Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    elıff - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondıal 125zn/sıyah
    hayır gormedım nerde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı donniedarko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklı olabilirsin ama spor tarz daha çok hoşuma gidiyo naked değil ama enduro olabilir ilerisi için birkaç yıl 600f kullanıp sonra 1100xx gibi bir düşüncem var allah kısmet ederse
    Tanrı her cbr 125 sahibinin sonunu 1100xx le sonlandırsın
    Bu arada Promethes un dediği gibi 7000 km yeterli mi bu geçiş için,işte bu tartışılacak ve ilerideki seçimlerimiz için ışık tutacak bir konu
    Ducatista:)

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    vala yaşım 20 filan olsa belki haklı olabildin ama 600f biner binmez ghostrider olacak halimiz yok motorun gücünün farkında olup kendi tecrübeni biliyorsan sorun olacağını sanmam
    Ben denedim bve o makine için daha bir 10.000 km olduğuna inandım. Çukurlardan kaçmak bile bir incelik istiyor, kaçmazsan ve elini gazda unutursan en ufak çukura girdiğinde kafa kaldırıyor. Az daha gazda olsa elin fırlayacak altından. Bence denemeden karar verme
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    donniedarko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanrı her cbr 125 sahibinin sonunu 1100xx le sonlandırsın
    Bu arada Promethes un dediği gibi 7000 km yeterli mi bu geçiş için,işte bu tartışılacak ve ilerideki seçimlerimiz için ışık tutacak bir konu
    motora hakim olmak kadar insanın kendine hakim olması da önemli bence hatta en önemlisi belki kendine hakim olabilirsan makinenin sınırlarını bilip kullanırsan sorun olmaz bana göre. tabi direkt gidip 600f'e atlamıycam en azından hondanın şu eğitimlerini almayı planlıyorum bahara doğru

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    motora hakim olmak kadar insanın kendine hakim olması da önemli bence hatta en önemlisi belki kendine hakim olabilirsan makinenin sınırlarını bilip kullanırsan sorun olmaz bana göre. tabi direkt gidip 600f'e atlamıycam en azından hondanın şu eğitimlerini almayı planlıyorum bahara doğru
    Tecrübe eğitimle kazanılmıyor
    Onur Yollarda

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe eğitimle kazanılmıyor
    benim yazdıklarımdan böyle sonuç çıkmıyor tecrübenin eğitimle kazanılmadığını söylemek eğitimin gereksiz olduğu anlamına gelir ki bu da hiç örnek bir tavsiye olmaz, katılmıyorum.

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    benim yazdıklarımdan böyle sonuç çıkmıyor tecrübenin eğitimle kazanılmadığını söylemek eğitimin gereksiz olduğu anlamına gelir ki bu da hiç örnek bir tavsiye olmaz, katılmıyorum.
    Hasancım bence Prometheus tecrübe olmadan eğitimin tek başına işe yaramayacağını vurgulamaya çalışmış

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Anlayan birinin olması güzel.

Dostum SS makineler şakaya gelmiyor, bunu test ettiğimde anladım. Üstelik çok yakıyor, düştüğünde grenaj çizildiğinden çok daha fazla sorun çıkıyor, motorda sorun olduğunda müdahale edemiyorsun vs. vs. vs. Hepsinin özü ciddi bir tecrübe istiyor.

Motosiklet gruplarının toplantılarında sadece geyik olmasa keşke, birtakım ciddi konular da konuşulsa da işe yarasa derim ben. Böylelikle çok fazla arkadaşımızı hayata döndürebiliriz.

Ne zaman istersen bu konuda konuşabiliriz, (ÖM, MSN vs. dahil). Seni iyi anlayacağımı sanıyorum çünkü ben de yakın bir zamana kadar seninle aynı düşüncedeydim ve bir 600'lük SS makine istiyordum.
    Onur Yollarda

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya tamam kardeşlerim , prometheus da sonuna kadar haklı ama biryerden başlamak gerek , ben ne insanlar biliyorum parası var diye gitmiş 600RR almış... Bence sen üstünden gelirsin... kimdi o? kim alcaktı yaw?

Nihahaha evet ele geçirdim topic'i... Dağılın
    Bu arada ilk sayfa ile ilgili şikayet veya öneriniz varsa söleyiniz... Turuncu cbr'nin beyaz arka planlı 600x450 resmini bulamadım, bulanınız varsa onu da koyarım..
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    başlığımızın ismi değişmiş daha güzel olmuş. Prometheus oyle kastetmemiş, tecrübe pratikle kazanilir ama eğitim de şarttır, fakat sadece eğitim yetmez demek istemiş sanirim.

benim fikrim honda'nin eğitimini al(hatta para bulursam ben de alicam) sonra bi sezon aldigin eğitimi pratiğe dök sonra cbr 600 f al abicim. bi de beni düşündüren şu var, cbr 125 bence geçiş için çok yeterli bir motosiklet degil, araya başka bir model sokabilirsin 600 f kullanirken alacağin riski daha da azaltmak istiyorsan.

@GorkeM

ilk sayfa gayet şık, eskiden büyük olduğundan fotograflar yana dogru kayip işkence çektirtiyordu. ellerine sağlık.

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Araya bir ER6F sokabilirsiniz, az yakar çok kaçar, kullanımı da basit. Ya da Hyosung GT650R. Mutlaka bir çift silindir sokun araya.
    Onur Yollarda

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Yav bu arada hava sıcaklığı şöyle 15 20 derecelere ulaşsa yine de bir cbr125 buluşması düzenlesek???

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    pro seni anlıyorum yada anladığımı sanıyorum en azından ama şunu görüyorumki bu sitede ve birçok sitede yüksek cc motor karşıtlığı var. ne zaman birisi yüksek cc motor almak istediğini dillendirse aman allahım her kafadan bir ses. bu kadar da bu motorları tabu haline getirmeyin öcü yapmayın insanların gözünde. ben de kullandım ve denedim. gördüğüm şuydu, kesinlikle ve kesinlikle 600 cc motor 125 cc motordan çok daha güven verdi. hem denge hem de kontrol açısından. bazen 125 ile 100'ün üstüne çıkınca motor altımdan dağılacak elimde gidonla kalacağım diye korkuyorum. en ufak rüzgarda alet altımdan uçup gidecek gibi ve yoldaki en küçük nesnenin üzerinden geçince lastikler sağ sol kıç atıyor. ama ağır ve güçlü bir motor yol çizgilerin üzerinden geçerken dengesini kaybetmez diye düşünüyorum veya daha kalın lastikleri sayesinde viraj alırken altından kayıp gitmez. her neyse kısaca şunu söyleyeyim, bence yüksek cc bir motor tecrübesi yine yüksek cc bir motorla edinilir, ömür boyu cbr 125 de kullansan, bu sana 600 cc tecrübesi vermez anlamabiliyor muyum?

Ben hiç denk gelemedim cbr125 buluşmasına
    Havalar bence gayet güzel , ben her gün dışarıdayım

Er-6f gerçekten güzel motor... Ama araya 6f sokarsak bu sefer 600RR'a geçilir ondan sonra.. Çünkü 6f birkaç yıl yeter , o zamana kadar da 600F kalmaz piyasada.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de beni düşündüren şu var, cbr 125 bence geçiş için çok yeterli bir motosiklet degil, araya başka bir model sokabilirsin 600 f kullanirken alacağin riski daha da azaltmak istiyorsan.

bak bu başım gözüm üstüne bunu ben de bazen düşünmüyor değilim araya daha güçlü bir model sıkıştırabilirim ama bu da maddi olarak beni zorlayacak

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    pro seni anlıyorum yada anladığımı sanıyorum en azından ama şunu görüyorumki bu sitede ve birçok sitede yüksek cc motor karşıtlığı var. ne zaman birisi yüksek cc motor almak istediğini dillendirse aman allahım her kafadan bir ses. bu kadar da bu motorları tabu haline getirmeyin öcü yapmayın insanların gözünde. ben de kullandım ve denedim. gördüğüm şuydu, kesinlikle ve kesinlikle 600 cc motor 125 cc motordan çok daha güven verdi. hem denge hem de kontrol açısından. bazen 125 ile 100'ün üstüne çıkınca motor altımdan dağılacak elimde gidonla kalacağım diye korkuyorum. en ufak rüzgarda alet altımdan uçup gidecek gibi ve yoldaki en küçük nesnenin üzerinden geçince lastikler sağ sol kıç atıyor. ama ağır ve güçlü bir motor yol çizgilerin üzerinden geçerken dengesini kaybetmez diye düşünüyorum veya daha kalın lastikleri sayesinde viraj alırken altından kayıp gitmez. her neyse kısaca şunu söyleyeyim, bence yüksek cc bir motor tecrübesi yine yüksek cc bir motorla edinilir, ömür boyu cbr 125 de kullansan, bu sana 600 cc tecrübesi vermez anlamabiliyor muyum?
    Keşke Ankara'da olsan da seni bu konuda daha fazla aydınlatacak ve gerçekleri görmeni sağlayacak birkaç SS'ci abimle tanıştırsam Neyse gazan mübarek olsun ne diyeyim. Ancak şuna katılmıyorum; " bu sitede ve birçok sitede yüksek cc motor karşıtlığı var". Yani bizi böyle tanımlıyorsan zaten sana ne vermek istersek almayacaksın (tabi ayıp etmişsin bu söyleminde onu da belirteyim). Bu nedenle bildiğini yap diyorum. Umarım hiç "haklıymışsınız" demezsin bize

Saygılar..
    Onur Yollarda

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav bu arada hava sıcaklığı şöyle 15 20 derecelere ulaşsa yine de bir cbr125 buluşması düzenlesek???
    vala damla ben yağmurlu günler hariç hiç durmadan geziyorum hatta işe bile hala motorla gidip geliyorum

O bakımdan donniedarkoya katılıyorum , 100 üstü 160 altı hızlarda 600cc çok daha güvenli... 160 sonrası zaten her motor için güvensiz... Bence bu 10.000 , 20.000 veya 5.000 meselesi değil... Her insan aynı değildir , kabiliyetten kabiliyete değişir... Bu yüzden bu tartışmaya nokta koysak bence gayet iyi olacak

Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    bak bu başım gözüm üstüne bunu ben de bazen düşünmüyor değilim araya daha güçlü bir model sıkıştırabilirim ama bu da maddi olarak beni zorlayacak
    Emin ol hastane masrafları daha fazla zorlar seni maddi olarak. Motorda oluşabilecek bilimum hasarlar da tabi.
    Onur Yollarda

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    CBR 600F
    Alıntı Prometheus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke Ankara'da olsan da seni bu konuda daha fazla aydınlatacak ve gerçekleri görmeni sağlayacak birkaç SS'ci abimle tanıştırsam Neyse gazan mübarek olsun ne diyeyim. Ancak şuna katılmıyorum; " bu sitede ve birçok sitede yüksek cc motor karşıtlığı var". Yani bizi böyle tanımlıyorsan zaten sana ne vermek istersek almayacaksın (tabi ayıp etmişsin bu söyleminde onu da belirteyim). Bu nedenle bildiğini yap diyorum. Umarım hiç "haklıymışsınız" demezsin bize

Saygılar..
    vala sen askerdeyken burda çok zaman geçirdim prometheus burdakilerin çoğunu tanırım, çoğu da beni tanır. buluşmaları kaçırmamaya çalıştım yaz boyunca ve siteyi sitedekileri az çok tanıyorum diyeyim fazla da bişey demeyeyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler