Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    mithrelios,
    gercekten cok uzuldum
    belkı yakın zamanda bende ıstekı problemlerden dolayı motoru satmak zorunda kalıcam
    ama ehlıyetını yenı alırken bole bı olayın olması cok kotu gercektende..:(
    bır dahakı yaz ortada bulusuoduk hanı (boluda)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    merhaba arkadaşlar,forumu uzun zamandır okuyorum ama fazla okuyamadım gözlerim yoruldu (45sayfa okumun) honda CRB yi uzun zamandır inceliyorum.Buün kartala giderken (ist) 2 kişi binmiş gidiyordu.Çok küçük falan diyorlar pekde küçük gelmedi gözüme gayet normaldi benim sorum su olucak 2.el almak istesek bu motoru kaç binde olması kurtarır. mesela 11binde bir motor 2005 model nasıldır? Bana sorarsanız pek iyi değildir gibi geliyor ama kendiniz 11bin km yapsanız bilirsiniz motorunuzu ama başkası nasıl kullanmıs onu bilemiyoruz işde fikri olan varmı acaba bu konuda

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de arkadaşlar çok kötü bi durum oldu. motoru bi şekilde satmak zorundayim. ailevi sebeplerden. gerçekten çok üzgünüm garaja gidip motora bakip bakip gözlerim dolmakta . ama yapabilecegim hiçbişey yok. neyse, almayi düşünen varsa foruma ilan vericem içim elverdigi iyi hissettigim an kendimi.

umarim 2-3 yıl sonra öğrencilik bitip ailemden daha ayrı duruma gelince belki yurtdisina gidince belki 10 yıl sonra ama mutlaka bi zaman tekrar alicam motosiklet. bunun parasını hesaba koyucam ve üzerine para biriktiricem. off neyse ayrı bi başlık açıcam zaten, şimdilik durum kısaca boyle
    kardeşim çok üzüldüm, inşallah ileride daha iyilerine binersin

Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,forumu uzun zamandır okuyorum ama fazla okuyamadım gözlerim yoruldu (45sayfa okumun) honda CRB yi uzun zamandır inceliyorum.Buün kartala giderken (ist) 2 kişi binmiş gidiyordu.Çok küçük falan diyorlar pekde küçük gelmedi gözüme gayet normaldi benim sorum su olucak 2.el almak istesek bu motoru kaç binde olması kurtarır. mesela 11binde bir motor 2005 model nasıldır? Bana sorarsanız pek iyi değildir gibi geliyor ama kendiniz 11bin km yapsanız bilirsiniz motorunuzu ama başkası nasıl kullanmıs onu bilemiyoruz işde fikri olan varmı acaba bu konuda
    öncelikle aramıza hoşgeldin

"kendiniz 11bin km yapsanız bilirsiniz motorunuzu ama başkası nasıl kullanmıs onu bilemiyoruz işde" bu cümlen bence herşeyi anlatıyo zaten, fazla km yapmış cihazlardan uzak durmakta fayda var derim.tabi belki adam temiz kullanmıştır ama bilemiyoruz ki nasıl kullandığını, adama sorsan tertemiz der makinesine ben şahsen 2005 model 11 bin km de olan cihazı almam.çünkü aynı fiyata 3-4 bin km de olan cihazlar var piyasada hemde baya çook.hatta daha 1000 km yapmamış cihazları bile satıyorlar.onlara bak derim

sahibinden.com - arabam.com bence bu siteleri takip etmende yarar var...

Leyla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125R6
    Merhaba, honda CBR için ve nerdeyse 2 yılına yaklaşmış bir motor için 11bin fena degil benim motorumda yaklaşık 4 ay oldu alalı sık kullanılmamasına ragmen 4binde ama tabiki kullanımda çok önemli.Honda servisine göstermekte fayda var derim.

Motosikleti
    repsolcu ve leyla hanıma teşekkür ederim verdikleri cevaplardan ötürü. repsolcunun demesi üzerine 11 bin m almak istemem tabikide fiyatı makul oluyor onları o bakımdan düşünmüşdüm yoksa tabiki 3-4bin de veya sıfır almak tercihimdir yani demek istediğim bir moturun ömrü ne kadardır?sıfırlama olmadan bir honda crb125 motoru ne kadar gider? 50km gidermi mesela ,50bin giderde daha fazlasını gitmez gibi geliyor bana 50bin giderse demekki motorun 5 de 1 ömrünü tamamlamış olarak alıyoruz makinayı 11 binde alınırsa.Yannışmı söylüyorum yoksa ,biraz cümle karışık oldu kusuruma bakmayın

noblemuti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 olmak zorunda
    merhaba...teşekkürler kardeşim ama motorsuz da gelinmez ki ankara mt buluşmalarına?aldıktan sonra daimi üyesi olacağım o buluşmaların.
    foruma hoşgeldin erdo2002.bence de ikinci el almak mantıklı ama bu rodaj işi kafama takılıyor.yani rodajı düzgün tamamlayan makinaların yakıt sarfiyatı yüksek oluyor.arıza periyodu sık oluyor.bunu nasıl anlarız bilmiyorum.yani rodajın düzgün tamamlanıp tamamlanmadıgını...

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    Alıntı noblemuti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba...teşekkürler kardeşim ama motorsuz da gelinmez ki ankara mt buluşmalarına?aldıktan sonra daimi üyesi olacağım o buluşmaların.
    foruma hoşgeldin erdo2002.bence de ikinci el almak mantıklı ama bu rodaj işi kafama takılıyor.yani rodajı düzgün tamamlayan makinaların yakıt sarfiyatı yüksek oluyor.arıza periyodu sık oluyor.bunu nasıl anlarız bilmiyorum.yani rodajın düzgün tamamlanıp tamamlanmadıgını...
    Tamamlanmayan demek istedin herhalde.

@erdo2002

Merak etme O bir Honda , 50.000 km onun için az bile.50.000 km yapan görmedim ancak ben bakımlı bir motorun daha fazla gideceğine inanıyorum.Zamanında yapılan periyodik bakımları tam olduktan sonra çok çok daha fazla yol yapar bu motor , sadece inancım bu yöndedir tabii ki.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

50km gidermi mesela ,50bin giderde daha fazlasını gitmez gibi geliyor bana 50bin giderse demekki motorun 5 de 1 ömrünü tamamlamış olarak alıyoruz makinayı 11 binde alınırsa.Yannışmı söylüyorum yoksa ,biraz cümle karışık oldu kusuruma bakmayın
    cümle gayet açık bence çok rahat 50.000 km yapar.hatta çok temiz kullanıldığında 100.000i de devirir kanaatindeyim.
    çünkü supersport bi makine olmadığından motoru çabuk bitmez...

alt tarafı 125 cc ya bu motora ne olabilir ki

Motosikleti
    noblemuti sizde sanırım CRB 125 almak istiyorsunuz 2.elmi 1.elmi karar veremediniz demek kolay gelsin fakat 2. elide kötü olacağı kaaanatinde değilim.Paranız varsa tabiki 1. el gene hatırlatıyım
    repsolcu şimdi süper spor bir makinanın ömrü çabuk bitmez demişsin.Fakat ben bir soru sorucam şimdi bu makinalar normal bir motora göre yüksek devirlerde çalışıyor.Bunun sonucundada daha çok yıpranmazmı? forumları okurken birisi 1994 model bir yarış motoru almak istiyorum dyordu 4 milyarda fiyatı vardı.Fakat kimse tavsiye etmedi ve neden olarakda söylenen "supersport makinaların yüksek devirde çalışdığından dolayı çok çabuk yıprandığını v motorlarının öldüğünü söylüyorlardı (öldü denilince duygulandımda) velhasıl sorum yüksek devirlerde kullanılan yarış motorlarının ömrü dahamı kısa daha uzun? diğer tarz motorlara göre saygılar

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı noblemuti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorsuz gelebilirsin. hiç dert olmaz, motor işini seven gönül veren merak eden konuşup paylaşmak isteyen herkes gelebilir. pazar 11 de anatolia'ya(kızılaydan gelirken milli kütüphane ye gelmeden TEK genel merkezinin ordan sola girip bi 500 m 1 km ilerde sağda göreceksin, içerde kafeler var orda oluyoruz) bekleriz

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    erdo2002 arkadaşım, Honda 50000 km de ölecek motor üretmez. İkinci elde her zaman risk vardır ama bu hiçbir zaman ikinci el alınmaz anlamına gelmiyor. CBR125R gibi bir motora (tek silindirli, 4 zamanlı, sıvı soğutmalı) ömür biçmek anlamsız kaçar. Motorun ömrü kullanıma bağlı olarak uzar. Motoru zorlamak 6.viteste dip gaz gitmek değildir çünkü bu tip motorlar zaten yüksek devir yapması için üretilmiştir. Önemli olan motorun yağını, suyunu eksik bırakmamak, bakımlarını zamanı gelince yaptırmak ve motorun zorlanacağı hareketlerden (belli bir devirden sonra redline aralığında vites değiştirmemek ve motorun aşırı ısınmasına neden olmak, motoru susuz bırakıp soğutma sisteminin işlevini önlemek, yağsız bırakıp piston ve silindirlere zarar vermek, v.s..) kaçınmaktır. Aksi taktirde bu motorların ömrü olmaz, motorun son kullanma tarihi yoktur. "11000 km deki bir motor ömrünün beşte birini bitirmiştir" yorumu çok saçmadır. O yüzden alacağın motoru Honda servisine götürüp baktırmanı tavsiye ederim.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    repsolcu ve leyla hanıma teşekkür ederim verdikleri cevaplardan ötürü. repsolcunun demesi üzerine 11 bin m almak istemem tabikide fiyatı makul oluyor onları o bakımdan düşünmüşdüm yoksa tabiki 3-4bin de veya sıfır almak tercihimdir yani demek istediğim bir moturun ömrü ne kadardır?sıfırlama olmadan bir honda crb125 motoru ne kadar gider? 50km gidermi mesela ,50bin giderde daha fazlasını gitmez gibi geliyor bana 50bin giderse demekki motorun 5 de 1 ömrünü tamamlamış olarak alıyoruz makinayı 11 binde alınırsa.Yannışmı söylüyorum yoksa ,biraz cümle karışık oldu kusuruma bakmayın
    Selam kardeşim öncelikle doğru bir seçim yapmışsın CBR düşünmekle verilerin ve hondanın deyimine dayanarak söylüyorum bu makine 15.000 e kadar hiçbir mekanik sorun çıkartmıyormuş hee bu şu anlamada gelmiyor sakın yanlış algılama 15.000 e gelince şimdi mekanik sorun mu çıkaracak yani diye düşünme sakın yaa en basit sana söyle söylüyorum bu makineyi alırken bana honda tek bişiy dedi çevir kontağı dünya turu yap hee bana abartımı geldi hayır neden ? çünkü honda şimdiden hayırlı olsun dileklerimi iletiyor kazasız sürüşler diliyorum.....
    Beni Kötü Biri Olarak Hatırlamanızın Hiçbir Sakıncası Yok; Zîra Bana Ençok İyi Biri Olduğumda Zarar Verdiniz

noblemuti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 olmak zorunda
    tamam mithrelios kardeşim.orayı biliyorum.anatolia showland in bahçesini diyorsun.en kısa zamanda katılamaya çalışıcam motorsuz olarak bir de bakmışsın ki motorumla gelmişim...inşallah...buarada gecmiş olsun sanada.cok üzüldüm.eger karar verirsen ilan vermeye haberimiz olsun tamam?

en garantili iş ikinci el baktığın motoru honda servisine göstermek diyeceğim ama bakım esnasında kırdığı parçaya biz kırmadık diyen servis ne kadar garantili olur bilemem...

fırtına_87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok Yakında Dönüşüm Muhteşem Olacak 😉
    Alıntı yakamoz_072002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bence m6 330 km değil o arabanıon hızı baksanıza devir saati daha 7000 - 7500 arası gidiyo yani daha bassa 9000-10000 var o zamanda 400 km filanmı yapacak bu araba
    :D yahu yakamoz kardeşim vallahi alemsin otomobiller zaten motosikletler gibi devir sonu göremezler görürselerde hiç iyi olmaz zaten
    Beni Kötü Biri Olarak Hatırlamanızın Hiçbir Sakıncası Yok; Zîra Bana Ençok İyi Biri Olduğumda Zarar Verdiniz

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lindenbaum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldaki cbr 125 ci arkadaşların belli bir buluşma yeri falan var mı ?
    Topic açalım arkadaşım buluşalım valla. Kız kapımızda. Pardon kış...
    Bu arada bu makine adı üstünde supersport. Asfalt için yaratılmış. Bizim yollarımız ne? Patates tarlası. 50.000'de nası olur bilemem , motor ölmese bile yalama olmayan vida kalmaz
    Bu arada 11.000'deki 2005 motorun fiyatı nedir ki? Ben en son 4.000'de 3500'e gördüm bir tane 2005. O 2.750 falan mıdır?
    Bu gün de kaldırımdan inerken altını vurdum içim gitti Yarın bakacam cizik varmı die... (Ne işim var kaldırımda ) Kaldırımda giden supersport Honda mühendisleri görse aalarlar

Bir de o video'da adam kendi kamerasıyla yarısıoz die çekmiş... Son hız gidiyor... Belki 1000RR son hızında diil?
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    üşenmeyipde cevap yazan herkese teşekkürler 2005 11bin km de motorun fiyatı 3 milyara gördüm.Uygun gibi geldi yenisin 5milyar olunca aslına bakılırsa bu motor elbetteki güzel bir motor faakt bu motoru tercih etmemdeki sebep yerim olmadığından dolayı apartmanın içine koymayı düşünmem ee haliyle ufak bir motor istiyorsunuz zaten boy 165-170cm arası kiloda 60 civarı . arkadaşlık sitesi tanıtımına benzediya neyse aslında gönlüm ilk baslarda keeway superlight ta idi.Sonra onun bir üst modeli olan supershadow a kaydı Fakat bu modeller apartmana girmicek kadar hantal ve çin malı olması (-)eksileri.Fakat ben motorda konforu ön planda tuttuğum için yatarak gitek zor olsa gerekbu modelleri istiyordum. artık kısmet tabi bu bahar bende motorcular arasına girebilirsem ne mutlu bana.İnsanın kendi ulaşım aracı gibi yoktur herhalde saygılar

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok tabi ne ööle otobüslerde sürün ... Evinin önünden biniyorsun evinin önünde iniyorsun Bu arada bence 500-600 milyon daha fazla verip 5.000 , 6.000 alman daha mantıklı olur derim. Öff nickinden uykum geldi hadi yatıyorum ben eyi geceler...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    arkadaşlar, maalesef ağlaya ağlaya uğruna bu kadar uğraşmışken motoru satmak durumunda kaldım. aşağı linkten ulaşabilirsiniz ilana:

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=22780

pazar günü ya motorla ya motorsuz ankara mt toplantisindayim ama, umarim şimdi olmasa bile 2-3 yıl sonra daha iyisi bi motorla geri dönüş yapabilirim.

@noblemuti

ben honda servisine baktırtmıştım, onların bilgisayarlarında bakım ve geçmiş kayıtları var. ben daha motoru görmeden ordaki satış sorumlusu arkadaş, sağ grenajda çatlak olduğunu onun dışında da sorunu olmadığını söylemişti. yani motorun geçmişine dair tüm seceresini çıkartabiliyorlar. ustalar da bakti ve sorun olmadigini soyledi ben de almiştim :(

lewane_lee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max
    yaw arkadaşlar bu cbr 125 in vites geçişleri nasıl acaba diyelimki büyük viteste gidiyosun aniden durunca vitesi rahatça düşürebiliyon mu?

repsolcu şimdi süper spor bir makinanın ömrü çabuk bitmez demişsin.Fakat ben bir soru sorucam şimdi bu makinalar normal bir motora göre yüksek devirlerde çalışıyor.Bunun sonucundada daha çok yıpranmazmı? forumları okurken birisi 1994 model bir yarış motoru almak istiyorum dyordu 4 milyarda fiyatı vardı.Fakat kimse tavsiye etmedi ve neden olarakda söylenen "supersport makinaların yüksek devirde çalışdığından dolayı çok çabuk yıprandığını v motorlarının öldüğünü söylüyorlardı (öldü denilince duygulandımda) velhasıl sorum yüksek devirlerde kullanılan yarış motorlarının ömrü dahamı kısa daha uzun? diğer tarz motorlara göre saygılar
    ben zaten "supersport bi makine olmadığından motoru çabuk bitmez" demiştim ama sen herhalde yanlış anladın

özetlersek;
    "yüksek devirde çalışan motorların ömrü diğerlerine göre daha kısadır"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler