Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    boy,

o grenaj ıcın dusunmuyor
    aynalar ve konsolu kaplamak ıcın dusunuodu(k)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125R
    tamam praetorian gelirken haber vericem.Parçalar sipariş edildi.Taa japonya dan gelcekmiş grenajlar.Neyse görüşmeyi çok isterim bende, haber vericem.
    CBR125R Mavi 11

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Selam arkadaslar sizlere bişeler sormak istiyorum tamam diyeceksiniz ki okuyun geçmişi ama 255sayfa üstelik ilk 100-150sayfasını okumuştum ama devamlı olarak takip edemiyorum...parçalar genel olarak pahalı orası tamam peqi aranızda sadece motora kasko yaptıran var mı?Ne kadar ödeniyor kaskosuna.ben bi yerde araç kaskonuz varsa eğer ona ek yapılabiliyormuş anca tek motosiklete kasko yapılmıyormuş...Ayrıca 2.elleri 10000altı ne kadara alıc buluyor büyük ihtimal 2.el bir cbr almayı düşünüyorum da.Ayrıca mavi cbrlar ne kadar üretildi alabilirsem mavisini almak istiyorum da...2. el için ne kadar fiyat biçiliyor?Cevaplarsanız çok teşekkür ederim...
    AKIN FİDAN

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    savas11 Bursa servisi çok iyi ben çok memnunum. Bende ufak bir kaza geçirmiştim. Far ve ön siperlikten 1 2 parça değiştirdim. Ellerinde ön siparlikteki parça yoktu (malum bizim motorlar mavi, sınırlı sayıda ve sadece 2005'te üretildiği için stok tutmuyorlar haklılarda) Ama ben motoru saat 15:00 gibi bıraktım ertesi gün o saatte aldım. Yani 1 gün içerisinde parça gelmiş takılmış diğer bakımları yapılmıştı...

Bu arada şu eğitim işine gelirsek. Boy'dan rica edelim bi haftasonu pazar günü toplanalım bize 1 saat viraj eğitimi ve ilginç tiyoları versin ne dersiniz ) Ama Mehmet abi kabul etse bile toplanıp gitmek mesele.Malum biz Buırsadayız. Devil bizde bi gün buluşalım görkemlerin yanına gidelim yahu

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar sizlere bişeler sormak istiyorum tamam diyeceksiniz ki okuyun geçmişi ama 255sayfa üstelik ilk 100-150sayfasını okumuştum ama devamlı olarak takip edemiyorum...parçalar genel olarak pahalı orası tamam peqi aranızda sadece motora kasko yaptıran var mı?Ne kadar ödeniyor kaskosuna.ben bi yerde araç kaskonuz varsa eğer ona ek yapılabiliyormuş anca tek motosiklete kasko yapılmıyormuş...Ayrıca 2.elleri 10000altı ne kadara alıc buluyor büyük ihtimal 2.el bir cbr almayı düşünüyorum da.Ayrıca mavi cbrlar ne kadar üretildi alabilirsem mavisini almak istiyorum da...2. el için ne kadar fiyat biçiliyor?Cevaplarsanız çok teşekkür ederim...
    Motor kaskosunu ben sordum 850 lira dediler ve çalıntıyı kapsamıyordu yani full değil abuk subuk bir poliçesi vardı. Kasko 4 milyarlık motor için 850 lira para istiyor ben gerek duymadım açıkcası. Full kasko yapan yerler var sanırım isviçre sigorta yapıyordu (emin değilim bir başlık açılmıştı kasko ile ilgili arat istersen) 10.000 üstüde bence rahatlıkla alabilirsin Honda 10.000 km de daha yeni açılıyor. Bu başlık 255 sayfaya geldi ben daha bir tek arıza haberi görmedim
    Mavisini bulman diğerlerine göre daha zor. Bayinin dediğine göre bursadaki tek mavi bendeymiş 3500 paran olsun cebinde temiz bir motor alırsın kendine...
    Okan ACAR

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    Ultraukala ben satayım sana kırmızı-mavi ama; hemde bursa dan
    parçalar pahalı doğru kasko yaptıranımız az ama aslında yaptırmak lazım
    çok yer kasko yapmıyor motosikletlere ama praetorian yani özgür arkadaşımız kasko yaptırmış uygun bi fiyata yaptırdığını söylemişti.
    BORN TO RACE

Motosikleti
    yok
    bencede vıraj egıtımı mehmet abı nın bos bı vaktı olursa onun yapması daha mantıklı
    ben koc allıanzdan yaptırdım(zorunlu olarak)
    450 ytl galba
    calıntı harıc
    motor 7400 km de sımdı
    ve gercektende normalde 110 u gecmedıgı yolda 120 gormeye basladı
    annamadım
    yada verdıgım 1 kılo 10 km arttırdı:D

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    carcharoth evet bizde buluşalım sanırım biliyorsun gerçi burdan ayıp olacak ama pazar k.paşa gezisi var bursa md galiba gelicen orada tanışırız.
    evet bir gün de istanbula gideriz bence fuara gidelim motoshow 2007
    BORN TO RACE

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Özgür 1 kilo o kadar fark ediyomu yahu Ben 57 kiloyum. Demek 50 kiloya düşsem 200 görebilirim
    Okan ACAR

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    [QUOTE=praetorian;573948]bencede vıraj egıtımı mehmet abı nın bos bı vaktı olursa onun yapması daha mantıklı

mehmet abi kim nerde yaşıyor bize nasıl eğitim verecek.
    biri bize el uzatsın
    BORN TO RACE

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı DEVIL CBR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    carcharoth evet bizde buluşalım sanırım biliyorsun gerçi burdan ayıp olacak ama pazar k.paşa gezisi var bursa md galiba gelicen orada tanışırız.
    evet bir gün de istanbula gideriz bence fuara gidelim motoshow 2007
    Devil motoshow'a da minübüs kaldırıcaz gece istanbulda kalıcaz sanırım ücretlerde 20 en fazla 30 arası olacak. Samet ayarlıyor o işi ben gidicem kesin. Ama fabrikadan arkadaşlara söz verdim. Kemalpaşa gezisine gelicem görüşelim orda
    Okan ACAR

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    üfff 57 kilo vaybe tam motorcu fiziği sen yakında 150 yaparsın zaten
    merak etme
    BORN TO RACE

Motosikleti
    yok
    walla carcharoth
    ya makıne acıldı(kı muhtemel:D)
    yada dedıgım gıbı 1 kılo
    motoshow a beklerız

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    motoshow da alıcam anahtarınızı
    silicem sizi cbr 125 r tarihinden
    birde virajı adam gibi alabilsem tam süper olacak ta
    BORN TO RACE

ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    devil bu ne heyecan, bu ne hırs böyle...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne kadar çok yazılıp çizilmiş... ben bu gün hastayım arkadaşlar yarın bütün commentleri okuyacağım... iyi geceler
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor kaskosunu ben sordum 850 lira dediler ve çalıntıyı kapsamıyordu yani full değil abuk subuk bir poliçesi vardı. Kasko 4 milyarlık motor için 850 lira para istiyor ben gerek duymadım açıkcası. Full kasko yapan yerler var sanırım isviçre sigorta yapıyordu (emin değilim bir başlık açılmıştı kasko ile ilgili arat istersen) 10.000 üstüde bence rahatlıkla alabilirsin Honda 10.000 km de daha yeni açılıyor. Bu başlık 255 sayfaya geldi ben daha bir tek arıza haberi görmedim
    Mavisini bulman diğerlerine göre daha zor. Bayinin dediğine göre bursadaki tek mavi bendeymiş 3500 paran olsun cebinde temiz bir motor alırsın kendine...
    okan artık senin motoru alırız mavi yoksa başka bursa da ya da seninkine kardeş bi mavi denk gelir umarım. .Hayırlısı bakalım elimde şimdi bir miktar para var 200euro kadar onlarla kask+mont alırım sanırım...Onları halletmeye çalışıcam ehliyetimi aldım zaten gidip emniyete çıkarttırmam kaldı sadece.90ytl sanırım harcı varmış..hein gericke montlar hakkında bilgisi olan var mı?uygun fiyatlı..kaskıda nolan n61 yada lazer vertigo düşünüyorum bakalım...Almalı mıyım acaba önceden ne dersiniz?

km sorunuda motor dış grenajlar falan temizse sorun etmem zaten ben zannediyorum ki 100000km rahat gider bu alet...O kadarını da yapmam zaten zor...Bilmiyorum bakalım şu önümüzde bir aylık bir süreyi atlatayım da...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    Honda cbr 125 r

öncelikle herkese selam eni üye...;)))

bende bir cbr 125 kullanıcısı olarak bu topic'e nasıl kayıt olabilirim.
    tşkkr.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Carcharoth
    Bu arada şu eğitim işine gelirsek. Boy'dan rica edelim bi haftasonu pazar günü toplanalım bize 1 saat viraj eğitimi ve ilginç tiyoları versin ne dersiniz ) Ama Mehmet abi kabul etse bile toplanıp gitmek mesele.Malum biz Buırsadayız.
    @praetorian
    bencede vıraj egıtımı mehmet abı nın bos bı vaktı olursa onun yapması daha mantıklı
    @DEVIL CBR
    mehmet abi kim nerde yaşıyor bize nasıl eğitim verecek.
    Arkadaşlar forumda sizin gibi "bana eğitim ver" diyen bir sürü arkadaş mevcut. Hatta yüksek hacimli yarış motoru kullanan bile var. Tamam deneyimlerimden, insanlara yardım etmek için yazdığım yazılardan beni bir ağabey olarak görmeniz ve yardım talebinde bulunmanız beni mutlu ediyor ama ben kimseye gelin size eğitim vereyim demedim. Bu konuda daha önce detaylı bir yazı yazmıştım. Birşeyi çok iyi bilmek, o işi başkalarına öğretebilmek anlamına gelmiyor. Yani bu iş için eğitim verebilme sertifikası olması gerekiyor bence. Yani birilerinin benim bilgimi ve deneyimimi sorgulayıp, haa tamam bu adam bu işi biliyor, insanlara doğru şekilde eğitim verebilecek düzeyde demesi lazım. Yoksa sizlere anlatacaklarım bir konu hakkındaki kişisel deneyimler veya düşüncelerden ileriye gitmeyecektir. Size ne kadar faydası olur orasını da bilemem.

Ben bu işi motosiklet.net in kurucusu ve sahibi, aynı zamanda samimi arkadaşım Erhan ile konuştum. Bu tip organizasyonları motosiklet.net olarak planlayalım, o zaman bu işe girerim dedim. Biliyorsunuz bu sezon yarışa giriyorum, eğitim verebilmek için de eğitim verme sertifikası almak istiyorum. Honda eğitmen arıyor, vaktim ve imkanım olsa giderdim ama ne yazık ki orada belli günler gün boyunca eğitim verebilecek vaktim yok. Dediğim gibi, bu tür bir eğitimin "gelin size birşeyler göstereyim" tarzında değil, belirli şartları sağlayarak vermenin sizlere yararlı olacağını düşünüyorum.

Eğitim bence şart. Çünkü özellikle bu sene birçok arkadaşımız hayatını kaybetti, şanslı olanlar da sadece bir yerlerini kırarak paçayı kurtardı. Birçok arkadaşa 600cc yarış motoruna geçmek için uygun şartları sağlamadığını söylesek de bazıları hala dinlememekte direnç gösteriyor. Demek ki insanlar bu motor işini bilinçli şekilde yapmıyorlar. Trafikte motor kullanmak zaten ayrıca tehlikeli, ben bile bu kadar deneyimli olmama rağmen bunca seneden sonra parmağımı kırmayı becerebildim. Trafikte ne yapıp ne yapılmaması gerektiği zaten çok net. Bunun yanında ileri sürüş tekniklerini öğrenmek ve uygulamak gerekiyor. Genelde herkesin zorlandığı, korktuğu veya yanlış bildiği konularda bilgilendirilmesi gerekiyor. Bunlar arasında da doğru frenaj, viraj, pozisyon ve denge var.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    DERBI GPR 125
    Alıntı ErTech adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devil bu ne heyecan, bu ne hırs böyle...
    Evet hırslıyım ben en iyisiyim hepinizi yenicem
    abi ne hırsı ya şaka yapıyoruz şurada
    ama yine de siz dikkatli olun ben sizi gaza getirir yarıştırırım
    zaten aramadılar honda cup tan orada da bir şeyler dönüyor kanımca
    akraba tanıdık kontenjanları gibi
    BORN TO RACE

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özgür 1 kilo o kadar fark ediyomu yahu Ben 57 kiloyum. Demek 50 kiloya düşsem 200 görebilirim
    Ben de 55 kiloyum

Alıntı Tupér adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir cbr 125 kullanıcısı olarak bu topic'e nasıl kayıt olabilirim.
    tşkkr.
    Hoşgeldin Isim, Soyisim, E-Mail, Motor Rengi gibi detaylardan istediğini yazarsan hemen kaydederim seni
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler