyse, sen hafifsen (60kg altıysan), rüzgar arkandaysa, max 150 görürsün... oda ayda yılda bir olur... sağlıklı olarak max 130 görürsün...

ancak bu motor hızı için alınacak bir motor değil...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    130 zor be bence oda olursa bence yokus assaga olur

şak dıye yazdım ama kusura bakmazsınız bende cok kullandım cbr 125

Motosikleti
    vaRRdı
    Ben düz yolda 130 görüyorum. 10.500 devirde 130 sabit hızda gidebiliyorum...

çok bir önemi yok elbette 130 görmemin ancak görülebiliniyor...

marten1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ 6 Diversion F
    Arkadaşlar bugün şirinevler otosever e gittim cbr 125 için fiyatı sordum 5750 ytl dedi birde 2007 modeller ne zaman gelicek dedim yani yeni makyajlanmış olanından demesinmi adam bu yıl beklemiyoruz gelmesini gercekten öylemi arkadaşlar

arkadaşlar, bu cbr 125 lerin motor ömrü nedir?

@Acu___men
    Bilmem sence nedir? Motor ömrü kullanıcıya göre değişir ne ekersen onu biçersin gibi bir durum. Bildiğim ve kullandığım kadarıyla çok sağlam bir makine (net bir km. veremem) ama yine de sana kalmış. Bu arada max hızı ne yapacaksın mesela, çok merak ediyorum neden kaç yaptığı bu kadar önemli zaten şehir içi kullanıyoruz boşluk buldu mu basarsın orda da 130km/h yapmış 150km/h yapmış çok mu önemli gerçekten. He ben uzun yola çıkacam diyorsan zaten memleketin radarlı polisleri var onlar hız yaptırmıyor. Hadi yaptın diyelim zaten boş bir otobanda inan 130km/h de 150km/h de seni tatmin etmez. Bu 125cc.'lik çok güzel kullanımı çok rahat bir motosiklet fazla birşey bekleme bence tam bir başlangıç motoru gayet taminkar ama boş hayal kurma çünkü bu bir 125cc ama Honda ve şekli şemali itabariyle sınıf arkadaşlarına göre daha cazibeli. Yok ben bu kadar lafın üstüne hala kaç yapıyor maksimum onu merak ediyorum diyorsan ertech tam olarak yazmış ben 90kg'yim yaş ağırlığım bu ve sıksan 130km/h yapan bir makina bu. Ama tam normali bence 110km/h çünkü 130km/h ye gelmen için uzun mesafe istiyor ve şehiriçinde o mesafeyi bulman biraz zor ama 110km/h ye çok rahat çıkar. Şimdi bu değerleri sen ne yapacaksın ben bu kadar anlattım biraz da sen anlat bakalım...

bende başlangıç bişey arıyorum ve sanırım benim için en iyisi bu gibi.

motor en fazla kaç bin km gider sadece meraktan soruyorum.

Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Acu___men
    Bilmem sence nedir? Motor ömrü kullanıcıya göre değişir ne ekersen onu biçersin gibi bir durum. Bildiğim ve kullandığım kadarıyla çok sağlam bir makine (net bir km. veremem) ama yine de sana kalmış. Bu arada max hızı ne yapacaksın mesela, çok merak ediyorum neden kaç yaptığı bu kadar önemli zaten şehir içi kullanıyoruz boşluk buldu mu basarsın orda da 130km/h yapmış 150km/h yapmış çok mu önemli gerçekten. He ben uzun yola çıkacam diyorsan zaten memleketin radarlı polisleri var onlar hız yaptırmıyor. Hadi yaptın diyelim zaten boş bir otobanda inan 130km/h de 150km/h de seni tatmin etmez. Bu 125cc.'lik çok güzel kullanımı çok rahat bir motosiklet fazla birşey bekleme bence tam bir başlangıç motoru gayet taminkar ama boş hayal kurma çünkü bu bir 125cc ama Honda ve şekli şemali itabariyle sınıf arkadaşlarına göre daha cazibeli. Yok ben bu kadar lafın üstüne hala kaç yapıyor maksimum onu merak ediyorum diyorsan ertech tam olarak yazmış ben 90kg'yim yaş ağırlığım bu ve sıksan 130km/h yapan bir makina bu. Ama tam normali bence 110km/h çünkü 130km/h ye gelmen için uzun mesafe istiyor ve şehiriçinde o mesafeyi bulman biraz zor ama 110km/h ye çok rahat çıkar. Şimdi bu değerleri sen ne yapacaksın ben bu kadar anlattım biraz da sen anlat bakalım...

Bunu için sadece tahmini bir değer verebilirim periyodik bakımlarını aksatmazsan, adam gibi kullanırsan 3 ila 4 yıl sorunsuz (hani motora anahtar bile deymedi derler ya) geçer bu da ortalama 30.000-40.000km. eder bu benim görüşüm yani tahminim ben daha 6000 km.'deyim hiçbir sorun yaşamadım ama daha net cevabı daha uzun kullananlar verebilirler. Şu da var ki; 125cc. bir motor'u anladığım kadarıyla Türk milleti olarak biz pek uzun kullanamıyoruz bir zaman sonra kesmiyor yani o yüzden pek takılacak bir soru değil bu seninkisi. İki yıl sonra başlarsın nasıl değiştirsemin hayallerine. İkinci el alacağım o yüzden merak ediyorum diyorsan 5000km.'de 20.000km.'ye kadar geniş bir yelpazedeki üründen bakımlı temiz bulduğunu al derim. Kullandığın süre içinde sorun çıkaracağını zannetmiyorum. Zaten iki yıl kullansan 20.000km'lik makina olacak 40.000km. bu aralıkta da bir sorunun baş göstereceğini hiç zannetmiyorum. Kesene en uygununu ve bakımlı geleni yani içine sineni seç ve al derim. Yok ben hala max. hıza çok takılıyorum diyorsan sana bir alternatif gösterebilirim onun adı da hyosung gt250r hem 250cc. olması max. hızı 160km/h'lere kadar taşıyor, başlangıç motoru olarak da çok büyük ve seni üstünden atacak kadar agresif bir alet değil ayrıca hyosung hakkında iyi eleştiriler okuyorum. Tercih senin.

yok sıfır almayı düşünüyorum.

ama 30-40 bin az değilmi motor ömrü için?

Ben 30.000 ya da 40.000'de ömrü biter kaldır at demek istemedim hiç problem yaşamadan sadece periyodik bakımlara giderek kullanırsın demek istedim yani şu bölgesi aşınmış değiştirelim olayı olmaz gibi düşün. Asıl lafın özü ben daha 40.000km.'leri görmüş cbr125 kullanıcısına rastlamadım sıfır alıpta. Onu anlatmaya çalıştım çoğu sürücü (Türkiye'den örnek veriyorum. Yurt dışını bilemem.) bir zaman sonra yetmiyor gerekçesiyle cc. büyütme yoluna gidiyor ve bu sebepten sen de bir Türk evladı olduğuna göre bu kaç km.'ye kadar dayanır bu motor sorusunu çok ciddiye almaman gerektiğini söylemek istedim. Seni yakından tanımıyorum genel üzerine konuşuyorum belki sen alır yıllarca binersin sana her zaman yeterli gelir oarasını bilemem. Genel durum budur ülkemizde...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bugun 18000 kmye gelmıs bı repsol gordum
    hıcbısıyı degısmemıs sarf malzemelerı dısında
    kı cok saglam gıdıodu..
    emre abı 90 kıloysan ıyı drag rakıbımı buldum:D
    gorkem cok hafıf gelıo bana
    :D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Özgür drag mı? o ne oliki... sen 100kg. olsanda beni geçersin bazen fazla devir verdiğim için 1. viteste 2'den boşa çok atıyor ben daha ne olduğunu anlayıp tekrar 2'ye çekene kadar zaten sen yolu yarılamış olursun. Kendinize dikkat edin... İyi geceler.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Işte Resimler : 2Pac , Praetorian , Ben ve Kilyos Gezisi

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    vaRRdı
    Acu_men biraz klişe olacak ama emeklemeden yürümeyi, yürümeden koşmayı, koşmadan depar atmayı öğrenemezsin...

300 km. hız yapan bir motoru ülkemizde kullanmak çok zor ve deneyim ister sende biliyorsun yolların ve trafikteki insanlarımızın durumunu... ayrıca 300 km. hız yapabilmek anlık durumlarda olabilir bence, yani 300km. sabit hızla tr de hiçbir yolda gidemezsin... ama 300 km. yapamasanda altında o gücü hissetmek istiyorsun bunu anlayabiliyorum...

merakını ve ilgini anlıyorum, ancak basamakları sırasıyla tırmanırsan hem senin için hem sevdiklerin için çok iyi olur

cbr 125 'in sesine gelince bu çok konuşuldu, tek silindir 125 cc. den gelebilen ses ne kadar olabilirse cbr'de de bu var... biraz masraf yapıp kaliteli bir egzos taktırırsan ses olayını kendince çözmüş olursun...

umarım senin için en iyisi olur... kararını verirken burada söylenenlere kulak verirsen en iyi seçimi yapacağına inanıyorum...

kazasız belasız keyifli sürüşler herkese...

Bu arada Görkem Özgür ve 2pac(ismini bilmiyorum kusura bakma ) geziniz çok güzel olmuş... bende gelmeyi çok isterdim ama bu haftasonu çalışma kitlediler şu anda bile işteyim :(

haftaya bursa gezisi için sabırsızlanıyorum iskender yiyecezzzzz

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    arkadaşlar bu cbrın parçaları çk pahalı ya :( size kolay gelsin.Bir fren sıkma demiri 40 milyon civarı iken cbf 150 kullanıyorum benimkine 6 milyon dediler.Bu kadar fiyat farkı olabilirmi?Ya kalite olarak aralarında uçurum var yada honda birilerini kandırıyor Bilmiyorum işin içinde ne var ama cbr 125in fiyatı cbf 150 ye göre gerçekten pahalı.Daha kaliteli olduğu kesin fakat fiyatlarıda benizi bükmüyordur umarım.Saygılar herkese kolay gelsin.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    eheheh süper bir geziydi görkem gene honda servisi babında motorda olan tüm aksamları sokup 2.5 saati geckin ugraştı ellerine saglık.. v3i alıcam kesin fotolar süper :D yaptıgım bir kaza sonucu kafası kaymıştı motorun pek birşey yapamadık imkanlar dogrultusunda degişmesi gerekio zaten ama sinyaller cillop oldu herne kadar praetorian arkadaşım siyah rengin verdigi agırlıgı kaldıramasada oda motoruma hasta oldu askjdhadhaskjf gezide 2 kere üstün yetenegimle viraj dışına uctum insan degilim
    [B]All this pain is an illusion[/B]

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Çok güzel bir gezi olmuş tekerlerinize sağlık.2pac bu arada lastiklerinin markası sanırm pirelli Honda Duran Kardeşlerde görmüştüm nasıl memnunmusun yol tutuşundan?
    AKIN FİDAN

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar haftaya olan Bursa gezisine %80 ben gelemiyorum

ultraukala

Lastiğin markası Pirelli Mt75 130/70/17 S
    Bu arada kalın lastik daha iyi yol tutmaz diye bas bas bağırıyoruz da anlatamıyoruz... Aynı virajda özgür yatarak dönerken 2pac kaydı mesela
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar haftaya olan Bursa gezisine %80 ben gelemiyorum

ultraukala

Lastiğin markası Pirelli Mt75 130/70/17 S
    Bu arada kalın lastik daha iyi yol tutmaz diye bas bas bağırıyoruz da anlatamıyoruz... Aynı virajda özgür yatarak dönerken 2pac kaydı mesela
    İİ de ben kalın die yol tutuşu ii die bişe demedim ki sadece lastiğin kalitesini öğrenmek amaçlı sormuştum

Bu arada üzüldüm kazaya geçmiş olsun çok 2pac

Ayrıca eski gar dediğiniz sanırım eski santral garaj orada Uludağ Kebap var çok kalite biyer ve çok tanınan biyer Bursa'da dışarıdan gördüğünüzde vasat bir esnaf lokantası die tabir bile edinilebilir Bursa'nın kebapta en kalite yerlerinden biri!
    AKIN FİDAN

smack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speed fight + keeway superlight 150
    ultraukala
    hocam bilgilendirdiğin için saol

omerdusmez
    1-resimlerin hiç birinde diğer motorlarda olan ana takoz yok
    2-zaten ultraukala'nın dediğinden anlaşılıyoki bu motor supersport makina olduğu için ana takoz yok..
    3-motor 250 kilo değil 115 kilo...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 18 kullanıcı var. (0 üye ve 18 misafir)

Bu Konudaki Etiketler