Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cbr 125
    arabada gayet ıyıyım ama tabıkıde dedıgın gıbı tecrube gerektırır motor ayrıca 4 tekere de benzemez deneyım cok onemlı yrn da bı kursa kayıtla beraber baslıcam bu ıse ınsallah tabıkıde ben mutlu olurum yardımcı olucak bırı cıkarsa sende sagol ayrıca ne gusel ınsanlar varmıs burda ya
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Araba kullanmayı biliyorsan Görkem'i bul mutlaka çok faydasını göreceksin, kurs dediğin ehliyet kursu ise pek fazla birşey öğreteceklerini sanmıyorum en azından Antalya böyle, ver parayı al ehliyeti tarzı ama ablam Kadıköy'den almıştı ehliyetini çok memnundu hatta burda reklamı olan bir kurstu, gelişim miydi neydi ismi? bir araştır ama Görkem'le ve Özgür'le mutlaka tanış elimde olsa ben bulacam yapışacam yakalarına bana birşeyler öğretin diye ama uzaktalar şansın varken değerlendir, bir de Boy nickli Mehmet diye bir arkadaş var ama o sonraki safha...

Motosikleti
    cbr 125
    hm peki önerilerin için sagol mutlaka degerlendırıcem bende kadıkoyden almayı dusunuyorum ama yıne gelısım asla bıtmes sadece kursla sınırlı kalmamak lasım..
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @dgrmr

Yazdıklarını okudum çok çok teşekkürler
    Keşke burada olsan da öğrendiklerimizi birlikte paylaşsak.

Ayrıca ön kaldırmak istiyorsan bir anda devri 11.000'e dayayıp debriyaj brakma , önce hızlı kalkış yapmayı çalış , yani mesela kırmızıda duruyorsun farzet kendini , gaza asılırken debriyajı da brak , o şekilde çok daha istikrarlı bir kalkış yapabilirsin , devir yüksekken debriyajı bir anda brakırsan motoru kontrol edemezsin zaten elinden kaçar motor...
    (Not: Yine de senin motor iyi kalkmış plakaya kadar Bayağı performanslıymış ... )
    Bu arada geçmiş olsun 2 çizik önemli değil ,canın sağ olsun...

@kirke

Motor sürme konusunda kurstan aldığın eğitim yardımcı olacaktır tabiki ... Fakat bu kurstan kursa değişir... Ben burada Villa Levent diye bir kursa gittim... Bayağı kaliteli bir kurstur ama ona göre de pahalıdır... Bana yamaha scooter-yamaha dragstar-honda twister-kawasaki er-5 ile eğitim verildi... Ehliyet sınavına girdiğimde motorları elimde oynatıyordum...
    Tabiki bu kadar bir eğitim almana gerek yok , orta halli bir kursa girersen temel olayları öğrenirsin , gerisinde teorik ve teknik eğitimler konusunda , eğer istersen , biz sana yardımcı oluruz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    honda cbr 125
    bu da benim canavar.. bugun itibari ile eymir golunde cekildi..

henuz rüştünü ispat etmediginden adı yok.. bakalm bir boga devirsin, yagmur yagdirsin, seller getirsin ondan sonra koymayi dusunuyorum adını

Shakulin

Motosikleti
    CBR-125
    arakadaşlar hepinize merhaba adım murat ve sitenize yeni üye oldum. ama yaklaşık 1 yıldır sitenizdeki yorumları okuyup anlamaya çalıştım bugün itibariyle benim de bir cbr 125 im var daha az önce bayiden geldik kaporayı verdik pazartesi günü ruhsat plaka işlemlerini hallettikten sonra kalan parayıda verip motoru teslim alacaz inşallah. motoru sıfır aldım bana maliyesi herşey dahil anahtar teslim 5.250 ytl oldu (çok sıkı pazarlık ettik ama :D) ayrıca birde sağlam bir kask aldım 200 ytl de o tuttu. salı günü bi aksilik olmazsa almaya gidecem ama bir sorunum var hayatımda vitesli motor hiç kullanmadım 150 cc lik otomatik vites motor kullandım hep. bu biraz benim canımı sıkıyo viteslere alışasaya kadar biraz bocalıcam gibi geliyo. neyse fazla lafı uzatmayım motora bindiğimde ilk görüşmelerimi sizinle paylaşmak istiyorum. herkese tekrar selamlar hepinize kazasız belasız bir gün dilerim...

@murathell
    Hoşgeldin... En fazla 1 hafta bocalarsın , onun dışında küçük ip uçları var onları veririz öğrenirsin... Mesela kırmızıda durduğunda vites düşüremiyorsan debriyajı hafif brakmak veya motoru biraz ilerletmek gibi...

@DEVIL CBR
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3336347
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

merhaba arkadşalr for yeniyiM ama yazılanların hemen hemen hepsini okuduM bilgiler ileride işime yarar diye ..... arkadaşlar 2 el cbr 125 izmir civarında hic bulamadıM cbr 125 icin ist yemi gelmeliyiM :(

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @murathell
    Hoşgeldin... En fazla 1 hafta bocalarsın , onun dışında küçük ip uçları var onları veririz öğrenirsin... Mesela kırmızıda durduğunda vites düşüremiyorsan debriyajı hafif brakmak veya motoru biraz ilerletmek gibi...

@DEVIL CBR
    http://www.sahibinden.com/displayitem.php?a=3336347
    Mesela kırmızıda durduğunda vites düşüremiyorsan debriyajı hafif brakmak veya motoru biraz ilerletmek gibi...
    way görkem bunu sadece ben biliyorum zannediyordum demek ki 2 kişiymişiz bunu bilen neyse hadi başkalarıda öğrensin dedin olsun bakalım.

görkem sana bir soru hyosung 2006 model kırmızı naked almalıyım mı sence .motor temiz ne dersin?
    fiyatı 5000 ytl 4000 nakit üstü 500 500 2 taksit.
    BORN TO RACE

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Hakan abi bak görkeminin sahibinden'den verdiği er-5 ilanına bakmalısn diyorum...Ya bırak hyosung falan er-5 al sen ne işin var korelilerle...Hem kesmez seni hyosung falan daha ateşli bişeler lazım sana...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    akın baktım ona doğru daha ateşli ama biraz fazla ateşli şimdi nerden
    bulacam ben o parayı.
    yaz bitsin parayı kazanalım bi hele alırız zaten kafayı bozdum ben suzuki gsr 600 kırmızı naked istiyorum.
    aha bundan hele bi bak.
    http://www.suzuki.com.tr/motosiklet/...up_id=2&ids=7#

bi resim eklemeyi öğrenemedim ya çok tembelim ben.
    BORN TO RACE

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    tamam özgür ben burdan heber veririm gelmeden. yine mototalde buluşuruz.
    geçen gün Oytun bey babama savaşı cbrcup a sokalım boy kilo uygun demiş babamda olur sokalım demiş.ama katılmak 3000 dolar olduğu için vazgeçmiş bende baba o paraya hyo falan alırız dedim.bakalım artık bundan sonraki hedefim hyo 250 gt inşallah. ama cbrcup ta honda nın japonyadan getirdiği elemanlar çok iyi ders falan veriyolarmış.bütün ekipmanlarıda veriyolar tabi.
    CBR125R Mavi 11

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    Alıntı savas11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam özgür ben burdan heber veririm gelmeden. yine mototalde buluşuruz.
    geçen gün Oytun bey babama savaşı cbrcup a sokalım boy kilo uygun demiş babamda olur sokalım demiş.ama katılmak 3000 dolar olduğu için vazgeçmiş bende baba o paraya hyo falan alırız dedim.bakalım artık bundan sonraki hedefim hyo 250 gt inşallah. ama cbrcup ta honda nın japonyadan getirdiği elemanlar çok iyi ders falan veriyolarmış.bütün ekipmanlarıda veriyolar tabi.
    kardeşim ne boy kilo uygunu size söylüyorum orda sadece cüzdanın uygunluğu önemli nakit 6000 ytl yi koy hemen secerler merak etmeyin
    BORN TO RACE

Yav kardesim bu ne boyle. Honda türkiye, resmen gelişmemiş ülkesin işte ne dayatırsam onu alırsın önce ben kar ederim modunda. Müşteriyi adam yerine koymuyo. Dünya yeni modellere binsin, biz honda elindeki eski modellerden kar edecek diye aptal yerine konalım. Allah bildiği gibi yapsın o paragözleri nediyim.

Alıntı GP500 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav kardesim bu ne boyle. Honda türkiye, resmen gelişmemiş ülkesin işte ne dayatırsam onu alırsın önce ben kar ederim modunda. Müşteriyi adam yerine koymuyo. Dünya yeni modellere binsin, biz honda elindeki eski modellerden kar edecek diye aptal yerine konalım. Allah bildiği gibi yapsın o paragözleri nediyim.

2007 model cbr125'i bekleyen bir müşteri olarak bu konuda haklısın ama bir de olaya bayi gözünden bak şimdi bayi olarak x kadar cbr125 getirmişsin ama y kadarını satmışsın (x>y) bu durumda elinde kalmış şimdi bunu gibi 100 tane bayi olduğunu düşünelim ve x-y=z diyelim bu durumda honda-türkiye'nin z*100=100z kadar motoru bayilerinden geri alması gerekir bu da gerçekten büyük bir zarar yapar, gel biz buna para gözlülük demeyelimde bir nevi strateji diyelim yani elinde patlayan malı zarar etmeden elden çıkarma aynen şöyle şu anda 2006 cbr600rr 19.250 ytl akçor motorda (antalya) ama 2007 cbr600rr 23.000 ytl olacak şimdi cbr600rr alan iki ay önce alana oranla karlı ama sadece moviestar modeli kalmış. Uzun lafın kısası biraz sabırlı ol yakında belki stok eritmek için bayiler fiyet kırabilirler bu durumda da sen karlı çıkarsın ama bu olasıklık gerçekleşmezse dediğinde sonuna kadar haklısın... he şimdi haksızmısın sinirlenmekte haklısın ama paragöz demekte haksızsın bunlar işletme stratejileri yanlış yaparsan ne Honda olabilirsin ne de kar yapabilirsin ama müşteri herzaman haklıdır, ne diyeyim iki ucu.... değnek...

Motosikleti
    honda cbr 125
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100z kadar motoru bayilerinden geri alması gerekir bu da gerçekten büyük bir zarar yapar, gel biz buna para gözlülük demeyelimde bir nevi strateji diyelim yani elinde patlayan malı zarar etmeden elden çıkarma aynen şöyle şu anda 2006 cbr600rr 19.250 ytl akçor motorda (antalya) ama 2007 cbr600rr 23.000 ytl olacak şimdi cbr600rr alan iki ay önce alana oranla karlı ama sadece moviestar modeli kalmış. Uzun lafın kısası biraz sabırlı ol yakında belki stok eritmek için bayiler fiyet kırabilirler bu durumda da sen karlı çıkarsın ama bu olasıklık gerçekleşmezse dediğinde sonuna kadar haklısın... he şimdi haksızmısın sinirlenmekte haklısın ama paragöz demekte haksızsın bunlar işletme stratejileri yanlış yaparsan ne Honda olabilirsin ne de kar yapabilirsin ama müşteri herzaman haklıdır, ne diyeyim iki ucu.... değnek...

bence cok yanlis bir strateji..
    acikcasi satisi az olan ve cok da guclu olmayan bir firma olsa gayet tabi bu sekilde birsey yapabilirler.. ama senede kacyuz tane motor satan ve bunun servisinden de deli gibi para akisi saglayan dunya capinda bir firmanin heyecanli musterilerine "getirmicez, elimizdekiler bitsin, 2-3 ay sonra gelir, belki hic gelmez" gibi sacma sapan seyler soylemeleri hem markanin imaji acisindan hem de guven acisindan son derece sakincali..

2006 stoklarini eritmek icin OPEL ne yapti? elinde kalan arabalari 2.500 ytl ye varan indirimler ile elinden cikardi.. bu da yaklasik 10% indirim demektir..

ben ayni seyi honda dan beklerdim acikcasi.. yeni modelleri getirmeden eskisi uzerine zam yapacagina bari fiyatlari sabit tutarak (hadi indirim yapsin bile demiyorum) alicida cazibe uyandirabilirdi..

sonra da cikip 150.000 km veya 6 sene garanti diyorlar arabada.. araba pazarinda deli gibi rekabet var tabi ama diger yandan motosiklet alicisinin da eli mahkum, alacak diye dusunuyorlar cbr125 leri.

yanlis bence ama caponlar bilir işini..

adam gibi alternatifler lazim bence..

Shakulin

shakulin
    "getirmicez, elimizdekiler bitsin, 2-3 ay sonra gelir, belki hic gelmez"

Yalnız bunu biz söylüyoruz Honda değil... veya servislerdeki bilgisi olmayan adamlar... Honda sadece şu anda belli olmadığını söylüyor...
    Biraz sabredin Motoshow2007'de herşey belli olacak

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    bence gelmicek abi bu motor TR ye bu sene.mantıklısı bu BENCE.herkes 05-06 modellere talim...
    CBR125R Mavi 11

Motosikleti
    honda cbr125 repsol
    arkdaslar 1 seneden beri hondalari takip edyorum bu sene kısmetse alicam bi cbr125 ama ocak aynda 5000 olan cbr fuara bi gittimde 5700 olmus 2.el almaya karar verdim..8000-10000 km de 2005 model cbr ler buldum 3500ytl civarında sizce bir cbr için 10,000 km fazlamı??bir cbr nin motor ömrü nekadar?? birde dikkatimi ceken 2005 modellerde jigle var 2006 modellerde yok.motor performasını etkiliyormu..biliyorum cok soru sordum üzgünüm cahil biri olarak bukadar cbr ciyi br arada gorunce sorasım geldi.şmdiden tesekkur ederim
    not:2.el cbr 125 alicam satanlar varsa ilgilenirim

Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar 1 seneden beri hondalari takip edyorum bu sene kısmetse alicam bi cbr125 ama ocak aynda 5000 olan cbr fuara bi gittimde 5700 olmus 2.el almaya karar verdim..8000-10000 km de 2005 model cbr ler buldum 3500ytl civarında sizce bir cbr için 10,000 km fazlamı??bir cbr nin motor ömrü nekadar?? birde dikkatimi ceken 2005 modellerde jigle var 2006 modellerde yok.motor performasını etkiliyormu..biliyorum cok soru sordum üzgünüm cahil biri olarak bukadar cbr ciyi br arada gorunce sorasım geldi.şmdiden tesekkur ederim
    not:2.el cbr 125 alicam satanlar varsa ilgilenirim
    spawnem arkadaşım motorun kaç km'de biteceği kullanım tarzına bağlıdır... Fakat düzgün kullanımda 10.000 km hiç birşey değildir. 10.000 km'de motorun bitmesi için ancak kaza yapması veya extra bir durum olması gerekir... Bu motorlar çok rahat 30.000'i geçer...

Ben motorumu satıyorum , bu da ilanı:
    http://www.motosiklet.net/forum/satm...satiyorum.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler