Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    aslında gözlemlerime göre riskin %90 nını diğer araçlar oluşturuyor diğer

ülkelerde böyle ilginç ve komik kazaların yaşanmadığını, büyük araçların

motosikletlere saygı gösterdiklerini hepimiz biliyoruz Türkiye de trafiğe riskin

büyük bir kısmı her an karşınıza çıkacak bir hanzo oluşturuyor benim

yaşadığımda hatanın tamamı bende ancak o araç geri gelmeye devam etseydi

halim ne olurdu düşünmek bile istemiyorum insan merdiven çıkarken hatta düz

yolda yürürken bile hayatını kaybedebiliyor ama trafiğe çıkında insanın sağlının

ve hayatının başkalarına bağlı olmasını hiç kabul edemiyorum eğer ben kaza

yaptıysam bunu kabul edebilirim ama neden başkasının hatasının bedelini ben

ödiyeyim işte bunu kabullenemiyorum kaza yapan arkadasların yazılarını

okuyunca içimden diyorum ki orda olsam da o kazaya sebep olan aracın

sürücüsünün kafası kopartsam inanın okurken bile sinirden kan beynime

sıçrıyor. Bunlara rağmen içimden bu tutkuyu çıkaramıyorum ehliyetim aralıkta

geliyor bir aksilik olmazsa cbr125 le beraber bu sefer tam teçhizatlı

korumalarımı da alıcam sçyle bir hesap çıkardım motorun dışında adam akıllı

koruma alsam 1 milyarı geçiyor ama ne yapalım gülü seven dikenine katlanır

değilmi.

bu arada motoksiklet tutkum 10 yaşındayken komşumuzun mobiletini kullanmamla başladı mobilete ilk bindiğim ve hareket ettirdiğim andaki duygularımı anlatamam heralde çok farklıydı tabi o zaman öyle kaldı bir daha da motosiklet kullanmadım ama şimdi ise herşey 5 ay önce patronumun bandit s650 sini görmem ve sesini duymamla alevlendi patronumun motosikletini görür görmez tamam bende bir 600 lük alıcam hemen dedim kendi kendime bilen kişilere sordum ettim bana sakın 600 lük alma yoksa ölürsün dediler onların tabi o zaman ne demek istediğini anlayamadım ama ilk cbr125 e bindiğimde bütün taşlar yerine oturmuştu çünkü 125cc lik motosiklette bile 1. viteste kazı açınca alet sanki çoşuyordu bana göre ve ilk anlarda gerçekten hakimiyette zorlandım. bu bile acemi birisi için oldukça fazla bir motor

-- benim cbr125 le tanışmam böyle olmuştu sizin tanışma faslınız nasıldı peki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    aynen öyle abi 1.000YTL yi geçersin ama düşünce onun degerini anlarsin. hiç ciddi düşmedim(bi kere geçen ay daha ilk öğrenirken motoru bi yatırdım) umarım da düşmem ama düşersem eminim ki gezip eglenmeyip bu işe ayırdıgım paranın duacısı olucam. trafikte durum hakikaten kötü, motorla ekstra savunmacı bir sürüş gerekiyor. kırmızı ışıkta durunca size korna çalanlar mı dersiniz, şeridinizi yok sayanlar mı görmeyip önünüze kıranlar mı, ama napalim yavas yavas az risk alarak dikkatli olarak ilerlemeye çalışıcaz çünkü içimiz kıpraşıyor motor diyince duramiyoruz, bırakmak zor bu işi ne kadar zahmetli külfetli riskli olsa da

bu arada bugün işten dönüşte kullandim motorumu, şehiriçinde iş çıkışı zamanlar tabir edilen zamanda ve gece kullandim. farlar çok güzel ve yeterli. şehiriçi trafiginde de çok rahat bi olay motosiklet arabadan sonra cennet gibi geliyor. ama yollar çok kötü ve öküz çok fazla düşmek işten bile degil maalesef. çok çok dikkatli olmamiz lazim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    ben 3 ay önce düşünce 1000ytl yi zaten kaybettim ama pek takmıyorum ayrıca para kazanmak zor tabi onuda biliyorum ama diğer taraftanda o zaman ehliyetimi henüz almamıştım aralıkta geliyor oda kısmetse belki motoru bağlasalar o parayı tamire değilde cezaya verecektim her işte bir hayır vardır diyorum şimdi bidaki sefere daha hazırlıklı olucam ama korumalarda bir yere kadar boyun açıkta ve hassas bir bölge onu ne yapıcaz düşünüyorum kırılmalara karşı vallahi dipsiz bir kuyu gibi düşünüyorum baska bişey çıkıyor allah bana yol göstersin inşallah

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Kardeş vites problemi bendede vardı ama 4000'i geçince düzeldi. Motoru hızına göre viteste tutmanı tavsiye ederim. Eğer süratın 50 - 60 Sa 1. vitese atmaya çalışma hızını düşür viteside ona göre ayarla nasılsa ben debriyajı sıktım deyip 50 - 60 la giderken 1. vitese atmaya kalkarsan takılır. İlk zamanlarda ben böyle yapıyordum ve takılma o yüzden kaynaklanıyordu. Bunu 1 2 aylık zaman zarfında kendi kendime çözdüm. Napalım bu ilk motorumuz BU ARADA ZIRILDAMAYIDA ARTIK TAMAMEN ÇÖZDÜM. GEÇENLERDE SÖYLEMİŞTİM ÇOK ZIRLIYOR GENE DİYE. ZIRLAMA KONTAK ANAHTARININ ORDAN GELİYORMUŞ. KONTAKTA METAL KISIM BİRAZ LAÇKA OLMUŞ ORAYA UFACIK BİR KÜRDAN UCU SOKUP KIRDIM ŞİMDİ ZIRLAMA YOK HİÇ KONTAKTAN GELİYORMUŞ GİBİ GELMİYORDU BAŞLARDA AMA ORDANMIŞ SİZEDE TAVSİYE EDERİM ORAYI BİR KONTROL EDİN
    Okan ACAR

Motosikleti
    Mts 950
    cuma ehliyeti alayim, cumartesi işten gelip motorumu silip parlaticam her noktasını. sonra pazar sabah çıkıcam artık nereye olursa, tüm gün ankara mt bulusmasina gelsin ankara li cbr ci kardesler beraber grupla ya da ayrilip takilalim.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bilginozi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yaklasık 4 aydır bu siteyi ve yazılarını takip ediyorum 3 ay önce cbr

125 kullandım ve bu kullandığım ilk vitesli motordu ilk önce 3 ten 1 e alında

yaklasık 20yle giderken arka teker kilitlendi ve düştüm ertesi gün tam 12 saat

sonra sabah işe giderken yerleşim alanı içinde abimi durağa bıraktım tam kalkış

yaptım birde baktım ki bir 9j geri geri geliyor bana çarpacak nerdeyse bende

kavşak içinde hemen ani bir şekilde sağa kırdım zeminde kum varmış ve ben

motorla beraber yerde bu kadarla kalmadı tabi 9j gelmeye devam etti ve arka

tamponun altına aldı ki allahtan yavas geliyodu ve manevrasını tamamlamıştı

biraz daha hızlı gelse beni belki allah göstermesin ve bir daha inşallah böyle

bişey yaşatmasın az kalsın parçalanacaktım aldımğım motoru zararını ödeyip

arkadaşa geri verdim şimdi motor tutkusu hala içimde ama aynı şeyleri yada

daha kötülerini yaşamaktan çok korkuyorum bana tavsiyeniz ne olur.

yardımmmm...

Üzüldüm arkadaşım , seninki biraz talihsizlik olmuş. Bunları ilk bizde yaşadık , hele motoru stop ettirme. Yolun ortasında stop ettiriyordum kalkamadan arkadan korna çalanlar falan. Bi keresinde de virajlı bi yokuş çıkarken 2.'den 1'e alamadan stop etti orada yan yatırdım. Ama su an gayet rahat ve profesyonel kullanıyorum. Yürüme hızında debriyaj gaz ayarını yaparak sürersen ayaklarını yere koymadan , motora alıştığını anlıyorsun. Hızlı kullanmak kolay , marifet yavaş kullanmakta.
    O geri gelen arabalar bana da cok oluyor... Geri gelirken yanına geçip bagajına bi tokat atıyorum duruyorlar... Ise yarar bi yöntem =) Ama tabi vurdun bana diip de cırcır konusma ihtimali de var.
    Bu arada saol Carcharoth ... Ama zaten 60'la giderken 1'e atarsan tekeri kilitlersin... Bende o sorun bazen 6'dan 5'e düşerken bile oluyordu. Ama neyse bu aralar olmuyor. Herhalde geçici...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636

HONDA 1000rr la BMW M6 KAPIŞMASI

Motosikleti
    Yamaha XT660ZA
    Daha önce mesaj atmıştım ama listeye ismimin eklenmesi talebinde bulunmamıştım. Hazır 49 kişi kayıtlıyken fırsat bu fırsat ben de kayıt olup 50. cbr'ci oluyum. Serdar Üstüntaş- repsol
    Serdar
    Ankara
    CRF 250L

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdaki M6 kesinlikle çok ii modifiyeli, çünkü standart bir M6 330 km hıza asla ulaşamaz (M6 nın son hızı 250 km sınırlandırılmıştır ama sınırlandırma devre dışı bırakılsa bile yine o hıza ulaşamaz, modifiye şart)
    o yüzden ii modifiyeli bir M6 "fabrika çıkışlı 1000 RR" ı son süratte geçebilir.
    1000 RR ı da modifiye etselerdi de görseydik bakalım

Motosikleti
    var 636

yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    arkadaşlar bence m6 330 km değil o arabanıon hızı baksanıza devir saati daha 7000 - 7500 arası gidiyo yani daha bassa 9000-10000 var o zamanda 400 km filanmı yapacak bu araba
    [B][I][COLOR="Blue"]4 mayıs sabahı yağmurlarla geldin hayata gözlerini açtın bizim dünyamıza ; ve diyorumki be hoşgeldin yanımıza ferah bebek[/COLOR][/I][/B]

noblemuti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 olmak zorunda
    merhaba cbr 125 ci kardeşlerim.3 ay öncesine kadar motorla hiçbir alakam yoktu.ta ki araba alamayıp da dolmuş otobüs kuyrukları beklemek,ve bunlarla uzun yolları ayakta katetmek canıma tak edinceye kadar...birgün internette motor araştırırken hondanın yeni kullanıcılar için ürettiği bu motorla tanıştım.ve 3 ay boyunca kesintisiz hergün bu motoru araştırdım.140 sayfayı da eksiksiz okudum.henüz motoru almadım ama huyum böyle en ufak ayrıntısını bile ögrenmeden elektronik eşya almak yatmıyor aklıma.şu an bu motorla ilgili hertürlü soruya bir cevabım var :D sıra geldi temiz bir motor bulmaya ve ehliyet almaya.

mithrelios kardeşim ben de ankara da oturuyorum.seninle de tanışmak isterim.forumu kuranlara cok cok teşekkür ediyorum.Allah tan herkes için kazasız sürüşler diliyorum...

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı noblemuti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba cbr 125 ci kardeşlerim.3 ay öncesine kadar motorla hiçbir alakam yoktu.ta ki araba alamayıp da dolmuş otobüs kuyrukları beklemek,ve bunlarla uzun yolları ayakta katetmek canıma tak edinceye kadar...birgün internette motor araştırırken hondanın yeni kullanıcılar için ürettiği bu motorla tanıştım.ve 3 ay boyunca kesintisiz hergün bu motoru araştırdım.140 sayfayı da eksiksiz okudum.henüz motoru almadım ama huyum böyle en ufak ayrıntısını bile ögrenmeden elektronik eşya almak yatmıyor aklıma.şu an bu motorla ilgili hertürlü soruya bir cevabım var :D sıra geldi temiz bir motor bulmaya ve ehliyet almaya.

mithrelios kardeşim ben de ankara da oturuyorum.seninle de tanışmak isterim.forumu kuranlara cok cok teşekkür ediyorum.Allah tan herkes için kazasız sürüşler diliyorum...
    arkadaşım aramıza hoşgeldin
    inşallah en kısa zamanda istediğin motoru alırsın...

@yakamoz
    M6 400ü gördüğünde herhalde yolda sırf motor, direksiyon ve adam gider
    abi şöyle de açıklayabilirim: 1001 hp, 1250 nm torka sahip (0-100 km: 3 sn. 0-300 km: 14 sn. az) "Bugatti Veyron" 406 km yapıyo.
    ona göre fabrika çıkışı 500 hp güce sahip olan bir M6 (modifiyede bi yere kadar) 400 yapabilir mi bi düşün

Motosikleti
    var 636

m6 nın 1000rr geçmesi için önce 5-6 km otoban tarzında görüntülrdeki gibi düz bir yola ihtiyacı war yoqsa sittin sene geçilmez m6 nın son sürati wideoda 360 daha gidioo 1000rr zaten 330-340 km ciwarında yanaşıo yanına ama yemio kesilmiş son dewrinde krank milini zorluyor otomatik gaz kesio motor. wideonun sonunda m6 2 teker şöför pert mort tarladalar hi hi

http://video.google.com/videoplay?do...03488&q=BMW+M6

serkan707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar merhaba, siteyi uzun bir süredir takip ediyorum, ancak daha yeni üye oldum. Sizlere sormak istediğim CBR 125 için arka lastiğimi değiştirmeyi düşünüyorum, Ankara'da nerede yaptırabilirim ve hangi markayı tavsiye edersiniz?

Motosikleti
    var 636
    ön 100/70 arka 130/70 yada 130/80 dunlop kardeşim bunun üstüne takan warmı bilmiyorum lastik fiyatlarıda 100 ytl ile 130 ytl arası değişior cebindeki paraya göre taktır ankarayı bilmiyorum ankaralı arkadaşlar yardımcı olacaktır sewgiler saygılar

http://video.google.com/videoplay?do...25906370&q=rs4

ADAMLARDA KORKUU YOK AĞIZ UÇUKLATIR BUNLAR YÜREK DAYANMAZ

http://video.google.com/videoplay?do...25906370&q=rs4

ADAMLARDA KORKUU YOK AĞIZ UÇUKLATIR BUNLAR YÜREK DAYANMAZ

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    arkadasar bakıyorumda pek takılan yok bugünlerde buraya herhalde herkes bu son sıcak günlerin tadını çıkarmaya çalışıyor motorundan inmiyormu ne

Motosikleti
    Mts 950
    Alıntı noblemuti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sana özel mesaj attım. ankara mt buluşmalarını ilgili başlıktan takip edebilirsin. pazar günleri saat 11 de buluşuyoruz.

bi de arkadaşlar çok kötü bi durum oldu. motoru bi şekilde satmak zorundayim. ailevi sebeplerden. gerçekten çok üzgünüm garaja gidip motora bakip bakip gözlerim dolmakta . ama yapabilecegim hiçbişey yok. neyse, almayi düşünen varsa foruma ilan vericem içim elverdigi iyi hissettigim an kendimi.

umarim 2-3 yıl sonra öğrencilik bitip ailemden daha ayrı duruma gelince belki yurtdisina gidince belki 10 yıl sonra ama mutlaka bi zaman tekrar alicam motosiklet. bunun parasını hesaba koyucam ve üzerine para biriktiricem. off neyse ayrı bi başlık açıcam zaten, şimdilik durum kısaca boyle

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de arkadaşlar çok kötü bi durum oldu. motoru bi şekilde satmak zorundayim. ailevi sebeplerden. gerçekten çok üzgünüm garaja gidip motora bakip bakip gözlerim dolmakta . ama yapabilecegim hiçbişey yok. neyse, almayi düşünen varsa foruma ilan vericem içim elverdigi iyi hissettigim an kendimi.

umarim 2-3 yıl sonra öğrencilik bitip ailemden daha ayrı duruma gelince belki yurtdisina gidince belki 10 yıl sonra ama mutlaka bi zaman tekrar alicam motosiklet. bunun parasını hesaba koyucam ve üzerine para biriktiricem. off neyse ayrı bi başlık açıcam zaten, şimdilik durum kısaca boyle
    arkadasım valla çok üzüldüm hayırlısı inşallah

Motosikleti
    movistar
    istanbuldaki cbr 125 ci arkadaşların belli bir buluşma yeri falan var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler