Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    kasko nun verdigi parayla yeni bi tane alamiyormusun? diger türlü hiç ugrasma bence parçadır şudur budur, temiz bi ikinci el veya alabiliyorsan sıfırından al.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozysea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasko nun verdigi parayla yeni bi tane alamiyormusun? diger türlü hiç ugrasma bence parçadır şudur budur, temiz bi ikinci el veya alabiliyorsan sıfırından al.
    yok kardeş verdiği 3000 ytl o kadar birde parça parça satayım diyorum daha motor 1700 km de

arkadaşlar resimler alanımda buraya atamadım cbr_125_repsol@hotmail.com
    [email]cbr_125_repsol@hotmail.com[/email]:cat:

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @ozysea
    Demek vazgeçemedin motordan , 20 gün önce "bıraktım abi motoru" diyordun Tekrar geçmiş olsun , dikişlerinin durumu nasıl , sana çarpan taksici ceza nasıl bir ceza alacak? Bence de ikinci el bi tane al derim .
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

ozysea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 repsol
    Alıntı tronic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ozysea
    Demek vazgeçemedin motordan , 20 gün önce "bıraktım abi motoru" diyordun Tekrar geçmiş olsun , dikişlerinin durumu nasıl , sana çarpan taksici ceza nasıl bir ceza alacak? Bence de ikinci el bi tane al derim .
    sağol kardeşim dikişleri aldırdık ama ayak hala alçıda ayağa kalkamadım yani taksici işi o iş mahkemede artık nekadar sürer allah bilir yeni bitane almayı düşünüyorum bunuda parça parça satıcam daha motor 1700 kilometre bile yapamadım senin motor nasıl msnde de görüşelim kendine iyi bak
    [email]cbr_125_repsol@hotmail.com[/email]:cat:

Motosikleti
    Mts 950
    ozysea tekrar tekrar çok geçmiş olsun. şimdi korumali mont, eldiven sırtlık/bellik dizlik tam oldum ama bi botlar normal bot giymek durumundayim ondan bile tedirgin oluyorum, umarim hiç kazaya gelmez başımıza biz önlemi alalim da yine de.

cbr 125 ile ve motosiklet hayatimda ilk yol gibi yol tecrubemi yaptim. ankara ve cevre yollarinda, pazar günü 200 km kadar yol gittim. devirli kullandim genelde ve artçım vardi. yokuş çıkarken artçı ile 90 km/s i geçemedik, ama yokus asagi ve düz yollarda çok memnun kaldim. 5. viteste yaklasik 9000 devirde 120 km/s i çok rahat bulduk, saniyorum kosullar uygun oldugunda tek kişi güzel kapanip gidersen 140-150' yi bulur bu motor. 1000-2000 km daha tecrübelenince deneyeceğim. yakit olarak ölçüm yapiyorum, net sonuçlar için 1-2 gün daha beklenecek ama sanki 160 km de 6 lt yaktim gibi(100 km de 3,75 lt ve bu günkü benzin hesabiyla km de 10 ykr ye geliyor, artçı olmasa ve devirli kullanmasan saniyorum 8 ykr ye rahat düşecektir yine tahminimce).

izlenimlerime göre ideal tek kişilik bir motor bu, 80 km/s den fazla hizlarda kapanip ön camin altina girince sürüş çok keyifli oluyor, sırtından geçen rüzgari hissederken. hızı otobana uygun, çevre yolunda rahat gittim, hararet filan hi. bişey olmadi, gece farlari ve gösterge aydinlatmalari çok yeterli.

saniyorum artçıya verdiği titreşim biraz fazla ama sürücüye ve gidona nerdeyse hiç titreşim vermiyor. kontrolü kolay korkutmayan güzel şık parasini hakettigini düşündüğüm bir alet olduğunu bir kere daha ispatladi, motorla güreşmeden sürüşe odaklanip güzelce gidiyorsunuz. yolda bi iki tane abi cbr ile karsilastim selamlastik onlar uzadi tabi sonra soldan soldan. neyse şimdlik bana 13 bg bile yeterince tehlikeli belki yeterince büyüyünce bir 600 f veya kawasaki er-6 f alirim. fakat risksiz motosiklet kullanmak istiyorsaniz, 30 bg üzerine pek gerek olduğunu düşünmüyorum, dün sağ ve orta şeritten genelde ilerlerken düşündüm de bi 600 f olsa altimda kendimi tutabilirmiydim o yollarda neler yapardim diye, aklima gelen fikirler hiç hoşuma gitmedi, anladim ki o tip bir motor bana yaklasik 3-4 sezon ve binlerce km uzakta.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    mıthrelıos senle ne kadar ortak yanımız var ya bızım
    her yazında sankı kendım yazıomus gıbı hıssedıourm)
    bırara ısallah karsılasırız yuzyuze tanısmıs olurum
    uzun yol goruslerım konusunda bır yerde katılmıorum sana
    140-150 km bu motorla cok tehlıkelı ben 130 a geldım 2 kısı(rampa asagı)dedım yeter
    cunku gıdon adeta ucuo gıbı oluo en ufak sarsıntıyı hıssedıosun..
    oyuzden stabıl 110-120km en iyisi
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    günaydın herkese...
    kırmızı şerit yapıştırdım hafta sonu tekerlere
    resimler birazdaaaaannn
    Ducatista:)

Motosikleti
    yok
    bende repsole aldım bıkac hafta once
    hala takamadım bı turlu vakıt olmadı:'(

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende repsole aldım bıkac hafta once
    hala takamadım bı turlu vakıt olmadı:'(
    Tekerleri temizle ,şeritleri yapıştır, elinle tek tek üstünden geç....cidden bayağı zaman alıyor
    Neyseki skull imdadıma yetişti (kendi motosikletine de yapıştırdı bu arada aynı gün,düşün ne kadar zaman aldığını )
    Ama süper oldu değdi yani o zaman kaybı ve yorgunluğa

Motosikleti
    yok
    dün motoru yıkadım fakat sonra acilen çıkmam gerekti:( fazerda vardı fosforlu yeşil?
    bu stıckerlar bı sure sora cıkmaya baslıo anladıgım kadarıyla(cahılıgımı mazur gorun)

Motosikleti
    Mts 950
    mıthrelıos senle ne kadar ortak yanımız var ya bızım
    her yazında sankı kendım yazıomus gıbı hıssedıourm)
    bırara ısallah karsılasırız yuzyuze tanısmıs olurum
    uzun yol goruslerım konusunda bır yerde katılmıorum sana
    140-150 km bu motorla cok tehlıkelı ben 130 a geldım 2 kısı(rampa asagı)dedım yeter
    cunku gıdon adeta ucuo gıbı oluo en ufak sarsıntıyı hıssedıosun..
    oyuzden stabıl 110-120km en iyisi
    umarim tanisiriz, istanbul yapacagim önümüzdeki bahara en geç, veya bolu da şurda burda toplasma olursa kesin gelirim, ortada bulusuruz. ben maks 120 yaptim, gayet rahatti motor ötesinde tahminimi yazdim, senin dedigin gibi olabilir. tecrübem fazlalasinca bi pazar sabahi çevre yoluna çıkıp bi denicem ama tek kişi denicem iki kişi hem sorumluluk bindiriyor insana hem aerodinamiyi bozuyor hem agirligi arttiriyor. fakat hızda filan çok da gözüm yok otoyolda sabit 110-120 ile rahat gidebilecegimi gördüm o bana yeter, şehiriçi maks 60-70 gitmek gerek zaten.

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    dün motoru yıkadım fakat sonra acilen çıkmam gerekti:( fazerda vardı fosforlu yeşil?
    bu stıckerlar bı sure sora cıkmaya baslıo anladıgım kadarıyla(cahılıgımı mazur gorun)
    Fazer daki yeşilleri sökmüştük çoktan,beyaz yapıştırdık yerine
    Evet çıkıyo doğru tahmin
    Tazyikli suyla yıkamamak gerekiyormuş o yüzden

Motosikleti
    yok
    yeşiller güsel duruyordu
    neyse bugun ogrendıklerımın arasına janta stıcker yapıstırmayı ve stıckerları tazyıklı suyla yıkamıcakmısız

bedenenyanlış ruhendoğru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 r (olacaaakkk az kaldı geri sayımdayım!)
    Slm Merhaba...
    Cbr 125 İmİ Almama Az Kaldi, Ancak Çok Kararsizim, Model Kesİn De Renkte Kararsizim, Sİyah İstİyorum Ama Repsole De Aklim Gİtmİo Deİl. Kararimda Yardimlarinizi Beklİorum Yoksa Ben Bu Şekİlde Uzun Bİ Zaman GeÇİrİcem....:(

Merhaba Cicili Bicili Racing(Aslında cbr demeye çalışıyorum ama bunu demek daha fazla hoşuma gidio) kullanıcıları;

Ben 16 yaşındayım..Bu sene para biriktirmeye başlıcam tam ehliyet almadan 1-2 ay önce param birikmiş olucak ve kendime bir cbr 125 alıcam.. olleyy :D

Bu arada cbr 125 hakkında bilgi paylaşımına ihtiyacım var..konu 129 sayfa olmuş..Hepsini okuyamadım şöle kısa bi özet geçerseniz ii olur

Bide msn falan veriyim;

motor rengi : şeffaf İsmim: cbr siz cbr ci msn : tuner_aka_tolga@hotmail.com

Listeye eklersiniz eger isterseniz Sizce 2 sene para biriktirip beklememe degcekmidir?

Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    ''cicili bicili racing''
    bak çok tuttum bunu

destinyofrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSX-R 600
    Alıntı starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer daki yeşilleri sökmüştük çoktan,beyaz yapıştırdık yerine
    Evet çıkıyo doğru tahmin
    Tazyikli suyla yıkamamak gerekiyormuş o yüzden
    Ben baya bi tazyikli suyla yıkadım artık kaçıncı yıkamada hatırlamıyorum yavaş yavaş çıktığını gördüm alt kısımdan ve hemen her yıkatmada uyarıyorum "Abi uzaktan tut lütfen" diye

Bendeki REPSOL
    Arka Lastik 130(başka oluru olmayan kalınlık)
    Jantlarda Çizgi halinde olan ve gece parlayan janjanlı şerit
    Susturucusu çıkartılmış egsoz(diğer kademeler sökülünce ses hoş çıkmıyo)

''cicili bicili racing''
    bak çok tuttum bunu
    Saol arkadaşım bende öle sevdimki artık hep öle diyorm :D

Bu arada sana birşey diyim mi o lastige şerit yapıştırmış resmini görünce cbr 125 in siyah rengine hasta olmaya başladım..Motorun çok hoş duruyo..Ben siyah hayatta sevmem falan diodum cbr de..Ama sende öle şeritli görünce...Hastası oldum bir anda :D

Motosikleti
    Mts 950
    @destinyofrock

motorun arkadan fotografi var mi? varsa bi gönderebilirsen çok sevinirim merak ediyorum şu 130 luk lastik nasil oluyor diye. bi de çok söylendi ama bi daha sorayim sen ne diceksin, performansi bariz sekilde azaltiyor mu bu lastik modifiyesi ve sürüş olarak ne gibi artilar sağlıyor.(dedigim gibi onceden de yazanlar oldu ama çok görüş daha iyidir)

tronic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer
    @mithrelios
    önceki sayfalarda 130 luk lastik fotoğrafı olması lazım.

@destinyofrock
    Kader , susturucuyu çıkartınca nasıl bir ses veriyor?Mümkünse video klip ses klibi falan olsa ne de güzel olurdu.

@praetorian

Ben Bolu'ya giderken 130 140 sabit gittim genelde.Ama bu hız bile fazlasıyla yeterli bu motor için.

@ozysea

Msn i özelden gönderiyorum tekrar geçmiş olsun.
    [I][B]Öldüğünde beyin yoktu demiyorlar da kask yoktu diyorlar ya işte bu anlayış farkı bizi bu hale getiren..[/B][/I]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler