Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hakan02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı tuncayguler14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yeni motorum görünümü nasıl sizce valla ben çok beğendim şu anda motorda bi sorun yok ama maximum surat olarak 135 i gördüm düz yolda sanki bana birazdaha fazla olması gerekiyo gibi geliyo sizce nasıl veya siz maximum kaç gördünüz cvp bekliyorum bütün arkadaşlardan??
    bu arada alalı 1 hafta oldu 1500km yapmışım motor şu anda 6500km de bakım olarak ne yapabilirim veya periyodik olarak yapmam gereken bişiyler varmı??

Selam arkadaşım Öncelikle Motosikletin çok güzel sana çok yakışmış.
    Motosikletin hızını sormuşsun 6500 km deki motor için bence 135 km hız normaldir.Benim motosikletimde 6500 km deyken yaklaşık 130 yapıyordu ama şimdi 9500 km de rahatlıkla saatte 160 yapıyorm belki inişlerde daha da yukarı çıkıyordur ama bakamıyorum sadece gördüğüm 160 km dir.Sende motosikletini uzun yolda ve devirli kullanırsan illerleyen km'lerde tahminimle 10.000 km dir motosikletin daha performanslı çalışacaktır.Bakımlarına çok dikkat etmelisin.Sana şimdiden hayırlı sürüşler dilerim:Not Kullanıcıdan kullanıcıya farklılık gösterebilir heradam her motorla yüksek performans elde edemeye bilir.
    A ROSE İS FOR A DAY BUT MY. LOVE TO YOU İS FOREVER!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636

selamın aleyküm

.................................................. .........

Hakan02 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Selam arkadışım bence iyi bir seçim yapmışsın alırsan şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.Renk olarakta turuncu bence çok güzel duruyor.Bende kırmızı olandan var ama turuncu da güzel.
    A ROSE İS FOR A DAY BUT MY. LOVE TO YOU İS FOREVER!

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    bence bütün renkler güzel, seçmek durumunda olsam sıralamam siyah, mavi, kırmızı/siyah, turuncu, kırmızı/lacivert ve repsol olurdu. iri ve kalipliysan gerçekten de çok sırıtabilir.(not. benimki kırmızı/lacivert maalesef keşke mavi veya siyahindan bulabilseydim)

tuncayguler14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    arkadaşlar topic in başında bende ismimi gö rmek isterim 125r cı olarak ilgiliye duyrulur...
    bide hakan02 kardeşim cvp yazdığın için saol ama son cümle biracık dokundurdu bize sanki ama olsun sallamadım tşkler.
    :rendeer:

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    HAKAN02 Kardeşimiz 160 km görüyor diyor cbr 125... Kaç devir gösteriyor motor o sırada ve yakıt olarak ne kullanıyorsun hem buji markasını da öğrenmek isterim. Açıkçası motorda herhangi bi modifiye varsa bilgilendir bizi ltf .Pek rastlanılmış birşey değil çünki 160 km birde dahada gider diyorsun ben takıldım burada aydınlatırsan ve de video da eklersen kahraman olursun forumda haberin olsun
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jamaisvu,
    tamam sen takıl canım buralarda yaz
    ılerle ama fazla bekletme ınsanları..

snein bu dediğin çok saçma bir laf ben olanı sölüyorum herkez kendi motorunu dünya ii görüyor snein motor bissiklet gibi 180 lik adamı oturt anlarsın demek istediğimi kabuyni racer bence görünüm açısından daha almısısn motoru hayallere kapılmıssın anlamadan dinlemeden

Motosikleti
    cbr 125r
    lodos valla bende taktım abi bu 160 olayına yaw benim motordamı sorun var anlamadım 120yi düzde zor zor görüyo kaldıki 160 yok daha neler ama doğru diyosa ki doğru diyodur heralde;bize yaptığı taktik veya değiştirdiği parça varsa bize söylesinde bizde yapalım hakkan kardeş varsa böle bi durum haber bekliyoruz.

arkdaslar motoruna brisey demiyorum ama sunu kabul edin 175 den uzun birazda kilolu bir insan için motor çok küçük kalıyor motorun hızızna seriliğine birsey demiyorum motorun boyutlarındakji problemi sölüyorum

Motosikleti
    cbr 125r
    boyut probleminde haklısın ama motor biraz daha büyüdükçe boyut olarak yani fiyatta büyüyecekti bundan emin ol cc büyüklüğü aynı(125) kalsaydı bile işte böle bu fiyata ve bu ebatlardaki motor tutkunları için ideal bence.

Alıntı tuncayguler14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyut probleminde haklısın ama motor biraz daha büyüdükçe boyut olarak yani fiyatta büyüyecekti bundan emin ol cc büyüklüğü aynı(125) kalsaydı bile işte böle bu fiyata ve bu ebatlardaki motor tutkunları için ideal bence.
    zaten morun markasına motoruna dediğim gibi laf etmiyorum bu paraya ii amam belli kullanıcılara görede değil ben 175 boyundayım 90 kiloyum motor bana çok küçük geldi yani üsütünde sırıtıık komik bir görüntü ortaya çıktı

Motosikleti
    cbr 125r
    evet kusura bakma ama benim bi arkadaş var aynı senin ebatlarda o bindi onada kötü durdu valla...

ozysea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol
    cbr 125 güzel bi video bakalım beğenecekmisiniz http://www.youtube.com/watch?v=jx4bePcAyJ4&search=cbr
    [email]cbr_125_repsol@hotmail.com[/email]:cat:

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    tamam jamaisvu
    haklısın
    ama duzgun yaz barıde anlasılsın yanı
    hıc olmazsa onu yap
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    forumu izleyen ve cbr125 i olmayan biri olarak bu tartışmanın hiç bitmeyeceğini biliyorum ama demeden geçemeyeceğim:

ben de 1.80 üstünde ve 90 kg. civarıyım (rejimdeyim yakında 80 olucam inşallah) cbr125 hakkaten bana da küçük geliyo. bayiye gidip oturdum üstüne inceledim cidden olmadım motora
    Amma... piyasadaki küçük hacimli race modellerine (ki hepsi çin orjinli) bakınca ne kadar küçük olursa olsun bu kadar yakışıklı başka bi model yok bu bi gerçek.
    en yakın rakibi (görünüm olarak) zealsun gs200 ve onun da fiyatı 3000 ytl civarında.
    ama cbr125 benim ebatlarıma uygun olsa asla başka bi motora bakmam. performans olarak hondanın 125 liğinin 250 cc çinlilerden üstün olacağından da eminim. çünkü arabamda giderken yolda bi cbr görünce mutlaka yanında seyredip kontrol ediyorum ara hızlanması falan sürücü kendini parçalamadığı halde gayet iyi.

honda bu başlangıç modelini büyütmeyeceğine göre ya biz biraz zayıflayacağız ya da daha fazla para bulup hyosung 250 gtr almaya çalışıcaz. ama eminim hep bi cbr125 kullanmak isteyeceğim.
    herkese kazasız sürüşler.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

lodos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım...
    jamaisvu arkadaşım tüm sayfaları okudu isen zaten bu konuyu burada açmazdın senin bu kafana takılan olay forumda defalarca tartışıldı ve artık sulanmaya başladı praetorıan kardeşimin birazda tepkisi bu yüzden yani kilon belli boyun belli e arkadaşım sen kendine yakıştıramıyor isen olay zaten bitmiştir.HONDA bizim gibi mutlu müşteriler yaratmış inşallah seninde memnun kalacağın bir marka ve model bulunur kal sağlıcak ile ... ayrıca chopperrider arkadaşım sanada gönülden katılıyorum
    Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya layıktır.
    Bu memleket tarihte [B]Türk[/B]'tü, bugün de [B]Türk[/B]'tür ve ebediyen [B]Türk [/B]olarak yaşayacaktır.[B]M.K.ATATÜRK[/B]

merhaba,bende forum a bugün katıldım,motorsiklet kullandım ama kendime ait bir motorum hiç olmadı,2007 için ilk hedefim bir motorsiklet almak.süpersport modeller herkes gibi benimde aklımı alıyor ama onlardan önce bir cbr 125 le baslamak istiyorum,siz cbr 125 kullanıcılarının tavsiyelerinize ihtiyacım var.ayrıca motorun bıraz cılız gözüktüğü fikri bendede var ancak su arka lastiği kalınlastırma fikri hosuma gitti bayağı.görüsmek üzere.

ya sizde haklısınızda 100 küsür sayfada okunmazki olayı sölim dedim benim merak ettiğim birsey daha var motorda ben motoru ıslak veya yağmurlu zeminde kullanmadım hiç lastiklerde kayma filan oluyormu ön lastik çok ince çünkü oo hızda beni korkutuyor açıkcası

yakamoz_072002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 büyüdü 600 f oldu gerisi yalan OLDU
    boyut önemli değil bence herşey ruhta bitiyor diyorum ve konuyu değiştirmeniz dileğimi arz ediyorum
    [B][I][COLOR="Blue"]4 mayıs sabahı yağmurlarla geldin hayata gözlerini açtın bizim dünyamıza ; ve diyorumki be hoşgeldin yanımıza ferah bebek[/COLOR][/I][/B]

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yakamoz_072002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun o zaman bende bp den aldım 98 oktan ama acayip bir şekilde titreme ve sesde değişiklik oldu bitince hemen değiştirdim sendede oluyomu bu problemler tamam perf. artıyo ama titreme normalmi
    Yok arkadaşım titreme gayet normal. Dene istiyorsan. Ben sadece shell kullaniyorum , cok fazla benzin değiştirmek iyi değil. Yanlış hatırlamıyorsam 10.2 litre 97 oktan v-power 28 milyon... Bir de 100 oktan racing var onu mu denesem yok saka yapıyorum tabiki...

Bir de yukarıdaki arkadaşımın sorusunu cevaplıyim... Ben geçenki sağanak yağışta ve 3 gün önceki hafif yağışta kullandım , sağanak yağışta kayma yaşamadım , hafif yağışta da cok hafif kayma yaşadım , buna ramen cok rahat kontrol ettim ve durdum. Yağışlı havada cok kolay kontrol ediliyor motor. Tavsiye ederim yağışta kullanmak bir başka , ama 2 kat dikkat gerektiriyor.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler