Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    bıraz daha yersem 2 katın olcam oyuzden)
    pazar gunu yalan olabılır benım gezı ısı buarada o baslıgada belkı yazmıstım eklenmısım lısteye
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial 150 RF
    Cbr kullanan abilerim sitede yazılan yazıları büyük zevkle okurken böle bir anda 2 tane konuya şok oldum yav daha öncelerde de belirtmiştim ben fuardan sonra satışa sürülcek olan cbr 125 den almayı düşünüyodum yaza dogru ama bir basketbol oynadıgımdan boyum ve kilom biraz fazla boyum 1.88 kilom ise 65 felan ve egitim konusu sanırım egitim sart ! ama benim böle bir imkanım yok eskisehirde + egitim almadan sürüste gercekten sıkıntı yasar mıyım

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorun derken... sürersin ama tabiki eğitim insana birşeyler katıyor... sadece ana eğitimle de motor sürülür tabiki fakat okuyacağın her teorik eğitim , uygulayacağın her teknik senin sorun yaşama oranını azaltır...

Bu arada bayağı boyluymuşsun... motor altında biraz küçük kalacak =)
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Mondial 150 RF
    Ya görkem abi biraz olsun icime su serptin bana bu teorik olarak okuyabilecegim ya da bu bilgileri alabilecegim bir site olsun her hangi bir dergi bile varsa sölersen alabilirim cünkü okuyarak bile olsa bir seyler ögrenmek isterim birde benim bu boyum olayı yani motoru virajlar felan sıkıntı yasatır mı ? " Kücük gelme isine gelince önemli deil " Ginede cok saol görkem abi

Yok boyla ilgili kullanımda bir sorun yaşamazsın... Sana mümkün olduğunca okuyacağın yazı gönderirim internetten uygun bir zamanımda.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Mondial 150 RF
    Simdiden cok soal görkem abi ben zaten periyodik olarak baslıgı takip ediyorum sen eklersen felan ben direk alırım ya da müsait olursan felan mail atabilirsin sen isteidigin sekilde bilgilendirebilirsin....

mail adresim: burakcan90@hotmail.com

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    carchorath viraj da kontrayı bende biliyorum ama dediğim gibi kulaktan dolma bilgilerle ve kendi tecrübemle dedeğin gibi bazen viraj dışına çıkıyoruz zaten ben kazayı bu yuzden yaptım.
    virajda geç kaldım belki dalgındım gidonu ittim ama donmedi biliyorum bir yerde yanlış yaptım.ama sende gösterirsin senden de bilgimiz olur.
    savas11 benim motor yarın çıkyor adamlar hemen hallaettiler valla
    ama fiayatı yarın öğrenicem.
    BORN TO RACE

DEVIL CBR
    yaw önce fiyat öörenip soora soksaydın servise

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    görkem eklediğin mavi cbr motor resmi süpermiş.sağol paylaşım için.
    kask ben lazer kask kullanıyorum 275 ytl ödedim .lazer vertigo mystic
    boyu uzun olanlar evet biraz ufak kalacak altınızda ama önemli değil sürün gitsin.bizimde kilomuz var ne yapalım
    eğitim şart arkadaşlar gördüğünüz racing cilerle konuşun tecrübelerini sorun konuşturun siz sorun sordukca konuşurlar.
    dergi alın arkadaşlar ben hemen hemen 2 ayda bir lıyorum bazen 1 ayda 2 tanede alıyorum
    benim önerim motorize dergisi olur içinde çok yararlı yazılar var.motokişilik testleri felan gayet yararlı .

görkem ortalama 200 dediler serviisn 700 ünden iyidir
    BORN TO RACE

doğru sen ustaya götürmüştün değil mi? bakalım nasıl yapacaklar... sinyalleri merak ediyorum ben

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    savas11 haklısın kardeşim aynen öyle bursa servisi tam montaj servisi hiç düzeltmekle işleri yok.
    sadece yeni parça satıp monte ederler.
    ha iyi karşılarlar o kadarda ayı değiller ama montajcılar

sinyaller ondan vazgeçtim tam nasıl derler bilmiyorum ama hani dışa taşmıyan sinyalller var ya içe gömülü onlardan takalım dedi kawasaki 636 sinyali gibi ben dedim olmaz o yuzden taktırmıyorum zaten bir tanesi yerinden çıkmıştı aslıyordu onu yerine yapıştıracaklar
    BORN TO RACE

Resmini çekseydin sana nasıl düzeltileceğini anlatırdım yapıştırmayla olmaz onlar...
    636 sinyali hoş durabilirdi :D Ama yine motoru inceltecektir...

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    valla o kadar da büyük duracağımı zannetmiyorum üstünde baksanıza benden daha iri arkadaslar da sürüyorlar...Açıkçası ybr'de alsam aynı şekilde gözükeceğimiz düşünüorum.Ayrıca ilk olarak cbf150 almayı düşünüyordum yalnız fiyatı4000lere doğru çıkınca vazgeçtim...bu arada mat siyah vertigo yada nolann61 genesis yine mat siyah ikisinden birini almayı düşünüyorum.cafcaflı şeyleri pek sevmem...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    Görkem merak etme benim aynaların ikiside sağlam..sağ ayna zaten motorun üstünde takılı, sol aynanında bağlı olduğu demir kökünden kırılmış.Yani aynaların ikiside sağlam.Grenajlarda da hani sağ eteklerdeki grenaj var ya honda yazıyo.sadece o sağlam işte.Diğerlerinin hepsi ya kırık ya çatlak.Ama seninle sinyal ve ön cam işini bi halledelim bi ara Görkem hele bi parçalar gelsinde.

DEVIL CBR sanada geçmiş olsun çabuk halletmişsin.Gözün aydın.Darısı benim başıma.

Dün motorumu kaza yaptıktan sonra bıraktığım motosiketçiden aldım ve apartmana getirdim.Tabi o motorcuda tamir olmadı sadece durdu orda.Kazadan öncede çamurluydu motorum biraz.Çektim evin önüne o halde yıkadım motorumu.Motor dağalmış, beenim kol alçıda.O şekilde yıkadım yani.Millet beni gördü "ulan ne motor aşkıymış bee" diyolar.Ölcen motor uğruna hala sakat sakat motor yıkıyon diyolar Olsun dedim motorum istanbullara gitcek temiz olsun ...
    CBR125R Mavi 11

Haha helal sana savaş =) Sen gel hemen Mototaldan cam alalım , yandan Hein Gerickeden de sinyalleri halledelim. Eğer istersen oradan da motor bayiilerinin oraya geçer sana bi kask beğeniriz...

Neyse ben yatıyorum yarın önemli bir sınavım var , iyi geceler...

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    tamam Görkem hepsini halledelim şu hein gericke yi de çok merak ettim. bi bakalım ne var ne yok.
    Bi de Görkem grenajlarda ufak çatlakları tamir edebiliyolar mı?
    CBR125R Mavi 11

Evet tabiki...
    Kırıkları bile çok büyük olmadıkça ve parça kaybolmadıkça tamir ediyorlar... Fakat aynı yerin üzerine tekrar düşersen tekrar kırılabiliyor...
    Ben de; param olsun benden önceki sahibinin yaptığı 1-2 çiziği tamir ettireceğim.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    sanki sen hic cizmedinde
    baskasina mok ation
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Evet beyler, yapma dediniz etme dediniz fakat ben İzmir'e gittim ve 2 saat önce de güzel evime geldim. Biraz yorucu oldu hakikaten ama kesinlikle deydi, bir daha olsa bir daha yaparım ama, zannedersem bu girişimlerim bir süre sevgili nişanlım tarafından veto edilecek gibi. Herneyse birkaç resim çekme fırsatım oldu keşke daha çok çekseydim dedim şimdi ama olsun buyrun resimler hem topic'e renk gelsin...

Donuyoruuuum....!

Otoban manzarası

Hedefe 50 km. yorgunum

Dönüş bohçası sırtında...

Trafikten Murat Bey güzel insanlarla tanıştım ama sadece onun resmini çekmeyi akıl ettim... Gerçi Murat bey teklif etmese onu da akıl edemeyecektim 6 yaşındaki oğlu motosiklet hastasıymış ona gösterecekmiş...

İşte kabus dolu bir dakika gözlüğüm sağ camı seyir halindeyken düştü tam iki saat aradım mekan Denizli, Antalya'ya 230 km var ne yapacam diye kara kara düşünürken sinirlerimi yatıştırmak için bir fotoğraf çektim. Cama mı ne oldu tabiki bulamadım. Onun yüzünden bir de Torosların o virajlarını karanlıkta aldım.

Camı bulurum ümidiyle bir dünya aşağıya yürüdüm bu arada manzara hoşuma gitti işte bu da son resim...

Yorgunum ama gururluyum. TEk kişilik dev gezi diyebilir miyim buna şimdi...? Ah bir de gözlüğüm olsaydı...

Umarım renk katmıştır. Fikir veren, akıl veren, destek veren vel hasıl kelam bana bir şeyler öğreten herkese çok teşekkürler. Fikirleriniz, yorumlarınız olmasaydı ne bu yola çıkabilirdim, çıksam da dikkat etmem gereken şeyleri unutabilirdim, sonuçları da hoş olmazdı... Hepinize sonsuz teşekkürler...

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    hocam elıne koluna saglık guzel bır gezı olmus senın ıcın.Kazasız belasız donmus olman cok daha guzel

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler